Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szaitis

Wybór karty dźwiękowej

Polecane posty

Hinata20, Logitechy x-540 to (do gier) całkiem dobre głośniki, możesz je kupić za ~215zł.

Dobra karta dźwiękowa - Asus Xonar DX ~210zł. Razem ponad 4 stówki. Można jeszcze zaoszczędzić na karcie i kupić Creative Labs X-Fi mX Xtreme Audio (140-150zł), lub nawet SB Audigy (~80zł)

Takie są obecnie ceny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzicie jaką zakupić karte dźwiękową która by obsługiwała 5.1 ?

Konkretnie : Planuję zakupić głośniki Logitech Z-5500 (5.1 THX) i zależy mi na WYSTRZAŁOWYM dźwięku (dosłownie i w przenośni :lol:) ich cena napewno jest tego warta hehe. Uwielbiam słuchać muzyki, z tego powodu potrzebne mi jakieś takie "wzmocnienie" :D i pytanie...jak karta była by IDEALNA do tego typu dźwieku (zaznacze że słucham - techno,hip hop i rap amerykański, czasem r'n'b i pop) więc nieraz potrzeba czegoś co wytrzyma głośne hehe granie. Jest taka karta dźwiękowa (oczywiście w sensownej cenie <_< ) hehe którą warto kupić i nienarzekać ? B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, bzdura, bzdura. Mit i tyle. Może było tak zaraz po premierze Visty, ale widziałem w akcji nowe Sounblastery i na Viście śmigały bardzo ładnie. Dla porównania widziałem je i na Xpku - żadnej różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam karte dzwiekowa (realtek AC 97) zintegrowaną z płytą główną ;p

chcialbym sobie dokupic karte pod zlacze PCI. Chciałbym wydać nie wiecej niż 150-60 złotych, a zależy mi na dosyć zauważalnej poprawie jakości dźwięku. Da sie to zrobic takim nakladem kosztów czy nalezaloby wydac 250-300 zł? Mam głośniki Logitech z-2300 (2.1) i chcialbym z nich wycisnąć jak najwięcej. Nie mam zielonego pojęcia o kartach dźwiękowych, więc poczekam na Wasze zdanie ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...y,id,23830,s,1/

http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...y,id,46960,s,1/

obczaiłem te 2 karty ;p szczerze mowiąc jestem bardziej przychylny tej audigy ;p opinie sprawiaja wrazenie bardziej konkretnych, jest ich wiecej ;p x fi za to wydaje sie byc skrojoną do minimum wersją x fi gamer jadącą głównie na reputacji w.w. co prawda tez ma w miare dobre opinie jednak nie przekonuje mnie to do końca,

co Wy sądzicie ?

przypominam - zalezy mi na [beeep]istym dzwieku, 0 trzeszczenia i rzężenia. Moje głośniki to Logitech z 2300 (2.1)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zakupiłem zestaw głośników Logitech X - 540, nadal jednak jadę na karcie dźwiękowej zintegrowanej (Realtek HD Audio) z płytą główną MS - 7260. Jako, że kompletnie się na tym nie znam proszę o doradzenie jakieś średniej jakości karty. Przewiduję wydać na to nie więcej niż 100 zł (jeśli jednak coś będzie trochę droższe, a będzie tego warte to nie ma sprawy). Jeśli za 100 zł nie da się kupić nic sensownego, to odpuszczę sobie i nadal będę jechać na tej zintegrowanej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluj na SoundBlastera Live! 24-bit (SB0410) lub Audigy 2 ZS.

Obie będą niestety używane i z Allegro, ale do 100zł (chociaż z Audigy ciężko będzie) to najlepsze wyjście.

Jak kupisz bez sterów to nie bój żaby, są w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupować zewnętrzną kartę dźwiękową (USB) do PC? Wszystkie sloty PCI mam pozajmowane (po cholerę takie wielkie karty graficzne robią?), więc takie wyjście wydaje mi się najsensowniejsze. Aczkolwiek nigdy nie miałem do czynienia z tego typu dźwiękówkami i nie wiem w jakim stopniu polepszy się jakość dźwięku, względem zintegrowanego potworka realtek hd audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vasco666 - najtańszego X-Fi dorwiesz za ok. 160zł., a na allegro pewnie jeszcze taniej. Wcześniejszych kart Creative'a nie opłaca się brać, gdyż jakość dźwięku jest znacznie słabsza.

Nowsze nie zawsze znaczy lepsze. Najtańsze X-Fi to szajs, i tutaj starsze modele, które wymieniłem wcześniej zaoferują dużo lepszy dźwięk. Szczególnie przy słuchaniu muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz kartę dźwiękową dla dźwięku czy dla bajerów na płytce?

Warto się nad tym zastanowić.

Nie wiem na czym porównywałeś te karty dźwiękowe, ale sądzę, że nie były to jakieś dobrze brzmiące kolumny czy słuchawki, bo wnioski wyciągasz co najmniej... dziwne. W każdym razie na dobrym forum o sprzęcie audio (jak np. mp3store) gdzie ludzie 'trochę' się na tym znają ta teoria została by gromko wyśmiana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat między Audigy 2 a X-FI Audio jest różnica w dźwięku, wiem bo obie karty miałem, teraz mam X-FI Gamer i także sobie ją chwale. Miałem chwilowo od znajomego Sonara od Asus'a i także nie narzekam, choć dźwięk jest bardzo podobny na obu kartach, różnice słychać tylko na głośnikach z najwyższej półki. I to też nie każdy ją usłyszy ;)

A mp3store uwaząm za forum z największą ilością mułu, okazuje się nagle, ze ludzi słyszą róznice między Audigy 2 i A2 ZS. Co jest najwiekszą bzdurą jaką można wymyślić, procesory są identyczne :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam karty dźwiękowej na PCI do 200zł (z racji tego, że zintegrowana siedzi w złym miejscu i grafika się grzeje) przede wszystkim do grania później słuchania muzyki i oglądania filmów. Zależy mi na dźwięku 5.1, żebym zawsze słyszał, z której strony ktoś nadchodzi grając w CSa. Zastanawiałem się nad Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, z racji tego, że ma głównie pochlebne opinie. W żadnym wypadku audiofilem nie jestem, słucham Trance'u i zintegrowana karta mi do tego starczała.

Oraz inne pytanie ale z tym związane: czy taki efekt w CSie uzyskam zmieniając tylko karte dźwiękową czy zmiana słuchawek też będzie wskazana? Moje słuchawki to Creative Fatality Gaming Headset. I jeszcze jedno: czy jest duża strata jakości dźwięku słuchawek na USB względem tych na normalne jacki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...