Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szaitis

Wybór karty dźwiękowej

Polecane posty

Witam. Ostatnio stanąłem przed koniecznością kupna karty dźwiękowej ponieważ moja zintegrowana wyzionęła ducha (czyt. ze stereo zrobiło się mono...). Do tego nie mam zbyt wielkich funduszy, ledwie 50 zł. Czy warto jest sie rozejrzeć za czymś konkretnym czy brać jakiś szmelc X-Powera? Pytam bo w sumie to nie chcę brać badziewia... Doradzicie coś?

Edit: Na karcie pragnę słuchać muzyki, choć nie wiem czy jest w ogóle czego wymagać od takiej karty :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam kupić jakieś dobre słuchawki do 300 zł (5.1 milewidziane). Zależy mi na tym, żeby w grach takich jak cs było słychac z której strony nadchodzi przeciwnik; w filmach był efekt zbliżony do kina domowego; a muzyka miała idealne brzmienie.

Zastanawiam się na tymi modelami:

1.Które są lepsze?

Lognet Media Aero 5.1

SL-8793 Medusa 5.1 ProGamer Edition Headset

Mam jeszcze jeden problem. Nie posiadam karty muzycznej. Jedynie zintegrowaną w płycie głownej Abit kn9 - 7.1 HD.

2.Czy opłaca się kupywać takie drogie słuchawki, nie mając pożądnej karty?

3.Czy jakość dźwięku na zintegrowanej karcie muzycznej będzie zadowalająca?

4.Może lepiej kupić słuchawki ze średniej półk (np. Fatal1ty) + jakąś karte muzyczną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan.

1. Jaka jest roznica miedzy ta karta, ta i ta?

2. Potrzebuje dobrej karty, tak zeby w sluchawkach/glosnikach 5.1 byl bardzo dobry dzwiek przestrzenny (tzn. zeby bylo slychac skad nadchodzi przeciwnik, gdzie nastepuje wybuch itp.), ale takiej, by nie kosztowala zbtyt duzo. Czy pierwsza z wyzej podanych kart (http://www.overclockers.co.uk/showproduct....rodid=SC-051-CL) nadaje sie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam raczej poważny problem z wyborem karty muzycznej. Mam na to max 400 pzn. W nowych kartach choć dźwięk bywa świetny pojawia się problem z działaniem mikrofonu. Zamierzam pograć jakiś czas w AoC więc nie ma opcji gry bez VC. Jeśli moglibyście mi polecić jakąś w miarę tanią i dobrze działającą kartę byłbym zobowiązany.

W sprzedaży pozostały już prawie tylko różne X-Fi , ale z tego co czytałem dźwięk i owszem cudo, ale z mikrofonem bywają kłopoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić nową kartę dźwiękową, która będzie odpowiednia do głośników Creative GigaWorks G500 THX i w pełni pozwoli cieszyć się dźwiękiem 5.1

Jest jeszcze jedna kwestia, mam słuchawki Creative HS-600, które wykorzystuję przede wszystkim do grania w Counter-Strike.. przy obecnej konfiguracji (zintegrowana 8.1 Realtek) przed każdym uruchomieniem gry muszę wchodzić w panel sterowania dźwiękiem i ręcznie przełączać ustawienia z "6 głośników" na "słuchawki", do tego dochodzi jeszcze ciągłe wkładania i wyciąganie wtyczki od słuchawek z gniazdka co by głośniki i słuchawki nie grały jednocześnie.. chyba nie muszę mówić jak to uprzykrza życie.. Jest możliwość, że po wymianie karty dźwiękowej ten problem zniknie? tzn. wszystko będzie mogło być jednocześnie podłączone i zmieniając jakąś opcję będę mógł wybrać czy mają grać słuchawki czy głośniki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje nowego kompa. Wszystko juz mam oprocz... karty dzwiekowej.

Oto czego wymagam (dobrze by bylo, jakby karta spelniala warunki po prostu :P):

-dobre dzialanie z glosnikami Genius SW-HF 5.1 5000

-dobra jakosc dzwieku w grach i muzyce (rock, metal)

-dostepnosc w sklepie www.gral.pl

-maksymalna cena ~200 zl (wiadomo, ze jak cos kosztuje 220 zl, a jest bardzo dobre, to mozna kupic ;))

Z gory dzieki za odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję dobrej karty dźwiękowej działającej w systemie 5.1. Osobiście mam zintegrowaną, bodajże Realtek Audio HD (jeaaaa te efekty....;/). Ostatnio czytałem na różnych forach, iż cała seria od Creativa - X-Fi jest do bani, jeśli chodzi o współpracę z 5.1... Tak więc już sam nie wiem co najlepiej wybrać. Chodzi mi o porządną kartę dźwiękową, taką z kórej można by wycisnąć fajne efekty w filmach i w grach.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ostatnio czytałem na różnych forach, iż cała seria od Creativa - X-Fi jest do bani, jeśli chodzi o współpracę z 5.1... Tak więc już sam nie wiem co najlepiej wybrać.

Daj link do for... Bo te fora sa do bani, X-Fi i 5.1 jest idealne, stereo xpand;]

Zalezy czy zalezy Ci na EAX 5.1( w grach sie przydaje), jezeli tak bierz jakas X-Fi byle nie audio.

Jezeli EAX nie interesuje cie to polecam swietnego obecnie asusa D2.

. Ostatnio czytałem na różnych forach, iż cała seria od Creativa - X-Fi jest do bani, jeśli chodzi o współpracę z 5.1... Tak więc już sam nie wiem co najlepiej wybrać.

Daj link do for... Bo te fora sa do bani, X-Fi i 5.1 jest idealne, stereo xpand;]

Zalezy czy zalezy Ci na EAX 5.1( w grach sie przydaje), jezeli tak bierz jakas X-Fi byle nie audio.

Jezeli EAX nie interesuje cie to polecam swietnego obecnie asusa D2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj link do for... Bo te fora sa do bani, X-Fi i 5.1 jest idealne, stereo xpand;]

Link-u juz nie pamietam, ale byly chyba to komenty z komputronika.

Karta jest całkiem niezła- sterowniki porażka totalna- stąd ta nowa. Po zainstalowniu win xp sp3, dopadła mnie epidemia nie działania tylnich głośników przy ustawieniu 5.1. Przeraziłem sie dopiero wchodząc na forum creativa i czytając ze ten problem jest od dawna znany i olewanyh przez creativa. Jeżeli ktoś kupuje karte muzyczna w celu przestrzennego dzwieku i glośników 5.1 niech omija te karte szerokim łukiem. Zdecydowanie NIE za support creativa i sterowniki

Tutaj tez cos na temat sterow... :(

Creative ma bardzo poważne problemy z wydaniem poprawnych sterowników i oprogramowania do tej karty. Kartę tą kupiłem jakiś rok temu i muszę powiedzieć, że nie jestem do końca zadowolony. Używam systemu Windows Vista i wciąż muszę korzystać z uciążliwego ALchemy, żeby w jakąś grę zagrać, a dźwięk w systemie podczas słuchania muzyki i oglądania video przerywa. Zapłaciłem wtedy za tą kartę prawie 600zł, teraz jest nieco tańsza, ale i tak myślę, że lepszą inwestycją jest kupno karty ASUS Xonar i spokój na całe życie... Co z tego, że X-Fi ma 'najszybszy procesor' i jakieś 64MB pamięci RAM (!), skoro dostarczone sterowniki nawet z tego nie korzystają... Nie mogę polecić tej karty ludziom, którzy chcą pograć i mają Windows Vista, pod XP to jeszcze jakoś chodzi, ale to przełączanie trybów też jest uciążliwe i nie wiem, kto to w ogóle wymyślił i po co? Reasumując bardziej udanym zakupem w tej chwili, jeśli chodzi o kartę muzyczną będzie Xonar, a nie X-Fi - nie oszukujmy się, teraz już Creative nie rządzi na rynku, musi się bardziej postarać, aby rządzić...

Zalezy czy zalezy Ci na EAX 5.1( w grach sie przydaje), jezeli tak bierz jakas X-Fi byle nie audio.

Zalezy ! :rolleyes:

A oto co mi odpowiedziano z serwisu Komputroniku:

Tak to prawda wystepuja problemy z tymi modelami kart muzycznych. Uwazamy ze najlepsza alternatywa sa nowe karty Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series (PCI Express).

Acha jeszcze jedno jak wiemy wyjscie Karty Dzwiekowej wyposazone jest w cztery wejscia. To jezeli ja mam szesc jackow + dwa od sluchawek to jak ja mam je zamontowac ??? Tak tak noob ze mnie <_<

Pozdrawiam :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komenty, komentami jak ktos chce potrafi;]

Na Vista fakt alchemy dalej byc musi-> Mikrosyf przegial z nowym "corem" systemu... A ze creative mógł by sie bardziej postarać to inna sprawa;] Na SP3 sprawdzałem przez chwile x-fi gamer i bylo w 100% ok, to samo na vista... Obecnie mam XP Prof, SP2 i nie przesiądę sie szybko bo i po co?! :blink: Co do samego 5.1 dlugo mialem problem z dźwiękiem 5.1 w trybie audio creation, ale juz nawet to rozgryzłem;]

Co do Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series, to przecież to ten sam procesor co w innych X-FI, a cena juz zupelnie nie z tej ziemi... Jak pisałem Asus D2 Sonar swietny jezeli nie zalezy Ci na EAX 5.0, maks on ma 2.0 i to nie tez w pelni sprawne chyba.

Co z tego, że X-Fi ma 'najszybszy procesor' i jakieś 64MB pamięci RAM (!), skoro dostarczone sterowniki nawet z tego nie korzystają...

Pic na wode;] 2-3 fps'y wiecej:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...