Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szaitis

Wybór karty dźwiękowej

Polecane posty

Jak dla gracza to chyba lepiej mimo wszystko Audigy (zawsze to nowsza konstrukcja) IMHO XiFi wcale nie jest taka super (choć może nie jestem audiofilem) NIe zmieniając głośników nie zauważyłem zbytniej różnicy pomiędzy Live 5.1 i XiFi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po którymś z ostatnich Sylwestrów zmuszony byłem odnieść kompa do naprawy, z powodu zalania, a raczej utopienia w piwku, winku, szampanku i diabli wiedzą, czym jeszcze (ach, te piękne zacieki na płycie głównej). Na szczęście, poszła tylko zintegrowana dźwiękówka, skorzystałem więc z okazji i kupiłem głośniki Inspire T5900 i kartę Audigy SE (bodajże- ta tańsza i starsza :) ). Ostatnio zapragnąłem jednak zagrać w Boskiego Thiefa, ale za ch...iny ludowe nie chciał się uruchomić na XP, więc zrobiłem format wszystkich partycji (czego się nie robi dla starych gier) i zainstalowałem XP i 98, na którym chodzi jak złoto. Niestety, bez dźwięku, bo stery do audigy nie działają pod 98! Macie jakieś pomysły, co z tym zrobić? Może jakieś nieoficjalne stery? Inna Winda? Sprawdziłem, że stery do Audigy "dwójki" są w wersji pod 98, może zadziałają z "jedynką"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno moja zintegrowana karta dźwiękowa odmówiła posłuszeństwa i przyszedł czas na nową. Komputer ma być podłączony do dość mocnego moim zdaniem sprzętu, a mianowicie:

- amplituner Panasonic SA-HE75

- głośniki HECO 110W.

Chciałem wydać jak najmniej pieniędzy i znalazłem kartę Sound Blaster® Audigy™ SE (koło 100zł) ale zestaw ma być podłączony przez S/PDIF a ta karta posiada takie wyjście dopiero po kupieniu specjalnej przystawki Creative® Digital I/O Module (następne 100zł) i razem robi się kolo 200zł.Więc postanowiłem zainwestować w jakąś lepsza kartę która to wejście posiada od razu. Wiadomo chce wydać jak najmniej ale chce również aby ta inwestycja się opłaciła na dłużej. Zainteresowała mnie technologia X-Fi która podobno przetwarza dźwięk stereo w słuchawkach na cos w stylu dźwięku przestrzennego, i tu pierwsze pytanie czy z zestawem głośników 5.1 tez uzyskam dzięki temu dźwięk przestrzenny?? Czy możecie polecić jakiś model karty z X-Fi który ma wyjście S/PDIF ale cena nie przekraczała 400zł a najlepiej jeszcze tańszą?? Karta ma być przeznaczona do wszystkiego grania, muzyki, filmów... Proszę o odpowiedz bo do poniedziałku musze podjąć decyzje. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na taka się wczoraj zdecydowałem tylko jest jeszcze jeden problem jest co prawda od razu wyjście S/PDIF ale jak podłączę do niego amplituner to nie mogę już podłączyć Mikrofonu. Jest jeszcze możliwość dokupienia dodatkowego modułu z panelem z przodu w miejscu gdzie są napędy który ma dodatkowe wejście mikrofonowe i dodatkowo jeszcze pilot ale to następne ponad 300zł. Chyba że da się jakoś zmienić właściwości wyjść żeby np. tam gdzie jest wyjście na głośniki przednie zrobić wejście mikrofonowe. Miałem taka możliwość w starej karcie zintegrowanej. Jeśli ktoś posiada te kartę bądź zna się na temacie proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w wyniku niewielkiego ;) wypadku (pokapało na nią chłodziwo z bloku na grafie z dzieci nie załapały że coś z dźwiękiem nie tak) moja SB Audigy fajnie się spaliła - a ile dymu przy tym było :)

W każdym bądź razie po uruchomieniu AC97 na płycie nawet moje drewniane uszy odczuły różnicę i zdałem sobie sprawę, że to rozwiązanie jest jedynie tymczasowe.

Do wyboru mam Audigy2 lub X-Fi - jak mówiłem melomanem nie jestem, ale poczytałem gdzieś, że ta druga daje fajne efekty na słuchawkach, a z tychże zmuszony jestem często korzystać - tak więc jak ktoś ma opinię opartą na własnych doświadczeniach lub linka do dobrego testu to poproszę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza karta dźwiękowa może kosztować nawet złotówkę (w serwisie aukcyjnym), a w sklepach rozrzut cenowy może być bardzo duży, zwykle jednak za 30-40 zł można już coś kupić. Co do modeli kart też może być różnie - w jednym sklepie karta X może być taniej, w innym - karta Y, więc podanie konkretnego modelu jest raczej niemożliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja. Mam na płycie głownej (AsRock p4Vt8+) zintegrowaną dzwiekówkę, lecz teraz chce sobie zakupic karte dzwiekową, ale jest kompletnie zielony! Doradzcie mi cos, taki cos zeby były aktualne stery do niej, a nie z 2000 roku,bo przez stare sterowniki ( nie ma nowszych ) mam problemy w grach z ich działaniem, dlategoz chce sobie kupic karte dzwiekową.

Cos w cenie 40-50 zł, mysle ze się znajdzie, a kupno to raczej allegro...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SB Live! 1024 (chyba Value) i myślę nad wymianą ponieważ gdy gram na przykład w pierwszego Splinter Cella to regularnie co 15 min wywala mi na pulpit. Jaka by była najlepsza taka do 180 zł? Myślałem nad jakimś Audigy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam głośniki Logitech X-540. Na razie są podpięte pod zintegrowaną kartę dźwiękową (8 - kanałowy kodek dźwiękowy (AD1988)). Jaką kartę dźwiękową polecacie do gier i muzyki tak do 250zł? I czy duża będzie różnica w jakości dźwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma sens kupować X-Fi jeśli mam karte zintegrowaną a głośniki mam podpięte poprzez zewnętrzne EQ z ustawieniem na oddzielny kanał. Wiem ze pewnie tak bo odciąza proca ale czy duzo odciąza proca przy 4x120W ii suwie 400W. Podobno szumy znikają tylko ja nawet jak mam na maxa to nic nie szumi i wtedy da sie grać w horrory bo cały czas cisza i jak nie huknie pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...