Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szaitis

Wybór karty dźwiękowej

Polecane posty

mam pytanie mianowicie mam zamiar kupic sobie jakas x-fi (aktualnie mam tylko karte muzyczna na plycie glownej) i tu pojawia sie problem bo moj komputer ma niecale 5 lat (kupiony zima 2003) i nie wiem czy sa jakies techniczne ograniczenia dotyczace dzialania karty muzycznej tzn np czy nie mam za starej plyty glownej albo procesora i czy to w ogole ma jakies znaczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie zainteresujesz się jakimś modelem na PCI-E, to problemu nie będzie, karta ze "zwykłym" PCI powinna pójść na każdym PC wyposażonym w takie złącza :). Jedyny problem, to kwestia wersji, ale chyba od PCI 2.1 nie było żadnej aktualizacji specyfikacji, a wspomniana 2.1 jest w zasadzie antykiem (płyty z chipsetem BX na pewno już były z nią zgodne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM! mam mały problem,jadę cały czas na sb audigy 4 a chciałbym zmienić kartę na coś mocniejszego.Myślałem o ASUS XONAR D2X ale do końca nie wiem czy to zda egzamin, ponieważ dużo pracuje na programie guitar rig 2 i z tym programem nie mam problemu na sb audigy 4 ,wgrywam sterowniki asio4all i po sprawie można ustawić latency(mam nadzieję że dobrze napisałem)w miarę na przyzwoitym poziomie.Miałem kartę x-fi gamer ale okazała się beznadziejna i były same problemy z ustawieniem gitary nie wspominając już o nagraniu dźwięku,tak więc czy asus da mi szczęscie?? :D czy znowu będę załamany.. proszę o pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio zbieram części do kompa, nowego. W między czasie zamówiłem kartę dźwiękową, oparłem się na opiniach z internetu... Jednak po tym jak przeczytałem lipcowe CDA (artykuł o audio)trochę zwątpiłem w swój wybór -chciałem mieć dobrą jakość dźwięku(i ta jest, przynajmniej wg.tego co na stronie Komputronika wyczytałem), ale też wszystkie bajery jakie taka karta może zapewnić mi podczas grania(a cenę oscylującą w okolicach dwóch stów). Nie owijając w bawełnę zamówiłem Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio... W artykule pojawiła się tylko wzmianka:"Taki Xtreme Audio, choć ma oznaczenie X-Fi, jest niestety pozbawiony niektórych opcji(...)". Huh, no i mam pytanie, czy taka karta dźwiękowa może mi zapewnić bardzo podobne wrażenia jak np. Xonar Asusa? Chodzi mi głównie o gry... nie chciałbym kupić karty(kupiłem ją), która akurat w tej roli się nie sprawdzi tak dobrze jak rywale..... Z góry dzięki za odpowiedź(a ta proszę żeby była w miarę możliwości konkretna[tzn np."Różnica w budowie pomiędzy X-Fi Gamerem a Xtreme Audio nawet jeśli jest, to się jej nie odczuwa przy słuchaniu, z powodu ..."], a nie w stylu:"no, stary, to dałeś d..., wiesz, X-Fi Gamer jest full wypas, a twoja karta co najwyżej może [beeep] ogniem...itp.") ;) zdarzały mi się podobne odpowiedzi, więc nie dziwcie się...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź... no cóż, kupiłem tego Xtreme Audio,tzn. zamówiłem i niedługo ma dojść. Skoro jednak mówisz, że jeśli mam (a mam) niezbyt porządne głośniki, to tych różnic za bardzo nie odczuję... a po za tym też często słucham muzyki na kompie, więc mam nadzieję, że będzie ok.. To jeszcze raz dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o dwóch kartach dźwiękowych (zaproponował mi je sprzedawca w sklepie więc chce się upewnić co wy o tym sądzicie):

1. Creative SB X-FI mX Xtreme Audio OEM (wybrałem oem bo jest prawie o połowe tańszy a nie potrzebuje dodatkowego oprogramowania. ) - 150 zł

2.Creative SB X-Fi mX Xtreme Gamer (zwykła pudełkowa wersja) - 315 zł

Sprzedawca mówił mi także o jeszcze jednej karcie creativa z panelem przednim, ale nie pamiętam jego nazwy.

Chciałbym, aby ktoś mi napisał która z nich jest lepsza a jeżeli znacie jakiś inny lepszy produkt od tych dwóch to proszę o nazwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam Creative SB X-Fi Xtreme Audio i nie mam z nim problemów. Bardzo dobra jakość dźwięku w filmach i grach. Muzyki też się na niej miło słucha. Dobrym rozwiązaniem jest Asus Xonar DX/XD. Kosztuje on około 230-250 zł a prezentuje się naprawdę dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś mi to wszystko wytłumaczył dzięki Apocalipse.

Naprawdę mi pomogłeś w wyborze. Co do głośników posiadam wieżę Technicsa zgodną w większością standardów. Słuchawki to Steelseries Siberia wydaje mi się że ten sprzęt będzie mógł sobie poradzić z Creative Sound Blaster X-Fi Platinium Fatal1ty Champion Series wybiorę ją bo tak jak mówiłeś ma sporo bajerów, no i prezentuje wysoki poziom.

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie informacje jak już kupie to zamieszczę swoje wrażenia.

A jeszcze przy okazji jakiej ty używasz karty?

@EDit

W tej karcie mika można podłączyć tylko z przodu? Bo nie widzę "dziurki" z tyłu. I możesz mi wytłumaczyć do czego dokładnie jest to wejście z tyłu obok jack'ów przypominające trochę D-Sub (trochę się nie orientuje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yorgi

Nigdy nie bierz nic od Creative'a w wersji OEM, chyba, że chcesz "jechać" na sterownika dołączonych do karty, ewentualnie "systemowych" (instalujących się razem z systemem operacyjnym) lub napisanych przez zapaleńców (jak np KXy dla SB Live!). Piszę to jako "szczęśliwy" posiadacz CT4832 (SB Live! Player 1024 OEM), do którego Creative nigdy nie wypuścił nowych sterowników (poza tym ta firma nigdy nie szanowała nabywców ich produktów z "dolnej półki" :/).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra.. znalazlem :D tak mi sie wydaje :P

a wiec mam maly dylemat ... poniewaz mam [beeep]iste glosniki crearive'a ale tez najprostsza karte dzwiekowa... dokladnie taka z plyty glownej ( Sound MAX hd audio) i cos czuje ze troche ograniczam mozliwosci mojego zestawu (creative inspire t6100)wiec chcialbym do tych glosnikow dokupic jakas dobra karte ( najlepiej creative'a oczywiscie) bo juz od dluzszego czasu sie na to zbieram...ale jaka xD pls o pomoc

a i taka w cenie do 200 zlotych.. moze minimalnie wiecej xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ostatni tydzień siedziałem w necie oraz makulaturze informatycznej i porównywałem karty Creative z Asusami.

czytałem o wrażeniach z odsłuchu, sprawdzałem parametry i ceny. wszędzie wygrywał Asus z nowym modelem Xonar DX.

po co kupować starszego Creative skoro można za te same pieniądze mieć nowego Asusa, którym wszyscy się zachwycają - niezależnie od zastosowań?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszym wyborem jest Asus Xonar DX. Ze stajni Creativa co najwyżej dostaniesz X-Fi Xtreme Audio, która wg mnie nie jest najwyższych lotów. Gwoli ścisłości - t6100 to nie są tak jak napisałeś [beeep]iste glosniki:D Są co najwyżej średnie (wg mnie dziadowskie), więc karta dźwiękowa dużo nie zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem pytania numer 1. Pytasz o to czy możesz w ogóle kupić kartę dźwiękową osobną jeśli masz zintegrowaną? Jeśli dobrze zrozumiałem pytanie to owszem możesz.

2. To zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli chcesz mieć lepszą jakąś dźwięku no to oczywiście najlepiej będzie kupić nową kartę, ale jeśli nie jesteś jakimś wielkim audiofilem i nie przywiązujesz dużej wagi do brzęczącej w tle drugiej gitary, pozostałbym przy zintegrowanej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...