Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szaitis

Wybór karty dźwiękowej

Polecane posty

Ja już dostałem kartę i teraz mam tylko pytanie, czy po jej zamontowaniu będe musiał od nowa instalować Windowsa??

Nie. Usuń steroniki od starej karty dźwiękowej i zainstaluj sterowniki od Audigy. Później możesz sobie wejść tutaj :

link

i tyle. :)

wiki-yu pozwoliłem sobie link przekształcić w link opisany bo strasznie rozwlekał stronę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to bezsens wyłączać kartę zintegrowaną z poziomu biosa bo 1) są przypadki że system działa wtedy bardziej niestabilnie (a raczej płyta główna) 2) mozna to zrobić z poziomu windowsa wybierając domyślna kartę np. jedną do nagrywania a druga do odsłuchu, każda działa osobno co daje wiekszą wydajność.

Hehe ale dopiero jak system wystartuje - RoZy

Wie ktos czy mozna podlaczyc 2 karty dzwiekowe na jednej plycie glownej? Chodzi mi o to ze na moim Audigy nie moge znalezc gniazda FP1 do ktorego sie podlacza kabel od obudowy na sluchawki i mikrofon. Mam jeszcze jedna karte dzwiekowa realtec na ktorej to jest.

zawsze możesz pobawić sie rozgałęziaczami i/albo pokombinować z jakimś starym kablem... co prawda prowizorka ale jak ktoś lubi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów! Mam pewien problem :) (inaczej bym się tu nie pokazywał :wink:) - otóż sprawiłem sobie głośniczki Logitech X-230 i czuję niedosyt (apetyt rośnie w miarę jedzenia 8) ). Chciałbym sobie kupić jakąś kartę dźwiękową w cenie do 170 zł (Ale im taniej, tym lepiej). Myślałem na Sound Blasterem Audigy SE OEM (107 zł) albo nad Sound Blasterem Audigy 2 Value OEM (170 zł). Ciekawym (najciekawszym) pomysłem był świetny Sound Blaster Audigy 2 OEM, ale w ciągu ostatnich dwóch tygodni ceny skoczyły ze 105 do 170 zł :?. Którą kartę polecacie (Jestem gotowy na przyjęcie pod swoje skrzydła karty nie pochodzącej od Creative'a)?

PS. Ważne jest, żeby karta ta nie zżerała dużo zasobów systemowych. Mam C500 i 64 RAM, więc Bogu dziękuję, że u mnie Win XP SP2 chodzi :). Nie potrzebuję zwiech, restartów i zaaaaaaamuuuuuuuuuuuuleeeeeeeń :wink:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów! Mam pewien problem :) (inaczej bym się tu nie pokazywał :wink:) - otóż sprawiłem sobie głośniczki Logitech X-230 i czuję niedosyt (apetyt rośnie w miarę jedzenia 8) ). Chciałbym sobie kupić jakąś kartę dźwiękową

Audigy są dobre ale pozwól że dam ci radę. Powstrzymaj swój apetyt i spraw sobie Creative X-Fi. Ja zapłaciłem 450zł i nie narzekam. Wcześniej miałem integrowanego Soundstorma i różnica jest ogromna.

Teraz połączenie X-Fi Xtreme music + Logitech z640 daje niesamowite efekty. Wiem że chcesz coś tańszego, ale lepiej poczekać kilka miesięcy, odłożyć trochę kasy i mieć naprawdę super kartę. (sam zbierałem przez prawie 3 mce)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wolałbym pozbierać na najprostszy model blastera x-fi. Jestem w trakcie składania kompa od podstaw i tez kupuje tego creative'a. Teraz mam audigy 2 i logitechy z-5400 i dźwiek jest bardzo dobra, ale bylem u kolegi, który ma te same głośniki i blastera x-fi fatal1ty i szczena mi opadła. dźwięk byl o niebo lepszy a na dodatek karta mniej obciąza procesor, gdyż posiada własny układ. I do tego sterowniki... Miodzio!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też się dopytam, może ktoś to testował. Chciałbym kupić zewnętrzną kartę dźwiękową, najlepiej w miarę tanią (powyżej 250 zł raczej nie chcę dawać). Znalazłem na komputroniku takie karty:

Creative Sound Blaster Live 24bit External 225 zł - taniej byłoby fajniej ;)

Icemat Siberia USB 2.0 czarna 139 zł - cena fajna, ale co to jest?

Zalman ZM-RSSC 263 zł - no te dodatkowe 13 zł jakoś przeżyję, jeśli warto... :)

Która z tych kart jest optymalnym wyborem? Czy może znacie inne opcje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście z tych trzech rozwiązań wybrałbym produkt Creative`a i to nie tyle ze względu na markę co na bogactwo funkcji

- Zalman mimo że droższy nie oferuje praktycznie nic - co nam po 3 wyjściach minijack za tą cenę skoro sporo tańszy IceMat da nam to samo ?

jednak SB ma m.in wyjście cyfrowe i obsługę 8 kanałów audio

{można wykorzystać wtedy laptopa jako przenośne centrum filmów bez problemów u kogoś kto ma jakiś lepszy system nagłośnienia}

pozatym rozumiem że skoro potrzebujesz zewnętrznej dźwiękówki to będziesz używał jej z notebookiem ? skoro tak to napisz może jaki to jest dokładnie sprzęt - nie warto ładować się w Creative`a przy jakimś starszym sprzęcie który nie będzie służył do oglądania filmów, albo nie warto kupować tańszego IceMata do komputera który ma za zadanie obsługiwać filmy DVD i pokazywać je,

oczywiście filmy to przykład - jeśli prowadzisz z niego konferencje to oczywiste że powinieneś zainwestować w Creative`a - wiele sal konferencyjnych ma już dobre systemy nagłośnienia i wówczas spokojnie możesz przedstawić prezentację czy krótki filmik z dobrym dźwiękiem bez charczenia czy innych zgrzytów audio.

a biorę pod uwagę że to notebook bo nie sądzę aby ktokolwiek kupował zewnętrzną kartę dźwiękową do stacjonarnego kompa nawet przy częstych przenosinach bardziej ekonomiczne {tańsze} i lepsze jakościowo będzie rozwiązanie z wewnętrzną kartą dźwiękową.

PS za co ten zalman chce tyle kasy to ja nie rozumiem... chyba że w tym układzie dźwiękowym jest jeszcze pompka i zbiornik płynu do chłodzenia wodnego procesora w budzie :P a dźwięk to tylko przykrywka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 laptopy i stacjonarny ;) Jakbym chciał do każdego z osobna kupić to bym musiał przez trochę tylko na to pracować ;) Po prostu jednego kompa ma brat, jednego ja, czasem mam jeszcze jeden zabytkowy do dyspozycji... Jak pracujemy razem w jednym pokoju to zawsze ktoś ma jakąś muzę, ale pomimo względnie dobrej wieży do której się podłączamy, to pewnie jakość dźwięku mogłaby być sporo lepsza (nie mówię już o tej na słuchawkach :) ).

Żadne rewelacje - Toshiba SA50, Aristo D2500, stary Aristo z 300 MHz prockiem, stacjonarny Sempron 2400+ z płytą Epoxa. Raczej to ma być karta do posłuchania sobie muzyki, grać to już raczej nie bardzo jest kiedy, prezentacje także będą pewnie się na nich odbywać (raczej Toshiba zostanie do tego zaprzęgnięta, albo będzie zupełnie nowy laptop do tego - ciężko powiedzieć, ale super jakość dźwięku nie będzie potrzebna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechał nowy komputer + głośniki logitech z-5400 THX i musze przyznać, że, jak dla mnie, połączenie tych logitechów z kartą creative x-fi fatal1ty to optymalne rozwiązanie. Wcześniej zastanawiłem sie także nad logitechami z-5500, ale komp stoi w pokoju 20 metrów kwadratowych i nie potrzebuje 500 watów mocy. odsłuch mp3 nabrał jakby innego wymiaru, głównie dzięki karcie dźwiękowej. Granie także stało sie dużo przyjemniejsze. także jeżeli ktoś chce nagłosnic komputer i może sobie pozwolić na wydatek rzędu 2000,- to polecam kombo z-5400 THX + x-fi fatality.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp wypasny, zestaw audio tez, ale mimo wszystko mysle ze spokojnie da sie zrobic audio DeLuxe za okolo 800 zl. (mam glosniki od kina domowego (KODA AM-933) 6x40 W (Z-5400 to 5x~40 + sub 120 W), (pokoj tez 20m^2) tyle ze dalem za nie 500 zl, a nie 1000 jak za 5400 (ok, sa z drugiej reki, ale w sklepie i tak kosztowaly 800, a nie 1000)) W 5400 Doplacasz za takie bzdury jak:

-THX

-wbudowane dekodery Dolby i DTS (masz kompa, wiec jest to ci zbedne).

Jesli chodzi o karte to cytat ze strony Creative'a:

"Designed to meet the performance demands of the world's best-known professional gamer, Johnathan "Fatal1ty" Wendel"

Mnie osobiscie on smieszy. Nie wiem po co w karcie dla graczy panel z wyjsciami MIDI itp. Audigy 2 ZS dostaniesz spokojnie za ~250 zl a w grach spisze rownie dobrze (roznice jesli chodzi o gry: EAX 5.0 wykorzystuje garsc gier, zysk z wydajnosci dzieki X-RAM w nich jest znikomy).

Odsluch MP3 nabral nowego wymiaru... hehehe, poszukaj na forach audio - tam jest wyjasnione jak to creative zrobil (zmiany dynamiki, czyli jedna wielka sciema (zalezy jeszcze czego sluchasz :)) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, cena jest "sztucznie" podniesiona przez certyfikat THX i zestaw dekoderów ale przynajmniej mam gwarancje wysokiej jekości dźwięku. Żadne tańsze głosniki, bez certyfikatu, nie oferują takiej jakosci dźwięku jak z-5400.

Co do karty dźwiekowej to nie obchodzi mnie, jakim sposobem Creative osiągnął taką jakośc, czy był to jakiś przekret czy inne cudo, ważne, ze zestaw, jak na sprzęt do komputera, cechuje sie bardzo wysoką jakóścią odtwarzanego dźwieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne, ze zestaw, jak na sprzęt do komputera, cechuje sie bardzo wysoką jakóścią odtwarzanego dźwieku.

Dla mnie to niepotrzebne przepłacanie za nieprzydatne gadżety. Nie sądzę by mój zestaw (Audigy + Creative'y P580) spisywał się znacząco gorzej. Może i dla audiofila miałoby to jakieś znaczenie - ale audiofil i tak mp3 nie słucha, a za same kable do kolumn daje więcej niż najlepszy zestaw do kompa kosztuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audigy 2 Value jest praktycznie identyczna Audigy 4. Tutaj krótkie porównanie tych kart Creative których parametry udało mi sie znaleźć:

X-Fi Elite Pro                - 116 dB SNR - 7.1 - X-Fi -

Audigy 4 Pro                  - 113 dB SNR - 7.1 - 10k2 -

X-Fi Falal1ty FPS            - 109 dB SNR - 7.1 - X-Fi -

X-Fi Platinum                 - 109 dB SNR - 7.1 - X-Fi -

X-Fi XtremeMusic            - 109 dB SNR - 7.1 - X-Fi -

Audigy 2 ZS Platinum PRO    - 108 dB SNR - 7.1 - 10k2 -

Audigy 2 ZS Platinum         - 108 dB SNR - 7.1 - 10k2 -

Audigy 2 ZS                   - 108 dB SNR - 7.1 - 10k2 -

Audigy 4                      - 106 dB SNR - 7.1 - 10k2 -

Audigy 2 Value                - 106 dB SNR - 7.1 - 10k2 -

Live! 24-bit                  - 100 dB SNR - 7.1 -      -

Audigy SE                     - 100 dB SNR - 7.1 -      -

Audigy LS                     - 100 dB SNR - 5.1 -      -

Live! 7.1                     - 100 dB SNR - 7.1 - 8000 -

Live! 5.1                     -  90 dB SNR - 5.1 - 8000 -

Jakby ktoś znal parametry innych to niech napisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam może niewielki problem, jednak mnie on irytuje. Kupiłem kartę Audigy 4, zainstalowałem sterowniki i wszystko jest ok. Jednak po każdym uruchomieniu komputera, dzwięk wydobywa się tylko z dwóch głośników. Więc w panelu sterowania przestawiam sobie z opcji wolnostojące głośniki stereo na układ 5.1 i jest wszystko w porządku. Jednak przy ponownym uruchamianiu komputera znowu działają tylko dwa głośniki, więc ponownie wchodzę w panel sterowania w XPeku i zmieniam na 5.1.

Czy można to jakoś zablokować, aby samoczynnie nie następowało przestawianie z 5.1 na stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z moim SB Live 5.1 Digital, otoz po malym upgradzie kompa i ponownym zainstalowaniu oryginalnych sterownikow z dolaczonej plyty mam cisze - tzn moje Creative'y P580 na maksymalnej glosnosci milcza. Sprawdzalem w panelu sterowania wszelkie wyciszenia i wszystko wydaje sie byc ok, testowalem tez glosniki z wlaczonym "digital output only" i wtedy bylo juz cos slychac, ale bylo to wiecej trzaskow niz czegokolwiek innego. Sciagnalem sterowniki ze strony Creative'a, ale przy instalacji pisalo, ze system nie wykrywa zadnej karty Sound Blaster w moim komputerze. Teraz zainstalowalem sterowniki windowsowe Emu10KxAudio [9000] (mam XP Pro) ale nadal jest cisza. Ktos moglby cos poradzic? nie znalazlem jak dotad na to rozwiazania w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) po malym upgradzie kompa(...)

czy masz na myśli tą kartę dźwiękową? czy coś innego? spróbuj przełożyć kartę do innego gniazda. jeśli masz, to czy w biosie masz wyłączony zintegrowany dźwięk?

przelozylem do innego gniazda, wylaczylem zintegrowany dzwiek - nie pomoglo. nie, nie wymienialem tej karty - tylko hdd, pamieci i wentylator. najsmieszniejsze jest to, ze przed "malym upgrade'm" tez na poczatku nie moglem znalezc sposobu na ta dzwiekowke, ale teraz nie moge sobie przypomniec co dokladnie robilem... pozostaje kombinowac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam laptopa z zintegrowaną kartą dzwiękową. Kilka dni temu dokupiłem jeszcze głośniki Creative Inspire T3030 [2.1] i tu zaczynają się schody 8) - już po kilku mintutach słuchania muzyki zaczynają mnie boleć uszy nawet gdy ściszam subboffer na min. - dźwięk jest taki sobie a głośniki kosztowały mnie crica 165 zł i jestem ogólnie nie zadowolony :?

Tak więc zamierzam dokupić zewnętrzną kartę - mam wejścia pod USB i jedno na karte PC typ II. Dostanę coś do 100 zł. ? co mi się najbardziej opłaca kupić ?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22204 - to są moje głośniki :)

edit : http://www.allegro.pl/item118008820__rewel...by_xear_3d.html

czy ten model daje chociaż przyzwoite nuty ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative Sound Blaster Live 24bit External BOX

http://www.znak.pl/index.php?cid=163&s...24bit+BOX+Exter

Jedyne sensowne wyjście ale to 195 pln chyba że znajdziesz gdzieś taniej.

Najlepiej byłoby kupić Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Notebook :wink:

http://www.znak.pl/index.php?cid=1362&...Aud2ZS+Notebook ale to już ponad 400 pln

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po latach męczenia się z dźwiękiem zintegrowanym (VIA jest jeszcze spoko, ale ostatnio trafiłem na c-media - horror!), postanowiłem kupić kartę creativea. tylko, że nie bardzo się znam na tego typu sprzęcie.

Powiedźcie która lepsza (do grania, czyli EAX, direct sound/3d itd.):

-Sound Blaster Live 24bit

czy -Sound Blaster Audigy SE.

Tylko nie piszcie, że X-Fi, bo na tę mnie niestać w tej chwili :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...