Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Runes of Magic

Polecane posty

Heh, nie jestem pewny czy zamieszczam ten post w odpowiednim temacie, ale co mi tam:P. W związku z tym, iż w ostatnim czasie w RoM-ie doszło do kilkunastu shakowań kont graczy (zarówno 'szarych' graczy jak i tych z najwyzszej polki, m. in. m/k z macachant - Cosminadriana) kilka osób postanowiło sprawdzić jak to możliwe, by z dobrze chronionego komputera - w pełni aktualny antivir, skany nie wykazujące żadnych keyloggerów etc. było możliwe kompletne wyczyszczenie konta przez osoby trzecie...

By się za dużo nie rozpisywać wklejam link do filmiku na youtube, który pokazuje poziom "bezpieczeństwa" jaki oferuje nam Runes of Magic:

BTW umieszczam tutaj ten vid z uwagi na to, że CDA wydaję się promować Runy (Co jest imo bardzo dobrym pomysłem, gdyż gdyby nie frogster to było by z tego znakomite MMO:P) nie wiedząc jednocześnie o wielu lukach które doszczętnie mogą posuć rozrywkę i zmarnować cały czas włożony w grę. Pamiętajcie, że zwiększająca się liczba wszelkiej maści goldspammerów (przynajmniej na serwerze na którym gram ja) będzie się przyczyniać do coraz częstszej ilości takich wybryków... bo jedyne co tak naprawdę teraz trzeba "hakerom" to odrobina szczęścia, by być podpiętym do twojego łącza podczas ty logujesz się do gry. No i może na koniec przyznać się, kto w grze używa tego samego loginu i hasła jak do np. poczty? :)

Przemawial p/s z serwera siochain z ponad 10cio miesięcznym stażem w RoM:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też gram na Macantacht i doszło do mnie wiele słuchów o hackniętych graczach. Nie wiem jak oni to robią, ale frogster zapewne nie może nic z tym zrobić.

Jakiś tam pan up narzekał, że wysokie lvle są przemądrzałe... Są, ale w większości mają rację. Jak ktoś gra postacią 2 lata to chyba wie lepiej, jakie skille się przydają, a jakie nie? Zresztą nikt Ci nie broni robić czego chcesz, tylko później porównaj się do innych i zobaczysz różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czytałem temat o tym na polskim forum rom'a

LINK

http://runesofmagic-online.pl/forum/index.php?topic=4988.0

Pomińmy to iż troszkę się tam kłócą o zabezpieczeniach.

Fakt faktem iż dochodzi do coraz częstszych kradzieży itemów (tak - jak prawie wszędzie można przeczytać - prawie każdy może normalnie się zalogować, ale niestety okazuje się że jest goły i wesoły).

Wiadomo - każda gra ma luki. Ale żeby aż takie łatwe do wykorzystania?

Na dodatek oczywiście panowie z Froga piszą olewające posty. Coś tam "blablabla, przyjeliśmy problem i postaramy się go rozwiązać", ale ostatnio zaczeli pisać coś innego wreszcie :P (tutaj akurat mówię o oficjalnym forum roma, nie o tym co linka dałem).

Grać czy nie grać, o to jest pytanie.

Piszą też (na polskim forum) że został okradziony najbardziej znany i szanowany mag na sevie Macantacht. Najlepsze jest to że pisał on posty o tym na oficjalnym i w końcu usuneli jeden z jego postów jak się oburzył na sprawę banowania użytkownika. Zresztą polecam poczytać to forum z linku i tam znaleźć też link do tematu z oficjalnego forum gdzie ten koleś się wypowiada.

Jeśli tego nie rozwiążą, nastąpi totalna paranoja i rom upadnie. No bo hakerzy będą kraść itemy, sprzedawać ludziom od których te itemy skradnie jakiś inny koleś i tak w kółko. W końcu każdy się wkurzy i przestanie grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł koniec. . . Mój, nie snujcie domysłów :P

A dokładnie z RoM'em; uświadomiłem sobie, że MMo to jednak nie moja działka. No i RoM jest grą z mikropłatnościami/Item Shopem, a nie darmową . a grać darmowo = grać ciężko/z szyszką w bucie .

Dzisiaj gra wylatuje z mojego dysku i bye bye maszkaro xD

A słysząc ostatnio o licznych kradzieżach kont/itemów itp. wnioskuję, że dzieci i idioci zakochani w Tibii/ Matinie 2 znaleźli nowe cele w nowej grze.

PS: Nie obrażam wszystkich grających w wyżej wymienione gry, tylko tych neo-idiotów ( nie wiecie jaki mnie szlag trafił gdy na każdym komputerze w bibliotece był zainstalowany Metin 2 oraz pościągane pliki typu multihack, a tuż obok mnie dwa młokosy słuchając piosenek typu "CHWDP" chwalą się sobie

-"patrz jaką zbroję mu wczoraj zap$#@!%^&*em !!!")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Gram na polskim serverze Cath i nie słyszałem o kradzieży kont czy itemów. A tak w ogóle, to czy hack kont nie opiera się tylko na wpisywaniu loginu i hasła na "ultra-bezpiecznej-wirtualnej klawiaturce? Wnioskuje tak z tego filmiku, ja osobiście nigdy nie używałem tej klawki, ale ja mam tak, że może się 5-ciu kolegów patrzyć na to jakie hasło wpisuje oni, a ja dla nich i tak za szybko pisze :tongue:

Co do gry- moim zdaniem super, dobra grafika(choć w mieście FPS-y niemiłosiernie spadają), nawet przyjemny exp. Przed wbijaniem jednego levela tydzień ratują cię misje dzienne. A co ważniejsze gildia mi się dobra trafiła. Miła atmosfera, koledzy ze starej gildii (zrobiliśmy bunt przeciwko staremu królowi i poodchodziliśmy bo nie chciał władzy oddać xD) Co do sadzenia roślinek, fakt wkurzające ale kto ci broni wyrzucić doniczkę z kwiatkiem przez okno (w przenośni) xD zbieraj surki na expach, jest o wiele lepiej. Ja nie rozumiem ludzi narzekających na zbieranie surek. Ja potrafię expić i zbierać surki jednocześnie, potem Craft i jest blisko 1k każdego surowca w gildii :happy: lub na AH choć czasem i to jest wkurzające, gdyż jeszcze nie tak dawno temu Runki Aktywacyjne (100) chodziło po 60k a teraz ledwo mogę za 40k sprzedać :dry: Co do mikropłatności nie wiem o co wam chodzi...jedyne co jest niezbędne to trwały wierzchowiec.. i tyle. Toż to tylko 25zł. A rozwiązanie proste-oszczędzaj kase na fonie. Ja wysyłam SMS-y tylko na diamentowej gorączce, chociaż mi zawsze zostaje około 15 zł i 200diamentów już jest. Nie widzę problemu. Co niby jeszcze jest tak niezbędne, oprócz wierzchowca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się gra podoba, ale ja mam problemy z instalacją addonów, tzn. Chodzi oto że robię folder interface i nie ma żadnej wieści że addony są zainstalowane.

A w folderze Interface masz zrobiony folder AddOns? Jeśli nie to zrób i dopiero tam wrzucaj addony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co niby jeszcze jest tak niezbędne, oprócz wierzchowca?

Ano to, że jeżeli chcesz mieć postać, która cokolwiekbędzie znaczyć w tej grze zrobić musisz w nią napchać masę diamentów, żeby sobie porobić na wszystkich itemkach staty typu +40.

Bo jeżeli tego nie zrobisz to fakt.. grać możesz, ale co to za przyjemność jeżeli wchodzisz TANKIEM (bez użycia diamentów) i HEALEREM (napakowanym diamentami) do instancji na swoim poziomie i pierwszy z brzegu mob trafia cię za 1/2hp by sekundę później zadać drugiego hita i cię zabić - wszystko w tempie takim, że healer nie ma nawet szans zdążyć rzucić heala. Nie wspominam już o tankowaniu bossów, którym wystarczy czasem 1 hit.

Owszem, można zawsze nie chodzić do instancji, ale obrażenia zadawane przez zwykłe mobki rosną progresywnie w stosunku do pakerności postaci (oczywiście postaci, która nie zapłaciła ani grosza za grę).. Mi się na 45 lvlu znudziło.. Bo przyjemny dotąd exp stał się grindem.

Stąd też jak wyżej pisano.. F2P nie istnieje.. W RoM, żeby grać z przyjemnością trzeba zapłacić - sam w WoWa nie gram, ale już prędzej wolałbym płacić TAM, niż w tym tzw. F2P MMO...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbijam właśnie do gry a tu zonk...jakiś nowy regulamin trzeba zaaplikować. Nie miałem czasu bo chciałem wbić tylko po to żeby iść do biblioteki i ustawić zbijanie długu, więc przejrzałem od niechcenia regulamin i...czy mi się wydaje i coś źle skumałem ale oni właśnie wprowadzą abonament???? Coś tam było o typach subskrypcji czy coś. Jak tak to odpadam z tej gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem grać w Runesa, i jest to nawet bardzo dobre MMO, tylko nie pasuje mi to, że zostałem oszukany... Wysłałem SMS, na diamenty i nic nie dostałem, a support nie odpowiada. Dziwne jest to i straciłem zaufanie do Runesa... Sam mam spore długi doświadczenia (noob w MMO ze mnie), ale gra mi się fajnie. Jeśli wprowadzą abonament, to cóż będe musiał znaleźć inne MMO, bo płacić nie będę. I dlatego, że mi nie dostarczono diamentów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie bredzić że gra jest darmowa. Nikt za darmo przez kilka lat nad grą nie pracował. Ani też nikt nie dał za darmo serwerów do gry. Nikt też za darmo nie pracuje nad kolejnymi patchami. Za darmo umarło. Jest IS więc jest odpłatność. A gra na wyższym poziomie bez diamentów jest uciążliwa i trzeba mieć dużo samozaparcia i zacięcia zeby tak grać. Oczywiście powiecie zaraz że mogę diamenty kupić w grze od innego gracza. Tylko że ktoś za te diamenty i tak zapłacił real kasę. A ja żeby móc je kupić to ile muszę spędzić czasu w grze żeby mnie było na nie stać ? Nie wspominając już o tym , że Ci którzy korzystają z IS mają dużą przewagę w grze. Najprostszy przykład to wierzchowiec i miejsce w banku i w ekwipunku. Bo o ulepszaniu przedmiotów nie wspomnę. I popieram tutaj post użytkownika Drayna.

Nażekacie na dzieciarnię, że wam przeszkadza w grze, spamuje i nie potrafi się zachować. Dzięki IS wszyscy się wykruszą przy wyższym lvl i będziecie mieli spokój.( No chyba że trafi się dzieciak z nieograniczonym dostępem do kasy)

Pojęcie "free to play", lub po prostu "gra za darmo" oznacza to, że nie musisz wydać złamanego grosza, jeśli nie chcesz, a i tak możesz w grze wszystko osiągnąć. Płacisz jedynie swoim czasem, bo musisz go mieć go zdecydowanie więcej niż ktoś kto nie szczędzi kasy na diamenty. Ale to, że rozwój gry oraz serwery kosztują, to żadna tajemnica. Żadną tajemnicą jest także to, że w życiu za wszystko się płaci - mniej lub więcej, ale mimo wszystko. Jeden płaci pieniędzmi, a drugi czasem. Dochodzimy więc w tym momencie do wniosku, że jednak nikt Ci płacić pieniędzmi w Runes of Magic nie nakazuje. I nie ma tu żadnego limitu 2 tygodni, jak w pewnym innym znanym MMO. Grasz, ile chcesz, a jak stwierdzisz, że gra jest na tyle dobra, że warto kupić diamenty i w ten sposób powiedzieć dziękuję twórcom, to je kupujesz i bawisz się dalej. Także zapraszam do dalszego grania! :)

Teraz craft.

Najbardziej wkurza, oprócz ilości jakie są nam potrzebne, fakt że potrzebujesz każdy rodzaj surowców. Mało tego , jeżeli zależy Ci na rozwoju swojej gildii, te ilości rosną niemiłosiernie.

Co jakiś czas podczas wczytytwania lokacji pojawia się info, że nie powinieneś za długo przebywać przed komputerem bo chory nie nacieszysz się grą. Tymczasem żeby efektownie rozwinąć sadownictwo powinieneś regularnie przebywać w grze ( optimum wychodzi coś około co 8 godz. inaczej zostajesz z uschniętymi roślinkami). Nie bardzo widzę jak to się ma do zdrowego trybu życia.

A co to byłaby za frajda przejść grę w 1 dzień? Mam na myśli tutaj gry nie-MMO jeszcze z dawnych czasów, kiedy to wpadła nam w ręce dobra (jak na tamte czasy) gierka, a jaki był niedosyt po przejściu jej po kilku godzinach grania - no ok.... Battle Field Bad Companz 2 też grało się kilka godzin, mimo że gra nowa... Ale wracając do tematu, to jasne, że rozwój gildii trwa długo, bo ilości surowców niezbędnych do rozwoju rosną niemiłosiernie - ale sam wiesz, że na tym to polega. Zważając na fakt, że graczy w RoM jest baaardzo dużo, progi na wyższych levelach stawiane są wysoko - poza tym dobrze o tym wiesz, bo to nic nowego w MMO i także żaden wymysł tworców RoM - zwykła logika gry.

I znowu słowa poparcia, tym razem dla KafarPL. Rzeczywiście nie we wszystkich q jest informacja że powinno się go robić w grupie. Myślę że powinna się znależć również informacja że q jest do wykonania w instancji.

Odnotowane i przekazane dalej, dziękuję.

Najwiekszą zaletą tej gry jest system dwóch klas. I tutaj słowa uznania dla twórców. Ale niestety to za mało żeby gra wspięła sięna szczyty.

Tutaj komentarza nie potrzeba. ;)

Jeszcze o wkurzających graczach.

Bardziej od dzieci neo szkodzą Ci, którzy spędzili już w grze trochę czasu i sądzą, że posiedli już całą wiedzęo grze. Oni wiedzą najlepiej jak zestawić klasy, jak rozdać pkt talentu, jakie powinienem mieć itemki. I nie dopuszczają do swoich małych mózgów, że droga inna niż ta którą oni obrali też może być dobra.

Gra jest dla każdego i przy tym pozostańmy! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem grać w Runesa, i jest to nawet bardzo dobre MMO, tylko nie pasuje mi to, że zostałem oszukany... Wysłałem SMS, na diamenty i nic nie dostałem, a support nie odpowiada. Dziwne jest to i straciłem zaufanie do Runesa... Sam mam spore długi doświadczenia (noob w MMO ze mnie), ale gra mi się fajnie. Jeśli wprowadzą abonament, to cóż będe musiał znaleźć inne MMO, bo płacić nie będę. I dlatego, że mi nie dostarczono diamentów...

Zapewniam Cię, że jeśli prawidłowo wysłałeś SMS (a pewnie tak zrobiłeś), to na pewno otrzymasz odpowiedź od supportu i diamenty. Tu nikomu naprawdę nie zależy na oszukiwaniu graczy, bo przecież to tylko dzięki graczom gra istnieje. Napisz do supportu i proszę o cierpliwe czekanie (tak, sam wiem jak to jest i jestem niecierpliwy). Support na pewno odpowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mogę dodać coś od siebie odnośnie kupna diamentów: Otóż wydaje mi się, że za SMS można zakupić jedynie 100 diamentów (reszta to już płatności przelewem itp.). A żeby tego dokonać, trzeba wysłać DWA SMS'y po 7 zł każdy. Wiele osób już się na tym wyłożyło, więc może mikista10 wysłał tylko jednego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O grze wypowiem się tak: pograłem, dobrze się bawiłem, odpuściłem sobie. Im dłużej grałem tym bardziej przypominał mi się świetny WoW. W końcu nie wytrzymałem nerwowo i przestałem. Klimatem żadna gra nie dorówna WoW'owi. Prawda, za WoW'a się płaci, ale są też prywatne serwery (nie lubię określenia "pirackie") i nie są aż tak zbugowane jak się o nich mówi. Prawda, są lagi, lecz mi to nie przeszkadza zbytnio. Tak samo jak mobki przechodzące przez ścianę.

PS. Nie, nie gram już w WoW'a. Porzuciłem piractwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mogę dodać coś od siebie odnośnie kupna diamentów: Otóż wydaje mi się, że za SMS można zakupić jedynie 100 diamentów (reszta to już płatności przelewem itp.). A żeby tego dokonać, trzeba wysłać DWA SMS'y po 7 zł każdy. Wiele osób już się na tym wyłożyło, więc może mikista10 wysłał tylko jednego.

Tego nie wiemy, ale to już musi mikista10 wyjaśnić z supportem. Przed chwilą sprawdzałem płatność SMS i po wybraniu tej opcji płatności na dole podane jest, że należy wysłać 2 SMSy. Jest też status, czyli pasek zapełniający się po wysłaniu SMS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem 2 SMS'y, a tylko jeden mi przyjęło. Wysłałem pierwszy - nie dostałem potwierdzenia, że trzeba wysłać drugi. Pomyślałem, że tak musi być i wysłałem drugi jak trzeba i drugi dopiero przyjęło... Dziwne, zwłaszcza, że mi pierwszego SMS'a nie wykrywa, a drugi jak najbardziej. Nie wiem w czym jest problem, ale nie chce tu nic pisać, bo się moderatorzy zainteresują i dostane ostrzeżenie. :P

Wiem tylko, że wygląda to na jakieś oszustwo... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem 2 SMS'y, a tylko jeden mi przyjęło. Wysłałem pierwszy - nie dostałem potwierdzenia, że trzeba wysłać drugi. Pomyślałem, że tak musi być i wysłałem drugi jak trzeba i drugi dopiero przyjęło... Dziwne, zwłaszcza, że mi pierwszego SMS'a nie wykrywa, a drugi jak najbardziej. Nie wiem w czym jest problem, ale nie chce tu nic pisać, bo się moderatorzy zainteresują i dostane ostrzeżenie. :P

Wiem tylko, że wygląda to na jakieś oszustwo... :(

Takie sprawy to nie na forum. :) Piszesz do supportu. Ale mogę dać Ci jedną ważną wskazówkę: Zawsze uważnie czytaj, zanim coś zrobisz. Wszystko jest bardzo dokładnie opisane i należy stosować się do zaleceń. Nikt nikogo tu nie oszukuje, a każdy gracz, który ma problem z płatnością, pisze do supportu o pomoc - i zawsze ją otrzymuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się może wypowiem na temat supportu w tej grze. Jakieś trzy tygodnie temu chciałem sobie kupić diamenty no więc loguje się na stronie i ku mojemu zdziwieniu nie wyświetlała się płatność sms'em, no cóż pomyślałem wyśle ticketa do supportu zaraz to załatwią, no ok wysłałem, czekam pierwszy dzień, drugi, trzeci, czwarty aż piątego dnia dostałem maila o treści:

"Witam,

Dziekujemy za kontakt z Europejskim Dzialem Obslugi Klienta firmy Frogster.

Opisany przypadek jest w trakcie sprawdzania. Jak tylko skonczymy skontaktujemy sie poprzez email, wraz z wyjasnieniem problemu.

Bardzo przepraszamy za wszystkie niedogodnosci. Dziekujemy za zrozumienie i prosimy o cierpliwosc. Zyczymy milego dnia.". Wtedy już byłem zły bo ileż można czekać... poczekałem jeszcze jeden dzień i nic dalej to samo, więc wysłałem kolejnego ticketa odpowiedź doszła do mnie po trzech dniach:

"Witaj,

Dziekujemy za Twoja wiadomosc.

System automatycznie blokuje metode platnosci w celu unikniecia naduzyc.

Ponownie uaktywnilismy metode platnosci .

Dziekujemy za wyrozumialosc i prosimy o kontakt w przypadku dalszych pytan.".

Ja ucieszony następnego dnia biegnę zakupić diamenty a tu niespodzianka dalej zablokowane, już zły do granic możliwości wysyłam trzeciego ticketa, teraz odpowiedź doszła szybciej bo już po 5godzinach no ALE....:

"Witaj

Dziekujemy za Twoja wiadomosc.

Twoje zgloszenie zostalo przyjete, jednakze nie mozemy od razu na nie odpowiedziec.

Ten e-mail potraktuj jako pierwsze zawiadomienie o statusie Twojego zgloszenia.

Odpowiedz na Twoje zgloszenie zostanie wystosowana dopiero po zakonczeniu wszystkich niezbednych testów.

Prosimy o jeszcze troche cierpliwosci.". Jutro mijają trzy tygodnie a ja do tej pory nie mogę zakupić diamentów, dawno nie spotkałem się z takim olewaniem graczy przez support.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra coraz bardziej mi się podoba :)

Fakt faktem - albo kupujesz diasy albo ciężko zarabiasz kasę żeby kupić od innych itemy z IS.

Powiem też że fajnie jest wchodząc na nową strefę zrobić pt - robimy te same questy i jakoś tak miło się gra :)

No i dzisiaj się przekonałem że FA nie takie straszne (a raczej skorupa) - ja zwiad/drut lv 36/29 i tank rycek/kapłan 34/?? (pomijając resztę co była w pt - byli dla zaliczenia questów) czyścimy bez problemu opactwo. Strasznie się baliśmy we dwójkę skorupę bić, bo on zombie przyzywa ale się okazało że na naszą dwójkę jednego tylko przyzwał o.O

Powtórzę - coraz bardziej mi się podoba gra :)

Tylko wąt wojen gildii - powinni dopasowywać do siebie gildie. Od nas ostatnio dużo koxów odeszło i na pierwszej wojnie przegraliśmy totalnie. Powinno być tak że bierze średni lv członków z gildii i daje do walki gildię z podobnym średnim. Dzięki temu nawet gildie z lv 10-30 mogłyby walczyć, a tak to na razie wojny są dla koxów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć, ile ok. ta gra pobiera mb podczas grania? :) Mam limit 9 gb (od 0.00 do 8.00) i nie wiem na ile h gry mi to starczy. RoM wydaje się dobrym, darmowym MMO, tylko te aktualizacje... Przerosły mój limit cierpliwości i trzeba było się zwrócić do kuzyna, który przywiezie mi te uptady ładnie spakowane :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...