Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Runes of Magic

Polecane posty

Mam także pytanie co do rozgrywki - czy po 20lvl paczkę z itemkami dostaje się co 5lvl, czy jest tak tylko pomiędzy 20, a 25lvl?

z tego co pamiętam to co pięć, aczkolwiek nie zaświadczę ci dalej niż 35lvl ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Jest to moje pierwsze MMO. Gram gdzieś od 12 dni, wbiłem 22 lv głównej i 17 subka. Gra mi się bardzo przyjemnie, a sama gra niemiłosiernie wciąga :). Gdyby nie dali jej na coverku CDA to bym nie zagrał (7 giga ściągałoby mi się dłużej niż tydzień). Mile mnie zaskoczyło iż nie gra wielu dzieci neo i innych trolli. Owszem - jak się już trafią to człowieka coś bierze normalnie. Wczoraj jeden typek przyczepił się do mojego nicku (a tylko dlatego że pomylił mnie z gościem, który nagminnie pisał "wuz" w zdaniu, i zaczął się pluć do mnie na strefowym że nie umiem pisać i że mam nick do kitu), a ja grzecznie go poinformowałem żeby się odwalił od mojego n. I wiecie jakie zaczął wysuwać agumenty co do debilności mojego nicka? Że "Kafar" to tępy osiłek. Kilku ludzi na czacie wraz ze mną uświadomiło go że kafar to taki wielki młot do pali. To pan mądry powiedział że dla niego to tępy osiłek i ewentualnie jakiś tam młot - czyli zupełnie jakby chciał nazwać np WoW'a klonem RoM'a.

Od siebie dodam, że jeśli ktoś mnie spotka proszę się nie zdziwić dopiskiem "pl" na końcu, mimo że gram na polskim servie Cath. Po prostu wpisałem go odruchowo (często zakładam konta na zagranicznych stronach).

Właściwie to już nie będę pisał o grze, ale wymienię jej plusy i minusy:

PLUSY:

-darmowa :)

-wciągająca (syndrom "jeszcze jeden quest")

-ciekawy świat gry

-nie wymaga korzystania z mikropłatności aby być pro graczem

-wciąż rozwijana

-wielu pomocnych ludzi (zarówno pomagają przy pytaniach jak i trudnych questach - w drugim koxy też bardzo pomocne i przyjazne :))

-ciekawe minigry

-spore możliwości craftu

-system dual-class

-ciekawe skille poszczególnych klas

MINUSY:

-questy są upierdliwe (prosty przykład - questy od Kuternogi na StepachS. Zamiast dać graczom możliwość przyjęcia wszystkich questów w ruinach Sathkur z tym kolesiami z krainy mgieł, trzeba zrobić jeden, wracać, oddać i przyjąć następny i z powrotem jechać do ruin)

-nie przyjazna na samym początku (samouczek nie wyjaśnia wielu dostępnych rzeczy w tej grze)

-plecak za mały - przydałoby się jeszcze jedno okienko (to darmowe)

-konieczność wydawania dużych sum na mounty (jakby kosztował 1500 za te 2h to byłby git)

-błędy w tłumaczeniu PL (niby małe, czasem wręcz niezauważalne. ale jak mam przedmiot peleryna czegoś tam i okazuje się że to jest kolczyk to khm... [po and jest dobrze])

-brak map instancji (są zawarte w grze ale przez bug ich nie czyta, wyświetla nam mapę świata. polecam ściągnąć addona InstanceMapFix który to naprawia)

-brak informacji że do questa trzeba mieć drużynę (a przydałoby się - mam lv 22 a quest na 16 - i co? i dostaję po twarzy od bossa który ma lv 14)

i chyba największy minus

-CRAFT. Jest on tak mozolny że człowieka coś trafia. Zbierz 400 rud cynku, potem 1000 drew jesionu, następnie przerabiaj to na matsy drugiego stopnia, jak skończysz zacznij robienie 100 bereł czegośtam a wszystko po to żeby lv skoczył o 2-3. I jak tu dobić do 22 lv craftu????? Dodam że wytwarzanie tych stu bereł zajmie około trzech godzin [każda czynność po 5 sekund - 1400 matsów * 5 + 700 przerobionych surowców * 5 + 100 bereł * 5 = 11000 sec. = 183 min = ok. 3h]. TO TRZEBA ZMIENIĆ KONIECZNIE

aha i jeszcze

-nieudana mapa, tzn. nie pokazuje tego czego chcemy (np. włączam mapę i tam chcę mieć zaznaczonych NPC do których mam oddać questy, a nie - muszę ich śledzić albo klikać za każdym razem jak wejdę w mapę "pokaż BN...". Denerwujące - trzeba ściągnąć WoWmap żeby było tak jak chcemy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam (knight lv2) a już mam mieszane uczucia. Po w miarę dobrym kreatorze przywitały mnie atakujące grzyby rodem z jRPG. Arghh!!! No, ale cóż, dam RoMowi jeszcze szansę, chociaż sterowanie i mapa woła o pomstę do nieba. Graficznie to też średnie stany średnie :dry: . Generalnie GW, AoC i WoW (w tej kolejności, hehe) są lepsiejsze, ale jak to mówią - darmowemu koniowi nie zagląda się w paszczę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-plecak za mały - przydałoby się jeszcze jedno okienko (to darmowe)

Prawda, plecak jest mały, ale twórcy muszą przecież na czymś zarabiać. Nie prowadzą przecież działalności charytatywnej :wink:

-brak informacji że do questa trzeba mieć drużynę (a przydałoby się - mam lv 22 a quest na 16 - i co? i dostaję po twarzy od bossa który ma lv 14)

No nie wiem. Zawsze pisze, że zadanie jest bardzo niebezpieczne i że warto kogoś zabrać ze sobą. Może nie ma zaznaczone ,,MISJA DRUŻYNOWA!!!", ale zazwyczaj jest o tym w zadaniu napisane.

-nieudana mapa, tzn. nie pokazuje tego czego chcemy (np. włączam mapę i tam chcę mieć zaznaczonych NPC do których mam oddać questy,

Akurat postacie u których oddajemy questy są zaznaczone - tymi żółtymi ptaszkami. :tongue:

Mnie bardziej denerwuje to, ze nie ma na samej mapie opcji wyłączania śledzenia, tylko trzeba wchodzić głębiej w ustawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do craftu, to zazwyczaj wystarczy zrobić do 20 szt przedmiotu, który wymaga od nas najwyższego poziomu craftu i już masz poziom. Jeśli nie chce wam się zbierać surowców to je kupujcie :) Ja tam zbieram zawsze przy okazji misji po 100 potrzebnych materiałów i nie mam problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artemis - bardzo chciałbym kupować matsy ale ludzi chyba pojechało i sprzedają tak drogo że mnie krew zalewa. Koleś chciał 80k za 20 drew wierzby. Po prostu ktoś ustalił dawno temu za dużą cenę na matsy, a ludzie zaczeli od niego kopiować niebotyczne ceny i tak się to rozrosło. Normalnie to jest w 100% nie opłacalne kupowanie matsów na AH (chociaż od czasu do czasu zdarzy się jakaś okazja)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz ja sie wypowiem. Nie doszedłem daleko, bo mam tylko 15 lvl łotrem i 8 lvl zwiadowcą, ale gra juz mnie zniechęciła. Na samym początku przy robieniu postaci zmieniam te twarze i zmieniam i tak właściwie to nic się nie dzieje, jakies tam malutkie zmiany i nic więcej, ale to jest minimalny i niezauważalny błąd, poniewaz nie przygladam sie raczej twarzy mojej postaci. Dobra postac zrobiona i ląduje w jakiejś akademii czy jak sie to tam nazywa elfów. Postanawiam zrobic jakies questy, więcj ide po pierwszego NPC z jakimś questem i ... śmiech ! Questy sa dobijające. "Oczyść jedzenie dla traszek", "Zanieś list mojemu mistrzowi", "Posadź i dbaj o roślinki", "Rozdaj nasiona Entom" itp. itd. Dobra, wreszcie dostałem jakiegoś questa z walką w roli głównej :D Podchodzę do wroga naciskam i moja postać zaczyna wykonywac cały czas jeden i tan sam ruch ręka stojąc jak kłoda przed przeciwnikiem. Skille tez nie sa zbyt efektowne. Zamiast kolorowych "cuśów" które towarzyszyły wyprowadzanym przez moją postać uderzenią mogli zrobić bardziej efektowne skille, ale moze to ja jestem strasznym zrzędą i wszystko mi nie pasuje. Skończyłem wiekszość questów w tej dolinie przygotowań czy jak sie to tam nazywa i wyszedłem poza mury w nadzieji, że teraz zacznie sie prawdziwa gra, ale przekonałem sie, ze nadzieja matką głupich. Kazali mi iść do grzybowego gaju (nazywanego przeze mnie "grzybolandem") gdzie miałem zbierać grzyby, a w jednym queście drewno. Najbardziej rozbawiła mnie walka z grzybami i ślimakami. Jakby te elfy posypały ogródek solą to by im slimaki nie przyszły :) Dobra dość narzekania, teraz pora na plusy. Grafika jest całkiem fajna, nie razi w oczy i wszystko nie jest jakies kańciate, ogólnie to całkiem nieźle. System dwuklasowy to fajny pomysł, tylko beznadziejne jest to, że klasy trzeba zmieniac u pokojówki. Miałem nadzieje, że najpierw zaatakuję potworka z dystansu jako zwiadowca, a potem wykończe go w zwarciu jako łotr, ale sie zawiodłem. Jeżeli wam gra sie podoba to życzę wam jak najwyzszego lvla i jak najwięcej sukcesów, ale mnie gra nie zauroczyła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest typowe gadanie początkującego. Wystarczy pograć dłużej żeby odkryć, co w tej grze ważne a co nie. Jeżeli wolisz grind niż robienie questów - proszę bardzo. Questy w romie są bardzo zróżnicowane, i co w tym dziwnego, że nie ma na 1 lvlu misji na zabijanie bossów? Tak jest w każdej grze tego typu... Mnie gra wciągnęła od początku grania, gram człowiekiem i uważam, że ma lepszy start niż elf. Ale to moja sugestywna opinia :).

Btw. Zacząłem grać kiedy elfów jeszcze nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc za buildami do maga znalazłem taki jeden, gdzie wystąpiła bardzo interesująca informacja, a mianowicie

Electric Bolt (10lev) - gdy wymaxujemy już wcześniejsze skille zaczynamy maxowac ten. na 50 lvl zabiera on okolo 3-5k dmg + zostawia na mobie DoT'e która zabiera w zależności od przeciwnika od 500 do 1.1k dmg. Skill przede wszystkim na bossy oraz do szybkiego dobijania mobow z racji tego iż castuje się to 1sek więc szybko.

Zastanawia mnie, jak to jest możliwe, gdyż ten skill ma bardzo mizerny dmg ( na 1 lvl 10 dmg a potem rośnie o 2,5 na lvl ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest typowe gadanie początkującego. Wystarczy pograć dłużej żeby odkryć, co w tej grze ważne a co nie. Jeżeli wolisz grind niż robienie questów - proszę bardzo. Questy w romie są bardzo zróżnicowane, i co w tym dziwnego, że nie ma na 1 lvlu misji na zabijanie bossów? Tak jest w każdej grze tego typu... Mnie gra wciągnęła od początku grania, gram człowiekiem i uważam, że ma lepszy start niż elf. Ale to moja sugestywna opinia :).

Btw. Zacząłem grać kiedy elfów jeszcze nie było.

Eh ... tak questy typu "Idź dp mojego mistrza/jakiegos innego goscia i daj mu to ode mnie", których zrobiłem juz dość duzo żeczywiscie są fascynujące. Pozwole sobie wysunąć pewną teorię, ale jest bardzo mozliwe, ze moge się mylić. Otóż uwazam, ze wcześniej grałeś w Metina 2 prawda ? Quest ze zbieraniem grzybów tez był fascynujący ... ah ... moglem chodzić, chodzić, chodzić i zbierac grzyby ... ah ... tylko o tym marzę. Pewnie nie grałes w jakies porządne MMORPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowe zadania nie polegają na walce, aby gracz się zaznajomił z grą i wbił trochę doświadczenia. W końcu pierwszo poziomowa postać zbyt silna nie jest.

Kiedy wbijesz już jakiś level, to zaczynają się misje z zabijaniem potworków, z czasem coraz silniejszych. Później dochodzą instancje.

Nie wiem ile grałeś w RoMa, ale na pewno nie za długo, bo poznałeś dopiero począteczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zacząłem grać w RoM-a, lecz jak na razie grywam czasami u kolegów - sam muszę naprawić kompa. ;)

Muszę przyznać, że to fajna gra. Co prawda dużo w tym WoW-a, ale mi to nie przeszkadza. Podoba mi się też pomysł dwuklasowości. Mmm, zagoszczę w tej gierce na dłużej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko, moje wrażenia z gry. Grałem ok. 4h i od gry kompletnie się odbiłem. Nie wiem, może nie lubię gier MMO (pomimo, że lubię duże RPG), to jednak grając w takie sieciówki, kompletnie nie czuję ani klimatu, ani najmniejszych emocji. Świat jest duży, kolorowy, dość mangowy, jednak jak dla mnie kompletnie bezpłciowy... Dobra, wiem że po kilku godzinach gry niewiele widziałem i ogólnie nawet nie powinienem się wypowiadać, ale wolę wrócić do mojego Morrka, gdyż Runes of Magic jest... nie dla mnie. Dlaczego? Tego sam nie wiem, nie czuję tego "czegoś", nic mnie do tej gry nie ciągnie, nie mam tego "jeszcze jeden lvl, jeszcze chwilę poexpie". Plus dla tej gry, że jest darmowa, na pewno za free jest grą dobrą, ale nie każdemu się spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie bredzić że gra jest darmowa. Nikt za darmo przez kilka lat nad grą nie pracował. Ani też nikt nie dał za darmo serwerów do gry. Nikt też za darmo nie pracuje nad kolejnymi patchami. Za darmo umarło. Jest IS więc jest odpłatność. A gra na wyższym poziomie bez diamentów jest uciążliwa i trzeba mieć dużo samozaparcia i zacięcia zeby tak grać. Oczywiście powiecie zaraz że mogę diamenty kupić w grze od innego gracza. Tylko że ktoś za te diamenty i tak zapłacił real kasę. A ja żeby móc je kupić to ile muszę spędzić czasu w grze żeby mnie było na nie stać ? Nie wspominając już o tym , że Ci którzy korzystają z IS mają dużą przewagę w grze. Najprostszy przykład to wierzchowiec i miejsce w banku i w ekwipunku. Bo o ulepszaniu przedmiotów nie wspomnę. I popieram tutaj post użytkownika Drayna.

Nażekacie na dzieciarnię, że wam przeszkadza w grze, spamuje i nie potrafi się zachować. Dzięki IS wszyscy się wykruszą przy wyższym lvl i będziecie mieli spokój.( No chyba że trafi się dzieciak z nieograniczonym dostępem do kasy)

Teraz craft.

Najbardziej wkurza, oprócz ilości jakie są nam potrzebne, fakt że potrzebujesz każdy rodzaj surowców. Mało tego , jeżeli zależy Ci na rozwoju swojej gildii, te ilości rosną niemiłosiernie.

Co jakiś czas podczas wczytytwania lokacji pojawia się info, że nie powinieneś za długo przebywać przed komputerem bo chory nie nacieszysz się grą. Tymczasem żeby efektownie rozwinąć sadownictwo powinieneś regularnie przebywać w grze ( optimum wychodzi coś około co 8 godz. inaczej zostajesz z uschniętymi roślinkami). Nie bardzo widzę jak to się ma do zdrowego trybu życia.

I znowu słowa poparcia, tym razem dla KafarPL. Rzeczywiście nie we wszystkich q jest informacja że powinno się go robić w grupie. Myślę że powinna się znależć również informacja że q jest do wykonania w instancji.

Najwiekszą zaletą tej gry jest system dwóch klas. I tutaj słowa uznania dla twórców. Ale niestety to za mało żeby gra wspięła sięna szczyty.

Jeszcze o wkurzających graczach.

Bardziej od dzieci neo szkodzą Ci, którzy spędzili już w grze trochę czasu i sądzą, że posiedli już całą wiedzęo grze. Oni wiedzą najlepiej jak zestawić klasy, jak rozdać pkt talentu, jakie powinienem mieć itemki. I nie dopuszczają do swoich małych mózgów, że droga inna niż ta którą oni obrali też może być dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo jeszcze tego że powinno pisać iż jest misja dla wielu osób - spotkałem się z tym, po moim wcześniejszym poście. Mianowicie w Dolinie Aslan, chodziło o quest Test uczennicy Vahtosa czy jakoś tak. Ale to jeden jedyny wyjatek - wcześniej ani nie pisało że do ubicia jest boss (przez co często zaliczałem dead'a gdyż nie wiedziałem iż taki paker z tego kogoś kogo mam ubić :P), ani - jak zwrócił uwagę Detta - że misja jest do zaliczenia w instancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się gra podoba, ale ja mam problemy z instalacją addonów, tzn. Chodzi oto że robię folder interface i nie ma żadnej wieści że addony są zainstalowane.

Tak przy okazji, kto gra na Cath, może podać swój nick ? Bo chciałbym posiąść od was trochę wiedzy, co robić na początku i takie tam, bo gra nawet fajna. :) I wybaczcie za ten wstęp z addonami. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dorzucę swoje 3 grosze.

Gra wciąga i kupy zabawy dostarcza.

System nagrody za wysiłek, czyli osiągnięcie kolejnego lvlu by stać się coraz potężniejszym jak najbardziej działa.

Mikropłatności, jak dla mnie dobre rozwiązanie (jak na niektórych serverach WoWa, gdzie za kasę można mieć wypasiony eq ;]).

Questy, widać że autorzy nie tyle dumni są ze swych 2600 questów co zmuszają wręcz każdego do obejrzenia każdego z nich ;]. Trochę bokiem wychodzi zabijanie 20x goblinów czy jaszczurów w kolejnych questach ponownie i ponownie...

Dużo graczy online, przynajmniej na serwerze Cath. Gorzej, że sami polacy i jak to na nasz naród przystało sporo spotkać można snobów i chamów, w grze kompensujących swe porażki życiowe.

Świat całkiem solidnie się prezentuje, choć plagiatu z wielu innych systemów jest sporo. Trochę psuje mi odbiór świata spotykanie ludzi którzy z gołą klatą biegają (można odchaczyć widok każdego elementu eq) wyglądają jak z jakiegoś dragonballa i nijak do świata nie pasują. Ale to pewnie czysty ekshibicjonizm poszczególnych jednostek, podobny do antropomorfizmu kolesi grających w gry ROLE PLAYING postaciami żeńskimi (w odpowiednich warunkach pewnie podwiązki i szpilki na co dzień też by zakładali :D). [jeśli ktoś tym zdaniem czuję się oburzony, obrażony etc. to niech weźmie pod uwagę iż studiowałem psychologię i mam dość kompetencji by wypowiadać się w tej materii].

Na bazie mikropłatności ciekawa ekonomia w grze powstała, handel w grze diasami i przedmiotami, handel poza grą goldem (co frogster chce ukrócic) ;] przy odrobinie chęci pewnie i z jaki tysiąc zł miesięcznie można na tej grze zarobić. Wszystko oczywiście jest w przystępnych cenach i nikt nie powinien mieć problemu ze zdobyciem szybko czy to trwałego wierzchowca, czy to 10kk golda.

Mnóstwo elementów w grze upchali, urozmaicają i dodatkowej zabawy dostarczają choć są w sumie całkiem zbędne. Ale w grze jak najbardziej nie przeszkadzają. Mowa o urządzaniu domu niczym w simsach, zamku gildii itp.

To mniej więcej koniec moich 3 groszy, wracam do gry wbić 50lvl i dołączyć do elyty :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...