Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

IE vs Firefox vs Opera

Polecane posty

Zrobiłem skan Spyware Terminatorem(to chyba to samo co Spybot :blink:) wykryło jedno zagrożenie z WinRar'em więc usunąłem i nadal ten sam błąd, a co do logu wrzuciłem na forum i czekam na odpowiedź.

EDIT- Po wywaleniu paru wpisów w HijackThis i plików w KillBox FF, Opera i Thunderbird chodzi dzięki za poradę M@TH3V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z flashplayerem (chyba). Charakteryzuje się to tym, że np. jak chcę wyświetlić jakiś filmik na youtube to w okienku z filmikiem znajduje się napis: "Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash" Gdy klikam na link to strona adobe.com się nie wczytuje. Dzieje się tak na Operze i Mozilli, na IE wszystko działa jak należy. Gdy np. firefox prosi o zainstalowanie brakującej wtyczki to jest napisane, że wtyczka Adobe Flash Player jest dostępna, a gdy daję dalej to jest napisane, że "Nie zainstalowano żadnej wtyczki" i AFP jest "niedostępna". Włączałem Firefoxa na trybie awaryjnym i nadal było tak samo. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam firefoxa i od paru dni mam problem z oglądaniem filmów z serwera myspace, tzn włączam jakiś filmik pojawia się ekran ładowania i czekam jedną minute,dwie,trzy,pięć i nic dalej ekran taki sam jak na początku dodam jeszcze, że mam internet 1,3mb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem. Otóż używałem Firefoxa cały czas, aż pewnego dnia się zepsuł. Ikonka się zepsuła, a jak na nią klikam, to pisze, że brak skrótu. W folderze z MF również brakuje ikonki. W ogóle nie da się go odpalić. Nic nie pomaga. Nawet kilkurazowy reinstall. Proszę o pilną pomoc, gdyż jestem zmuszony korzystać z Opery, do której nie jestem przyzwyczajony i nie mam zamiaru się przyzwyczaić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z najnowszą wersją Firefoxa - gdy wchodzę na niektóre strony, pojawia się ten błąd: http://img50.imageshack.us/img50/9596/bladqg9.jpg Jest on prawdopodobnie spowodowany niektórymi reklamami, bo pojawia się on głównie na stronach z dużą liczbą bannerów itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od kilku miesięcy (wiem , długo , ale jakoś dopiero teraz zaczęło mi przeszkadzac) działa mi tylko Firefox . IE i Opera nie mogą wyświetlic żadnej strony . Jako , że internet to dziedzina , na której najmniej się znam w kompach , to nie mam pojęcia , czym to jest spowodowane . A , że kilka znanych mi stron wymaga IE , to jest to jednak denerwujące . Wie ktos o co biega ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc Operę przeinstalowałem , a firewall na pewno niczego nie blokuje , nawet próbowałem po wyłączeniu go . Dziwne .

A i właśnie o czymś zapomniałem . W prawym dolnym rogu koło zegara ikonka mówi mi , że kabel sieciowy jest odłączony :huh: . Coś ślepy ten mój komp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa, jak teraz nad tym pomyślałem, to to wygląda tak, jakby jedno chciało korzystac z karty sieciowej płyty głównej, której już nie mam, a drugie działa prawidłowo korzystając z rzeczywistej karty... Chociaż w sumie to ja się nie znam i mogę się mylic .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym to tak widział (acz sieci to nie moja specjalność - ja się tylko na matematyce znam ;) ). Spróbuj wyłączyć nieużywane (a nawet można całkiem usunąć dla większego porządku). Posiedzieć potem w ustawieniach Opery i IE, niech sobie na nowo pliki konfiguracyjne wygeneruję (nie bardzo wiem jak je do tego zmusić, tu będziesz musiał trochę na ślepo pomacać) - w ostateczności można jeszcze raz Operę przeinstalować (upewnij się, że przeczyściłeś rejestr i folder instalacyjny - znowu, nie wiem, gdzie trzyma dane).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, jak ja się do czegos zabiore <_<. No i niby usunąłem to nieużywane, tylko że system najwyraźniej je bardzo polubił i po ponownym uruchomieniu kompa je przywrócił , tym razem jako trzecie połączenie ;] . Idzie zwariowac, a i dodatkowo coś mi się pomieszało w składnikach połączeń (tam we właściwościach połączenia) miałem ich 4 , teraz mam więcej i komp zaczął niepotrzebnie rządac hasła przy uruchomieniu . Może mi ktoś podac jakie składniki powinny byc zainstalowane we właściwościach połączenia lokalnego ? 4 powinny byc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujące:

1. Klient Sieci Microsoft Networks

2. Udostępnianie plików i drukarek w sieciach Microsoft Networks

3. Harmonogram pakietów QoS

4. Microsoft TCP/IP wersja 6

5. Protokół internetowy (TCP/IP)

I niestety, dalej już nie pomogę. Tutaj się moje umiejętności walki z systemem Microsoftu kończą :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem w firefoksie nie masz ustawionych proxy? Jeśli tak, to oznacza, że cały ruch www idzie przez proxy Twojego dostawcy netu i bez tego inne przeglądarki leżą.

Albo odwrotnie - jakimś cudem w IE i Operze masz ustawione proxy.

Hm, daj log z programów combofix oraz hijack this - może coś Ci w systemie siedzi (choć wtedy raczej żadna przeglądarka by nie wyświetlała stron, ale sprawdzić nie zaszkodzi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firefoxie na 99 % nie mam ustawionych proxy , a w IE i Operze nie mam pojęcia jak sprawdzic . A jesli chodzi o logi to :

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 15:17, on 2008-12-08
Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16735)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\LEXBCES.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\system32\LEXPPS.EXE
C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avguard.exe
C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\sched.exe
C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe
C:\Program Files\CyberLink\Shared files\RichVideo.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe
C:\WINDOWS\EXPLORER.EXE
C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe
C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE
C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\MOM.EXE
C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avgnt.exe
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\jusched.exe
C:\Program Files\ScanSoft\PaperPort\pptd40nt.exe
C:\Program Files\Brother\Brmfcmon\BrMfcWnd.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\ccc.exe
C:\Program Files\Brother\ControlCenter3\brccMCtl.exe
C:\Program Files\Brother\Brmfcmon\BrMfcmon.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe
C:\Program Files\Picasa2\PicasaMediaDetector.exe
C:\Program Files\Electronic Arts\EADM\Core.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexStoreSvr.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE
D:\Nowy folder\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = [url="http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896"]http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896[/url]
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page =
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = [url="http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157"]http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157[/url]
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = [url="http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896"]http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896[/url]
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = [url="http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896"]http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896[/url]
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = [url="http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157"]http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157[/url]
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,First Home Page = [url="http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54843"]http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54843[/url]
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyServer = 88.156.83.211:11171
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
F2 - REG:system.ini: UserInit=userinit.exe,EXPLORER.EXE
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: My Global Search Bar BHO - {37B85A21-692B-4205-9CAD-2626E4993404} - C:\Program Files\MyGlobalSearch\bar\1.bin\MGSBAR.DLL (file missing)
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\ssv.dll
O3 - Toolbar: My Global Search Bar - {37B85A29-692B-4205-9CAD-2626E4993404} - C:\Program Files\MyGlobalSearch\bar\1.bin\MGSBAR.DLL (file missing)
O4 - HKLM\..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [SkyTel] SkyTel.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [StartCCC] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLIStart.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [LanguageShortcut] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\Language\Language.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [avgnt] "C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avgnt.exe" /min
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\jusched.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] "C:\Program Files\Winamp\winampa.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\QTTask.exe" -atboottime
O4 - HKLM\..\Run: [SSBkgdUpdate] "C:\Program Files\Common Files\Scansoft Shared\SSBkgdUpdate\SSBkgdupdate.exe" -Embedding -boot
O4 - HKLM\..\Run: [PaperPort PTD] "C:\Program Files\ScanSoft\PaperPort\pptd40nt.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [IndexSearch] "C:\Program Files\ScanSoft\PaperPort\IndexSearch.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [PPort11reminder] "C:\Program Files\ScanSoft\PaperPort\Ereg\Ereg.exe" -r "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\ScanSoft\PaperPort\11\Config\Ereg\Ereg.ini
O4 - HKLM\..\Run: [BrMfcWnd] C:\Program Files\Brother\Brmfcmon\BrMfcWnd.exe /AUTORUN
O4 - HKLM\..\Run: [ControlCenter3] C:\Program Files\Brother\ControlCenter3\brctrcen.exe /autorun
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray
O4 - HKCU\..\Run: [BgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [Picasa Media Detector] C:\Program Files\Picasa2\PicasaMediaDetector.exe
O4 - HKCU\..\Run: [EA Core] C:\Program Files\Electronic Arts\EADM\Core.exe -silent
O4 - HKCU\..\Run: [wsctf.exe] wsctf.exe
O4 - HKCU\..\Run: [EXPLORER.EXE] EXPLORER.EXE
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'Default user')
O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\ssv.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\ssv.dll
O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O16 - DPF: {3D8700FB-86A4-4CB4-B738-6F0FC016AC7D} (MainControl Class) - [url="http://arcaonline.arcabit.com/ArcaOnline.cab"]http://arcaonline.arcabit.com/ArcaOnline.cab[/url]
O20 - Winlogon Notify: Antiwpa - C:\WINDOWS\SYSTEM32\antiwpa.dll
O23 - Service: AntiVir PersonalEdition Classic Scheduler (AntiVirScheduler) - Avira GmbH - C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\sched.exe
O23 - Service: AntiVir PersonalEdition Classic Guard (AntiVirService) - Avira GmbH - C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avguard.exe
O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: Kerio Personal Firewall 4 (KPF4) - Kerio Technologies - C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe
O23 - Service: LexBce Server (LexBceS) - Lexmark International, Inc. - C:\WINDOWS\system32\LEXBCES.EXE
O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe
O23 - Service: Cyberlink RichVideo Service(CRVS) (RichVideo) - Unknown owner - C:\Program Files\CyberLink\Shared files\RichVideo.exe

--
End of file - 8544 bytes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, która linijka ci to powiedziała? Mogę przynajmniej tyle wiedziec? Cóż , trudno ,tak jest jak człowiekowi "ciemnemu" składają kompa. A i dzięki za rozwiązanie problemu, problemem rzeczywiście były ustawienia proxy w IE i Operze. A ze ost. to trudno, przynajmniej wiem, że z moderatorami na tym forum nie ma żartów i że są wykwalifikowani ;).

O20 - Winlogon Notify: Antiwpa - C:\WINDOWS\SYSTEM32\antiwpa.dll

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...