Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

IE vs Firefox vs Opera

Polecane posty

1. Nie dubluj postów.

2. Taki sposób działa, bo kiedyś używałem FireFoxa (cały czas jednak używam znacznie lepszej w/g mnie Opery). Musisz sprawdzić, czy nazwa użytkownika systemu Windows się zgadza - bo jeśli tam, gdzie chcesz skopiować ustawienia jest inna nazwa użytkownika, to możliwe, że trzeba będzie edytować pliki z ustawieniami.

P.S. Jak znajdę czas to zainstaluję FireFoxa i to sprawdzę. :sweat:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu znalazłem nową wersję Opery a dokładniej 10.01... Ma fajną opcję turbo która świetnie się sprawdza na wolnych łączach a tak się akurat składa że jestem użytkownikiem takowego blueconnecta i nowa opera świetnie do niego pasuje!!!

Niestety problem w tym, że nie ma w niej wszystkich pluginów probowałem z flash playerem ale nic!!! Jeżeli ktoś wie to niech pomoże bo nie można nawet wejść na pocztę!!! Z góry dzięki!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem pewne problemy z Internet Explorerem i zainstalowałem sobie Mozille 3. Od razu po wejściu na waszą stronę wyświetla mi sie u góry napis że nie ma zainstalowanych wtyczek. I tu moje pytanie, jak je zainstalować. Po naciśnieciu instaluj wtyczki pisze że instalowanie nie zostało przeprowadzone. Trzeba zainstalować ręcznie i tu moje pytanie jak to zrobić. Na pewno takie pytanie było zadawane setki razy ale bardzo prosze o wyrozumiałość i o wytłumaczenie mi jak to zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, że ani Firefox, ani Opera ani IExplorer nie wyświetlają mi określonych stron, a dokładnie moddb.com i fallout3nexus.com a z polskich na gram.pl nie wyświetlają mi się obrazki. Mam Avasta i Zone Alarm, ale avast od dzisiaj, i problem występuje od dłuższego czasu. Konkretnie to od kiedy Firefox aktualizował się do wersji 3.05, dokładnie wtedy przeglądałem moddb i po restarcie nie chciała się strona załadować. Po kilku dniach zainstalowałem starszego FF i nic. W firewallu sprawdzałem najróżniejsze kombinacje i nic. Dodałem nawet te strony do zaufanych witryn. I nie są to strony bardzo często odwiedzane przeze mnie więc chyba nie jest to żaden trojan ani wirus. Na nowe strony prawie w ogóle nie wchodzę. Szukałem w google ale przeważnie reinstalka Windy pomogła, ale nie chcę tego robić. Pomóżcie!

PS. Ustawione mam opróżnianie po wyjściu z Firefoxa ciasteczek i danych, i minimum 2 razy dziennie czyszczę rejestr i dane temp CCleanerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ściągnij nowy Ad-aware i przeskanuj nim komp w w poszukiwaniu malwere itp. po drugie jeżeli masz windowsa xp to nie musisz go przeinstalowywać podczas instalacji tego windowsa jest taka fajna opcja NAPRAW(obok opcji instaluj i zakończ) jak jej użyjesz to nie sformatuje ci dysku systemowego a po instalacji wszystkie ustawienia windowsa programy nawet tapeta będą na swoim miejscu-ja w przeszłości miałem wiele różnych problemów z programami zdarzało się że wdał się wirus zmienił wpisy w system32 i potem jakiś program mi nie działał albo funkcja w windows i często korzystałem z tej opcji instalatora windows xp NAPRAW i wszystko wracało do normy program działał i po kłopocie inna sprawa że jeżeli wystąpi jakiś poważny błąd to i po takim naprawianiu win może długo nie pociągnąć i tak.

pozd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc moim zdaniem w tym pojedynku zdecydowanie wygrywa Firefox. Jest szybszy, to największa zaleta. Pomocna jest także historia. W krótkim czasie można wrócić do zapomnianej strony. Chociaż ta z IE jest chyba nawet troszkę lepsza. Brakuje w Mozilla 'ulubionych'. Ewentualnie przegapiłem tą opcję. Nie wiem jak Wy, ale dla mnie TOP 3 wygląda tak:

1. Mozilla Firefox

2. Internet Explorer

3. Opera

Jeszcze kilka słów o Operze. Jest zdecydowanie najwolniejsza. Plusik to przejrzystość. Łatwo znaleźć pożądaną w danym momencie opcję. Reasumując, korzystam z Opery tylko w chwilach słabości dwóch pozostałych przeglądarek tzn. jak się wieszają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luke - pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić ;) Co prawda FF jest najlepszy ale przegapienie ulubionych to chyba mistrzostwo ;) Chociaż nie nazywają się "Ulubione" a "Zakładki" to chyba dość niedokładnie szukałeś ;) Co do Opery z jest ona szybsza od FF i ma większą zgodność ze standardami ACID3i stawianie jej za IE to jest naprawdę bardzo duża przesada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość reader

Moje kolejność:

1.FF

2.IE

3.Opera

Dlaczego? Opera mimo większej liczby zgodności...nieprawidłowo wyświetla IFrame (trzeba poprawiać kod) i u mnie strony minimalnie szybciej się wczytują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera najwolniejsza?! Chyba w waszej bajce :) Przeglądarkę trzeba umieć prawidłowo skonfigurować. Firefox to straszny muł w porównaniu do Opery 9.64 nie wspominając już o Operze 10, która jest na nowym silniku (Presto). Aby nie być gołosłowny polecam wam "3DMarka" do przeglądarek, oczywiście firmy Futuremark :) W teście Firefox 3.0.7 osiąga wynik bardzo słaby w porównaniu do innych przeglądarek (IE, Chrome, Safari). Zresztą sprawdźcie sami :)

Link do testu:

http://service.futuremark.com/peacekeeper/index.action

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, z tego co słyszałem Opera oferuje najlepszą zgodność ze standardem W3C, no a w urządzeniach mobilnych nie ma sobie równych. :thumbsup:

Moje typy to:

1. Opera

2. FireFox

3. Google Chrome

4. IE

Aha - odnośnie przywracania "zapomnianych" stron, to w Operze można łatwo przywołać niechcący zamkniętą kartę bez przekopywania się przez historię, poprzez "stuknięcie" w CTRL+Z.

No i do blokowania reklam nie trzeba instalować żadnego AdBlockera, ani nic w tym stylu... :cool:

A jak ktoś jeszcze wątpi w wyższość Opery nad FireFoxem i IE, niech wejdzie na tą stronę i kliknie tam gdzie mu nie każą... :tongue:

(Żeby się o tym przekonać, najpierw trzeba to wypróbować w FF, a potem w Operze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Firefoxa, kliknąłem i... nic się nie stało. Widzisz, siła tej przeglądarki tkwi w dodatkach, których jest cała masa, a NoScript to już w zasadzie podstawa by nie dać się strollować przez tego typu rzeczy :) Natomiast co do wyboru przeglądarki to dla mnie sprawa jest prosta: najważniejsza jest funkcjonalność a na szybkość nawet nie zwracam uwagi (zresztą pod tym względem podczas normalnego użytkowania nie widzę jakiejś różnicy pomiędzy FF3.1 a np. IE8), dlatego też nie zamierzam rozstawać się z liskiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku uzywam Firefoksa i jestem z niego bardzo zadowolony, bo jest dużo szybszy od IE...ale od pewnego czasu waham się czy nie korzystać z Opery...bo jest jeszcze szybsza od Firefoksa, tylko że ma mniej dodatkow.A ja wlasciwie i tak nie uzywam zadnych dodatkow w Firefoksie.Doradźcie co mam wybrac :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku uzywam Firefoksa i jestem z niego bardzo zadowolony, bo jest dużo szybszy od IE...ale od pewnego czasu waham się czy nie korzystać z Opery...bo jest jeszcze szybsza od Firefoksa, tylko że ma mniej dodatkow.A ja wlasciwie i tak nie uzywam zadnych dodatkow w Firefoksie.Doradźcie co mam wybrac :confused:

W Operze też masz dużo dodatków - tutaj możesz obejrzeć chociażby te z oficjalnej strony Opery. Ale generalnie prawda jest taka, że na codzień rzadko się z tych dodatków korzysta, bo tak jak powiedział Converse, Opera ma już większość funkcji wbudowanych i nie potrzeba dodatkowych zabawek... :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...