Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość =EooN=

Naped DVD{i inne napędy optyczne do PC}

Polecane posty

Przedstawię to najprościej jak się da.

Wypaliłem płytkę DVD poprzez Nero 7. Wkładam ją do napędu, który Windows opisał tak "Stacja dysków DVD-RAM (DSmile" w celu sprawdzenia czy dane wypaliły się poprawnie. Napęd przez kilka sekund "gryzie się" z płytką i zamiast wyświetlić jej nazwę jaką nadałem jej podczas wypalania, zmienia opis stacji dysków na "Stacja dysków CD (DSmile". Nie byłoby to problemem, ale gdy zaczynam eksplorację dysku żadnych, powtarzam ŻADNYCH danych tam nie ma! Wyciągam płytkę, patrzę na jej "zapisywalną" stronę - stwierdzam, że dane się wypaliły. Tylko czemu nie mogę ich odczytać?! Wypaliłem te same dane na inną płytkę DVD, tym razem -R i problem pozostał, próbowałem nie nadawać jej nazwy w konfiguracji wypalania, problem pozostał. Szukałem sporo o tym w googlach, wyczytałem, że należy zaktualizować firmware. Dalej nic. Może wiecie jak to naprawić?.

Mój napęd to HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B firmy LG.

Firmware oczywiście najnowszy, instalowałem też sterowniki ASPI, ale nie bardzo wiem czemu to miało służyć Very Happy.

Jeśli to pomoże, mój system operacyjny to Windows XP Pro SP2

proc - Athlon 64 3000+

grafa - GF 7600GT XFX 256/256

HDD - Seagate Barracuda 250GB i jakiś tam starszy na IDE jeszcze 80GB

RAM - 2x512 800MHz GOODRAM

płyta główna - GIGABYTE GA-M61VME-S2 S-Series

Z napędu korzystam jakieś 3 lata, w przeszłości problem ten wystąpił tylko raz, ale wystarczyło ponownie włożyć płytkę do napędu i było dobrze. Próbowałem też oczywiście wypalać inne dane, aby się upewnić czy nie jest to wina danych. W pierwszym przypadku były to zdjęcia, w drugim patche, save'y, mody itd.

Bardzo bym prosił o pomoc.

Dobrze radzę Ci, zapoznaj się z regulaminem forum. Jeszcze raz usuniesz mój dopisek i zrobię się bardzo niemiły.

[wies.niak]

Wypad z mojego posta xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xerxes1911 -> Sprawdź wypalone płyty na innym napędzie. Jakich używasz płyt, próbowałeś innych (np tdk)? Czy starsze płyty czyta?

W innym napędzie działają, używam płyt PLATINUM, ale zarówno plusy jak i minusy nic nie dają, próbowałem polecanych płytek verbatima, starsze płyty czyta, ale jeśli myślisz ze to przez zainstalowanie sterów aspi ich nie widzi to źle myślisz, bo przed ich instalacja było to samo :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem ponieważ dostałem pod choineczkę nagrywarkę DVD(dostałem więc nie miałem wpływu na wybór modelu) HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55N(LG), nie mam płytki ze sterownikami bo uległa zniszczeniu(nie pytajcie...) jeszcze przed instalacją. No ale podłączyłem Winda ładnie wykryła itd. No ale prędkość zapisu była tylko x4 i nie było możliwości zmiany(Nero 7). Na forum znalazłem program(Adaptec ASPI instaler) który miał aktualizować FirmWare(nie znalazłem na stronie producenta). Użyłem go i teraz prędkość nagrywania jest tylko x8. No i problem w tym że wypalane kiedyś płytki z filmami(imprezy rodzinne itp) chodziły dobrze na odtwarzaczu DVD(Manta Emperror Black) a po aktualizacji film strasznie się krzaczy ;/ Co można z tym zrobić?

P.S. I jeszcze jakiś dobry program do nagrywania DVD jeśli ktoś zna. Nero jest irytujące z tym swoim ALLinONE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apocalipse

Spróbuj nagrywać CDBurneremXP, u mnie Nero Express dołączony do nagrywarki "nie chciał" nagrywać wielosesyjnych płyt DVD (co ciekawe, z CD nie robił problemów :rotfl:). Tylko, jak już wcześniej wspominał wies.niak, nie możesz używać w nazwach plików i folderów polskich znaków, bo CDBXP sobie z nimi nie radzi.

Gofer

Adaptec ASPI Installer

Pakiet zawiera narzędzie wykrywające zainstalowaną w systemie wersję bibliotek ASPI, a także moduł aktualizujący biblioteki ASPI firmy Adaptec.

Jak widać nie ma tu ani słowa o aktualizowaniu firmware'u :). Wniosek jest prosty - jak się nie wie, co dany program robi, to lepiej go nie używać (choć akurat w tym przypadku Ci się upiekło, bo szkód sobie raczej nie narobiłeś :)). W jakim formacie nagrywasz filmy dla odtwarzacza - "normalne" aviki czy może konwertujesz wcześniej do formatu DVD? Coś mi się wydaje, że szczególnie w tym drugim przypadku problemem może być zbyt duża prędkość, z jaką nagrywasz płytę.

PS Przeczytaj kilka ostatnich postów tego tematu, a znajdziesz przynajmniej jeden dobry i bezpłatny program do nagrywania :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz spróbować nagrywać innym programem (np. wspomnianym CDBurneremXP), inaczej nie będziesz wiedzieć, czy to przypadłość Nero czy też może wszystkie programy do nagrywania będą "widziały" te same prędkości. Może też to być wina płyt, dlatego warto też wypróbować inne nośniki :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina płyt to to nie jest bo nówki kupiłem i na nie nagrywam i śmigało bez problemu. No ale spróbuje z tym CDBurneremXP którego zainstalowałem już wczoraj <szpan> xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer

Nie miałem na myśli wieku płyt a ich jakość :) - takie np. Verbatimy czy Emtecki (dawniej Basf) to jednak solidniejsze nośniki niż te wszystkie Esperanzy, Hawki czy Platinumy.

Nemezis80

Sprawdź (jakimś antywirusem i antyspywarem), czy ktoś "dowcipny" nie zainstalował Ci jakiegoś trojana i nie bawi się w ten sposób. Jeśli to nie to, to może to być problem z "bebechami" nagrywarki, w takim wypadku należałoby się dostać do jej wnętrza (= zerwanie plomby = utrata gwarancji) i zobaczyć, co tam jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Verbatimach lecę. Takie na półce leżały to takie wziąłem :P

--

Dziwna sytuacja wystąpiła. Zainstalowałem CDBurneraXP i wypalanie staje po jakimś czasie. Zatrzymuje się na 10% i stoi a napęd nie pracuje i nie chce wysunąć klapki. I na plusach i na minusach. o co tu biega ;/ Wypalałem z obrazu płyty grę która się wcześniej połamała. HELP

Posty scaliłem.

Używaj przycisku "zmień".

[wies.niak]

--

Zgodnie z regulaminem po dniach kilku mogę dać następny posta a nie zmieniać poprzedni. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek4444 -> Taśma (jeśli masz na myśli stare złącze PATA) kosztuje 5 - 8 zł.

Rayu -> Można spróbować przeczyścić napęd, przetrzeć delikatnie soczewkę lasera płynem, który nie zrobi na soczewce efektu tęczy (np izopropanol jak mnie pamięć nie myli). Jeśli to nie pomoże, to napęd raczej dochodzi swoich ostatnich chwil.

Gofer -> Słowo "kilka" znaczy od 3 do 9 i to moderator podejmuje decyzję ile to jest dokładnie. Jeśli masz więcej uwag co do tego zapraszam do tematu "uwagi do moderatorów".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się was poradzic jaki napęd kupic. Obecnie posiadam LG GSA-H20L. Niestety nagrywarka padła... Confused Ogolnie nie mam szczescia do napedów (jest to część , którą wymieniam najczęsciej) Dlatego proszę o radę . Chciałbym zakupić dobry napęd (nagrywarke DVD) za okolo 150 zł.

Proszę o radę , z góry dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba żaden problem - z tego, co zauważyłem, to ceny nagrywarek DVD nieźle spadły i za kwotę, która podałeś, można kupić napęd naprawdę porządnej firmy (np. Pioneer czy HP). Na koniec dobra rada - unikaj jak ognia LG i LiteOnów :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam problem z nagrywarką DVD: TOSHIBA CD/DVDW SDR5372V SCSI.

Mianowicie nie czyta ona niektórych dwuwarstwowych płyt DVD. Niektórych, bo te z CDA działają... Także Test Drive, który jest chyba na dwuwarstwówce odpala się bez zarzutu. Ale kiedy wkładam zwykłą płytkę, robi się kosmos :P

Po 1. Nie czyta mi jej, wygląda tak jakby żadnej płyty nie było.

Po 2. Tacka nie chce się wysunąć

Po 3. Po zrestartowaniu kompa napęd znika :?

PS> LAmpka knotrolna na napędzie cały czas miga...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...