Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość =EooN=

Naped DVD{i inne napędy optyczne do PC}

Polecane posty

Witam. Mam taki dziwny problem z nagrywara dvd ze nagrywam plyte wszystko pisze ze sie dobrze nagralo czyli zapis zakonczony powodzeniem a po wlozeniu plyty do napedu odczytuje ja jako pusta plyte do nagrywania a jak chce ja ponownie nagrac to pisze ze dysk nie jest zapisywalny. Co jest grane , o co chodzi , co sie dzieje ?

Zepsulem juz 2 plyty w ten sposob w tym jedna dwuwarstwowke ktora koszowala mnie 9 zl !

Prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj użyć innego programu do nagrywania. Poza tym nagraj parę płytek z włączoną weryfikacją zapisu. I sprawdź te "zepsute" płytki na innym napędzie, może są w porządku (gdy mój CD-R Lite-On dogorywał, to też nie "widział" świeżo nagranych w nim płytek, DVD-ROM odczytywał je prawidłowo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj użyć innego programu do nagrywania. Poza tym nagraj parę płytek z włączoną weryfikacją zapisu. I sprawdź te "zepsute" płytki na innym napędzie, może są w porządku (gdy mój CD-R Lite-On dogorywał, to też nie "widział" świeżo nagranych w nim płytek, DVD-ROM odczytywał je prawidłowo).

Wczesniej tez uzywalem nero 7 i jakos wszystkie plyty dobrze sie nagrywaly. Sprawdzalem w moim drugim napedzie plytki i tez to samo. Sprawdzalem nawet w napedzie mojego swiezo kupionego drugiego kompa i rowniez to samo.

Nie sadze zeby to bylo od nero tym bardziej ze na tym moim drugim (nowym) kompie nagrywa bez problemu (nagralem na nim w tym samym dniu dwuwarstwowa plyte bez problemu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila dostalem nowy komp od komputronika i juz cos chyba nie dziala. Zdaje sie ze nie wykrywa mi cd romu. Nie widac do ani w biosie (tzn nazwy samsung cd rom czy cokolwiek jak powinno byc), ani chcwile po starcie kompa, w tym pierwszym okienku po odpaleniu tego zlomu. Dodam ze dysk twardy jest widoczny. Sluchajcie da sie cos z tym zrobic? Tzn zmienic cos w biosie zeby bylo ok? Plis pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak zrobie. Mam jeszcze jedna prosbe. Moze ktos ma plyte gigabyte pod pentium dual core z biosem Award Bios v.6.00 Pg. Jesli tak to niech wejdzie do biosu i tam gdzie sa rozne napedy sprawdzi czy oprocz dysku twardego jest tez cd rom. Bo u mnie jest tylko dysk twardy a oprocz tego same napisy none i jeden taki znaczek [ ].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakilo

Spróbuj poprzestawiać "none" na "auto" (jak nie wiesz, jak masz podpięty napęd, to poustawiaj wszędzie, szkody to nie przyniesie). Jak to nie pomoże, to prawdopodobnie jest tak, jak napisał Hawkie (pamiętam, jak raz ojciec kupił kompa, w którym taśma od stacji dyskietek była wpięta odwrotnie, na szczęście plomb nie było :)).

nfsfan6

Jeśli ten napęd ma już swoje lata lub pochodzi od "solidnego" producenta, to prawdopodobnie są to już jego ostatnie podrygi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sluchajcie, mozliwe jest ze cos jest nie tak z tymi ustawieniami SATA, IDE itp.? Dodam tylko ze dysk twardy bios mi normalnie wykrywa oraz ze widac go po odpaleniu kompa. Natomiast cd romu nie widac nigdzie.

I teraz wazne!! Poza tymi polami none ktore mowia ze w tym miejscu nie ma zadnego napedu czy dysku w jednym miejscu jest taki znaczek - " [ ] " - pierwszy raz sie z czyms takim spotkalem. Czy to moze byc ten cd rom? Kiedy wchodze w to [ ] to jest tam zapelnione pole z cylindrami jest ich z 654373 (nie pamietam dokladnie, ale to nie wazne) - czy to jest cd rom?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"none" to jest ustawienie użytkownika, które sygnalizuje BIOSowi, że (upraszczając nieco) do taśmy nic nie jest podpięte a nie na odwrót (czyli BIOS nie informuje w ten sposób użytkownika, że nic nie ma podłączonego). Po co więc można wybrać ustawienie "none"? Ano po to, by BIOS nie sprawdzał przy każdym uruchomieniu komputera czy jest coś podłączone tam, gdzie nic nie ma.

A symbol "[]" może odnosić się raczej do dysku twardego, nie da się "ręcznie" ustawić parametrów CD-ROMu.

Zrób tak, jak napisałem wcześniej - wszędzie, gdzie jest "none" poprzestawiaj na "auto", jak to nie pomoże, to będziemy się głowić, co dalej :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu mam problem. Chodzi... A wlasciwie sam nie wiem o co chodzi. Gdzies kolo lutego tego roku kupilem nowego pcta. Niedawno cos sie zaczelo walic. Sprawa wyglada tak np. Gra ktora wczesniej instalowala sie 15 min. Teraz trwa to 1.30min. Bez jaj na serio. Robilem defragmentacje itp. I nic. Tak samo jak cos nagrywam tyle czasu ze hej. Przewaznie jak cos instaluje lub nagrywam zawiesza sie myszka na jakis czas. Z dysku twardego wszystko sie ok. Instaluje. Narazie nie probowalem prźeinstalowywania systemu. Czy to wina czegos w systemie np. Wirusa czy moze cos nie tak z napedem? Prosze o porady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam Napęd Sony LightScribe I tam takie bajery. Napęd jest tak słaby, nie dość że płyta ładuję się jakieś 1 minute. To jeszcze ekran się zwiesza. Nic nie poradzę, ważne że działa i czyta płyty.

PS. Na twoim miejscu bym się zbytnio nie martwił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą o rozwiązanie problemu. Chodzi o moją nagrywarkę

DVD Samsung Super-WriteMaster SH-S182M SB00

Ostatnim razem, gdy nagrywałem płytę DVD zauważyłem, że pomimo

ustawienia prędkości x12 w programie to nagrywarka nagrywała x0,8.

Nagranie płyty DVD z tą prędkością trwa całe wieki... Podczas nagrywania

jest również maksymalnie obciążony procesor co powoduje, że gdy poruszam

kursorem myszki to on "przycina" się (efekt podobny do tego z gier gdy

komputer jest za wolny). Nagrywarka "nie widzi" płyt, które sama

wypaliła; widzi je jako pusty dysk. W drugim napędzie (zwykły czytnik

DVD) wszystko jest ok. Próbowałem już paru różnych programów: Nero, Burn

Aware Free, Infra Recorder i w każdym jest to samo. Pomyślałem o

aktualizacji firmware'u, ale na stronie Samsunga nie znalazłem

odpowiedniego pod moją nagrywarkę (SB00).

Parametry mojego desktopa: Sempron 2500+, 1,5GB RAM, GeForce 7600GS,

płyta główna VIA VT8377A Apollo KT400A, Windows XP Professional SP3.

Bardzo proszę o pomoc, jeśli konieczna jest wymiana firmware to proszę o

szczegółowe instrukcje.

Pozdrawiam Andrzej

PS Dodam jeszcze, że nagrywarka czyta bez problemu płyty które nie były nagrywane przez nią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nagrywarka jest już zwyczajnie zużyta (jeśli masz ją od dłuższego czasu i intensywnie ją eksploatujesz to jest to bardzo prawdopodobne)?

Sprawdź też, czy masz włączony tryb DMA oraz czy nagrywarka nie współdzieli taśmy z jakimś innym urządzeniem (jeśli ta nagrywarka jest wyposażona w interfejs ATA). Upewnij się także, że masz zainstalowane sterowniki do chipsetu.

Aha, SB00 nie odnosi się do modelu - jest to wersja firmware'u, najnowsza to SB06 (jeśli nagrywarka nie jest zużyta, to aktualizacja może pomóc).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zaczne od tego że kompa kupiłem rok temu jednak niedawno mój napęd zaczął wariować. Objawy tego wariowania są następujące

1.Nie odtwarza płyt CD

2.Odtwarza tylko DVD i to też w kratke(tzn. raz odtwarza dobrze raz żle)

3.nie może odczytać danych z całkowicie nie porysowanej płytki

4.nie może zapisywać nic na płytach

Sam usiłowałem naprawić ten napęd. najpierw przeinstalowałem stery później całego Windowsa, jednak nic nie pomogło sprawdzałem czy napewno napęd nie jest uszkodzony na innym kompie i tam działał normalnie.

Mój napęd to Lg H55L light scribe

Konfig mojego kompa

procek Intel Core 2 Quad

Grafika GeForce 6800gt 512mb

Pamięć ram 4GB kingstona

Płyta główna GA-X38-DQ6

Prosze o pomoc

Ps mój brat cioteczny jest informatykiem i nic nie mógł z tym zrobić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...