Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość =EooN=

Naped DVD{i inne napędy optyczne do PC}

Polecane posty

Płyta działała przez ok. pół roku mogła się popsuć ale nie widze rzadnego powodu to znaczy nie robilem nic takiego by mogla sie popsuc a co do podlaczenia 2 napedu to zrobilem to najpierw 2 napedy naped dvd i cd a pozniej tylko cd w pierwszym wypadku widzial w biosie naped dvd ale windows juz go nie widzial w drugim nie widzial zadnego napedu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra nie wiem czy tu ale to temat o napędach wiec się zapytam :)

chce kupić nagrywarkę DVD do laptopa i jak to zwykle bywa potrzebuje tanio i dobrze powiedzmy do kwoty 150 zł ale bardzo bym się ucieszył jak by się udało poniżej 100 zł zejść :}

Płyta działała przez ok. pół roku mogła się popsuć ale nie widze rzadnego powodu to znaczy nie robilem nic takiego by mogla sie popsuc a co do podlaczenia 2 napedu to zrobilem to najpierw 2 napedy naped dvd i cd a pozniej tylko cd w pierwszym wypadku widzial w biosie naped dvd ale windows juz go nie widzial w drugim nie widzial zadnego napedu

jesli nic nie zmieniałeś przy zworkach na napędzi to zobacz tu i ustaw tak zworki bo może to byc problem tego ze oba pracujajako master. Wiec zrob tak jak w 3i 4 linijce czyli jednago daj na master drugiego na slave i powinny juz oba dzialac :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dziwny problem z moim napędem. Nie widzi plików na płycie DVD (tylko jednej każda inna działa) i kiedy znajduje się ona w nagrywarce zmienia nazwę ze stacji dysków DVD na CD. We właściwościach pokazuje, że płyta ma pojemność 0 bajtów (?) i jest w pełni zapełniona (0 bajtów). Mój napęd to TSSTcorp CD/DVDW SH-S182D. Płyta jest w porządku, spradzałem na innym komputerze i działała. Widziałem już opisy podobnych błędów ale nie znalazłem odpowiedzi, co z tym zrobić. Byłbym wdzięczny za pomoc. :]

ps. wies.niak chodziło ci o to, żeby to tu przenieść, bo nie byłem pewny? A w tym temacie jest już ten problem ale nie ma rozwiązania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... >klik<

Najlepiej wgrać najnowszą wersję (SB06) lub (może nawet lepiej) wgrywać kolejne wersje wg numeracji zaczynając od tej "oczko" wyższej od Twojej. Jeśli już masz wgraną wersję SB06, to możesz jeszcze poszukać SB07 (chyba widziałem kiedyś na stronie CDRInfo), choć skoro nie ma tej wersji na stronie Samsunga, to może to być jakiś "lewy" firmware (nieoficjalny, czyli bez gwarancji, że pomoże i nie narobi szkód).

BTW, mam taką nagrywarkę, ale na DVD+Rach jej nie testowałem, jak na razie "paliłem" tylko jednowarstwowe "-", bez najmniejszych problemów z późniejszym odczytem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam następujący problem nagrałem trzy płyty (TDK) na nagrywarce PIONEER w domu mam Lite-On i tylko jedna z tych plytek odopala mi się są na niej filmy a na tamtych dwóch są filmy i devil may cry 3 Sprawdziłem te dwie na PIONEER i tam odpaliły a w domu anie rusz co się może dziać? Preszę o pomoc w tej sprawie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...