Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość =EooN=

Naped DVD{i inne napędy optyczne do PC}

Polecane posty

To, o czym mówisz nazywa się firmware. Poszukaj na stronie producenta napędu. Tam też na 100% jest dokładny opis aktualizacji firmware'u.

Jeśli napęd wcześniej czytał te płyty, a teraz tego nie robi, to raczej nie problem firmware'u, a starzejącej się optyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem już na stronie LG i tam nie znalazło mi tego modelu. Nie wiem może jestem niezdara i źle patrzyłem. Tyle tam tych sterowników jest że mogę więcej złego niż dobrego zrobić. Ale rzeczywiście z tego co pamiętam to wcześniej czytał normalnie wszystkie płyty, a teraz z czasem mu się coś pokręciło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciej_16

plyta czyszczaca lub metoda 'reczna' - otwierasz i pakujesz sprezone powietrze albo spirytus 96% na wacikach, czyscisz i sprawdzasz, czy sobie poradzi.

Nawiasem mowiac, wiele osob przemecza swoje napedy, uzywajac nagrywarek jako jedynego urzadzenia, do odczytu i zapisu, co napedy nie przystosowane do ciaglej pracy (lg, szajsung etc) potrafi w dosc krotkim czasie ukatrupic.

Duzo plyt nagrywales? Przy pelnej predkosci? Dobrze mysle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dużo to zależy jak dla kogo, ale myślę, że trochę tego było. Zawsze starałem pamiętać nagrywać przy 32x, więc nie najszybciej (52x).

Kupiłem teraz drugą nagrywarkę DVD LG i wiem, że muszę jakieś sterowniki wgrać. Wprawdzie mam płytę, na której powinny być, ale jedyne co tam jest to jakoś nie przypomina sterowników: PowerDVD, PowerProducer, NeroExpress - LightScribe Support i InCD. Nie instalowałem ich, ale z tego co czytałem to wynika, że to są pomocnicze programy, ale pewnie się mylę. Więc teraz bez tych sterowników nowa nagrywarka widzi wszystkie płyty, ALE nie widzi płyt oryginalnych ( np. gry) ani CD ani DVD... Wychodzi u mnie na to, że mam jedną nagrywarkę do odtwarzania płyt oryginalnych, a drugą do wszystkich innych :) Tzw. czeski film...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciej

- wgraj najnowszy firmware;

- odinstaluj nero, alcohol, demon toolz i pochodne...

PO wyrzuceniu nero odpal jeszcze dodatkowy program czyszczacy:

http://www.nero.com/plk/support-nero7-tools-utilities.html

- przeinstaluj stery do plyty glownej (jezeli na intelu to intel application accelerator lub odpowiedni, w pozostalych przypadkach - pewnie chodzi o ide...)

napisz, jaki masz dokladny model plyty glownej - i jak te napedy sa podlaczone

Przyda sie tez przeczyszczenie z syfow pt starforce i tages - w google na pewno znajdziesz strony obydwu firm.

Starforce, ktory zainstalowal mi sie z demem z cda (po kiego grzyba zabezpieczenia do DEMO?) spowodowal bledy na mojej macierzy - zamiast 150 mb/s mialem 10 mb/s - jak za czasow pentium-800 mhz...:)

Zrob sobie skan online ze strony eset.pl

Po wykonaniu w/w operacji instalujesz nero, po restarcie daj start->uruchom->wpisz msconfig, uruchom, wejdz w uruchamianie, znajdz linijke 'nerocheck' i ja odznacz, kolejny restart, potem wchodzisz na forum i piszesz, czy cos to dalo...

Nastepny naped kup od pioneera:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasowałem Nero jak mówiłeś i "doprawiłem" jeszcze specjalnym programem do kasowania tylko Nero i... chyba zadziałało! Napęd czyta w końcu wszystkie płyty. Z kolei z tamtym drugim jest tak samo... Te programy Nero, które wgrałem ( mam oryginała oczywiście) musiały coś namieszać i dlatego nie chciał czytać napęd. Tylko teraz chce mieć Nero z powrotem i nie wiem, które programy nie instalować, żeby nie powtórzyć błędu? Jakiś pomysł w ogóle dlaczego tak się stało?

Z tym drugim to dochodzę do wniosku, że musi być zwyczajnie czasem nadszarpnięty czasem i chyba tylko wymiana coś da, ale mogę się mylić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciej:

instaluj pojedynczo, po kazdej instalce rob restart i patrz, czy wszystko funkcjonuje.

w momencie, gdy znowu cos sie bedzie dzialo, uzyj winaspi - sciagniesz to z kazdej prawie strony, po rozpakowaniu uruchom program aspiinst i oczywiscie restart.

Gdyby dalej cos sie dzialo - bedziesz wiedziec, ktory program miesza, ale po przeczyszczeniu powinno wszystko dzialac - problem polega na tym, ze nero nie odinstalowuje czasem starych wersji sterownikow i trzeba go wyczyscic z systemu kompletnie, aby nie bylo problemow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. Szukam jakiejs lepszej nagrywarki i myslalem o takim LG. Nie za bardzo obchodzi mnie firma, byle by bylo markowe , nie za drogie (tzn, nie wiecej niz £25) i w tym sklepie ktory podalem.

Wejdź sobie na poprzednie strony dyskusji, w wyszukiwarce włącz opcję wyszukiwania wyrazów i wpisz LG, kliknij enter i powiedz mi ile znalazłeś zachwytów?

Pioneer tak, ale najlepiej modele bez literki D - sprawdzone w praktyce

dobry też HP, który pioneerowi nie odstępuje, ale jest dużo mniej dostępny w sklepach. Ceny obu są minimalnie wyższe i zapewniam, że nie placi się za markę tylko za lepsze podzespoly urządzenia. W zasadzie można powiedzieć, że wszystkie inne napędy jakie są na rynku to podróbki technologii DVDRW ot co. Jest jeszcze Plextor, ale za ta cenę masz dwa do 5 napędów powyższych firm, które spokojnie żywotnością i jakością nagrywania mu przynajmniej dorównają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców - nie inwestuj w LG. Sam mam DVD-ROM tej firmy i normalnie oszaleć można, gdy to "cudo" rozkręca płytkę (wrażenia zbliżone do towarzyszących startowi samolotu odrzutowego ;)). Co do Samsunga - aktualnie testuję, jak na razie mogę powiedzieć tyle, że jest cichy (i dziwnie nagrywa płyty DVD5 - gdzieś tak w okolicach 45% płyty bufor zaczyna skakać z 95-98% do 70, 40 a czasem nawet 20%, po przekroczeniu 50-55% DVDka wszystko wraca do normy). Zaś Pioneera, o ile tylko obecnie produkują równie solidne napędy, jak CD-ROMy jakieś 10 lat temu, polecam w ciemno :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nagrywarkę DVD SONY RV i od wczoraj próbuję zidentyfikować i naprawić pewien problem. Otóż ostatnio brat chciał zgrać na dysk trochę danych z jednej z wcześniej nagranych płyt. Włożył płytę we właściwe miejsce i zamknął napęd. Płyta jednak zamiast pokazać swoją zawartość siedziała tylko w napędzie. Ikona nagrywarki pokazuje, że płyta jest w napędzie, ale przy próbach przejrzenia zawartości wyświetla się tylko napis:

„Dysk nie jest sformatowany

System Windows nie może czytać z tego dysku. Dysk może być uszkodzony lub używa formatu niezgodnego z systemem Windows.”

Dzisiaj rano próbowałem jeszcze raz odtworzyć tę samą płytę i udało mi się. Wyjąłem ją, włożyłem inną i nic się nie stało (tak jak poprzednio wyskoczył mi tylko napis). Włożyłem więc ponownie wcześniej odtworzoną płytę i tej również nie dało się odczytać. Sprawdzałem sterowniki (i te z płyty i aktualizacje) i nic. Sprawdzałem czystość płyt i te są czyste. Dziwne jest jednak to, że owy napęd odtwarza wiele innych płyt CD i DVD.

Proszę o pomoc. Ta enigmat nie dość, że mnie wykańcza psychicznie, to jeszcze mnie denerwuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam nagrywarkę DVD z magnetowidem VHS(sprzęt telewizyjny)"model LG RC68223".

I jest pewien problem: nagrywając programy telewizyjne na DVD(nagrywarka obsługuje wszelkie formaty: R+/-, RW+/-) nie mam żadnych kłopotów z odtwarzaniem ich w tym odtwarzaczu jednakże gdy chcę obejrzeć program telewizyjny na komputerze z odtwarzaczem DVD(obsługa wyżej wymienionych formatów) i zaopatrzony w program PowerDVD płyta nie jest czytana...

Problem jest o tyle dziwny ,że jeśli nagram program TV na płycie RW+/- płyta gra ,a na R+/- nie! Identyczna sytuacja jest przy innych telewizyjnych odtwarzaczach i komputerach.

Ktoś wie ,co jest grane :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja mam problem ...

niestety napęd DVD (lite-on, poltora roczny) nie nagrywa na wszystkich płytach.

potrzebowałem 'na gwałt' coś zgrać. bach - do kiosku - przepłaciłem ostro za dvd ale co tam. panasonic'i akurat były. i co? błąd nagrywania zanim sie jeszcze dobrze nie zaczelo. płyta pozostala czysta.

w MM są takie śmieszne 'niebieskie' kopertki z płytami DVD TX czy jakoś tak. na czarno-srebrnych nagrywa mi bez problemu. ostatnio ich nie było wiec kupiłem żólto-srebrne. (od wierzchu :) ). kopertka TAK SAMA , te same 'paramety' no IDENTYKO. płyta roznila sie tylko kolerem. i co? za NAZDEJ nie chcialo mi nagrac. w dodatku wyswietlało mi jako jedyną prędkość x4. a powinno i x2 i x8 ... nosz...

czemu ????

to troche irytujące bo kupa kasy tak zostaje wtopiona ... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor ma ogromne znaczenie, ponieważ świadczy o "twardości" nośnika im ciemniejszy tym łatwiej się rozgrzewa co jest kluczowe do jego zapisu. Liteony bardzo szybko się rozkalibrowują i jaśniejsze płyty po jakimś czasie przestają być dla nich "przyjemnością". Może firmware pomoże, ale ja bym nie był do przodu, bo sam z doświadczenia już nigdy nie powiem miłego słowa o DVDRW pod tą marką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG ma minimalnie gorszy czas dostępu do DVD, Sasmung jest szybszy, max zapis 20x, ale to podaje producent, w rzeczywistości delikatnie wykracza po za 18, LG ma 18, jeżeli chodzi o żywotność , to są na podobnym poziomie, jak dla mnie lepsze będzie jednak pod tym względem LG, dodatkowo głośniejszy wydaje mi się, że jest Samsung.

Niestety napęd LG który podałeś nie ma technologi light scrib, a samsung ma, nie wiem za to czy w lg jak byś nie wgrał firmware od jakiegos napędu czy byś go nie miał, tylko nie wiem czy jest taki obecnie, może H55L, ale to by trzeba poszukać w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety napęd LG który podałeś nie ma technologi light scrib, a samsung ma, nie wiem za to czy w lg jak byś nie wgrał firmware od jakiegos napędu czy byś go nie miał, tylko nie wiem czy jest taki obecnie, może H55L, ale to by trzeba poszukać w sieci.

Hehe mógłbyś po polsku :shock: ??? Chcę taki, który dłużej przetrwa, a czytałem kiedyś, że LG obsługują masę bajerów, które nie są potrzebne, lecz zużywają napęd. Tym bardziej, że wypalam dużo płytek, dlatego też potrzeba mi czegoś trwałego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koledze chodzi o to, że można kombinować z wgrywaniem firmware'u z innego modelu (takiego, który obsługuje lighscribe). Oczywiście wiąże się to z pewnym ryzykiem (wgrasz niewłaściwy firmware i napęd zamienia się w kosztowny przycisk do papieru) i niedogodnościami (utrata gwarancji). Ogólne uważam, że lightscribe to zbędny bajer, więc nie warto za niego dopłacać ani tym bardziej dla niego grzebać przy nagrywarce.

Zresztą, jeśli naprawdę zależy Ci na kupnie "czegoś trwałego", to zapomnij o napędach z dolnej półki (LG, Samsung, LiteOn itd.) i poszukaj czegoś porządnego (czyli na 99% droższego, ale za jakość też się płaci), paru solidnych producentów masz wymienionych kilka postów wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Już miałem raz ten problem i raz mi już została udzielona pomoc na tym forum :) . Mój napęd LG GSA-H22L zaczął dłużej odczytywać płyty :x . Przegranie czegokolwiek z płyty na twardziela, bądź na odwrót trwa około godziny :roll: :roll: . Co radzicice zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku za wiele Ci nie pomogę - o moich "doznaniach" z Samsungiem i LG możesz poczytać wyżej (dodam, że LG to GDR8163B a Samsung - SH-S182D), Samsung wciąż sprawuje się dobrze a LG - wyje jak potępieniec ;).

Jeśli Twoja intuicja Cię dotychczas nie zawiodła, to radzę jej jednak zaufać :). Ewentualnie kup urządzenie tańsze - jak szybko padnie, to będzie mniejsza strata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...