Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość =EooN=

Naped DVD{i inne napędy optyczne do PC}

Polecane posty

czy bios poprawnie wykrywa napęd?

Tak

sprawdź na innej taśmie, na drugim kontrolerze, jeśli jest z innym napędem na jednej taśmie spróbuj odłączyć ten drugi napęd.

Właśnie nie mam innej taśmy. Mam jedną taką szeroką, a drugą czerwoną cienką (relatywnie), która idzie tylko do twardziela.

jeśli nie przyniesie to rezultatów, to w miarę możliwości przetestuj napęd u kogoś znajomego, tak będzie najlepiej.

Testowałem i wszystko w porządku.

jeśli dalej nie będzie czytał to tylko serwis, chyba że nie masz gwarancji i możesz go otworzyć, to mógłbyś spróbować przeczyścić soczewkę lasera izopropanolem (albo czymś co tej soczewki nie rozpuści i nie spowoduje efektu tęczy).

Mam gwarancję, dopiero pół roku ma napęd, ale jak pisałem wolałbym tego uniknąć, bo napędu potrzebuję praktycznie codziennie.

Znalazłem czasowe wyjście z problemu, tj. znalazlem w szafie stary CD i podłączyłem jako drugi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji gwiazdki planuje kupić sobie nagrywarke DVD i po zasięgnięciu języka jestem raczej zdecydowany na LG. Moje pytanie brzmi czy tak naprawdę jest różnica pomiędzy:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=35080

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=34051

Ciekawi mnie po prostu, czy jest realna roznica pomiedzy napedami, czy po prostu brac co sie trafi (z tych dwóch), bo roznica praktycznie zadna :P. No i druga jest teoretycznie lepsza, pierwsza natomiast wygrywa ranking Chipa.

Ewentuualnie, jezeli macie jakis model, ktory byscie doradzili, to prosilbym o podanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm.. To ja chciałbym zapytać co to może być.

Mam nagrywarke DVD od roku. Wszystko było fajnie do czasu. Teraz gdy chce zainstalować jakąś gre to jest tak.

Włącza sie autostart ja wybieram katalogi i te pierdoły wszystkie. Następuje instalacja. Wszystko jest ok do momentu aż pyta przestaje pracować.. I ni z tego ni z owego pasek przestaje sie przesuwać a komp nie reaguje na moje polecenia.. To boli... Podobnie jest przy kopiowaniu plików z płyty. Kopiuje sie tak do połowy albo i mniej bez zarzutu a nagle czas kopiowania zaczyna sie wydłużać... i znów trace kontrole nad kompem.. Nawet gry z CDA nie chcą sie instalować. a śmieszniej jest bo filmy z płyt oglądać moge...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem wiem że moja nagrywarka dvd nagrywa+ i - lecz po wypaleniu + płyta mi nie działa co się dzieje pomocy!!!!!!

Nie napisałeś jaki masz dokładny program do nagrywania,może źle nagrywasz płytę. Napisz jaki masz program

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam progra, nero 5 orginalny dodawany do nagrywarki

Próbowałem tez przegrywać game jackiem i clonem cd i robiło się tak samo czyli nie mogłem odczytywać płytek dvd+r a jeśli ktos chce mam nagrywatrke firmy lg model gsa-4163

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... :study: może po prostu wybieraż zbyt wysoką prędkość nagrywania płytki.Na płytce pisze z jaką maxmalną prędkością można nagrywać płytę.

Ja miałem podobny problem nagrywałem sobię,save z gry i dałem prędkość nagrywania 52x płyta dawała radę tylko 48x .

Może wybierasz zbyt dużą prędkość,sprawdź to

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam maly problem poaniewarz zakupilem ostatnio nagrywarke dvd i po wpieciu jej na miejsce starego cd-rom-u i uruchomieniu kompa wyswietla sie czarny ekran z napisem operation system not founded (system operacyjny nie znaleziony) niewiem co mam robic bo gdy wpiolem stary cd-rom komp uruchomil sie poprawnie

mam jeszcze drugie pytanie z tylu tego dvd jest 5 jakichs wejsc na kable tak samo jak na moim starym cd ale ja mam tylko 3 kable power,ten od karty muzycznej i od dysku twardego czy to moze miec jakis wplyw na to co napisalem wyzej prosze o opisanie poszczegulnych wejsc dziekuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podoby problem do tego ktory opisuje kolega wyzej: mianowiscie kupilem nową nagrywarke dvd.podlaczylem.wlaczan komputer no i wlasnie...system windowsXP laduje sie w nieskonczonosc... innymi slowy poprostu sie nie wlancza...co robic? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obaj panowie: jaki napęd, jaki komputer? proroka nie ma na etacie...

sprawdziliście zworkowanie? inna taśma (oraz czy napewno dobrze podpięta?), drugi (jeśli macie) kontroler IDE (chyba że jest to napęd sata). jak wygląda konfiguracja napędu w biosie? czy bios w ogóle go wykrywa? jak ustawiona sekwencja bootowania, czy może nowy napęd ją zmienił?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: podczas ściągania utworków z płyty audio, jak i podczas nagrywania płyt wszystko w systemie mi haczy. Np. po kliknięciu na zakładkę w Firefoksie muszę ładnych parę sekund czekać, aż cokolwiek się stanie. :] Podobnie z przechodzeniem z folderu do folderu.

Dzieje się tak od jakiegoś czasu, wcześniej ten problem nie występował. Sprawa tym bardziej dziwna, że nie mam jakiegoś gruchota: Athlon 64 3000+ i 512MB RAM to *chyba* wystarczający konfig, by... nagrywać płytki. ;)

Plz help.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh! a u mnie ostatnio zauważyłem takie coś: przy jednej z nagrywarek po jakimś czasie użytkowania nagle przestaje nagrywać "minusy" ale czyta wszystkie, inna z kolei przestaje nagrywać "plusy" i czytać je :!: śmieszna sprawa ni w ząb nie rozumiem, tak same z siebie z dnia na dzień, bez zmian sterowników i ingerencji w sprzęt :!: jakieś sugestie :?: może pomoże czyszczenie lasera :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problem co filip619 mam TSSTcorp CD/DVD SH-S182M i mi nie czyta płyt dvd, cd czyta normalnie zaczeło sie to jak zmieniłem dysk (jak podłączam pod stary dysk to czyta normalnie). Raz mi odczytało jak mi sie explorer zawiesił gdy go wyłączyłem (czyli zakończ zadanie :D ) i sie uruchomił ponownie zaczeło czytać dvd ale tylko ten jeden raz. Jeśli ktoś wie jak to naprawić to niech napisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia treść postu nieaktualna. Mama mi obiecała nagrywarkę DVD ^^

No i pytanie- jaką nagrywarkę w okolicach 110 złotych mi polecacie? Od razu mówię, że nie chcę LG (miałem już dwa napędy LG i oba były do niczego, psuły się, płyt nie czytały itp.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam LG gsa4165B z biosem 05.

Choleryczka (nagrywarka :D) niszczy płyty albo ona albo program do nagrywania.

Mam Alkochol 120% i XPBurnera nie chce kasować płytek RW twierdząc że nie są RW :/

Mam kilka ich rodzajów porządnych firm nie szmelc za parę złotych.

Nie chce dogrywać danych do płyty przy otwartej sesji. Jak juz nagra to nadpisze dane znajdujące się już na płycie :/

W ten sposób poszło parę archiwów już nie do odzysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam napęd LG GSA-H10N z najnowszym firmware'm. Problem polega na tym, że gdy chce włączyć autorun albo jakikolwiek inny plik z płyty CDA nic się nie dzieje. Co prawda zazwyczaj płyta uruchamia sie po jakims czasie(20minut?!), ale jest to strasznie denerwujące. Wie ktoś co może być tego przyczyną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z każdą płytą z CDA (tylko z CDA, czy z innymi DVD też?) masz problem, to może po prostu ten LG nie radzi sobie z dwuwarstwowymi DVD. Spróbuj też standardowo przeczyścić go specjalną płytką czyszczącą, może to coś da. Aha, do sprawdzania płytek polecam CDChecka, starsze wersje były freeware, nowsze są shareware, ale przez 30 dni można używać w pełni funkcjonalnej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko z płytami od CDA. Sprawdziłem płyte CDchekiem i 3 błędy sie trafiły:

error; win32; Błąd danych (CRC). (code: 23); E:demaGhost Recon Advanced Warfighter 2GRAW2_DEMO.exe

error; win32; Błąd danych (CRC). (code: 23); E:traileryAge of Conan Hyborian Adventuresblur_trailer720P.wmv

note;hash;For at least one file only file readability was tested because no valid hash file was found (code: 54);

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...