Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wizardius

Metro 2033, Metro 2034 i inne z tego uniwersum - Dmitry Glukhovsky

Polecane posty

@up nie widzę przeszkód, aby romans z Metrem rozpocząć od Pitera. Nie znajdziesz żadnych spoilerów, które mogłyby zepsuć frajdę z czytania M2033 i M2034.

Ło Matko i Córko - ile już książek z Uniwersum M2033 wyszło na Wschodzie. Oby przynajmniej połowa z nich pojawiła się w wersji polskojęzycznej. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boże,faktycznie dużo tych książek z Uniwersum :O.Skończyłem czytać Metro 2033 i jest to bardzo dobra książka.Klimat podziemnego świata jest niesamowity,stacje tętnią życiem (

w tunelach zresztą też

) i bohater,którego można polubić.Książka skłania do przemyśleń na temat ludzkich ideologii i religii.Na pewno kupię Metro 2034 :].Potem też pewnie sięgnę po "Pitera".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jeśli oczekujesz książki klasy jak M 2033 to się trochę zawiedziesz. M2034 nie zbyt straszne, ze średniawym wątkiem miłosnym i dość dziwacznym (w moim odczuciu) zakończeniem. Nie, nie, to nie gniot, ale troszkę się zawiodłem. No cóż trudno pobić samego siebie, lecz jeśli chcesz przeczytać dobre słowiańskie SF to bierz bez gadania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak zinterpretowaliście epilog w Piterze ?

Iwan zamieszkał na powierzchni z Tanią czy wrócił do diggowania ?

Bo szczerze nie wiem jak to ugryźć - a może takie było założenie Wroczka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,wiadomo coś na temat kolejnych książek z Uniwersum na polskim rynku ? Bo "Piter" bardzo przypadł mi do gustu i jeśli chodzi o jakość, to jest dla mnie ździebko lepszy od 2033... :)

Wiadomo tylko tyle że tłumaczenie kolejnej książki z serii Metro 2033 jest już na ukończeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że Piter to pozytywne zaskoczenie. Codziennie czytałem go na lajcie 60 stron i więcej. Motyw z elektrownią atomową był świetny, normalnie Stalker w post apo xD Ale co do Metra 2034. W pewnym sensie nie powinniśmy nazywać tej książki gorszą. Po prostu przedstawia inne wartości. Faktycznie, motyw miłosny jest niezdarny, ale to wina bohaterki, która sama za bardzo nie wie, czego chce. Mnie Sasza nie przypadła do gustu. Zostawiła Huntera samego, to jest najgorsze. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukończyłem Metro 2033 i postanowiłem poszperać w sieci, choćby komentarzy na jego temat. Np zaglądając tutaj i czytając co macie do powiedzenia na jego temat. Ale także postanowiłem sprawdzić co słychać w świecie, no już Uniwersum Metro 2033. I się trochę przeraziłem.

Bo jak wywnioskować z tej stronki : http://www.metro2033.ru/books/ , to książek w tym Uniwersum jest aż 22... (nie wliczając oryginałów).

Nie wiem jak wy ale ja zapragnąłem przeczytać je wszystkie. Tak bardzo wkręciłem się w ten podziemny świat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto okładka przytoczonej przez DonSzablę kolejnej części postapo historii z "Uniwersum Metro 2033".

TADAM !

doswiatla_rxxhaqs.jpg

Tytuł "Do światła". Data premiery jeszcze nie znana, ale zostało zarysowane tło fabularne powieści Andrieja Dakowa -> cytat z metro2033.pl ->

Do światła" jest niewiarygodną opowieścią o przygodach i wyczynach dwunastoletniego chłopca i doświadczonego stalkera, którzy razem odkrywają najdziwniejszą i najmroczniejszą tajemnicę postnuklearnego Petersburga i Kronsztadu.

No to czekamy z niecierpliwością mości panowie i panie stalkerzy, diggerzy oraz szumowiny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można już oczekiwać kolejnej książki ;) Na Piterze się nie zawiodłem więc mam nadzieję, że ta książka też będzie solidnym dziełem ;)

Właśnie wyczytałem, że prawdopodobna data premiery to czerwiec 2012 czyli stosunkowo niedługo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam z niecierpilowścią."Piter" to naprawdę dobra książka,więc mam nadzieję na podobny poziom.Oj długo to potrwa zanim wszystkie książki zostaną przetłumaczone...czekam na jakieś inne miejsce akcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Wiem na pewno, że akcja jednej książki dzieje się w Petersburgu a innej znowu w Wielkiej Brytanii.

I mogę od razu dodać, że jest szansa na kolejną książkę. "Do światła", które to zostało zostało oficjalnie zapowiedziane, posiada swój sequel :D Zakładam, że jeśli jedynka sprzeda się w zadowalającej ilości to możemy także oczekiwać kolejnej książki. Ale jak to powiada mój kolega, lepiej chuchać na zimne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną napewno sprzedadzą - na 110% zakupię do "Do światła" i jestem pewien, że nigdy nie pominę żadnej pozycji z Uniwersum M2033 - wciagające na maxa, postapo i SF :) Akcja w Wlk. Brytanii - pewnie Londyn. Z chęcią poczytałbym coś jeszcze o przygodach w tokijskim metrze lub w wyimaginowanym, polskim metrze :) A w sumie jeśli projekt jest otwarty to bierzmy pióra w dłoń i piszmy, a nuż może kiedyś na okładce ujrzymy swoje imię i nazwisko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać M2033. Powiem jedno. Od czasów Tolkiena tak dobrej książki nie czytałem, a czytałem sporo. Co tu dużo mówić. Książka świetna. Jutro lecę kupić M2034 i M2033 (grę)

PS: Książka nie nakłada się na grę

PS2: W momęcie kiedy

Artem wchodzi do mieszkania i znajduje zdjęcie. (Może jego, może nie)wiedziałem że na odwrocie będzie coś w stylu "Artem i..."

Ahhh ta Rosyjska mentalność...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad lekturą "Pitera". M2033 i M2034 bardzo mi się podobały (no, M2034 trochę mniej), natomiast nie jestem pewien, czy eksperyment się w tym wypadku udał. Niby mam co czytać (Martin i Dostojewski... nie pytajcie), ale drugiej strony szkoda, żeby się książka kurzyła, czekając... Warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że warto :) W Piterze jest i walka, wartka akcja jak w M2033 i odrobinkę filozoficznej nutki - rozważania bohatera o przeznaczeniu czyli po prostu połączenie najlepszych elementów całego uniwersum. Nie jest to lepsze niż M33 - pierwsza książka powala i miała bardziej przekonującego mnie bohatera. Od siebie polecam :)

EDIT: I ponudzę jeszcze o tym, że można zmienić nazwę tematu, bo nie jest to już tylko M2033 i M2034, ale też "Piter" i zapowiedziane "Do światła".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...