Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onufry

Dysk twardy

Polecane posty

Popraw mnie jeśli się mylę: miałeś dysk, a na nim system operacyjny. Dokupiłeś drugi dysk i jest on niedostępny, tak?

Jeśli mam rację, to prawdopodobnie nowy dysk wymaga formatowania.

Przejdź do panelu sterowania -> narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem. Tam wybierz "zarządzanie dyskami". Tam powinieneś widzieć swój stary dysk, a na nim partycję C (bo tak się to nazywa - partycja). Poza tym powinien tam być drugi dysk z opisem, że jest niesformatowany. Klikając na niego prawym klawiszem myszy możesz wybrać, czy chcesz go sformatować, czy podzielić na mniejsze partycje, które po podziale oczywiście też będą wymagały formatowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli masz jeden dysk?

Partycje to tylko logiczny (wymyślony) podział dysku. Jest ich tyle, ile sobie zrobiłeś, lub producent / sklep, w którym kupowałeś komputer zrobił. Jeśli chcesz podzielić obecną partycję C na dwie - C i D, to w windows vista możesz zrobić to tak samo, jak wyżej opisałem. Jeśli masz windows xp, to będziesz potrzebował dodatkowego programu aby nie stracić danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja się natomiast zastanawiam czy płyty główne posiadające jedynie SATA (150) odczytają dysk z SATA II.

Działa to na zasadzie zmniejszonej szybkości czy w ogóle nie ruszy?

Dzięki wielkie i nie, nie jesteś wredny - tak dawno tu nie byłem, że faktycznie zapomniałem o szukaj:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie planujesz używać komputera do czegoś, co wymaga szybkości od dysku (np. praca na nieskompresowanych filmach), to IMO spokojnie możesz kupować dyski z "klasycznymi" prędkościami 7200 RPM. Pojemność wg potrzeb, na chwilę obecną dyski ~500GB są chyba najbardziej opłacalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostanio taki problem. Zawiesza mi się dysk. Czasem gdy instaluję coś dużego i dysk pracuje nad jkaimś dużym plikiem (np. podczas instalacji Wiedźmina, plik z teksturami / modelami), instalacja zamiera i zawiesza się cały komp. Lampka HDD cały czas się świeci mimo, że głowica się nie rusza. Podobnie jest w przypadku innych większych gier (choć nie zawsze). Raczej nie jest to wina jakiegokolwiek softu, bo problem wystepuje dalej po formacie. Dysk to Western Digital Caviar 80GB WD800JB-00JJC0 i ma ok. 2 lata. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

EDIT:

Pomogła sugestia wies.niaka. Dysk prawdopodobnie sie przegrzewał. Małe przemeblowanie i już wszystko śmiga bez problemu(na razie xD). Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio problem z HDD. Przeniosłem sobie trochę dodatkowego miejsca na partycję systemową ale po instalacji all Sims 2, mam zero na systemówce. Chciałem znów przenieść trochę z drugiej partycji ale nic z tego.

Korzystałem z Partition Magic 8.0, próbowałem Resize, zrobić wolną przestrzeń i dodać, ale to nic nie pomaga po reboocie dalej jest jak było.

Pomysły co zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam zamówienie mikołajowi i nie wiem jakie dyski są dobre, bo się na tym nie znam.

W internecie udało mi się znaleźć 2 kandydatów:

Western Digital 3,5" 640GB SATA II 7200rpm WD6400AAKS

WD WD5000AAKS 500GB sATA II 16MB

A może polecicie mi coś lepszego w porównywalnych cenach?

Liczy się dla mnie pojemność i solidność, żebym nie musiał go wymieniać za szybko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Ostatnio postanowilem przeinstalowac windowsa, poniewaz po przeczysczeniu wnetrza komputera i ponownym jego uruchomieniu, dochodzil do momentu przed wyswietleniem ,,znaczka windowsa" i wyskakiwal czarny ekran z parametrami mojego komputera i pisalo, ze nie znaleziono systemu operacyjnego. Jednak w trakcie kroku z partycjami wyswietlalo mi ze dysk ma 8gb zamiast 80gb. Kupilem nowy dysk jednak jest to samo. Plz pomozcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...