Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onufry

Dysk twardy

Polecane posty

Mam taki problem posiadałem dysk maxtora na IDE zachciało mi sie kupic drugi na seagate 500gb na SATA i teraz mam problem bo bym chciał na seagate zainstalowac XP ale on mi wybija że nie ma tego dysku.

Bios wykrywa oba dyski bez problem tak samo Xpek zainstalowany na starym dysku nawet podzieliłem go na partycje.

i teraz pytanie jak zainstalowac Xp na tym dysku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia zworek. Instalator winxp potrzebuje sterowników do kontrolera SATA, które doczytuje sobie z dyskietki przy ładowaniu instalatora (trzeba wdusić F5 lub F6 -teraz nie pamiętam, ale jest to napisane). Sterowniki są na płycie dodanej do płyty głównej, wraz z innymi sterownikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niektórych chipsetów sterowniki SATA były w standardzie w winxp z sp2. Najlepiej do tego użyć nlite i zintegrować sterownik z systemem. Ale ja zamiast tego wolę vistę i bezproblemową instalację na każdym dysku twardym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko...Chyba padł mi twardy dysk...Jaki mógłbym kupić przy konfiguracji (Duron 1.1GHz,128 MB RAM,Kartka grafiki GeForce 2 MX440).Wiem że teraz raczej nie dostanę takiego jak miałem wczesniej (Seagate 40 GB)ale chciałbym dowiedziec sie jaki najlepiej kupić żeby wszystko razem ładnie współgrało...Dzięx ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebny mi zewnętrzny dysk twardy (z portem USB choć eSATA także by sie przydało) o pojemności 160GB. Zależy mi przede wszystkim na niezawodności i jak najszybszym transferze danych. Do wydania mam ok 200 zł (w razie czego mogę zmniejszyć pojemność do 120 GB). Jakie urządzenia tej klasy polecacie?

Ktoś zapyta po co mi taki mały dysk? Ma mi służyć do dwóch rzeczy. Kopiowania na niego od czasu do czasu cennych danych i do ich okazyjnego przenoszenia z miejsca na miejsce (tam gdzie chcę z niego korzystać mogę używać tylko portu USB)

Po ostatnim artykule w CDA zacząłem się zastanawiać nad dyskiem 3.5 (zdaje sie, że jedyne jego wady to konieczność używania dodatkowego zasilacza, a to mi nie przeszkadza), ale są problemy z dostępnością takich urządzeń o małej pojemności (najmniejszy jaki znalazłem to 250 GB, a to za dużo). Czy gdzieś dostane jeszcze dyski 3.5 o pojemności 160 GB? A może nie warto sie z nimi bawić tylko brać 2.5?

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski 2,5 cala mniejsze są i tak dużo droższe. Możesz kupić oddzielnie kieszeń na dysk 3,5 z zasilaczem i złączami USB i SATA.

A dysk to dowolnie ja używam Seagate'y, nowe samsungi F1 też są szybkie. Ale jak będziesz coś przegrywał przez USB to i tak

na każdym dysku będzie to bardzo wolne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wolne? Według specyfikacji standardu USB 2.0 maksymalny transfer wynosi 480 Mb/s (60 MB/s). Jak to wygląda w rzeczywistości? Obliczyłem, że przy przepustowości 480 Mb/s zapełnienie dysku 160GB zajęłoby ok 45 min. To według mnie bardzo szybko.

Mogę oczywiście się mylić i w praktyce inaczej to wygląda. Prosiłbym o poprawienie mnie jeśli jestem w błędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznej prędkości raczej nie osiągniesz. Zapewne będzie to około 40Mb/s ale nie jest to pewne gdyż zależy to w dużej mierze od

przepustowości mostka południowego na płycie głównej(southbridge). Najnowsze dyski 3,5 cala SATA osiągają prędkości powyżej 100Mb/s.

Najlepszym wyjściem jest zakup nowego dysku 3,5 z najszybszych serii o pojemności 250-320Gb. np Samsungi F1 jednotależowe lub Seagate

250Gb z jednym talerzem. Do tego jakaś fajna obudowa combo z eSta/USB 2.0 z zasilaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz, w czym miałeś problem, z odpaleniem tamtego programu. Zakładam, że wypaliłeś płytę, a nie potraktowałeś tego pliku jako archiwum?

Testy, które podałeś to benchmarki, a nie wyniki diagnostyczne, więc generalnie są mało przydatne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznej prędkości raczej nie osiągniesz. Zapewne będzie to około 40Mb/s ale nie jest to pewne gdyż zależy to w dużej mierze od

przepustowości mostka południowego na płycie głównej(southbridge). Najnowsze dyski 3,5 cala SATA osiągają prędkości powyżej 100Mb/s.

Najlepszym wyjściem jest zakup nowego dysku 3,5 z najszybszych serii o pojemności 250-320Gb. np Samsungi F1 jednotależowe lub Seagate

250Gb z jednym talerzem. Do tego jakaś fajna obudowa combo z eSta/USB 2.0 z zasilaczem.

Obudowę sobie już wybrałem:

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Zew...y,id,41506,s,1/

A co do dysku to zdaje się pisałeś o tym:

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wew...pelny,id,56295/

Czy taki zestaw to dobry wybór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.

W końcu nastał ten dzień jak pingi w jedynej grze którą grałem na nie szczęście polubiły na stałe granicę 1500-2000ms.

A że na swoim wysłużonym Samsungu 40GB już mam Wolnego miejsca aż: C:\15MBD:\2506MB E:\135MB F:\34kb.

Jak widać to nie wystarcza na dzisiejsze czasy w których gry już zaczynają przekraczać granicę 12 GB ...

Więc czy mógłby ktoś polecić dysk który byłby SZYBKI, TANI a zarazem CICHY ... w zakresie 80-120GB.

Teraz właśnie siedzę na kompie z WD1200 i powiem dzięki niemu poczułem się jak w latach 90-tych. WIEC MA BYC CICHY ...

;*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...