Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onufry

Dysk twardy

Polecane posty

politan

Sprawdź dysk na innym komputerze (znaczy - spróbuj założyć partycje i je sformatować, "pobaw" się tymi programami, którymi próbowałeś coś zdziałać do tej pory), jeśli będzie to samo, to dysk jest do wymiany (serwis). Jak się uda, to winny może być Twój PC (najprędzej kontroler SATA).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam dosyc irytujący mnie problem,mianowicie zaczne od tego :

Przez długi czas byłem posiadaczem komputera z dyskiem twardym firmy Samsung 80gb (ATA) ,po pewnym czasie padła mi częsc dysku twardego i bootsektor (blue screeny,inne tego typu problemy z niemożnoscia dysku i dostęu do danych),wiec je "wyciołem" i z owych 80 gb zostało mi 60 gb miejsca,i...zainstalowalem na owych 60 b Windowsa XP Sp2,po pewnym czasie zdecydowałem sie na drobne update dkomputerka mianowicie karta graficzna,dziekowa,dysk twardy,wszystko ok,podłaczone (szczególnie dysk twardy Segatte Baracuda 500gb 7200obr/min ,SATA) ,dyski podłaczylem oba ATA i SATA,i jakos wsyzstko działało az do pewnego czasu gdy nowy dysk SATA zaczął "znikac" po paru godzinach użytkowania komutera i konieczny był 'twardy restart" kmuterka aby znowu windows go zobaczył,bios naturalnie widział oba dyski na tasmie ATA i kabelku SATA,no ale do rzeczy...dzisij znowu dysk znikł wiec postanowilem zresetowac komputer i tak zrobilem ale...tym razem bios widział dysk twardy ATA a gdy dochodziło do skanowania tasm i poszukiwania dysku SATA "stawał" i szukał go (około minuty) i pokazywał none ,czyli niewykrywał go,w celu rozwiazania problemu zaczelem bawic sie zworkami (wiedzac ze mało to da ,jesli cos w ogole),zmieniac kabelki i taśmy,bawic sie w biosie raidami,smartami (nie wiem po co bawilem sie tymi 2gimi ale sie bawilem),szperalem w instrukcji od łyty głownej ale nie dowiedzialem sie wiecej od tego co wiem,ostanowilem spojrzec na strone producenta mojej płyty głownej,atrze a tu nowa wersja biosu jest,dobra,update biosu zrobilem ,dalej to samo..no i omysłow mi brak,a dysk jest w sumie nowy (ten SATA) aczkolwiek kupiony z 2giej ręki i nie chce mi sie wierzyc ze to akurat on padł,reszta komonentów komutera (łyta głowna itp) tez sa wzglednie nowe,2 miesiace mają około..ma ktos jakies pomysly jak pokazac biosowi dysk SATA?Bo nie mam pojęcia czy to kontroler padł czy jaki czort,wiem tylko ze gdy mam ten dysk SATA podłączny t windows sie dziwnie dluuugo ładuje,a gdy go odłacze i tylko ATA jest odłączony to normalnie jest okey...z góry dziekuje za wszelkie próby pomocy smile.gif

Jesli ktos by chciał,nr gg podany po Twojej lewej strnie smile.gif

@Edit

Zauwazylem przed chwilą ciekawą zależnosc,kiedy oba dyski są podłaczone to (bios nie czyta SATA a czyta ATA) windows podczas "ładowania się" hmm łąduje sie długo,czekałem 15 minut (o ile nie dłuzej)i sie nie doczekałem a że jestem człowiekiem niecierliwym to znowu reset...a gdy sam dysk ATA z windowsem jest podłączony windows łąduje sie i startuje momentalnie czyli normalnie..

Oto konfiguracja mego sprzetu wykonana programem EVEREST HOME EDYTION który nie wykrył mojej płyty głownej tzn nazwy ale wpisalem ją ręcznie jak i nazwe procesora :

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3

DirectX 4.10.0.5512 (DirectX 10)

Nazwa komputera XXX-17820A753E1

Nazwa użytkownika DarQ

Płyta główna:

Typ procesora AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2600 MHz

Nazwa płyty głównej GIGABYTE GA-M61PME-S2 /Rev 2.0

Mikroukład płyty głównej Nieznane

Pamięć fizyczna 2048 MB

Typ BIOS'u Award Modular (02/02/09)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)

Monitor Monitor Plug and Play [NoDB] (FBUJ4A0134268)

Multimedia:

Karta dźwiękowa C-Media CMI8738/C3DX Audio Device

Magazyn:

Kontroler IDE NVIDIA MCP61 Serial ATA Controller

Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE

Kontroler SCSI/RAID A6Q8960X IDE Controller

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny HDS728080PLAT20 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Napęd dysków optycznych ZWRQX JODYJOXM SCSI CdRom Device

Status dysków SMART OK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowalem taki wariant tzn sama SATA no i komputerek mysli i nic nie widzi,wiec moze kontroler padł czy cuś...a co do opcji sprawdzania na 2gim komputerze to nie mam jak bo akurat wszyscy co mieszkaja gdzies blisko albo nie maja złacza SATA albo poprostu takiej wielkosci dysku nie obsługuja ich płyty głowne/biosy....I ja juz nie wiem co robic...szczegolnie ze dysk kupywany od qmpla z 2giej ręki wiec jak dysku wina jest chcialbym miec dobre argumenty zeby latac do niego z reklamacją..hę?

Proszę poprawić błędy i popracować nad jakością przyszłych wypowiedzi.

Dobrze by było, byś zdecydował się, czy piszesz z polskimi znakami, czy bez nich.

Sugeruję też stawiać odstęp po przecinkach i kropkach.

[wies.niak]

@Edit

Przepraszam za błedy,ale klawisze sie "przycinają" :P

Co do programów nie wiem czy srawdze bo windows z oboma dyskami laduje sie 30 minut około ,i sie czekac nie chce ,ale poczekam :) jesli nic to nie da to nie wiem ;p

Ps.Obrazu plyty nie nagram,brak nagrywarki....nie da sie z poziomu windowsa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz program MHDD i przeprowadź diagnostykę dysku - sprawdź SMART (jeśli nie wiesz, jak interpretować wyniki, spisz i zamieść je tutaj), przeprowadź skanowanie powierzchni dysku. Program możesz pobrać np. w formie obrazu płyty - nagrywasz i odpalasz z płyty komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam dysk Western Digital WD2500JS, podczas grania komputer wyłączył się, od tego czasu podczas ładowania systemu Windows komputer restartuje się. Podczepiałem dysk pod komputer kolegi, BIOS go wykrywa a Windows nie. Przy probie wgrania nowego systemu pokazuje się błąd ntfs.sys. Czy istnieje jakaś możliwość, aby działał on normalnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ovvner123 -> Jeśli komentujesz mojego posta, to rób to w tradycyjny sposób, a nie dopisując się do poprzedniej wiadomości.

Skoro masz problemy z klawiaturą, to czytaj swoje posty przed wysłaniem i w razie potrzeby je poprawiaj - masz guziczek "edytuj".

Skoro nie masz nagrywarki, to jest tam też wersja na dyskietkę - obraz, który nagrasz na dyskietkę za pomocą programu rawritewin.

Pod windows możesz zrobić odczyt SMART, np programem everest, testu powierzchni za pomocą MHDD nie zrobić, ale możesz spróbować programu od producenta dysku - z tego co pamiętam, jest seatools pod windows.

filipbawol -> Windows nie wykrywa, czyli? Sprawdzałeś w menadżerze zadań, czy dysk jest widoczny? Jeśli tak, to w panelu sterowania -> narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem -> magazyn będziesz musiał przypisać partycjom z Twojego dysku litery w systemie.

Dobrym pomysłem będzie przeprowadzenie diagnostyki dysku programem od producenta (program znajdziesz na stronie producenta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@politan

To co pisał wies.niak - nie walcz z nim, bo to coś wiecej niż zwykłe bad sektory. Masz po prosty tego pecha że trafiła Ci się wadliwa sztuka.

Ze starym można by jeszcze low formata próbować zrobić, ale jak ma gwarancje to po co mieszać - jeszcze się później serwis przyczepi że coś grzebałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ovvner123

To zrób odwrotnie - zamiast iść do kogoś ze swoim dyskiem, pożycz od kogoś twardziela na SATA, jak go podepniesz tam, gdzie podpinałeś swoją 500tkę, to będziesz mógł potwierdzić bądź wykluczyć ewentualnego winowajcę - kontroler :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby ktos mial SATA z qmpli to byłby cud :P Jedak kazdy ma ATA i jest roblem,a stacji dyskietek tez wlasnie nie mam ,pendrive,ani nagrywarki tez...nie da sie nic zrobic z poziomu windowsa?zeby było widziec co sie dzieje,bo bios widzi ze cos odłączne jest ale nie wie co to jest...:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Mam już dość problemów z kompem (których nie będę przytaczał po raz enty :P) i chcę się porwać na całkowity format dysku. Mam WD 320gb 8mb cache i WINDOWS XP PROFESSIONAL. Jak kompletnie wyczyścić kompa i od nowa wrzucić nań system?? Chce aby był jak nowy (czyt. skasować wszystko co mam).

Ile może to trwać jeżeli dysk mam zapełniony w 270gb/320gb ??

pomyliłem się 255/320gb.

Mam 4 partycje i gdyby jakoś udało mi się sformatować kompa tak aby był dokładnie jak po kupieniu nowego dysku ale już podzielony na partycje to co będę musiał robić po kolei żeby wszystko dobrze zainstalować? BIOS też będzie musiał być instalowany?

Podajcie jakieś instrukcje, rady i wyjaśnienia dla człowieka bez doświadczenia w tej kwestii :P

Proszę o możliwie szybką reakcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zrobić tak. Ściągnij sobie teraz jakiś LiveCD np. GParted (może być też jakiś Linux). Zabootuj komputer z Live CD i z poziomu tego systemu sformatuj wszystkie partycję. Później zostaje Ci tylko wgranie Windows'a i nic więcej :]. Możesz też zamiast formatować wszystkie dyski wyzerować sektory, ale wtedy stracisz partycję i będzie musiał dzielić dysk od nowa. Czas formatowania zależy od dysku :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NightPlayer -> A co z tymi danymi? Nie chcesz ich zachować?

politan -> Po co używać dodatkowego softu, skoro proste narzędzie dostępne z poziomu instalatora windows spokojnie wystarczy do skasowania partycji i stworzenia nowych?

Zerowanie może się przydać do naprawy logicznych badsektorów, natomiast do zwykłego czyszczenia jest to IMO wyciąganie armaty na komara (już nie mówiąc o tym, że dla dysku 320GB potrwałoby jakieś 15 godzin).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies.niak raczej to co było mi niezbędne nagrałem sobie na DVD a resztę... no trudno, jakoś przeboleje.

Chyba ,że jest jakiś sposób na zachowanie rzeczy a tylko ODŚWIEŻENIE Windowsa.

Mam 4 partycje i na każdej co innego. Na jednej mam SYSTEM druga to GRY trzecia MULTIMEDIA (filmy, muzyka) i na czwartej OGÓLNE (programy/itp.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies.niak

Dawno nie miałem do czynienia z instalatorem Windows'owskim :]. Najlepiej i najczytelniej wydaje mi się jest zrobienie tego z poziomu GParted, ale tak jak piszesz jest to dodatkowy soft ;] w sumie mnie ten dodatkowy soft często ratował :P. NightPlayer napisał, że ma jakieś problemy z dyskiem tak więc nie wiemy czy nie ma badsektorów dlatego napisałem o zerowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzisiaj spróbuję się za to zabrać tylko może polecicie mi jakiś NAJLEPSZY antywirus na jednorazowe przeskanowanie kompa lub na czas nieokreślony (jeśli nie będzie zasobożerny :P)

przed ostatecznym reinstalem chciałbym mieć pewność ,że komp jest czysty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,co do mojego wczesniejszego problemy z dyskiem sata to...zakuilem ostatnio nowa płyte głowna bo tamta "padła",poprostu...i podłączylem ten trefny dysk..i tez go nie czyta,czyli jest jednak roblem z dyskiem twardym,a co najlesze koleś który mi go sprzedał twierdzi ze dysk działal poprawnie podczas srzedaz i reklamacji nie uzna (dysk z 2 ręki)...a chyba nie da sie go odratowac juz hę ;/?

edit

przeczytalem ze dyski z tej seri wlasnie padają jak muchy,i to na stronie producenta tak pisze..a ze jest z 2giej reki wiec nie ma szans na naprawe..tydzien chodzil i kasa w błoto ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...