Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jacoby

Problem z gg

Polecane posty

To były chwilowe problemy - chwilowe, które zdarzają sie codziennie:) Chodzi mi oto, że zaznaczyłem w opcjach tlena, że ma pobrać moją listę z serwera gg i teraz chyba za każdym razem gdy uruchamiam tlena to łączy się z tym serwem. A jak serwer gg pada, to tlen też:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle. Owszem, Gadu-Gadu jest dość awaryjne i, jak to się ładnie mówi, wiesza się częściej i chętniej niż młodzi Japończycy, ale mimo wszystko przez większość dnia działa bez zarzutu. Bo jak działa cały dzień, to nie zwracamy na to uwagi. Ale jak padnie na 5 minut, to już cały Internet huczy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle. Owszem, Gadu-Gadu jest dość awaryjne i, jak to się ładnie mówi, wiesza się częściej i chętniej niż młodzi Japończycy, ale mimo wszystko przez większość dnia działa bez zarzutu. Bo jak działa cały dzień, to nie zwracamy na to uwagi. Ale jak padnie na 5 minut, to już cały Internet huczy :).

Może dlatego, że te swoje pięć minut gg ma zawsze w porach największego oblężenia gg (co w sumie nie jest dziwne, że wtedy pada), ale gdyby tak padało np. teraz o 2 w nocy czy w ciągu całej nocy to myślę, że i ja i inni nocni markowie by się nie pogniewali. :)

BTW... czy jak co roku jest przewidywane zawieszenie wiadomości oczekujących? To jest: Wysłana wiadomość do użytkownika niedostępnego zwykle oczekuje na zalogowanie się usera, by ten mógł odebrać wiadomość po dłuższej nieobecności. Jeśli tak też będzie w tym roku to czy ktoś posiada jakieś info dotyczące ram czasowych tego okresu? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No baa, a ja moge polecic MIRANDE...program, do ktorego mozna wrzucic wtyczki chyba do wszystkich istniejacych sieci 'komunikacyjnych' :D

To nie jest temat "a ja polecam..." tylko "problemy z gg". Temat z programami jest, jak chcecie, to w nim piszcie.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu documents and settingstwoj_profil (zakladając że masz win xp lub 2000) znajdziesz katalog gadu-gadu, a w nim będziesz miał użytkowników - skopiuj sobie te katalogi.

Po formacie zainstaluj gadu, wrzuć zachowane katalogi w to samo miejsce, odpal gadu, przeklikaj byle jak tworzenie konta dla użytkownika "ja", teraz przełącz się na swoje konto (powinno być widoczne) i będzie śmigać. Po zamknięciu gadu przejdź do katalogu z folderami kont i możesz usunąć katalog "ja".

Tylko jedna uwaga, zakładam, że nazwy kont masz inne niż "ja".

Katalog _cache możesz pominąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie moje dotyczyc będzie powszechnei znanego progrmu, jakim jest gg. Z racji faktu, że już kilka lat na "rynku" jest, zapewne nie jedna osoba będzie znała odpowiedź na moje pytanie. problem polega na tym, że za każdym razem jak przeinstalowuje gg (lub tlena), baza archiwum zostaje kasowana. Jest jakiś sposób, aby zachowac bazę archiwum? Jest może jakiś plik, w którym jest to zapisywane ? ręczne kopiowanie tego wszystkiego mija się z celem, a w archiwum mam dane klientów, więc rzecz warta zachodu. Bardzo proszę o jakąś solucje.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GG tworzy katalog w domowym katalogu użytkownika (czyli np c:\documents and settings\user\gadu-gadu\) W tym katalogu masz profile użytkowników stworzone na danym koncie użytkownika. W zasadzie możesz zachować wszystko, co tam jest. Po instalacji gg na świeżo przenosisz zachowany katalog w odpowiednie miejsce i odpalasz gg. Poprosi o zrobienie nowego konta lub podłączenie się do starego. Przeklikasz, by dołączyć się do starego konta, ale wpisujesz cokolwiek. Jak już gadu się włączy, popluje, że nie może połączyć itd, wybierasz zmianę użytkownika - powinny być dostępne profile, które sobie zachowałeś. Przełączasz się na inny profil. Teraz tylko wchodzisz jeszcze do tego katalogu gadu i usuwasz katalog świeżo zrobionego (bzdurnego) profilu.

Samo archiwum to plik archives.dat, a plik smseab.dat to Twoje kontakty. Natomiast zaletą przenoszenia całego katalogu jest zachowanie wszystkich ustawień włącznie z hasłami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, czyli będzie to wyglądac w zasadzie jak podłączanie się do już utworzonego konta, tak? Czyli podaje chasło i login (mój) i działa? Z tego, co napisałeś, nie trzeba nawet wpisywac chasła, więc jest to tak sobie bezpieczne chyba :/ Wystarczy dorwac ten plik i ma się dostęp do w zasadzie wszystkiego z gg osoby z której ten plik się zwinęło :/ Może czas się przeżucic na inny komunikator :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz. Przy pierwszym uruchomieniu wybierasz "mam już konto" i wpisujesz cokolwiek, byle przeszło dalej. Później przełączasz się na stary profil, który sobie przywróciłeś przez przeniesienie katalogu.

Odnośnie bezpieczeństwa. Każdy komunikator, który pozwala na opcję zapamiętania hasła użytkownika, musi gdzieś to hasło trzymać, albo za każdym razem się o nie dopytywać. Ta druga opcja odpada, bo jest niewygodna i odstraszyłaby wiele osób, więc nie sądzę, by gdzieś była zaimplementowana. Co za tym idzie, niezależnie od komunikatora, wystarczy skopiować jakiś plik czy wpis z rejestru i już się ma hasła. Oczywiście jest kwestia w jakiej one są formie, tzn czy można je odkodować do postaci pierwotnej, czy nie. Możnaby jeszcze to bardziej zabezpieczyć, np. powiązując to jakoś z kontem użytkownika, czy sprzętem. Tylko, że to mija się z celem, bo możliwości pozyskania pliku konfiguracyjnego są raczej niskie, a jeśli już to nie przez internet, ale przez fizyczny dostęp do komputera. Jeśli takie coś nastąpi, to znaczy, że ktoś był na tyle leniwy, by nie włączyć wymagania loginu i hasła przy wyborze profilu.

Jeśli tak bardzo zależy Ci na bezpieczeństwie, to po prostu nie wpisuj hasła do serwera gg - za każdym razem będziesz o nie pytany (IMO strata czasu, jak wspomniałem, lepiej cały system zabezpieczyć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem- Od jakiegoś czasu nie mogę włączyć gg. Tzn. Sam komunikator się włącza, ale nie mogę ustawić siebie na "dostępnego".

Czasami te słoneczko miga raz na czerwono a raz na żółto, ale zawsze się nie włącza.

Próbowałem przeinstalować, ale nic to nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. I nawłasnym doświadczeniu nauczyłem się rozwiązywać problem. Nie jesteś po prostu zalogowany do serwera. Wejdz w ustawienia. I tam ci usunęło pewnie hasła(z niewiadomych przyczyn). Ustaw hasła na swoje. I potem wejdz jeszcze raz i normalnie się zaloguj. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tutaj różne rady. Miałem ten sam problem i jedyne co pomogło to źle wpisane hasło później OK i poprawne hasło i wszystko chodzi jak należy(jeżeli ktoś już podał tą możliwość to sorki). Przyznam że GG jest dość upier***** ciągle coś się dzieje. A ja myślałem że to tylko na moim kompie robią się takie problemy <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Wchodzę na viscie w gg. I wyskakuje mi jak juz wpisze hasło czy zapisać coś tam. Klikłem nie. teraz nic nie wyskakuje. A jak chce zrobić żebym znowu miał wybór czy zapisać to hasło czy coś, to gdzie wejść???? To jakieś SSo było...

Proszę o odp. :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...