Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ash200

Głośniki

Polecane posty

Temat trochę zawiły ale juzwyjaśniam. Posiadam dxwiękową zintegrowaną muzyczną Realtek HD Audio ALC888 i głośniczki 5.1 creativa. Zrobiłem sobie formata, instaluje sterowniki wszystko gitara. Zmieniam liczbę kanałów na 6. Głośniczki działają ale, nie wiem czemu wykrywa mi że prawy przedni to lewy przedni, a tylni lewy to prawy lewy. Przed formatem wszystko działało gitara a teraz taki wałek. Głośniczki są podłączone dobrze i nic tam nie ruszałem. Dodam screena nie wiem po co ale ot tak :D

ca68bf6a6e8af0cem.jpg

EDIT: Dodam że słuchaweczki działają ok :)|

EDIT 2 : System to Xp Home SP3 (wcześniej mialem SP2 ale to chyba nie jest związane z tym)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem. Posiadam głośniki Creative T6100 + kartę dźwiękową zakupioną 3 dni temu Creative Audigy SE OEM. Mam czasami dziwne uczucie jakby w głośnikach coś od czasu do czasu strzeliło. Nie wiem może jestem przeczulony i głośniki nie strzelają, ale chcę być pewien. Możecie mi powiedzieć co to jest?? W muzyce nie ma problemów, zazwyczaj słucham muzy z youtube.com. W grach, w których to występowało nie było opcji Dolby Surround 5.1 więc może to przez to. System Windows XP z service Packiem 2, najnowsze stery do wszystkiego ciągłe aktualizacje itd. Żadnych wirusów na PC. Zintegrowana karta dźwiękowa jest wyłączona w BIOSIE i ma usunięte sterowniki. Nowe sterowniki do karty dźwiękowej zostały wgrane po formacie więc może to jest problem?? Proszę was o pomoc, bo nie chcę jeździć do sklepu i czekać 2 tygodnie na wyniki diagnostyczne...:)

Mój Config:

GeForce 7600 GT 256 128 PCI-E Silent Pipe II

Athlon 3200+ AM2

Geil 2GB Dual Channel 800 MHZ

Asus m2n-sli deluxe s.570

twardziel 80 gb

Z góry dziękuję.

Proszę o dopisywanie się do istniejących(o ile takowe istnieją) tematów zamiast tworzenia nowych.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy lepiej kupic porzadne 2.1 za powiedzmy 350zl (logitech z-2300) czy 5.1 np x-540? Chodzi mi o to czy w danym przedziale cenowym lepiej kupic 2.1 czy 5.1. Co by bylo lepzsym wyborem do muzyki, filmow czy gier?

Utrafione pytanie. Czy w malym pokoju czuc jakos te 5.1 w ogole ? Nic to, niedlugo wyrusze na wyprawe zeby poczuc jakosc tych glosnikow na wlasnych uszach bo inaczej chyba nie da rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedziale cenowym do 400 zł -> 2.0. Żadne 2.1, żadne 5.1 ani 7.1 (!!!). Za tę cenę nie dostaniecie porządnego suba* więc lepiej kupić dobre 2.0. 5.1 można brać pod uwagę tylko jeśli ktoś dużo więcej ogląda filmy/gra niż słucha muzyki.

*nie przyjmuję do wiadomości kretyńskiego tłumaczenia, że "tani nie tani, ale sub to zawsze sub" O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedziale cenowym do 400 zł -> 2.0. Żadne 2.1, żadne 5.1 ani 7.1 (!!!). Za tę cenę nie dostaniecie porządnego suba* więc lepiej kupić dobre 2.0. 5.1 można brać pod uwagę tylko jeśli ktoś dużo więcej ogląda filmy/gra niż słucha muzyki.

*nie przyjmuję do wiadomości kretyńskiego tłumaczenia, że "tani nie tani, ale sub to zawsze sub" O.o

Skoro Ci zależny na zestawie 2.0 to proszę

http://www.komputronik.pl/Glosniki/Logitec...pelny,id,34531/

http://www.komputronik.pl/Glosniki/Creativ...pelny,id,45977/

http://www.komputronik.pl/Glosniki/Creativ...pelny,id,54745/

Te wydaja mi się najlepsze z tych co znalazłem, jeśli masz jakieś pytania to jestem na gg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem. Posiadam głośniki Creative T6100 + kartę dźwiękową zakupioną 3 dni temu Creative Audigy SE OEM. Mam czasami dziwne uczucie jakby w głośnikach coś od czasu do czasu strzeliło. Nie wiem może jestem przeczulony i głośniki nie strzelają, ale chcę być pewien. Możecie mi powiedzieć co to jest?? W muzyce nie ma problemów, zazwyczaj słucham muzy z youtube.com. W grach, w których to występowało nie było opcji Dolby Surround 5.1 więc może to przez to. System Windows XP z service Packiem 2, najnowsze stery do wszystkiego ciągłe aktualizacje itd. Żadnych wirusów na PC. Zintegrowana karta dźwiękowa jest wyłączona w BIOSIE i ma usunięte sterowniki. Nowe sterowniki do karty dźwiękowej zostały wgrane po formacie więc może to jest problem?? Proszę was o pomoc, bo nie chcę jeździć do sklepu i czekać 2 tygodnie na wyniki diagnostyczne...smile.gif

Mój Config:

GeForce 7600 GT 256 128 PCI-E Silent Pipe II

Athlon 3200+ AM2

Geil 2GB Dual Channel 800 MHZ

Asus m2n-sli deluxe s.570

twardziel 80 gb

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi powiedzieć co takowe skoki napięcia może powodować jeżeli nie mam urządzeń elektronicznych oprócz PC i głośników itd. w pokoju no i światła jak wiadomo czyli żarówki a tego zbyt często nie zapalam...więc co to może być. Proszę o pomoc..:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoki napięcia to są nawet wprost z elektrowni. A sam pokój to nie wszystko. Musisz mieć przecież lodówkę w kuchni. Nie mów, że nie masz :). I dla precyzji dodam, że nie pomogą tutaj nawet listwy czy UPSy, bo są to skoki relatywnie małe i o małej dynamice, które nie są filtrowane, ale z drugiej strony na tyle dynamiczne by wzbudzić chwilowe drganie w głośniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie malutkie pytanko, co sądzicie o głośnikach Genius 5.1 5000 Home Theater? Szukając jakiegoś w miarę taniego zestawu do wszystkiego (film, muzyka, gry) natknąłem się na te głośniczki. Czy jakiś forumowy znawca mógłby pokrótce je zrecenzować? Sam jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o głośniki, a zależałoby mi, żeby zestaw nie trzeszczał, grał w miarę czysto i nie rozpadł się w minutę po upływie gwarancji. Chciałbym przy tym zaznaczyć, że nie jestem audiofilem i nie oczekuję audiofilskiego sprzętu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ten cechuje dość duża moc jak na taką cenę. 150W bo tyle mają to całkiem sporo z czego 75W przypada na subwoofer a po 15W na satelitki i głośnik centralny. Z taką mocą można urządzić nie jedną imprezę i na pewno nie bedzie ona cicha. Posiadają długie kable do tylnych głośników (8 metrów) co jest wielką zaletą w wiekszych pokojach. Dugoś kabli do frontów i centralnego wynosi 3 metry więc w zupełności wystarczy. Bass z opisów jest miękki i czysty co wg mnie idealnie nadaje się do gier i filmów. Nie jest to z całą pewnością bass w stylu dudnienia z jakim spotkałem się już niejednokrotnie. Wykonanie też stoi na dosyć wysokim poziomie. Są zrobione z drewna i wyglądają znacznie lepiej niż zwykłe plastiki np od creative. Subwoofer posiada wbudowane 6 gniazd RCA oraz 9-pinowy konektor do podłączenia takiego sprzętu jak odtwarzacz DVD, konsola gier, MP3, odtwarzacz CD lub karta dźwiękowa PC. Głośniki tylne, fronty i centralny są dwudrożne. Tylne satelity można zawiesić na ścianie. Za cenę 250zł nie znajdzie się ładniejszego i głośniejszego zestawu 5.1. Do wad tego zestawu można zaliczyć ostro świecące diody na subie. Bezprzewodowy pilocik też nie jest najwyższych lotów ( ale to i tak rzadkość w zestawie za taką cenę). Subwoofer mocno się nagrzewa a głośniki zaczynają wydawać rożne trzaski gdy potencjometr głośności ustawi się na ok 1/8. Czytałem też że zdarzają się problemy z potencjometrem. Ale mimo wad zestaw jest godny polecenia i osobiście go polecam. Słyszałem jak grają bo kumpel kupił je jakiś miesiąc temu i muszę stwierdzić, że w parze z całkiem dobrą kartą dzwiękową (wystarczy audigy) grają naprawde ładnie. Jeżeli zamierzasz je kupić to wg mnie warto.

Aha zapomniałem dodać że nie jestem forumowym znawcą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduję, bo to kolejna pozytywna opinia dotycząca tych głośników :) Ale który model lepiej wybrać,

4000,

5000,

czy 5005?

Co do ceny, to mój maksymalny budżet wynosi 350 zł, także jestem otwarty na propozycje. I jeszcze jedno pytanko. Mianowicie czy ktokolwiek próbował podpinania choćby podobnych głośników pod zintegrowanego Realteka AC'97? Chodzi mi tylko o to czy zadziała, z tym że dźwięk może sprawiać problemy już się pogodziłem, ale karty nie będę w stanie wymienić jeszcze przez parę miesięcy.

@ DenyMastazzz :

Znawca, czy też nie, i tak dziękuję za opinię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym 5000. Model 4000 ma mniejszy odstęp sygnału od szumu o 5dB i mniejszą moc o 50W. Przy cenie o 30zl mniejszej od 5000 jest to nieopłacalne. Natomiast 5005 różni się od 5000 pilotem i z tego co czytałem wiekszą awaryjnością. Wybór jest prosty. A za 350zl możesz kupić i te głośniki i np http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...SE_PCI_OEM.html. Spokojnie zmieścisz się w tej cenie a jakość dźwięku bedzie nieporównywalnie lepsza od tego realteka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam realteka na płycie z nforce 650 i mogę powiedzieć, że rzeczywiście dźwięk jest wypasik. Do grania i filmów czy obsługi domówki całkowicie wystarcza. Poprzedniego realteka miałem na płycie z chipem VIA i było dużo słabiej. Mogę nawet stanowczo powiedzieć, ze moje całkiem niezłe głośniki są już za słabe by wydobyć cały sok z najnowszych realteków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znowu ja z ostatnim pytaniem przed- mam nadzieję- szczęśliwym zakupem :) Mianowicie czy głośnik centralny można ustawić na monitorze, lub subwooferze? W jakiej odległości może się on znaleźć od monitora? Wiem, że może to brzmieć głupio, ale wyczytałem gdzieś w necie że centralny głośnik nie powinien znajdować się blisko monitora w tym zestawie (niestety nie mogę teraz znaleźć linka), a wolę już się zbłaźnić niż coś popsuć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...