Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

... a najpopularniejsza metoda rozwiazywania problemow jest walka. Banda zabojcow dzialajaca jako gildia respektowana przez prawo. pozatym wampiry hodujace "bydlo", wilkolaki polujace na zwyklych ludzii spaczone stwory i insze inszosci. dla mnie jednak morrowind jest brutalny choc oczywiscie jest pewna umownosc w przedstawieniu tego. w koncu to erpeg a nie fps.

ps. nie wspomne juz o intrygach zawartych w fabule :) pozdrawiam

Edytowano przez rahiemur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morrowind pod względem fabularnym i lore jest tak zagmatwany, że świetny. Że też wspomnę o tych tonach "zaowalonej" erotyki ;)

Przeszedłem też wreszcie główny wątek z "podstawki". Zajęło mi to trochę ponad 33 godziny wykonywania zadań z głównego wątku, z czasowym zejściem w gildię magów (zostało wbicie zniszczenia na 70 do arcymaga), bez żadnej eksploracji, bicia bez powodu, etc. Teraz trochę pozwiedzam interior, wykonam zadanie dla daedry lub dwóch, zostanę arcymagiem i huzia do Twierdzy Smutku.

Edytowano przez Risin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ciekawe czy powyższy pacz konfliktuje z modami i polską wersją...

Patcz wchodzi w kod gry, czyli omija wszystko co mody robią (i wersja PL również tyka tylko pliki .esm). Nie wiem jak będzie natomiast z bajerami typu FPS Optimizer czy Script Extender.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś mod pozwalający walczyć w morrowindzie dwoma brońmi? Fajnie by się wycinało katanami. :)

No i jedno pytanie. Chodzi o Dwemerową twierdzę (Addamasatru, czy jakoś tak), tę w której zdobywa się Kostkę. Gość, któremu ją oddajemy wręcza nam klucz do niższych poziomów (ten wielki i poskręcany klucz), ale nie wiem gdzie może się znajdować zejście do tych niższych poziomów. Przeszukałem całą twierdzę wzdłóż i w szerz, nawet w edytorze i na mapach w poradnikach. Czy to możliwe, że dostałem się na niższy poziom bez tego klucza? A może chodzi o jakieś inne ruiny? Za każdym razem gdy zaczynam nową grę męczy mnie strasznie ta kwestia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś mod pozwalający walczyć w morrowindzie dwoma brońmi? Fajnie by się wycinało katanami. :)

No i jedno pytanie. Chodzi o Dwemerową twierdzę (Addamasatru, czy jakoś tak), tę w której zdobywa się Kostkę. Gość, któremu ją oddajemy wręcza nam klucz do niższych poziomów (ten wielki i poskręcany klucz), ale nie wiem gdzie może się znajdować zejście do tych niższych poziomów. Przeszukałem całą twierdzę wzdłóż i w szerz, nawet w edytorze i na mapach w poradnikach. Czy to możliwe, że dostałem się na niższy poziom bez tego klucza? A może chodzi o jakieś inne ruiny? Za każdym razem gdy zaczynam nową grę męczy mnie strasznie ta kwestia.

tak na nizsze poziomy mozna sie dostac otwierajac dzrzwi samemu sa tam mechaniczne pajeczaki i duchy dwemerow. w tej twierdzy wystepuja one tylko na tych nizszych poziomach (nazw tych miejsc jednak nie pamietam) wiec jak je spotkasz to bedziesz wiedzial ze tam jestes:)

Edytowano przez rahiemur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie już tam byłem. :) Szkoda, bo miałem nadzieję, że za tym wszystkim będzie się kryła jakaś większa tajemnica. Czy nie było by fajnie odkryć sobie w tym miejscu jakiś zalążek większego wątku opowiadającego o, dajmy na to upadku tej twierdzy, albo jakimś tajemnym dwemerowym wynalazku? Ech, rozmarzyłem się. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damerowie... to nieuczciwe, że w Morrowindzie już byli wyginięci (i jeszcze bardziej nie uczciwe, że w Oblivionie nawet ich ruin nie było :/). Motyw fajny, ale wolałbym żeby to elfów nie było, a krasnoludy zostały. No przyznać się, kto marzył o tym, żeby sobie pograć brodaczem w Morrka?

Pamiętam, że kiedyś, dawno temu, śniło mi się, że wyszedł taki dodatek do Morrowinda (nie pamiętam jak się nazywał, ale wprowadzał właśnie Dwamerów, i miał zieloną okładkę :P).

Albo ten quest, co ci zlecał arcymag jeśli podpadłeś w gildii magów :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patcz wchodzi w kod gry, czyli omija wszystko co mody robią

Okej, dzięki, taka odpowiedź rozwiewa moje wątpliwości :)

Dwemerowie w Morku - no nie wiem. Tak się przyzwyczaiłem, że ich nie ma i spodobał mi się motyw zwiedzania ich dziwnych ruin, że chciałbym ich przywrócenia. Chyba że byłaby możliwość budowania fortecy (Dwemer Fortress) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego go nie spotkałeś.

Z ostatnim Dwemerem można porozmawiać w wieży Divaythema Fyra, który to jest kluczowym NPC dla fabuły.

;'d

Proszę nauczyć się korzystać ze spoilerów.

[wies.niak]

Proszę o wybaczenie - uznałem jednak, że nie jest to nic ważnego, a gra dość stara - większość zainteresowanych prawdopodobnie ją przeszło. Ale zapamiętam na przyszłość.

Edytowano przez Dabu47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez jeden dwemer sie uchowal

Hm? W Morrowindzie można żywego dwemera spotkać? Nie pamiętam czegoś takiego, a złaziłem całkiem sporą część Vvardenfell. Inna sprawa, że z wątku głównego wykonałem tylko dwa pierwsze zadania.

no wlasnie trzeba isc glownym watkiem chociaz mozna go znalesc samemu. podpowiem ze w pewnym momencie szukamy leku na spaczenie i wtedy natykamy sie na niego:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie o krasnalach? Dwemerowe ruiny - tak. Dwemerzy - nie :). IMO motyw z rasą, która pewnego dnia po prostu wyniosła się gdzieś - nie wiadomo gdzie - jest jednym z naprawdę udanych w morku.

No chyba że mielibyśmy podążyć śladem krasnoludów w steampunkowe nieznane ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabu47, rahiemur, dzięki za odpowiedzi. Utwierdziły mnie one w przekonaniu, że jednak olanie wątku głównego nie było takim znowu dobrym pomysłem. Jak pisałem w którymś swoim poprzednim poście, dopiero niedawno poczytałem więcej o Dagoth Urze i roli postaci gracza w intrydze i byłem zdziwiony, jak wiele jeszcze nie wiedziałem.

steampunkowe nieznane

Oj, fajnie by było, choćby krótkie wycieczki. Jakiekolwiek odstępstwa od oklepanego na wszystkie strony fantasy są surowo wskazane, np. Forge w hirołsach 3. Czy w ogóle cała seria Might & Magic, Wizardry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwemerowe ruiny może są lepsze od tych z Ayeild (czy jakoś tak... dawno nie grałem), ale rasą na pewno nie- ten, kto przeszedł cały wątek w gildii złodziei (w Oblivionie) mógł natknąć się na takich dwóch- zapewne tak wyglądali kiedyś te elfy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wspólnego? Ruiny, znaczy ten motyw z wyginiętą rasą i w ogóle. Nie wydaje się wam, że ci Ailedzi czy jak im tam, to nie jest uboższa wersja Dwemerów? Według mnie ci z morka byli o wiele ciekawsi. Te misje, gdzie trzeba było zejść do podziemi, znaleźć coś, uruchomić, czułem się jak archeolog i ten klimat... W Oblivionie bardziej kojarzyło mi się to ze "zwykłym" przeszukaniem jakiegoś tam rozwalonego budynku, czyli jako zwykły poszukiwacz przygód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak się tworzy grę dla osób, które się wczuwają, to wychodzi Morrowind i gra odnosi sukces. A jak się robi grę dla wszystkich, to wychodzi gra dla ciemnych mas, w której większość zadań sprowadza się do eksterminacji, a klimatem nikt się nie przejmuje i gra odnosi jest większy sukces- w końcu masy z definicji jest więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że rzucę takie niezobowiązujące pytanie. Mianowicie byłby ktoś skory do pogrania razem w Morka?

Chodzi mi oczywiście o fanowski multiplayer która pozwala na granie dwóch osób ze sobą (szkoda, że tylko dwóch...).

Wiem, wiem to nie ten dział ale nie chciałem zakładać tematu który pozostałby bez odzewu, po prostu chciałem sprawdzić czy ktokolwiek byłby chętny.

Jakbym kogoś zainteresował to podam link: http://www.elderscrolls.phx.pl/forum/index...showtopic=28707

Ostrzegam od razu, że instalacja tego jest diablo trudna.

Down: obiektywnie rzecz ujmując łatwe toto nie jest, nie chodzi zresztą tylko o instalację. ;)

Ale jeśli ktoś się dobrze zna na modach to problemu nie będzie.

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że rzucę takie niezobowiązujące pytanie. Mianowicie byłby ktoś skory do pogrania razem w Morka?

Chodzi mi oczywiście o fanowski multiplayer która pozwala na granie dwóch osób ze sobą (szkoda, że tylko dwóch...).

Wiem, wiem to nie ten dział ale nie chciałem zakładać tematu który pozostałby bez odzewu, po prostu chciałem sprawdzić czy ktokolwiek byłby chętny.

Jakbym kogoś zainteresował to podam link: http://www.elderscrolls.phx.pl/forum/index...showtopic=28707

Ostrzegam od razu, że instalacja tego jest diablo trudna.

az takie to trudne? sprobuj fcoma zainstalowac bez pomocy hehe. pomysl ciekawy tylko ze niestety mam tyle modow ze raczej bym musial zainstalowac morka od nowa. ale daj znac jak sie gra bo zaciekawiles mnie musze powiedziec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...