Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

To przywołanie Durnehviir'a. Krzyknij go w kierunku ziemi, a smok zmaterializuje się tam. Przy każdym przywołaniu Durnehviir nauczy cie jednego słowa ze swojego własnego okrzyku, po czym podniesie się i będzie walczył dla ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał bardziej pasuje mi na ebonit, jednak dosłownie tłumacząc ebony to heban. W TES wiele jest takich "smaczków".

Co do Durnehvirra to przebywa w walce na tyle długo, by zabić wrogiego smoka. Całkiem przydatne a widok dwóch walczących smoków to coś, co warto zobaczyć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gram w wersje polską, więc nazywam to po prostu "ebonit". Zresztą w grze mamy przeźroczysty metal nazywany "malachitem" lub "szkłem" i srebrzysty metal nazywany "rtęcią", więc o czym my właściwie dyskutujemy? Nazwy są tak umowne, że bardziej się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę napisy w rodzimym języku, z angielskimi dialogami. Jako, że dialogi angielskie, to polecacie zmianę także języka dialogów na polskie? Ja znoszę polski dubbing chyba jedynie w God of War, więc nie psują one klimatu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrim to jeden z najlepszych współczesnych dubbingów. Co prawda zdarza się kilka potknięć czy źle dobranych aktorów ale to głównie postaci poboczne, mało istotne i pojawiające się na krótko. Jest zresztą sporo materiałów w internecie, więc można ocenić samemu. No i jest Fronczewski :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki pracy na d spolszczeniem, jak i (niestety) lekki spoiler z początku gry możesz posłuchać i obejrzeć z linku poniżej. Swoją drogą, co do spolszczenia. Po wpisaniu w Google ukazały się jakieś wyniki ze strony mówiącej sama za siebie - The Pirate Bay. Nie wiem czy pobierać, bo w końcu nazwa. Ale z drugiej strony to tylko spolszczenie, a nie cała gra. Jeśli pobiorę i zainstaluję, to nie będzie to przestępstwo?

Film:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem zabawę w Gildii Złodziei. Samo znalezienie wejścia do Wyszczerbionej Bani zajęło mi jakieś 15 minut. Dopiero tamta kowalka na rynku mi to trochę wyjaśniła. Pomimo tego, że po każdej misji trzeba ponownie przełazić przez korytarze, to misje sprawiają dużo przyjemności ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym drugim, większym pomieszczeniu gdzie zostajesz "zaprzysiężony" jest drabinka. Wychodzisz na powierzchnię przez jakiś grobowiec. Wtedy na mapie zaznacza ci się lokacja Gildii i gdy wracasz z misji możesz skorzystać z szybkiego podróżowania od razu do tamtej lokacji. Naciskasz guzik na sarkofagu i otwiera się przejście. Prosto i szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś mod dodający nocne sklepy? Zachciało mi się pograć wampirem, jedyny problem w tym, że wszystkie sklepy w grze są otwarte wyłącznie od 8 rano do 8 wieczorem, a wyjście na słońce to dla mnie natychmiastowy zgon (używam moda zmieniającego nieco wampiryzm). Poszperałem po Nexusie, ale tam chyba nikt nie wpadł na to, by zrobić taki mod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod nazywa się Vampiric Thirst - Dawnguard Edition. Teoretycznie obrażenia od słońca można sobie wyłączyć w opcjach, ale dla wczuwki ustawiłem to tak, żeby kontakt ze słońcem był śmiertelny (inspirację czerpałem z lore World of Darkness). Jeśli chodzi o Banię, to nie dołączyłem jeszcze do Gildii, ale z tego co pamiętam, tam jest tylko ta paserka. Mnie by zależało na normalnych sklepach wielobranżowych otwartych w nocy, ale jeśli nie ma takiej możliwości, to chyba będę zmuszony polegać na Gildii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie, ja korzystam z umiejętności wilkołaka. Pomimo tego, że nie ma jakiś specjalnych zdolności, to i tak bardzo granie wilczkiem wydaje mi się świetnym przeżyciem. Do tego może uratować du... tyłek, podczas, gdy mój mag musi przejść do bezpośredniej walki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...