Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Zamiana umiejętności w legendarną pozwala ponownie nabijać daną umiejętność. Wszelkie punkty umiejętności znajdujące się w tym drzewku zostaną dodane do puli punktów, które można inwestować. Co do daje? Po pierwsze, możesz nieograniczenie levelować swoją postać. Po drugie, umożliwia to rozwój wszelkich innych drzewek kosztem tego jednego. Proponowałbym wziąć coś, co jednak jest nabijać łatwiej (np. broń jednoręczna lub dwuręczna, jeśliś wojownik. Łuk, jeśliś łucznik. Lub poszczególne szkoły magii, jeśliś magiem) bo skradania od tak łatwo się nie nabija.

Swoją drogą, czy wie ktoś, co się stanie, jeśli, jako postać z modem ERSO który podwyższa poziom umiejętności maksymalnych do 200 poziomu, jak to będzie z tymi umiejkami legendarnymi?

Edit:

Jakby ktoś szukał modów Erkeila (ERSO, Lord of The Dead etc)na stronie Nexusa, to ich nie znajdzie. Autor został zbanowany a mody, na jego prośbę, usunięte. Niemniej, nic straconego. Autor założył własną stronę oraz wszelkie jego mody znajdują się na tej stronie.

Edytowano przez TimeX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze wiem, ENB ingeruje tylko w oświetlenie gry, nie wpływa na grafikę jako taką. Moim skromnym zdaniem lepiej poszukać na Nexusie modów na lepsze tekstury otoczenia, poprawione modele oraz retekstury broni i pancerza. Dopiero wtedy można zastanawiać się nad ENB. BTW, są lepsze, ale nadal utrzymane w tym samym stylu co podany przez ciebie mod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@0o0o

Masz rację, bezpośrednio na grafikę nie wpływa, ale oświetlenie i jego zmiana potrafią dać dość ciekawy efekt. Bo są takie ENB które mają zaimplementowany system FXAA. Jak to wygląda, można zobaczyć przykładowo tutaj. Tak to wygląda przy niezmienionych teksturach. Aż ciekawe, jak by wyglądało przy np. Skyrim Realistic Overhaul lub 2K HD Textures. A modele czy też tekstury i tak dalej ... na pierwszej stronie jest spis tych, które ja używam. Może znajdzie się coś dla Was tongue_prosty.gif

A co do buildów ENB, ja mam dodanych do ulubionych kilka, ale używam RealVision:

SkyRealism

RealVision

K ENB

Somber ENB Lut Sepia

Wintertide Fantasy

Opethfeldt

Fimbulvinter

TV ENB

Cold Skyrim

The Mistveil

Uważam, że RealVision daje zadowalający efekt. Wygląda naturalnie.

Edytowano przez TimeX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz SKSE, to gdy podczas gry wejdziesz do menu przyciskiem ESC, ustawienia modów powinny być w zakładce Mod Configuration.

Co do serii to pamiętam, gdy wziąłem od kolegi Morrowinda z kolekcji klasyki. Nikomu się ta gra nie podobała, "za trudna" - mówili. Co tu poradzić, to była jeszcze podstawówka. Ale Ja jakimś cudem pokochałem tą grę. Jak dla dzieciaka - były trudne początki, lecz się tym nie zraziłem. Do teraz jest to jedna z moich ulubionych gier, chyba to właśnie Morrowind to gra, którą najbardziej "wymasterowałem" pod względem zwiedzania świata i ogólnie takiego obeznania w nim.

Następnie przyszedł czas na Oblivion. Spędziłem przy tej grze mnóstwo godzin, lecz i tak nie więcej niż w Vvardenfell (czuję, że to w Morrowindzie spędziłem najwięcej godzin, ze wszystkich gier w które grałem). Arena, Mroczne Bractwo - obowiązek na każdej postaci. Tą odsłonę lubię podkolorować jednym czy dwoma modami, choć i bez nich bym grał z uśmiechem na twarzy.

Co do modów...

50 modów to obowiązek, jeśli chodzi o Skyrim. Nie dałbym już rady grać bez nich. Pierwsze wrażenie było świetne - nowy świat, przedmioty, fabuła, zadania, mechanika, eksploracja nieznanego... Ale teraz to jest dla mnie tragedia. Silnik działa mi na nerwy, jest drętwo. Eksploracja, znajdywanie artefaktów w ogóle nie dało mi rozrywki, nie to co w Morrowind. Na początku zabijanie smoków niby fajne, później działało na nerwy jak gdzieś jechałem. Jak mówiłem - przy pierwszym wrażeniu się nie zawiodłem, to teraz odczuwam ten zawód.

Edytowano przez Heisen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 modów to obowiązek, jeśli chodzi o Skyrim. Nie dałbym już rady grać bez nich. Pierwsze wrażenie było świetne - nowy świat, przedmioty, fabuła, zadania, mechanika, eksploracja nieznanego... Ale teraz to jest dla mnie tragedia. Silnik działa mi na nerwy, jest drętwo. Eksploracja, znajdywanie artefaktów w ogóle nie dało mi rozrywki, nie to co w Morrowind. Na początku zabijanie smoków niby fajne, później działało na nerwy jak gdzieś jechałem. Jak mówiłem - przy pierwszym wrażeniu się nie zawiodłem, to teraz odczuwam ten zawód.

A które mody polecasz jeśli chodiz o zmianę gameplayu, poziomu trudności itp? Nie pamiętam z którego dokładnie ja korzystam, jak sprawdzę na drugim kompie to napiszę.

Wiem tylko, że korzystam z realvision ENB i jest naprawdę genialnie - wreszcie w niektóych miejscach jest tak ciemno, że zupełnie nic nie widać i bez zaklęć/pochodni się nie obejdzie. Do tego genialnie wyglądają płomienie, cienie i wszelkie dymy. Polecam;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Ja używam przede wszystkim mod Frostfall, który odpowiada za odczuwanie ciepła, zimna, trzeba rąbać drewno - ciekawy, lecz później trochę irytujący mod. Możesz też spróbować modów na poprawę tekstur, grafiki. Dodatkowe zbroje, miecze, które można wykuć w kuźni też robią wrażenie (trzeba przyznać, że Skyrim nie posiada gigantycznej ilości zbroi). Możesz też spróbować modów, które dodają nowe questy w innych krainach. I obowiązkowy jest SkyUI, bez tego grać się nie da. Wszystko bez problemu znajdziesz w Top Files na skyrim.nexusmods.com ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasminnowak123 - jeśli chodzi o zmiany w trudności, używałem Deadly Combat. Blokowanie zużywa więcej staminy, jest efekt krwawienia, spowolnienia od obrażeń, bonusy za uderzenie w konkretną część ciała itd. Od razu widać różnicę w walkach smile_prosty.gif

Polecam również T3nd0s Skyrim Redone. Wprowadza zmiany do umiejętności rasowych, walki, skalowania przeciwników i ich inteligencji, miejsca w których można ich spotkać.

Co do innych zmian, a raczej nowych rzeczy to polecam Immersive Weapons i Immersive Armors. Sama nazwa wskazuje, co ten mod wprowadza i jest on chyba najlepszy jeśli chodzi o uzbrojenie i pancerze.

Gorąco polecam Skyrim Gems - tam jest spis modów z Nexusa, które zasłużyły sobie na miano najlepszych modyfikacji które ulepszają grę. Większość z których korzystałem, właśnie tam znalazłem smile_prosty.gif

Edytowano przez Heisen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które mody polecasz jeśli chodiz o zmianę gameplayu, poziomu trudności itp?

Zmiana gameplay'u? Jest sporo modów, które to umożliwiają. Na pierwszej stronie jest spis modów, których ja używam. Jeśli chodzi o zmianę feelingu grania, to:

Realistic Needs and Diseases -> musisz jeść i pić. Nie jest to przegięte w żadnym razie, ale jak zachorujesz, to wierz mi. Choroby potrafią mocno dać się we znaki

Frostfall - Hypothermia Camping Survival -> Skyrim to teraz jest lodowa kraina, i to czuć. Zapuść się na Północne Pustkowia bez namiotu, ciepłych rzeczy, jedzenia, wody i drewna to długo nie pożyjesz. Podobnie jak pływanie w lodowatej wodzie też jest zabójcze

Winter is Coming - Cloaks -> dodaje nowe płaszcze oraz czapki, ze skór. Kompatybilny z Frostfall

SkyTEST - Realistic Animals and Predators -> zmiana fauny Skyrim, m.in. zmiana zachowania (np. samotny wilk przed graczem będzie uciekał), dodano młode, kilka nowych spawnpoints

ERSO | Lord of Death -> Oba mody zmieniają sporo rzeczy. Pierwszy to drastyczne podniesienie poziomu trudności oraz żywotności wrogów. Smoki to teraz są naprawdę potężne bestie. Zależnie od ustawień, ale jeśli kogoś nudzi świat, w którym jest po prostu mobilnym czołgiem, ten mod jest dla niego. Pewnie, bandyci po pewnym czasie będą stanowić zagrożenie minimalne, ale smoki nadal pozostają śmiertelnie groźnie. A drugi to musicie Sami się zapoznać. Bo niestety Skyrim poszedł w odstawkę, nim zdążyłem go wypróbować

Dragon Combat Overhaul -> zmiana mechanizmów walki ze smokami. Koniec z tym, że po zbiciu 50% HP, smok nie może latać. Każde wzniesienie się oraz lądowanie smoka w naszym pobliżu równa się odepchnięciu naszej postaci (tak jakby oberwała Nieugiętą Siłą). Ostrożnie gdy się walczy ze smokami na wysokościach, bo można zaliczyć nieprzyjemny upadek :)

Better Vampires | Belua Sanguinare Revisited -> zmiana mechanizmów gry jako wampir. Każdy czyni to w inny sposób, i do Was należy, co wybierzecie. Ja wybrałem opcję pierwszą, z tego powodu, że od czasu do czasu atakują nas Strażnicy Stendarra, kilka nowych czarów (w tym ukrycie naszej wampirzej aparycji), redukcja obrażeń od upadku, zmiania wysokości skoku, delikatnie szybkości i tym podobnych detali. Wszystko jest do włączenia/zmodyfikowania/wyłączenia. I absolutnie to nie jest przegięte, od razu mówię. Polecam, jeśli chcecie spróbować gry jako wampir, bo nie ukrywajmy, wampir z domyślnej gry to kilo mułu, metr dna i tona rozpaczy.

Z takich co mi przychodzą do głowy, to wszystko. Polecam sprawdzić pierwszą stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest jakiś mod, który rozszerza kwestie polowań na zwierzęta. Np. dodaje jakąś gildie myśliwych; nowe zwierzęta, za upolowanie których dostawało by się nagrody; zadania z tym związane; jakieś nowe perki czy cokolowiek w tym temacie. Są obecnie tysiące różnych modów do Skyrima,a czy potkaliście się może z czymś takim ?

Znalazłem wwłaśnie coś takiego ale za bardzo nie wiem na czym ten mod polega. Może ktoś miał okazje testować ?

http://skyrim.nexusmods.com/mods/45724//?

Edytowano przez hitman473
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji testować, ale z tego co widzę to jest to tylko mod zwiększający cenę przedmiotów, które wypadają ze zwierząt (skóry, mięsa) oraz zwiększa ilość wypadających przedmiotów. Po prostu zabijanie zwierząt staje się bardziej opłacalne. Dla mnie, niepotrzebny mod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morrowind i Oblivion były dla mnie wspaniałe (we wcześniejsze przyznam się nie miałem okazji pyknąć).

Skyrima może nie będę oceniać bo grałem chwilkę, jednak nawet przez ten krótki czas gra tak średnio zachęciła do dalszej gry, no chyba, że z czasem gra się nieźle rozwija, w co wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrima może nie będę oceniać bo grałem chwilkę, jednak nawet przez ten krótki czas gra tak średnio zachęciła do dalszej gry, no chyba, że z czasem gra się nieźle rozwija, w co wątpię.

Uczynek miłosierdzia względem duszy - wątpiącym dobrze radzić. Więc i ja dobrze radzę zagrać dalej. Minikampanie gildii złodziei, zabójców czy wojowników (Towarzyszy) są świetne. Sama główna kampania też nie od czapy. Polecam pograć, porozwijać postać. Akurat ta główna kampania ze Skyrima podobała mi się najbardziej z całej te trójki gier. Może dlatego, że jest okazja zawalczyć ze smokiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jak kupię Antologię na brytyjskim amazonie (29 GBP, w przeliczeniu jakieś 145 zł z darmową wysyłką) to czy będzie normalnie działała w Polsce? Skoro Skyrim wymaga Steama, to czy nie ma tam jakiejś blokady regionalnej? I czy będzię się dało go spolszczyć?

I czy w ogóle opłaca się kupować tę edycję (zależy mi głównie na Skyrimie, ale w Obliviona i Morrowinda też bym chętnie zagrał), bo jest też tam sam Skyrim LE (20 funtów, czyli 100 zł). Jeszcze wczoraj miałem zamiar ją kupić dzisiaj w Muve, z kodem zniżkowym, ale okazało się, że kod nie działa już z tą edycją, chociaż jeszcze wczoraj jak przymierzałem się do zakupu działał :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było więc witam wszystkich ponownie :) Ostatnio zakupiłem sobie Obliviona wraz z dodatkami i chciałbym poprawić sobie w nim grafikę. Jednak nie wiem na które się zdecydować żeby wszystko wyglądało ok i gra się nie sypała. Znalazłem też kilka modów które są polecane dla posiadaczy mocnych kart graficznych a ja mam laptopa dell e6500 z kartą nvidia quadro nvs 160m i też nie wiem czy warto je ściągać żeby gram mi nie chodziła wolno ( a że zajmują trochę to szkoda by było ściągnąć i nie korzystać). Więc krótko : jakie mody polecacie? I czy trzeba je instalować jakimś specjalnym programem czy po prostu wypakować do folderu z grą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę dwa mody. Nie powinny wpływać drastycznie na wydajność, nie zmieniają też wyglądu całej gry, ale bardzo podbudowują klimat.

Animated Window Lighting System - nocą oka będą świecić od zewnątrz, a za dnie wewnątrz. Dodatkowo nocą i w czasie deszczu z kominów wydobywa się dym. Można wybrać kilka wersji moda, od bardziej statycznych, do bardziej zaawansowanych, ale bardziej obciążających komputer.

Weather All Natural - poprawia efekty pogodowe, kolorystykę podczas wschodów/zachodów, dodaje oświetlenie wnętrze budynków zmieniające się z upływem czasu oraz dźwięki pogody słyszalne z wnętrz.

Warto dokładnie przeczytać ich readme, mody te wymagają też OBSE, a drugi z nich także Wrye Bash'a, którego zresztą polecam do instalowania modów ogólnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczynek miłosierdzia względem duszy - wątpiącym dobrze radzić. Więc i ja dobrze radzę zagrać dalej. Minikampanie gildii złodziei, zabójców czy wojowników (Towarzyszy) są świetne. Sama główna kampania też nie od czapy. Polecam pograć, porozwijać postać. Akurat ta główna kampania ze Skyrima podobała mi się najbardziej z całej te trójki gier. Może dlatego, że jest okazja zawalczyć ze smokiem?

Fabuła Towarzyszy była IMHO mocno kiepskawa. Najlepsza zdecydowanie ścieżka Gildii Złodziei, niezłe też są Mroczne Bractwo i - co ciekawe - College of Winterhold. Główna linia fabularna była najgorsza ze wszystkich części z wyjątkiem Areny, która to niestety jest na samym dnie dobrych historii.

Poza tym, Skyrim idzie z kierunku cRPG/akcja mocno w stronę akcji, tak jak jego poprzednik. Jeżeli ktoś nie trawi takich gier, może nie dotrwać nawet do linii Towarzyszy, nie mówiąc o przejściu tej głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...