Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Moglibyście podać jakiś mody, który bardziej urzeczywistnia ekonomię świata? Czyli za superduper wypasiony miecz będziemy mogli wziąć 4000 sztuk złota a nie 70, albo taki mod, który sprawia że kupcy mają nieskończenie wiele(albo bardzo dużo) pieniędzy aby ten sprzęt od nas kupować.

Takich modyfikacji jest mnóstwo( np skyrimlive, skyrim travelers itp), wystarczy poszukać na nexsusie. Jedyny problem tych modów jest taki, że gra dość szybko gubi swój klimat podczas przemierzania prowincji.. na drogach robi się po prostu tłoczno i ciągle się coś dzieje - w sensie jakichś walk pomiędzy wszystkimi możliwymi frakcjami- czasem na prawdę powstaje chaos..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up, właśnie o taki chaos mi chodzi w tej grze. Dla mnie największą wadą jest brak epickości gry(ale nie fabuły!), czyli czegoś w stylu ?Smoki pustoszą moje ziemie! Pora wysłać całą moją armię wraz z Dovakinem!?- czyli czterech ludzi+bohater?

Poza tym taki chaos jest jak najbardziej uzasadniony fabularnie(smoki, elfy, żywe trupy, wampiry, żniwiarze..a nie to nie tutaj).

PS: Mógłbyś podać mi najlepszy taki mod? Próbowałem samemu poszukać ale większość to chlam, albo coś niezgodnego innymi moimi modami

Edytowano przez krzych1996
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak ktoś rozumie epickość, proponuje zamiast podróżników i band tłukących się po traktach zainstalować modyfikację zmieniającą właśnie epickość starć w zadaniach i głównym wątku, np taki WARZONE civil unrest, z tym że ten mod dodaje też wieczne bitwy w różnych miejscach skyrim.

Źle mnie zrozumiałeś w kwestii tego chaosu, chodzi o to, że te mody czasem dodają takie smaczki jak np grupa poszukiwaczy przygód jadąca gdzieś na koniach, albo wędrowny mag, ale częściej potrafią nieźle namieszać i zamiast klimatycznego, jak to nazwałeś uzasadnionego "chaosu" dostajesz po prostu bałagan, który szybko zaczyna irytować. Możesz oczywiście spróbować sam co lubisz najbardziej, ale serio radzę się zastanowić ;).

Już pisałem o Skyrim Live, w miarę spełnia oczekiwania i jest mało inwazyjny jeśli chodzi o kompatybilność. Próbowałem też SIM - skyrim immersion mod, też jest całkiem ok chociaż pamiętam, że coś mi w nim nie leżało (chyba to byli wrogo nastawieni łowcy głów, którzy mogli się pojawić w dowolnym miejscu, np jak wchodzisz do karczmy). Wiecej grzechów jakoś nie pamiętam.. na pewno nie ładuj tych modów jednocześnie i pamiętaj, że jak będziesz je testował to musisz odczekać 3 dni bodajże, bo nie uzyskasz pełnego efektu- chodzi o respawn postaci. No i wciąż uważam, że te mody psują rozgrywkę, więc jak żaden z tych trzech ci nie spasuje to inne raczej też..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem się pomylić, ale z tego co pamiętam to wpływał a jak nie to na pewno jest jakiś mod, który to robi. Który zostawić? To zależy od ciebie ;). Warzone będzie działał zawsze, bez względu na pozostałe. Zobacz co się dzieje na zachód od Białej Grani/Whiterun, u mnie wszystko latało w kosmos na maksimum wojowników ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem ciekawą rzecz. Gram postacią nastawioną na skradanie. Wykonałem wszystkie główne zadania dla złodziei i zyskałem dla nich wpływy w czterech największych miastach. Gdy już nie było co robić zabrałem się za zadania dla mrocznego bractwa i w jednym z ostatnich zadań od Nazira otrzymałem kontrakt na zabicie kupca z którym miałem się dogadać w jednym z zadań dla gildii złodziei. Pytanie czy jeśli najpierw robiłbym zadania dla bractwa a później dla złodziei to zadania dobicia targu z tym kupcem nie mógłbym ukończyć czy wtedy miałbym się dogadać z jakąś inną postacią? Trochę też zdenerwowało mnie gdy wykonując zadanie dla obrońców świtu musiałem się udać do akademii magów, jednak by wejść strażniczka kazała mi rzucić zaklęcie przywołania atronacha ognia. Nie umiałem go ale to nie problem bo sprzedała mi je za 30 sztuk złota, niestety mojej postaci ładuję wszystko w kondycję i zdrowie i mam za mało many by rzucić to zaklęcie :/ Wiem że po wczytaniu gry wcześniejszego zapisu i przy ponownej próbie może mi kazać rzucić inne zaklęcie ale czy nie dało się dodać opcji dialogowej typu "nie jestem magiem i chcę tylko pogadać z..." ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzych1996 ja ze swojej strony mogę polecić More NPCs in the wild oraz More war in the wild, ten drugi jest tylko dla picu żeby żołnierze chodzili, bardzo rzadko zdarzają się jakieś walki, natomiast More NPCs to świetny mod, co chwilę można spotkać podróżników, bandytów itp... do tego dobrym modem jest Real wildlife Skyrim, który usprawnia dzikie zwierzęta, jest ich po prostu więcej. Tylko nie mam 100% pewności co do wszystkich wspomnianych bo ściągnąłem je wczoraj koło 22, więc nie miałem zbytnio czasu na testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie do graczy obeznanych ze światem gry. Otóż jak już pisałem gram zabójcą i obecnie mam w swoim posiadaniu jedną z kilkunastu masek i ma ona całkiem niezłe parametry bo :

ceny lepsze o 20%, udźwig zwiększony o 20pkt, możliwość oddychania pod wodą i całkiem dobre parametry do lekkiego pancerza

czy któraś z masek daje bonus do kondycji i np. otwierania zamków lub obrażeń zadawanych przez łuki? Jeśli ktoś zdobył taką maskę to proszę o napisanie gdzie ją można zdobyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzys6e tak się nie da bo to nie jest gra nastawiona na pokojowe rozwiązania tylko w niektórych przypadkach możesz uniknąć walki a i to raczej przy słabszych postaciach. Z unikaniem walki to najbardziej kojarzy się mi granie złodziejem, przekradasz się między przeciwnikami i zabierasz tylko to co miałeś zabrać lub zabijasz tylko postać która była celem w zadaniu. Tak to możesz jeszcze skupić się na magii przywołania żeby walczyły za ciebie przywołane zwierzęta/stwory/demony/duchy

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrim to jest jednak fenomen... Rok czekałem aż stanieje by go kupić, a ta gra nie staniała ani złotówki, (gdy Risen 2 kilka miesięcy po premierze był za 40 zł w promocjach i Max Payne 3 również), tym bardziej, że gdy w moim sklepie jest nowa dostawa, cały zapas schodzi w pierwszy tydzień. No chyba się nie doczekam i wydam to 130 zł na tę grę ;) Mam nadzieję że nie pożałuje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie czekam, aż gra stanieje, bo już Oblivion pokazał, że różnie może z tym być (niedawno ponownie pojawiła się wersja GotY, tylko pod inną nazwą i za ok. 80 zł :]). Ja czekam przede wszystkim na Skyrim GotYE, by móc spokojnie pograć wraz z najważniejszymi DLC, a nie je osobno dokupować. Wolę to mieć na DVD, nisz na dysku, bo różnie w takich wypadkach bywa (piszę z pozycji konsolowca).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmad myślę że nie pożałujesz. Gra wciąga i starcza na bardzo długo bo w tym wielkim świecie na prawdę jest co robić a iść wyłącznie głównym wątkiem i nie wykonać wszystkich zadań dla przynajmniej jednej gildii to grzech. Jeśli Risen 2 ci się spodobał to od Skyrima się uzależnisz. Grałem w Risena 2 i każdy element rozgrywki był dużo gorszy niż w Skyrim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...