Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Gość Retsam

Gwiazda Azury dziala tak jak inne klejnoty dusz, z tym ze gdy juz cos zaklniesz to gwiazda wraca do Twojego ekwipunku, gotowa do nastepnego uzycia :D Dodatkowo tylko gwiazda azury moze pomiescic dusze Viveka i Almalexi [sorry dluuuuugo nie gralem i nie pamietam juz imion :D]

Hm a jak dzialaja klejnoty dusz to chyba wiesz .... if nie to napisze ;D

Najpierw musisz rzucic czar 'chwytanie dusz' na jakas kreaturke, a potem ja zabic :D Automatycznie 'wejdzie' do ktoregos z klejnotow w twoim ekwipunku .... [wchodzi do najmnieszego z mozliwych dla niej ..... jak bedziesz mial nedzny i wielki klejnot, a zabijesz szczura to wleci do nedznego :D] A jak juz masz klejnocik z dusza to nelezy sie udac do zaklinacza [kupe kasy to kosztuje] lub samemu probowac cos zaklnac [zaklniecie jakiegos naprawde dobrego czaru rzadko sie udaje ...]

A tego lorda to konsola wywolales? ja tam nie robilem tego ....

A z logowaniem nie mam problemu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gunbound player
ja tez uwazam, ze Morrowind to jeden z najlepszych RPG-ow.

Ja także tak uważam, lecz troche denerwuje mnie w tej grze to, jak mocno można sobie przypakować postać (zaklniesz sobie deadryczny topór i nikt już ci nie podskoczy ). Do falloutów i tak sie chowa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten wątek zaczyna przypominać solucje, a nie komentarze. Przypominam więc że od porad dotyczących gry jest topik "gry" - tu komentujemy i oceniamy dany tytuł.

A wszelkie niezgodne z tematyką posty będą kasowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także tak uważam, lecz troche denerwuje mnie w tej grze to, jak mocno można sobie przypakować postać (zaklniesz sobie deadryczny topór i nikt już ci nie podskoczy ).

To prawda, ja chyba od 10 poziomu latałem z deadryczną dai-kataną w której tkwiło zaklęcie obrażeń od ognia 75-95, a mieczyk miał 400 punktów ładunku - z taką bronią każdy przeciwnik padał po 2-3 ciosach :twisted: . Choć potem (pod koniec głównego wątku, całego Tribunala i Bloodmoona) bardzo chętnie korzystałem z czerpaka - z tym młoteczkiem nawet stadko wilkołaków nie mogło mi zagrozić :lol:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość shinobi
Morrowind wiecznie żywy. Od takich bajerków jest edytor. Ciekawi mnie tylko czy biorą się za kolejny dodatek czy za czwartą część cyklu. Miejmy nadzieję jeśli już coś zmajstrują to wymiecie. Trzymam kciuki.

Czwarta część. Już są oficjalne informacje, że zaczęli pracę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka będzie grafa :P , bo ta z trzeciej części no to jest wciąż niezrównana a jak będzie w czwórce? No, MUD to nie będzie. A jeśli przy muzyce zostanie Jeremy soule to znów pochłonie nas monumentalny orkierstrowy soundtrach. A jakie wymagania będą... Trójeczka zwiększyła popyt na geforce 3 więc czwórka na radeony 9800? Poczekamy może te 3, 4 lata na odpowiedź. :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość shinobi

Na razie o dacie premiery nie wiadomo nic. Ale pewnie z 3 lata poczekamy :( Ja mam tylko nadzieję, że w nowym TES będzie można zwiedzić cały kontynent Tamriel, to byłoby super :D Oznaczałoby by to, że gra będzie mniej więcej 5 razy dłuższa od Morrowinda :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość reign.
ja tez uwazam, ze Morrowind to jeden z najlepszych RPG-ow. Dziwie sie, czemu dostal "tylko" 9+/10, a nie 10/10. Bardzo dziwne.

Ogolnie ma swietna grafike, ogromy swiat, mase questow, pelna wolnosc. Nie to co NWN.

Wszystko ladnie , pieknie - tylko polonizacja na " - " Szkoda , ze nie zostala wykonana tj. np. w Gothicu .Tam zostaly podlozone glosy ,a w Morrowindzie trzeba czytac , czytac i jeszcze raz czytac ..... i czytac ... czytac ! :P Nie mowie , ze mam problemy z czytaniem , ale ilez mozna ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonizacja zła? Przecież nie mogło być tak jak w Gotiku gdyż

a) Nawet W oryginale angielskim i tak mało kto kłapie dziobem

B) Olbrzymie koszty pochłonęło już samo tłumaczenie tekstów gdyż trzeba było na masę czasu wynająć całą ekipę profesjonalnych tłumaczy do tych 5400 stron.

c) Wyobraź sobie Azurę gadającą po Polsku. Albo Piotra Fronczewskiego (chyba ulubiony aktor CD-Projektu) jako tego szefa biura Spisów i Opodatkowania, ew. Molag Bala.

Proszę docenić jakość roboty bo sami przeca widzieliście ile trwało tłumaczenie. No, to ma u mnie mały dług CD-Projekt za tą obronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem w prezencie kolekcjonerską edycję Morrowinda, z obydwoma dodatkami. No i jako fan RPG-ów, choć tych bardizej klasycznych, zasiadłem w końcu do tego słynnego tytułu. Na razie zaliczyłem wszystko, co było do zrobienia w tym mieście, w którym mnie wysadzili i powolutku wybieram się do Balmory, żeby zobaczyć, jak się to wszystko rozwinie. Mam nadzieję, że warto na to poświecić wolny czas, którego ostatnio mam tak mało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto !!!! Wierz mi, że warto !!!! Jeśli jesteś fanem RPG tak jak ja to ta gra Cię wessie i zobaczysz, że będą Cie musieli toporem odciągać od monitora..... Jest czasem troszkę przegadana i zbyt rozwlekła, ale ma kapitalną fabułę (zobaczysz jak to się wszysto z czasem świetnie zazębi) i niesamowity klimat. Mnie to całkowicie wciągnęło, przez jakis czas nie za bardzo wiedziałem który świat jest prawdziwy - za oknem, czy na ekranie...... POLECAM !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko-ciekawostke: na wschod od Dagon Fel na malej wysepce jest khajit o przydomku Łgarz posrod roznych pytan ktore mozna mu zadac (podobno mozna miec 2 towarzyszy podrozy) jest py6tanie o smoki

mowi on ze lataja on wysoko ponad chmurami a te ktore lataj nizej sa niewidzialne. Postanowilem to sprawdzic: zaklalem sobie pierscionek na stale latanie no i do gory nad caldera. Wznioslem sie dosc wysoko ponad chmury (chyba w koncu mnie zablokowalo) moglem podziwiac wschod slonca z tej perspektywy ale zadnego smoka nie zauwazylem.

Pytanie brzmi: czy ktos wie czy to wszystko to prawda, czy rzeczywiscie mozna spotkac smoka??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Retsam

:] jego przydomek nie wzial sie z niczego :D W Morku nie ma smkow [ale sa plug-iny je dodajace ...]

Nie pamietam dokladnie co on tam jeszcze opowiadal, ale wiem ze raz przynajmniej powiedzial prawde - o swiatyni pod woda ....

A z ciekwastek jeszcze ..... probowal ktos z was kiedys dogonic strzale? Wiecie jak fajnie :D Strzelcie w gore i leccie za nia :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy za strzałami nie ganiałem, bo i nigdy nie korzystałem z łuku, ale pomysł sam w sobie ciekawy, muszę to sprawdzić :P

Co do broni, to jak znalazłem deaderyczny miecz oburęczny i zaczarowałem go tak, żeby zadawał obrażenia od lodu i ognia. Ogólnie wymiatał, ale gdy znalazłem pewna tarczę, to musiałem z niego zrezygnować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda liczylem na nie (smoki) ale z tego co sie orientuje to jest tam wiecej prawdy w jego gadaniu: ma racje co do kraba handlarza, prawdopodobnie mowi prawde jesli chodzi o towarzyszy choc niestety tego jeszcze nie sprawdzilem, moze ma ez racje z rozbieranka :P tylko trza by bylo najpierw rozszyfrowac o co mu chodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomi Lee

Witam!

Grałem w Morrowinda przez 30 minut poczym go wyinstalowałem i jestem z tego zadowolony. Powodów było kila:

1) niezbyt ciekawa grafika

2)postacie prawie nieczym nie różniące sie od siebie (tylko rasą)

3)do kogo nie zagadałem, karzdy powiedział ci to samo (+1 nowe zdanie)

4)dziwny ekwipunek

5)Połacie terenu, które dla mało wprawionego gracza są HORROREM

6)Nie ciekawa fabuła

No i chyba tyle. Mam nadzieje że wszyscy fani tej gry mnie nie znienawidzili w tym momęcie, a jeśli tak to przepraszam ;)

PS. Grałem w tą gre 30 minut i ją wyinstalowałem, a w gothick'a 2 grałem 3 i go wyinstalowałem a dzisiaj przeszedłem go po raz 6 :D Więc mnie sie prosze nie słuchać. I tak za pare dni napisze o nim kupe dobrych słów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Retsam

taa musisz dac grze szanse ... nie mozna jej oceniac po 30 min :]

a co do Twoich punktow ...

1) no wiesz .... gra do najnowszych nie malezy :D ale obejrzyj sobie zachod slonca nad woda .... na mnie nadal robi wrazenie ... poza tym grafa nie jest najwazniejsza :P

2)tiaa ... po prostu za duzo miejsca by zajelo zajelo :] poszli troche na latwizne .... fakt ale mnie na przyklad nie razi[ło] to tak w oczy...

3)no tez fakt ..... ale tekstu pisanego i tak bylo baaaardzo duzo [dlatego polonizacja trwala tak dlugo ..]

4)czy ja wiem czy dziwny .... inny niz w innych grach, that's all :D mi nie preszkadza[ł]

5)oooo toz to przeciez PLUS i to DUZY :D naprawde DUZY :D:D

6)oj ... no nie wiem .. przez 30 min to przeciez nie miales czasu sie w nia zaglebic .... mnie ona wciagnela :]

No nie przesadzaj ;) nienawisc? :D po prostu nie podeszla Ci gra ... ale mowie Ci jak juz wydales na nia kase to graj :!: ;D A nie jakies wymowki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda liczylem na nie (smoki) ale z tego co sie orientuje to jest tam wiecej prawdy w jego gadaniu: ma racje co do kraba handlarza, prawdopodobnie mowi prawde jesli chodzi o towarzyszy choc niestety tego jeszcze nie sprawdzilem, moze ma ez racje z rozbieranka :P tylko trza by bylo najpierw rozszyfrowac o co mu chodzi :)

jak by co to jeżeli lubisz smoki i brakuje ci ich w Morku to wejdź na strone

www.nocker.now.pl/pliki/download.php?op=view&kat=5 i ściągnij plug

"Creatures of Morrowind" a dostaniesz nie tylko smoki ale słonie mamuty rekiny i motyle (po kilka rodzajów każdego potwora) :D:D

:wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morrowinda przeszedłem wojownikiem na 95 poziomie :)

Zdobyłem prawie wszystkie artefakty [3 mi zabrakło] bez solucji

Zebrałem niemałą kolekcję dusz :)

Dobra dość już tego chwalenia sie ;)

W Morrowinda trudno zacząć i trudno go skończyć [ja grałem ponad miesiąc], myślę, że powyżej 20 poziomu już jest z górki...

W Morrowindzie podoba mi się najbardziej:

-Klimat

-Swoboda

-Możliwości

-Dopracowanie w najdrobnmiejszych szczegółach wszystkich przedmiotów i umiejętności

-Muzyka [jest w katalogu z grą w mp3 !]

-Jest jeszcze 100 innych powodów żeby grać w Morrowinda ale nie chce mi się już ich wymieniać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...