Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Gość Dark_Sanguinius

Swiat Morrowinda jest... Hmmm... Nie zrozumcie mnie zle, ale jest "dziwny". "Dziwny" w pozytywnym tego slowa znaczeniu, tzn. oryginalny... Ta oryginalnosc czyni Morrowinda bardzo ciekawa pozycja i to jest jedna z jego zalet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaKa

Świat Morrowinda po prostu nudzi, przy czym świat Gothica pochłania. Naprawdę chcew się tam żyć, nastraja optymistycznie. Grając w Morrowinda czujesz, że otaczający cię świat jest jeszcze mniej barwny , niż to co masz za oknem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat Morrowinda po prostu nudzi, przy czym świat Gothica pochłania. Naprawdę chcew się tam żyć, nastraja optymistycznie. Grając w Morrowinda czujesz, że otaczający cię świat jest jeszcze mniej barwny , niż to co masz za oknem.

jak dla mnie to Gothiki były robione na siłę przy czym same długości obu gier, morrowind na odkrycie którego potrzebne są tygodnie gry by zwiedzić całą wyspę oraz G. na przejście i odkrycie całej lokacji trzeba było poświęcić kilka dni, a do tego w G. zawsze odczuwałem nieprzyjazny interfejs którego pozazdrościć może chyba tylko MarioBros (na Pegazusa), a i wygląd był lepsiejszy w Morrowindzie, jednak jedną rzecz miał lepszą Gothik - szybciej sie usuwał z dysku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bager
Świat Morrowinda po prostu nudzi, przy czym świat Gothica pochłania. Naprawdę chcew się tam żyć, nastraja optymistycznie. Grając w Morrowinda czujesz, że otaczający cię świat jest jeszcze mniej barwny , niż to co masz za oknem.

jak dla mnie to Gothiki były robione na siłę przy czym same długości obu gier, morrowind na odkrycie którego potrzebne są tygodnie gry by zwiedzić całą wyspę oraz G. na przejście i odkrycie całej lokacji trzeba było poświęcić kilka dni, a do tego w G. zawsze odczuwałem nieprzyjazny interfejs którego pozazdrościć może chyba tylko MarioBros (na Pegazusa), a i wygląd był lepsiejszy w Morrowindzie, jednak jedną rzecz miał lepszą Gothik - szybciej sie usuwał z dysku :D

Za Morrowindem przemawia tez ilosc dostepnych modow, dzieki ktorym mozna naprawde urozmaicic rozrywke (np mod dodajacy guary ktore transportowaly twoje przedmioty etc) :) W Morrowindzie podobalo mi sie bardzo rozpoczecie gry oraz wybranie klasy postaci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaKa
KaKa napisał:

Świat Morrowinda po prostu nudzi, przy czym świat Gothica pochłania. Naprawdę chcew się tam żyć, nastraja optymistycznie. Grając w Morrowinda czujesz, że otaczający cię świat jest jeszcze mniej barwny , niż to co masz za oknem.

jak dla mnie to Gothiki były robione na siłę przy czym same długości obu gier, morrowind na odkrycie którego potrzebne są tygodnie gry by zwiedzić całą wyspę oraz G. na przejście i odkrycie całej lokacji trzeba było poświęcić kilka dni, a do tego w G. zawsze odczuwałem nieprzyjazny interfejs którego pozazdrościć może chyba tylko MarioBros (na Pegazusa), a i wygląd był lepsiejszy w Morrowindzie, jednak jedną rzecz miał lepszą Gothik - szybciej sie usuwał z dysku

Ja odkryweałem świat Gothica przez 3 tygodnie. Zwiedzałem różne jaskinie, zakątki mapy. Jedyne czego nie udało mi się osiągnąć to wspomniana w instrukcji gry gildia złodzieji. Morrowind jest po prostu szary (rozległy, ale szary). Wiem, że pasuje to do klimatu tej gry, tylko, że mnie ten klimat nie pociąga. Mam jeszcze jeden argument na korzyść Gothica. Otóż, kiedyś nieznosiłem role-playów i tym podobnych gier fantasy. Kumpelk pokazał mi Morrowinda. troche pograłem, bo byłem z nim i nie wypadało odmówić, mimo niechęci do RPG. Chyba miesiąc później kuzyn zapoznał mnie ze światem Gothica. Od razu spodobała mi się swoboda i różnorodnoiść tej krainy. Zacząłem się zagłębiać w fabułe (na początku oglądałem kilka razy jak kuzyn gra). Wyobraźcie sobioe, że opóściłem mecz, żeby popatrzeć co dzieje się w Gothicu (nie ja grałem!). Od tego momentu polubiłem fantasy (względnie), chociaż w inne takie gry nie grywam. Spóbowałem ponownie Morrowinda, bo ktoś mi powiedział, że podobne to do gothica i po prostu gra wydawała mi się tak nudna, że nie byłem w stanie kontynuować grania w nią. Takie są moje odczucia i pewnie się z nimi nie zgozicie, ale na szczęśvie każdy może mieć własna zdanie.

Gothic jest strasznie liniowy w porownaniu z Morrowindem.

To przypomnij sobie wybór gildi i dalszej kariery postaci. Poza tym w Gothicu możesz robić co chcesz. Nic, oprócz własnej siły, cię nie ogranicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gothicu fabula prowadzi za raczke.

A w Morrowindzie to na ten przykład nie ma fabuły :?:

Gothic jest faktycznie jakiś taki lepszy. Nie wiem dokładnie dlaczego, ale jest. Morrowind nie ma tej grywalności. Akcja się trochę za wolno rozwija. Mimo wszystko to dobra gra. Będę musił ją kiedyś dokończyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaKa

W grach tego typu liczą sie dwie rzeczy: rozległy i wspaniały swiat (oba tytuły mogą się nim pochwalic, chociaż już wiecie co sądzę o każdym z osobna) i miodność jak lubi mówić EGM i Hut Sędzimir (tutaj znacznie prowadzi Gothic).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość shinobi

Jeeezu jak czytam te posty to normalnie nie moge. Koniec ytej wojny Morrowind vs. Gothic I/II... To paranoja jakaś.. Obie gry są dobre (choć w Gothica nie grałem :P), obie mają rozległy świat, obie mają fascynującą fabułę, obie mają rozległy i fascynujący świat. Koniec i kropka.. bo normalnie do paranoi dochodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamiz

Tu tak zawsze ;)

Heh, racja że w Morrowindzie troche wolno się rozija akcja, ale tylko na początku... Po prostu masz bardzo rozległy świat, który chciałbyś zwiedzić, ale nie jesteś w stanie... Kiedy się już troche w tę gre pogra fabuła leci bardzo szybko, ąz się zdziwicie jak szybko się kończy MQ. Aha z wszystkich trzech MQ to chyba ten w Bloodmoonie jest najszybszy(mniejsza wyspa?!) i najciekawszy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic jest lebszy od Morrowinda tym, że tam świat ŻYJE! Nie jak w Morrowindzie. Pamiętam jak znalazłem kopalnie (phi tam są kopalnie) to górnicy fajnie pracują stoją i gapią się w ściane. Hmm... może rozwalaja kamienie oczami no wiecie jak ten z X-manów Cyklop. Albo miasto po zmroku ciągle tam chodzą ludzie (i na dodatek w kółko) i ciągle jak do nich podejdziesz to zasze coś mówią kurde to troche denerwujące jest. Ale i tak Morrowind jak i Gothic to wspaniałe gry.

Kiedyś nie wierzyłwm recenzją, że gra jest długa i wymaga z dwóch miesięcy by ją przejść. Ojoj myliłem się 4 miesiące wpierw biegałem z gildiami potem dodatki... phi szybko je wygrałem ale nie wygrałem jeszcze głównego wątku Morrowinda! Otóż gra rzeczywiście strasznie długa zanim znajde punkt, który mam w queście troche czasu mija. Raz pomagałem jakiemuś golasowi na Pastwiskach, który prosił mnie bym znalazł z nim złą wiedzme. No cóż biegałem dwie godziny i jej nie znalazłem a golasa nie chciało mi się zabijac to wskoczyłem na kamienie a ten za mną i tak zaklinował się :twisted: a ja poszedłem dalej w swoją przygode hehe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bager
Albo miasto po zmroku ciągle tam chodzą ludzie (i na dodatek w kółko) i ciągle jak do nich podejdziesz to zasze coś mówią kurde to troche denerwujące jest.

Jesli dobrze pamietam jest mod ktory sprawia, ze gdy robi sie ciemno mieszkancy w miastach ida do domu... Jest tez mod ktory pozwala bedac np. mistrzem gildii wojownikow wydawac polecenia mlodszym ranga...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehhe nie ma to jak powrót do posta po roku :wink:

Jak dla mnie to Morrowind był dla mnie za krótki :twisted: spodziewałem się gry na conajmniej pół roku a po 5 miesiącach nie miałem już nic do odkrycia :twisted: A zaczynać grę od zera po 5 miesiącach grania ??..... Hehe na pewno zacznę jak tylko skończą się wakacje ....

Największą wadą Gothica jest jego prostoliniowość, niby ma kilka ścieżek ale właśnie.... kilka... są wytyczone...A zaleta, gothic żyje ;)

Z Morrowindem jest na odwrót :D.... jest nieliniowy, pozwala zagłębiać się w fabułę i questy w najbardziej odpowiadajacy graczowi sposób.... ale niestety jest trochę za sterylny i pozbawiony własnego życia .........

Jak dla mnie obię są extra... i nie ma sensu zastanawiać się która z nich jest lepsza.... poprostu remis ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teether
Gdyby tak jeszcze te dwie gry polaczyc :!:

Eh co by to bylo :twisted:

wtedy toby byla chyba najlepsza w historii rpgow... zdecydowanie...

gothic: krotki :( , fajne zadania,

morrowind: dluuuugi , duuuuuuzo zadan...

ile ja w morrowinda cialem, chyba z cale wakacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak fajnie by było gdyby te dwie gry połączyć ale jakie by były wymagania?! Jak Gothic 2 strasznie czasem zwalnia mi w mieście a Morrowind czasem też zwalnia, jeszcze dodać te dwie grafy.... wymagania by były bardzo duże!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By gra była niesamowicie śliczna, wcale nie musi być pożeraczem sprzętu, można dopracować przecież ładny świat na engine który nie wymaga 1GB RAMU, 3 GHz procka i karty graficznej z Pixel Shaderami 3.0 ;) Wszystko zależy od możliwości i talentu twórców. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Morrowind rulez (ale nie mam jeszcze trójcy) i nikt go nie pokona. Ja przeszedłem gł. quest będąc Magiem Bitewnym Orkiem coś przed 70 lv. i błem arcymagiem w znanej :wink: gildii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Morrowindowi odkryłem straszną prawdę, gram w niego(bez dodatków) od roku i go jeszcze nie przeszedłem. Wniosek: za mało gram:) Morrowind otworzył mi oczy od dzisiaj nie spotykam sie z nikim tylko gram i będę ewoluował w pryszczatego okularnika:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość D@IkAt@nA

Jeżeli już porównujemy Morrowinda do Gothika, zobaczmy jakie jest AI przeciwników, Gothika przeszdłem w niecaly tydzień, nast. 4 dni zajelo mi tylko sprawdzanie innych dróg rozwoju. Teraz wy spróbujcie przejść Morrowinda w 4 dni. Jeżeli mamy już porównywać, to porównujmy z godnym przeciwnikiem. Np. z serią Might & Magic której podstawowymi broniami jest fabula i GIGANTYCZNA ilość questów. Zapraszam do dyskusji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !!! Z tego co widze Morrowind jest calkiem zeska gra :) Wczoraj dopiera ja zakupilem , zainstalowalem i przyznam , ze jak na wstep bylem pozytywnie zaskoczony :D !!! Wrazenie zrobila na mnie przedewszystkim:

:arrow: muzyka

:arrow: grafika ahh to morze :)

:arrow: duzy wybor jezeli chodzi o postacie ... a wlasnie !!! Nie wiem jakiego bohatera stworzyc ... mam taki dylemat , ze nie moge sie ruszyc dalej :x Heh , dopiero zaczalem grac w Morrowinda i juz mam tyle dopowiedzenia na jej temat... Hmm nadchodza wakacje , wiecie co to oznacza ?? :lol: MULTIFULL czasu :P Jeszcze tu wroce ... , po weekendzie i podziele sie z wami glebszymi refleksjami na temat (jak na razie sie zapowiada) tego hiciora :wink:

P.s musze troche pograc ,azeby osadzic czy Morrowind zasluguje (w moim przypadku) na miano hitu ... Tak mowie , gdyby inni sie zbulwersowali , ze mam watpliwosci do tego czy Morrowind jest HITEM...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zwrócił uwagę na wode (pod warunekiem, że jest dobra karta :/) o tak zarąbista po prostu cudo, rzadki widok takiej wody jest w grach (no może jeszcze Far Cry ma lebszą wode ale ja opisuje Morrowinda). Kiedyś miałem taką mętną wodę a teraz po zakupie Geeforce 3 Tytanium woda jest Boska! Aż chce się nią oglądać i wskoczyć do niej by sobie popływać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...