Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Ostatnio sobie chciałem przypomnieć Skyrima i zainstalowałem go z modem Requiem (pierwszy raz)... rany boskie :/ Ja rozumiem, że gra może być trudna itp. ale przeciwnicy w pierwszej lokacji i oni mnie zabijają jednym uderzeniem, a ja nie zabieram im nawet 1 % hp po wpakowaniu w nich 5 strzał? o_O Chyba go odinstaluję :P Którą część uważacie za najfajniejszą do grania magiem? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrim trudny? Dla mnie niezbyt. Na początku grąłem magiem walczącym mieczem, aby potem przeżucić się na wojowanika z mieczem i tarczą, który kosił smoki 5 uderzeniami :D

Ja czekam z niecierpliwością na TES: Online! Z zapowiedzi twórców (

) oraz z nieoficjalnej polskiej strony ( http://www.skyrim.pl/tes-online.html ) wiem, że spędzę długie godziny życia na tej grze. Mam nadzieję tylko że będzie Free tak jak to zrobili z Star Warsami ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie chciałem przypomnieć Skyrima i zainstalowałem go z modem Requiem (pierwszy raz)... rany boskie :/ Ja rozumiem, że gra może być trudna itp. ale przeciwnicy w pierwszej lokacji i oni mnie zabijają jednym uderzeniem, a ja nie zabieram im nawet 1 % hp po wpakowaniu w nich 5 strzał? o_O Chyba go odinstaluję :P Którą część uważacie za najfajniejszą do grania magiem? ;)

Dla mnie najlepszą częścią był Oblivion. Mechanika nie była w nim zanadto uproszczona (o ile wogóle była) w stosunku do Morrowinda. Szkoły magii były pięknie rozpisane, co lvl trzeba było wybierać trzy cechy, aby móc powiększyć ilość many, prędkość przyswajania wiedzy oraz możliwość jej przyswajania wogóle. Do tego szkoła mistycyzmu, odpowiednio rozwinięta, dawała możliwość stania się bardzo potężną istotą.

Edytowano przez kisiel231
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale w każdej grze, w jakiej można było parać się magią, magia ma zasadniczo kilka wad ... Nie wiem, czy to wynika z powodu "balansu klas", lenistwa twórców, potrzeb każualizacji czy też po prostu im to nie przyszło to głowy ... Ale w żadnej grze nie ma absolutnie żadnego oddziaływania magią na czynniki naturalne! Przeciwniki stoi w kałuży/wodzie? Dobry czar elektryczny powinien go usmażyć lub przynajmniej mu dosłownie dopiec. Nad paroma bandytami wiszą duże sople lodu? Ogniem je, niech im łby rozwalą! Powaliło się bandytę do jakiegoś płytkiego jeziora? Jest mokry lub pływa w nim? Czarami lodu go zamrozić! Chadza sobie ktoś po mokrych schodach? Lodem je i niech sobie typ kark skręci!

Ale nie ... Jak wspomniałem, twórcy gier chyba nie potrafią sobie uzmysłowić, że magia to władza nad elementarnymi pierwiastkami natury ...

Spotkanie z magami powinno być czymś cholernie wymagającym. Po części, w Skyrim tak jest. Altmerowie i ich burzowa magia. Spotkanie z jednym bez należytych zabezpieczeń przez tym żywiołem kończyło się śmiercią po trafieniu jednym piorunem. Szkoda tylko, że nie działa to w dwie strony ... Magia działa na zasadzie: tyle punktów obrażeń ten czar, tyle punktów obrażeń tamten czar ...

We wszystkich grach w jakie grałem, do magii podchodzi się po macoszemu. Chyba nikt nie starał się jej wynieść na jakiś nowy poziom. Gra magiem w grze, w której można jako-tako wpływać na środowisko, mając je pośrednio po swojej stronie, to było by coś! Może kiedyś się czegoś takiego doczekamy ... Bo póki co, w Skyrim ścieżka maga jest, mówiąc krótko, badziewna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrim trudny? Dla mnie niezbyt. Na początku grąłem magiem walczącym mieczem, aby potem przeżucić się na wojowanika z mieczem i tarczą, który kosił smoki 5 uderzeniami biggrin_prosty.gif

Zainstaluj sobie tego moda Requiem, o którym pisałem i wtedy powiedz, że nie jest trudny. Bez niego, można wręcz powiedzieć, że jest banalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego ja nie jestem zwolennikiem takich modyfikacji ... Zamiary autorzy mają szczytne, ale czasem coś może nie wyjść. Poza tym, takie modyfikacje raczej nie mają prawa być stabilne za bardzo. Moim zdaniem, niestety, ale szkoda zachodu na takie modyfikacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, może i Skyrim nie jest najtrudniejszą grą i jest dużo łatwiejszy od np. Dark Soul czy choćby naszego Wiedźmina ale myślę że na poziomie trudności mistrz już tak latwo nie jest. Przynajmniej ja na tym poziomie trafiam jeszcze na przeciwników z którymi trzeba się trochę pomęczyć.

a propo wypowiedzi Timexa to fajnie by było gdyby takie elementy pojawiły się w kolejnej częśći The Elder Scrolls choć boję się żeby twórcy nie nadużyli go i np nie było tak że wszędzie gdzie nie pójdziesz to jest jakaś kałuża czy staw żeby mag mógł ją wykorzystać do zamrażania czy rażenia . Mnie za to dziwiło trochę że do tej pory nigdzie nie było tak że gdy dwóch magów walczy ze sobą to ich zaklęcia mogą się zderzać ze sobą i np powodować wybuchy raniące obu. To by też dodało dużo uroku do gry magiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą użyłem tego sposobu na wbicie leveli z Oghma Infinium. Zrobiłem to, ale później wczytałem zapis z przed tej czynności, lecz książkę odłożyłem na później. Może kiedyś zmienie zdanie, i będę chciał tego użyć? Choć z jednej strony, jest to dobry sposób, gdy którąś z kolei postacią, a na pierwszej mieliśmy wysokie skille. Z drugiej jednak strony, wbiłem z levela

17 do 33. Jest to troszke podłe. No ale książka czeka na użycie, może kiedyś najdzie mnie ochota na wbicie sobie levela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą częścią był Oblivion. Mechanika nie była w nim zanadto uproszczona (o ile wogóle była) w stosunku do Morrowinda.

Chyba kpisz. Oblivion nie był uproszczony względem Morrowinda? Mógłbym tutaj opisać na parę stron, jak bardzo Oblivion jest uproszczony względem Morrowinda, ale wkleję tylko link: http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Oblivion_for_Morrowind_players

Tyle w temacie...

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z Calientes Female Body Mod? Tworzę sobie postać doskonałą i wiem, że jest tam jakiś edytor, który pozwala wprowadzać różne rozmaite modyfikacje do gabarytów postaci, jednak nie bardzo wiem, czy jest on bezpieczny. Wcześniej testowałem też same tekstóry (nie, nie tylko te nagie ;)), ale pojawił się pewien problem - otóż momentami gra zaczynała koszmarnie haczyć przy przechodzeniu przez obszary i jeśli miało się pecha to nie pomagało nawet wczytanie sejwa. Nie jestem jednak pewien czy nie było to spowodowane tym, że pliki skopiowały się to niewłaściwych katalogów (FAQ twierdzi, że to może być właśnie to). Jest jednak jeszcze kwestia cieni rzucanych przez pancerze na odsłonięte ciało (zwłaszcza okolice piersi, które mod przerabia bardzo drastycznie ;)). Otóż, pojawiają się tam niezbyt ładne artefakty. Czy to również może być kwestia źle skopiowanych plików, czy może trzeba się rozejrzeć za pancerzami zmodyfikowanymi pod Caliente?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Około 2 giga. Wczoraj pobierałem.

Akurat ponad rok po premierze naszło mnie, żeby wreszcie zagrać w Skyrima. Grę mam od premiery, lecz wcześniej nie miałem czasu rozpocząć tej magicznej i WCIĄGAJĄCEJ rozgrywki. W związku z tym mam do Was użytkownicy parę pytań:

Lepsze wrażenia zaoferuje mi pełna lokalizacja czy może napisy z oryginalnymi głosami? Pytanie z pozoru głupie, lecz jestem dopiero na początku rozgrywki i nie wiem co będzie miała mid o zaoferowania oryginalna wersja językowa z napisami.

Steam w jakiś sposób zatrzymuje save w swojej chmurce, czy aby nie bać się o ich stratę zrobić im dodatkowy schowek? ; >

Jak jest w końcu z tymi dodatkami? Czy Dragonborn pojawi się u Nas tak jak to miało miejsce przy Dawnguard?

Ostatnie, najważniejsze pytanie. Jakie mody polecacie na poprawę jakości rozgrywki i nie tylko? : D

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieję, że nie zlinczujecie mnie za tak późne zaznajomienie się z Tym cudem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze wrażenia zaoferuje mi pełna lokalizacja czy może napisy z oryginalnymi głosami? Pytanie z pozoru głupie, lecz jestem dopiero na początku rozgrywki i nie wiem co będzie miała mid o zaoferowania oryginalna wersja językowa z napisami.

Napisy! Sam zaczynalem z polska wersja, ktora zreszta jest w porzadku, ale kiedys zagralem z oryginalnymi glosami i do polskiej juz nie wrocilem. Kazda postac mowi z odpowiednim akcentem i to bardzo mi sie podoba. Nie wspominajac juz o piesniach bardow w karczmach, ktore w polskiej wersji byly nieco masakryczne.

Steam w jakiś sposób zatrzymuje save w swojej chmurce, czy aby nie bać się o ich stratę zrobić im dodatkowy schowek? ; >

Mysle, ze nie masz sie co bac o sejwy, chociaz gdybym je mial skopiowane nie przezylbym kiedys szoku: stwierdzilem mianowicie, ze mam za duzo sejwow i troche usune. Tak jakos bezmyslnie stukalem w klawisz, ze skasowalem sobie postac, ktorej poswiecilem ponad sto godzin. Magia Skyrim polega na tym, ze po pierwszym szoku zabralem sie za tworzenie nowej postaci i od samego poczatku gralo mi sie nia tak samo ciekawie, mimo ze znalem mnostwo miejsc, questow i NPC-ow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MajkelAMG

To już Ty musisz zdecydować ^^ Ja ogólnie planuję Skyrima przejść przynajmniej dwa razy. Raz po stronie Gromowładnych i w całości po polsku Argonianinem, a drugi raz po stronie Cesarstwa, jako Khajiit i z polską kinówką, ale angielskimi głosami. I może ... po raz trzeci, ale po włosku <trollface>

Edit:

A odnośnie modów, zajrzyj na pierwszą stronę tego tematu. Jest tam kilka przeze mnie umieszczonych.

Edytowano przez TimeX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morphine

Jeśli dopiero co zacząłeś grę, możesz mieć problemy ze znalezieniem kamienia bez skazy. Możesz go znaleźć w smokach, skrzyniach, bandytach. Kupić u sprzedawcóc pokroju Belethora i tej Siwowłosej Nordki sprzedającej biżuterię na rynku w Białej Grani. U Khajiitów. Wszędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...