Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

@Dexter

To niech może Bethesda stworszy następnego Elder Scrollsa gniota, a wtedy odrazu go kupisz? Zbytnio się czepiasz :).

Jak najszybciej zbieram $$$ i kupuję Skyrima. Albo chociaż zagram na koncie steam jakiegoś kolegi. Nie mogę się doczekać rzeźni w wykonaniu mojego Argonianina Łotrzyka :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma troszkę racji, recenzje nie zawsze ukazują prawdę, zwłaszcza tych najbardziej oczekiwanych gier - wyścig szczurów kto pierwszy i tyle. Przykłady - Oblivion, Gothic 3. Jednak wierzę, że Skyrim to jednak dobra gra bo kupię ją za jakiś miesiąc ;). Mam nadzieję że do tego czasu stanieje, teraz nie za bardzo mam czas na granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja także zakupiłem dziś w empiku (29 zł preorder + 90 gra) Skyrima. Są zwykle 2-3 w roku gry, które MUSZĘ mieć w dzień premiery i kilkanaście innych, an które spokojnie poczekam, aż stanieją. I mimo, że w Obliviona nie grałem, a Morrowinda nie przeszedłem, to już od wielu miesięcy wiedziałem, że TESV zalicza się do tej pierwszej grupy.

Bawić w zmianę IP mi się nie chcę, poczytam Nawałnicę Mieczy, a o północy przeniosę się w góry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaxusV i RIP1988 w tym sęk, że pomimo "hiper cudownych ocen" i mega zachwytów" nad "rewelacyjnym" Oblivionem w MOJEJ opinii gra nie zasługiwała i do dziś, pomimo dziesiątek modów nie zasługuje na ocenę wyższą niż 7+. Nic nie poradzę że zupełnie nie trafia w mój gust, a wiele rozwiązań w nim zastosowanych zwyczajnie działa mi na nerwy. Stąd moje nastawienie do huraoptymistycznych recenzji. Właśnie nimi się kierując raz już dałem się nabrać, i za wcale nie małe (przynajmniej dla mnie) pieniądze kupiłem grę do której musiałem się później zmuszać. Może faktycznie zbytnio się czepiam, ale jak już pisałem mam wrażenie deja vu :) . Gra nie zając, więc nie ucieknie. A ewentualnie zmarnowanych złotówek raczej mi nikt nie odda, prawda?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexter666 - nikt nie mówi, że recenzje są rzetelne i wspaniałe. Nie rozumiem po prostu, czemu akurat na TES-ach się tak naciąłeś. Ja jestem w stanie wymienić dziesiątki tytułów niesprawiedliwie ocenionych w górę i w dół, w tym również popełnionych przez znane nam dobrze Cd-Action.

W dzisiejszych czasach człowiek musi kierować się intuicją przy wyborze gry. Serwisy i czasopisma oceniają w pośpiechu i byle jak*, a opinie wśród graczy nie są nigdy zbyt rzeczowe ze względu na fanbojowość bądź hejtowość. Ja w tym przypadku kieruje się faktem, że dla mnie Bethesda od Morrowinda włącznie nie wydała ani jednej kiepskiej gry (nie mówię, że Daggerfall i tak dalej były słabe, po prostu z ich wcześniejszymi grami nie miałem kontaktu).

* dlatego zarówno wysoka, przeciętna jak i niska ocena tak naprawdę nic nie mówi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że Oblivion nie był złą grą, tak samo jak Gothic 3 (przy Arcanii to nawet jest arcydziełem :)), ale nie były grami wybitnymi, Obliviona przeszedłem tylko raz, zaliczyłem gildie itp. i już nigdy nie chciałem wracać. O dziwo w Morrowinda grałem dziesiątki razy i nigdy(!) nie przeszedłem wątku głównego :) tylko zwiedzałem i robiłem wątki poboczne. Nie ma w tej grze nic, co by ją wybijało ponad przeciętność, tak samo jak Gothica 3. Ot, kontynuacja serii, co by pograć (w mojej subiektywnej opinii). Oceny rzędu 8/9 tutaj mi nie za bardzo pasują. Uważam, że powinien być bezwzględny zakaz recenzowania gier przez fanów, bo to właśnie rodzi takie pomyłki.

A samemu wybierając gry czasami można się naciąć, a tutaj chodzi o pieniądze - wydać 100 zł na grę, która będzie się kurzyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexter666 - nikt nie mówi, że recenzje są rzetelne i wspaniałe. Nie rozumiem po prostu, czemu akurat na TES-ach się tak naciąłeś. Ja jestem w stanie wymienić dziesiątki tytułów niesprawiedliwie ocenionych w górę i w dół, w tym również popełnionych przez znane nam dobrze Cd-Action.

Jedną chwilę, jeden moment. Ja wcale nie twierdzę że Oblivion jest jedyną grą, w przypadku której nie zgadzam się z opiniami recenzentów. Nie twierdzę też, że recenzje są nieomylne. Ja również jestem w stanie wymienić całkiem sporo tytułów niedocenionych, lub przereklamowanych...ale czy to zmienia cokolwiek?. To temat poświęcony serii TES, i dla tego piszę właśnie o Obku. W moich poprzednich postach chodzi tylko o to, że mam zamiar przeczekać z zakupem Skyrim do obniżki, by nie ryzykować wydawania pieniędzy na grę której jakości nie jestem pewien. Tym bardziej, że jest (użyjmy tego słowa) sequelem gry, od której odbiłem się boleśnie. Gdzie tu proszę was "czepialstwo" :blink: ?

Edytowano przez Dexter666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jak dla mnie Oblivion trochę zawiódł pokładane w nim oczekiwania. Ale czy bawiłem się przy nim dobrze? O tak - kilkaset godzin spędzonych w grze i w edytorze jest dość wymowne. I za to w mojej opinii 10 się grze należy. Nie za drobne grzeszki, ale za to że potrafiła trzymać mnie długo - nie mogła być zła jeśli to potrafiła :P

---

Hehe, ja odbierałem mój preorder z gram.pl w sklepie sieci Sferis - i dostałem taki miły bonus - puszeczka RedBull'a (w sam raz na zwrot kosztów :P) - będzie w sam raz na nocne granie po północy jak uda się aktywować.

Mały update - jak się raz próbowało instalować, to potem zmiana IP / Proxy już nie pomaga... Nie chce się instalować przed premierą i już. Cwaniaki. Mam nadzieję, że to faktycznie będzie północ a nie 1 lub 2...

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moich przemyśleń ciąg dalszy

Zgadzam się w pewnym sensie z Dexterem

Bethesda to taka charakterystyczna firma, że dosłownie nie wolno ufać jej produktą, wady ich gier rzadko wychodzą w czasie recki bo recenzent ma zwyczajnie za mało czasu, żeby odczuć nudę czy poczuć jak denne potrafią być ich patenty w grach.

Z drugiej strony mam wrażenie, że niektórzy marudzą, że Skyrim też jest przehypowany, a nie czytają dokładnie recenzji, patrząc tylko na główną ocenę.

Sam znalazłem już sporo recenzji fanowskich z wersji na PC i jestem dobrej myśli, jest powrót do korzeni z dużą domieszką nowoczesności. Jak na razie jedyna naprawdę sensowna wada Skyrim to fatalne sterowanie myszką w interfejsie, ale mają do tego na tygodniach/dniach wydać patcha.

Podsyłam też link do screenów z MAX. grafiki

To dla tych, którzy twierdzą, że Skyrim jest brzydkie ( a są jeszcze niestety tacy co jak widzą słaaabbłoooł glafe to odpuszczają grę )

http://www.pcgamer.com/2011/11/10/40-fresh...=0&ns_fee=0

Edytowano przez Batonik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie otóż byłem jednym z tych co ściągnęło skyrima(oczywiście legalnie przez steama) mając wersje pudełkową.:P a chciałbym normalnie zainstalować.gdzie znajduje się gra którą ściągnąłem ?

Edytowano przez kanaka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jest już 10 minut po północy, mamy 11 listopada, a więc dzień premiery. Tymczasem wspaniały, niezastąpiony i wychwalany w niebogłosy program zwany STEAM wie lepiej, że gra nie miała jeszcze premiery! Gra wyciekła parę dni temu, i piraci zapewne już grają... Nie ma to jak mieć głęboko w poważaniu uczciwych fanów serii, nie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja śledziłem dość uważnie i o ile "obrazki" na X360 były już dostępne publicznie od paru dni, nawet na PS3 pojawił się wczoraj (w sumie to nawet nie wiem po co...) to na PC pojawił się dopiero dzisiaj...

I jak zwykle jakieś kretynizmy z datą... ech kiedy się debile nauczą poprawnych stref czasowych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się podniecacie. Zdarzyła się kiedyś jakaś premiera, która zdążyła punktualnie z terminem? Najlepiej byłoby w ogóle wyrzucić z głowy, że jakiś oczekiwany tytuł ma premierę i po prostu parę dni po fakcie mieć miła niespodziankę. I zagrać od razu.

A co do godziny premiery, to obstawiam że zostaliśmy wzięci do kupy z jakimś większym regionem i dopiero gdy godzina 0:00 wybije na jego skraju, premiera będzie miała miejsce. Może np. jesteśmy jako Europa w całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jest, mamy +1, to będziemy mieć i +1 z premierą. Najlepiej to by było bez tych głupich aktywacji, jak na konsolach, wkładasz płytkę, instalujesz, grasz.

Co do podjaru to sam nie wiem dlaczego tak jest. Ostatni raz tak się podniecałem gothicem 2, tu też ta machina reklamowa jakoś zadziałała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...