Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Mam nietypowe pytanie.

Zna ktoś z Was jakieś utwory świąteczne, które nadają się na gitarę elektryczną? Mam pomóc w organizacji konkursu w szkole, który odbędzie się przed świętami. Moja nauczycielka lubi dobrą muzykę i chciała, żebym zagrał coś. Jej życzeniem jest, by była to gitara elektryczna (rzecz jasna na przesterze). Dobrze by też było, by móc zgrać się z keyboardem. Mam grać podkład pod wokal jakiś dziewczyn.

Macie jakieś propozycje? Mi nic nie przychodzi do głowy. Odpadają kolędy i "Jingle bombs" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kojarzy ktoś jakąś piosenkę (najlepiej z pogranicza rocka) o patriotyzmie, walce o niepodległość itp? Przydałaby mi się do prezentacji do szkoły o Święcie Niepodległości jako urozmaicenie. No i jak wiadomo, muzyka ma wielki wpływ na emocje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kojarzy ktoś jakąś piosenkę (najlepiej z pogranicza rocka) o patriotyzmie, walce o niepodległość itp? Przydałaby mi się do prezentacji do szkoły o Święcie Niepodległości jako urozmaicenie. No i jak wiadomo, muzyka ma wielki wpływ na emocje.

Dobrych, solidnych utworów dotyczących tego tematu jest sporo. Nie wiem na ile jesteś "buntowniczy" i nie wzdragasz się przed wykorzystaniem piosenki z mocniejszym tekstem. Fajny utwór to piosenka KSU "Nikt Cię nie broni, Polsko". Innym, pięknym, utworem jest "Nie pytaj (o Polskę)" Grzegorza Ciechowskiego występującego pod szyldem Obywatel G.C. Paweł Kukiz wydał ostatnio solową płytę pod tytułem "Siła i honor". Odpowiednie mogą też być piosenki żołnierskie, również te kresowe, ballady. Wszystko sprowadza się do tego czego oczekujesz.

Edytowano przez Rorschach
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, wykorzystam Sabaton oraz KSU. Z chęcią umieściłbym też Obywatela G.C., ale utwór jest zbyt długi, a mnie obowiązują pewne ramy czasowe. Poza tym wątpię czy Nie Pytaj O Polskę przemówiłoby klasy, bardziej nadaje się reszta. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś, jak się nazywał taki hinduski bodajże zespół/wykonawca rapowy/popowy? Jeden z kawałków był swego czasu mocno popularny, była w nim jakaś atletyczna babka w bikini z lampartem, zaklinacz lin itp. Prawdopodobnie ten sam wykonawca/zespół miał utwór w którejś z części Taxi.

Kojarzy ktoś może, o czym piszę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dość dziwne pytanie ale: zna ktoś jakieś dobre, szprechające po niemiecku zespoły z gatunku heavy/power/thrash metal? Zaznaczam że industrial czy tam tanz metal w stylu Rammsteina czy Oomph nie wchodzi w grę. Ewentualnie może być coś w stylu In Extremo. No i w sumie dobrze by było żeby za bardzo nie "waliło satanem".

Edytowano przez Klopers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...