Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Witam. Dzisiaj w TV widziałem teledysk ( to były hity lat 80 ) w którym śpiewało dwóch gości z dziewczyną.

Główny: długie czarne kręcone włosy, makijaż jak u kobiety, wiszące kolczyki, ubrany w czarne skórzane spodnie.

Drugi: włosy ciemny blond, zarost jak u muszkietera.

Kobieta: tak umalowana, że jej oczy i usta ( czerwone ) były olbrzymie, ubiorem przypominała z dawnych czasów kurtyzanę, na samym końcu na bieliźnie od przodu miała różową różę.

Śpiewali chyba coś o krzyżu po angielsku, nie jestem dokładnie pewien, bo widziałem to przez chwilę... Może ktoś zna tą piosenkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Poszukuję dobrego metalowego, rockowego zespołu grającego smutno i melancholijnie. Ot, coś w stylu Tristanii czy Paradise Lost. Z góry dziekuję wink_prosty.gif

Coś czuję, że podpasuje Ci Anathema.

Momentami wali tandetą, ale kilka piosenek mają naprawdę świetnych ;)

Niezbyt obeznany się czuję w takiej muzyce jaką zasugerowałeś, ale mogę Ci polecić kilka świetnych smutnych i zamulastych zespołów.

The Smashing Pumpkins

(jedna z najsmutniejszych piosenek na świecie ^^)

Dinosaur Jr

Karate

(genialne!)

Nine Inch Nails

(to solo na perkusji!)

The Jesus and Mary Chain

My Bloody Valentine

Joy Division

Alice in Chains

Klik2

I na koniec oczywista oczywistość - The Cure. Tutaj to mógłbym wymieniać godzinami, jeśli nie znasz, to sprawdź KONIECZNIE A Letter to Elise, Plainsong, Untitled, Out of This World, From the Edge of the Deep Green Sea i w ogóle całą dyskografię xD

Daj znać jeśli coś z moich propozycji Ci podpasowało, to wyślę więcej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co opisałeś, to z wyglądu prezentują się jak Modern Talking. Co do samej piosenki, to nie pomogę. Tej babki też nie kojarzę.

Ich znam i to nie o ten zespół mi chodziło :) Dodam tylko tyle, że tamci chyba podchodzą pod rock. W tej piosence główny wokalista mówi swoją część w rytm muzyki. Czasem tego typu piosenki są spotykane w starych filmach ( Rocky Horror Picture Show - 1975 ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się ostatnio taki zespół, którego chciałbym posłuchać. Problem w tym, że nie pamiętam zbytnio nazwy. To co wiem o tym zespole to, że:

-ich wokalista dosyć niedawno zmarł (jeżeli dobrze pamiętam zginął w wypadku motocyklowym),

-grali coś w stylu deathcore'u, wokalista generalnie growlował (lub screamował, ale raczej to pierwsze ;) )

-i zespół wyglądał jak typowa amerykańska kapela metalcore'owa, czyli obcisłe rurki i czarne grzywki na oczach :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze pomóżcie smile_prosty.gif Parę dni temu w pewien bliżej nieokreślony sposób usłyszałem bardzo dobrze mi niegdyś znaną i słuchaną wówczas niemalże na okrągło piosenkę zespołu Billy Talent o tytule This Suffering. Potrzebuje Waszej pomocy w określeniu źródła mojego poznania tegoż utworu. A prościej rzecz ujmując: podejrzewam że poznałem ten utwór przy okazji ogrywania jakiejś gry na PC, jednakże nie potrafiłem odnaleźć tejże produkcji. Wysilałem swoje szare komórki, przeszukiwałem internet (jak się okazało bezskutecznie) w celu odnalezienia ścieżki dźwiękowej (z jakiejś gry lub flmu), na liście której znajdował się w/w utwór. Pozostaje mi szukanie pomocy u Was. wink_prosty.gif

No to jak będzie, znajdzie się ktoś kto zakończy moje poszukiwania i oświeci mnie w kwestii "skąd ja znam ten utwór.."? smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ambitniej (?). Może ktoś zna utwory fortepianowe, które "strukturalnie" lub jakkolwiek inaczej są podobne do tego: http://www.youtube.com/watch?v=r3WayEBr9-M ? Do tej pory, gdy zdarzyło mi się słuchać klasycznego utworu na sam fortepian, miałem raczej średnie odczucia. To jednak mi weszło do głowy i nie chce wyjść, więc może to dobry moment, by dać klasykom kolejną szansę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teb

Szukaj sonat, etiud lub koncertów fortepianowych. I jesli szukasz podobnego brzmienia to spokojnie możesz odpuścić sobie klasyków (tzn. muzyków klasycystycznych). Zacznij od romantyków. Na szybko mogę polecić:

Chopin - sonata h-moll http://www.youtube.com/watch?v=1z_RJOuY1Z4,

Chopin - Etiuda Rewolucyjna http://www.youtube.com/watch?v=ElXTywiTam8

Grieg - sonata e-moll

Jeśli nie musi być sam fortepian, to polecam koncert a-moll Griega (tu akurat nie znalazłem linka do w miarę dobrego wykonania).

Z innych autorów polecam Lutosławskiego

A jeśli nie musi być to muzyka klasyczna, a może być jazz, to Koncert Koloński Keitha Jarreta jest, IMO, jednym z najlepszych koncertów fortepianowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Treser: Ostatnio było głośnio o filmie "Sala samobójców" w którym to utwór ten był jednym z wiodących. Pic polega na tym, że reklama tego filmu z tymże utworem leciała prawie na okrągło w TV, więc nie dało się tego nie usłyszeć.

Tak się składa że w tym filmie usłyszeć można było inny utwór tego zespołu ;) - Treser

Poleci mi ktoś coś ciekawego i w miarę świeżego z gatunku heavy/thrash?

To jak będzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...