Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Odszukaem opcje C1E, po wyłączeniu jej zegary pracują normalnie(Multiplier nie przestawia się z 12x na 6x, szybkość rdzeni wynosi ok 3000Mhz miast 1500). Czy możliwe że nie mam opcji EIST? Sprawdziłem w instrukcji gdzie powinna być, a gdzie u mnie jej nie ma. Jeszcze jedno. Mimo że zegary pracują szybciej nie przekłada się to na wyższą wydajność. Robiłem testy w CPU Right Mark. FPS wynoszą tyle samo z włączonym C1E jak i bez niego.

Ctr z trzymanym F1(pisze o tym również w instrukcji) nie wyświetla u mnie nowych opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie temp. porcesora E8400. W spoczynku Speddfan i AsusProbeII(programik od płyty głównej) pokazuje mi cały czas 50 stopni C a podczas grania temp. dochodzi nawet do 57 stopmi. Czy to bezpieczne temp. czy może jednak powinienem coś z tym zrobić? Na początku temp. procka w spoczynku nie przekraczała 45 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybo, 57 stopni dla procesora stanowi temperaturę którą nie należy się martwić. Ta może wynosić nawet 90 a procesor będzie działał jeszcze 2-3 lata. Standard wynosi poniżej 70 stopni(również w procesorze potraktowanym o/c).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Mimo że zegary pracują szybciej nie przekłada się to na wyższą wydajność. Robiłem testy w CPU Right Mark. FPS wynoszą tyle samo z włączonym C1E jak i bez niego.

Bo funkcja C1E odpowiada za zmniejszanie napięcia na procu w celu oszczędzania energii gdy ten jest nieużywany i nie ma najmniejszego wpływu na jego wydajność.

@Ryba2111

Wg Intela maksymalna temparatura w przypadku E8400 to 72 stopnie i z reguły powinno się trzymać proca poniżej tej wartości. Na wyższej też będzie działał, ale np. podane przez TomBombadil 90 stopni nie jest zbyt bezpieczne przy dłuższej pracy. Oprócz tego jeśli piszesz, że kiedyś było mniej to znak by otworzyć budę i sprawdzić czy chłodzonko się zbytnio nie zakurzyło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak:

Posiadam Quada Q6600 wersję G0 :D

Czyje,że jest już do gier lekko za słaby :P

Czy mógł by ktoś mi napisać taki poradnik krok po kroku jak to zrobić.A nie odpowiedzi typu "Zwiększ FBS i pilnuj napięcie",bo to mi nic nie mówi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak właśnie wygląda najprostsze podkręcanie (nie ekstremalne). kręcisz fsb i testujesz stabilność (przy mocniejszym oc trzeba też zaniżyć prędkość ramu lub zmienić mnożnik CPU/RAM (coś w tym stylu). Ja swojego Athlona spokojnie kręcąc samym fsb robię na 3GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPU frequency wynosi w Biosie 3.3Ghz, w właściwościach systemu procesor ma już 3.46Ghz. Czemu te wartości choć tyczące się jednego różnią się od siebie? Dla czego w CPU-Z zegar pracuje z szybkością 3192Mhz?

Nie znam też nadal przyczyny niskiej wydajności(22 Fps w CPURightmarku przy rozdzielczości 1280/1024)procesora mimo wartości pracy zegarów. Pomocy;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam króciutkie pytanie, jaki jest najszybszy procesor pod gniazdo A?

Moja płyta główna: ASRock K7S41GX

PS. Jeszcze chciałbym sobie pograć w obecne tytuły(co jest bardzo mało prawdopodobne), wiem, że pozostają opcje: "tylko na minimum" ale wystarczyłoby mi nawet to.

PPS. Oczywiście nie mam na myśli GTA IV ani innych produkcji o tak wysokich wymaganiach.

Jeżeli nie kłopot, bierzcie świece w dłoń i szukajcie, a jak coś znajdziecie, piszcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybszy procesor do Twojej płyty to kupisz Athlon 3000+ Barton. Tylko musisz zwrócić uwagę na szynę, kup z szyną 333Mhz, ponieważ są jeszcze Bartony 3000 z szyną 400Mhz, lecz do Twojego Asrocka nie podejdzie, bo masz fsb 333, 266, i 200. Druga sprawa to wysokie ceny, procesorów tych już nie produkują, a ceny na aukcjach są spore, za tego Bartona trzeba dać ok 180zł, a za te pieniądze to kupisz już jakiegoś słabszego dwurdzeniowego Athlona. W Twoim wypadku raczej bardziej opłacalna będzie wymiana kompa niż upgrade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc prosto....mam Foxconna A690GM2MA-8KRS2H , czyli AM2...obecny procesor to Athlon X2 4400+ , czyli niezbyt już wydajny. Miałem w planach kupno lepszej karty grafiki bo zmieniam monitor z 17" CRT na LCD 19" wide, ale jednak rację ma Rezydent_KGB i lepiej najpierw wymienić procesor, później grafikę bo na razie to jest nie potrzebne [mam HD3850]. I moje pytanie....w tej chwili mam gdzieś z 300-350 zł, mogę kupić tego Athlona, lub może dociągnę do tego Phenoma. I tymczasowo musiałbym ciągnąć na AM2...ale jakakolwiek, przyzwoita płyta pod AM2+ to 200-250 zł góra. Więc, czy jest sens....który lepszy, bardziej opłacalny....?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki test, i patrząc na CPU Test w 3D Mark Vantage, różnica jest dość znaczna. Więc spróboję znaleźć te 100 zł więcej....tylko teraz, czy jest sens na Foxconna ? Jaka byłaby strata wydajności, i czy w ogóle zobaczy go jako Phenoma a nie Unknow czy podobnie...bo płyte bym zmieniał najwcześniej w lipcu, na urodziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczor

Jestem tego samego zdania co przedmówca.

Dozbieraj do lipca, ceny spadną najpewniej.

Do tego czasu może Ci się odwidzieć albo coś w tym stylu. Z resztą co za różnica czy kupisz procek teraz a płytę później skoro platformę złożysz dopiero wtedy jak będziesz miał wszystkie komponenty.

PS- AM2+ to według mnie najbardziej opłacalna platforma... Nowe procki AMD będą raczej kompatybilne z AM2+ więc w dalszej przyszłości nie będziesz miał problemów ze zmianą samego proca (a z Intelem musiał byś pewnie zmieniać mobo i proca.....), więc warto zmienić płytę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie dość niestandardowe pytanie jak na ten temat. Otóż, czym różni się seria procesorów Intel Centrino od Intel Centrino 2? Szukałem po internecie, ale nic ciekawego nie znalazłem. Czym różnią się obie technologie? Czy mają jakiś większy wpływ na wydajność czy jest to tylko kosmetyka?

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...