Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Witam

Poszukuje pomocy w wyborze procesora. Zastanawiam się na quadem ale nawet w CDA przeczytałem ze wieksza wydajność osiągne na core2duo. Z drugiej strony boje sie ze jak kupie core2 to niedlugo bede musiał zmieniać procka na quada bo np GTA IV ma zalecany quad. Więc co proponujecie?

PS. Mam ograniczony budżet : około 800zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziom dobrze że napisałeś.....

Najarałem się trochę na te ocz'y ale jak mówisz że do AMD nie pasują to kicha.

To co polecasz do AMD żebym tak wykręcił w granicach Reaperów na Intelu.

Bo szczerze mówiąc chciałbym trochę memki podgonić.... I chyba zakupię jakieś 2x2GB 1066MHz.. Ale mnie teraz z tropu zbiłeś :P

PS- Ale do intela będą dobre OCZ reaper nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze pamięci pod AMD jakie w życiu miałem i widziałem to Good Ram PRO 8500 DDR2. Niektórzy na nich jadą z niesamowitymi zegarami. ~1300MHz wyciagają przy CL 5 niektóre modele (znajomy takie coś ma)

PS- Ale do intela będą dobre OCZ reaper nie ?

Jedne z lepszych.

Oczywiście nei wiem jak sprawa z tymi OCZ'tami wygląda przy Phenomach 2, ale pewnie podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na Phenom II chciałem kupić.

Kurde ale serio się podpaliłem na te reapery.

Kości D9 i chłodzenie jak z bajki .. ;p

PS- A mógłbyś przybliżyć co to jest to spd. ?

(Może trochę schodzimy z przeznaczenia tego tematu, ale w końcu radzisz mi co lepiej kupić do jakiego proca) <-- dla moda :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że się wtrącę do waszej rozmowy? W SPD są przechowywane domyślne wartości timingów przy różnych częstotliwościach działania pamięci. Jeśli ustawisz timingi w BIOSie na AUTO to płyta gł. pobierze fabryczne ustawienia właśnie z SPD. Stąd też mam wątpliwości czy Reapery rzeczywiście nie lubią się z prockami AMD, bo jeśli wszystko ustawiasz ręcznie, a nie na auto, to SPD nie ma żadnego znaczenia, więc nie rozumiem jak mogłoby przeszkadzać w OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lomelindi

Jeśli jest tak jak mówisz to w najgorszym wypadku wystarczy ręcznie ustawić timingi, nawet na domyślne w przypadku braku zabawy w OC.

Lub jest jeszcze taka możliwość że AMD będzie potrzebowało innych CL5 ... ja już nie wiem.

Przecież przypuśćmy że jest 5-5.... to i tak CAS (pierwsza cyfra i ole pamiętam) ma największe znaczenie...-> chyba...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd też mam wątpliwości czy Reapery rzeczywiście nie lubią się z prockami AMD, bo jeśli wszystko ustawiasz ręcznie, a nie na auto, to SPD nie ma żadnego znaczenia, więc nie rozumiem jak mogłoby przeszkadzać w OC.

No to mało wiesz i mało widziałeś ;) Reaper'y na niskich div'ach kręca się słąbo pod AMD, czego przyczyną jest źle dobrane SPD. A i nie zawsze ręcznie zrobisz OC dobrze. Mozna na szczęscie zmieniac spd programem... Thaiphoon

Nigdy nie wykręcałem OCZ reaper CL3 800MHz tak jak Patriotów. Sam długo myslałem, że spd to bzdura a jednak nie:>

Oczywiscie możesz brać Reapery do AMD, tylko nie będziesz po prostu pobijał rekordów wydajnośc, ale różnica jest często marginalna. Ja osobiście wole good ramy pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uważasz, że nie uzyskiwałeś na Reaperach dobrego OC ponieważ używałeś właśnie ustawień AUTO? Domyślne timingi są przecież pomyślane do stabilnej (czytaj: wolniejszej) pracy, a nie do maksymalnych osiągów. Do solidnego podkręcania procków konieczne jest ręczne dobranie tych wartości, a w takim razie info z SPD jest całkowicie zbędne.

PS.

Słyszałem, że GoodRam to budżetowa marka nadająca się głównie do komputerów biurowych z Sempronami LE i zintegrowaną grafą :tongue:

Mietus

Istotne są wszystkie te liczby, a która najbardziej to już zależy od konkretnego przypadku np. używanego oprogramowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lomelindi

Wszystkie są istotne ale największy wpływ na wydajność mają pierwsze 3 liczby....

To czy na końcu jest 18 czy 16 nie ma większego znaczenia. Chyba że ktoś uważa że 13 jest jego pechową liczbą, wtedy może zmienić na 14 ;P (bez dissu proszę bo to żarty oczywiście :D)

Co do procka to raczej złożę jednak AMD...

Kupię Phenoma II 920, i płytę AM2+ z chipsetem 790FX... myślę że będą wypuszczane nowsze procki na tą podtsawkę więc zmiana w przyszłości nie będzie aż taka drastyczna jak u Intela (nowe procki- nowa podstawka...... nowa moda chyba jakaś :D)

Ale jeszcze się was spytam profilaktycznie... Dobry wybór ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Słyszałem, że GoodRam to budżetowa marka nadająca się głównie do komputerów biurowych z Sempronami LE i zintegrowaną grafą tongue.gif

Nie będe komentował.

Teraz te nowe Phenomy są naprawdę dobre :).

Ano dobre są, jednak jeszcze można wiele poprawić. Ja bym jeszcze poczekał na nowe modele, obecne stanieją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak się cieszę że wreszcie AMD się podniósł, x2 to bubel był, a phenom II to spora poprawa względem wydanych w pośpiechu athlonów x2, i nie do końca udanych phenomów. Cenowo również są ciekawą alternatywą do intela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dobre są, jednak jeszcze można wiele poprawić. Ja bym jeszcze poczekał na nowe modele, obecne stanieją.

A jak myślisz za ile stanieją ?

Nie śpieszy mi się tak bardzo, do kwietnia mogę poczekać... Ale nowe AMD to chyba pod koniec 2009 mają wyjść ..?

A teraz z innej beczki.

Jakie mobo na 790FX będzie dobre do kręcenia ?

DFI DK Heatpipe 790FX(700zł); Gigabyte 790FX (450zł); MSI 790FX (550zł) -(sorki że nazwy niekompletne ale z tym chipsetem jest tylko kilka płyt...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mietus

Pomyśl jeszcze nad Phenomem II X3 720 Black Edition - dwie i pół stówy tańszy a dzięki odblokowanemu mnożnikowi OC jest banalnie prosty. Nie trzeba wtedy podkręcać pamięci więc nawet niepewne OCZ Reaper są do przyjęcia. Ten procek kręci się rewelacyjnie, lepiej niż X4 920, a 4 rdzeni wymaga tylko GTA4.

M@TH3V

Szkoda, miałem nadzieję, że będziesz do ostatka bronił honoru swojego PC, zwłaszcza po takiej bezczelnej insynuacji;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...