Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość OB@R

Linux - ogólnie

Polecane posty

Niedawno przesiadlem sie na plyte Gigabyte'a z 8 kanalowym dzwiekiem. Postanowilem zainstalujac sobie Knoppixa posluchac muzyki, a tu zonk, nie ma dzwieku :( Mysle znowu tydzien sleczenia, zeby znalezc jakies rozwiazanie ;( Dobrze, ze tu zajrzalem, odrazu znalazla sie odpowiedz: sudo alsamixer <sweet>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale nie moge wlaczyc alsa-confa an kubuntu co niezmiernie mnie denerwuje ;/. Czy moze to byc spowodowane jakimis bledami w systemie ?

Poandto chcialbym sie zapytac jakiego linuxa mozecie polecic poza ubuntu, bo ten nie bardzo mi przypadl do gustu po tych calych problemach z dzwiekiem, czy zmiana systemu moze cos dac ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ja całe życie 'jechałem' na Slackware. To bardzo dopracowany system tyle, że wymaga ręcznego grzebania we wszystkim. O ile dla początkującego użytkownika jest to masakra, to dla takiego, który już liznął trochę wiedzy jest zajefajny. Wszystko się robi samemu więc wiadomo gdzie co jest. Ja akurat byłem początkujący jak go uruchamiałem po raz pierwszy i praca polegała na nieustannym googlaniu. Ale się człowiek dużo uczy przez takie coś. I zawsze działało doskonale to co potrzebowałem.

Jednakże, jeśli chcesz mieć system i po prostu go używać zamiast grzebać w nim to odradzam takie zabawy. Można się bardzo zniechęcić...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Twój problem z dźwiękiem pewnie da sie rozwiązać w każdej dystrybucji. Tylko trudno tak doradzić coś na odległość, kiedy nie widać co się dzieje na ekranie.

Slackware posiada menadżera KDE (z Gnome zrezygnowano) i jeszcze jakieś mniejsze (np. XFCE). Na nim musisz skompilować ALSA ze źródeł i liczyć, że zadziała. Problem byłby wtedy gdybyś posiadał jakąś bardzo egzotyczną kartę dźwiękową, choć nie wydaje mi się...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie myle, to wszystko przez polityke autorow ubuntu wzgledem konta root'a, poprostu w tym systemie nie ma takiego "cuda"

Jezeli chcesz dzialajacego linux'a to sprobuj Knoppix'a. Ja jestem bardzo zadowolony.

A wracajac do tego alsamixer'a odkrylem, ze po kazdym uruchomieniu musze wlaczyc ten programik i unmute'owac glosniki, czemu on tego sobie nie zapisuje :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie myle, to wszystko przez polityke autorow ubuntu wzgledem konta root'a, poprostu w tym systemie nie ma takiego "cuda"

Jezeli chcesz dzialajacego linux'a to sprobuj Knoppix'a. Ja jestem bardzo zadowolony.

Konto ROOT @ Ubuntu: http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=85

Knoppix ? fajna zabawka, ale jesli chce systemu dzialajacego to nie instaluje czegos co jest stworzone jako LIVE CD, a jak szukam LIVE CD to nie szukam czegos tak przeladowanego jak knop, ta dystrybucja kiedys byla fajna ale imho zniszczylo ja to ze tworcy chcieli zrobic z niej kombajn do wszystkiego i dla kazdego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale moze mi ktos pomoc i wytlumaczyc jak odinstalowac bezproblemowo alse bo chce sprobowac reinstalnac ja moze cos da.

Synaptic

zaznaczasz 'usun calkowicie' sa dwie opcje 'usun' i 'usun...' ta pelniejsza cie interesuje a potem wrzucasz calosc przez synaptica lub

apt-get install alsa

i gotowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiki-yu Ja mam wiecej niz dwie pozycje zwiazane z alsa, ktore mi synaptic wyswietla ;/ Wszystkie zaznaczylem do reinstalacji ale dalej nie mam alsa-conf'a ;(

// Udalo mi sie sprawic bym slyszal innych na TS, ale sam nie moge nic mowic i nie mam dzwieku w innych aplikacjach, np. XMMS, ET podczas wlaczonego TS'a ;/. Takze powiadomienia w Kadu nie dzialaja (dzwieki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jedna z pieciu partycji, teraz wszystko jest juz jasne ;)

A gdzie masz tego Linuks'a? A gdzie to E jest? Tylko konkretne odpowiedzi dysk i numer partycji zgodnie z tym schematem hdXY, gdzie:

hd - hard drive

X - lokalizacja dysku na kontrolerze, np. a

Y - numer partycji na tym dysku, np. 3

Czyli wyglada to np. tak hda3.

Madrzejszy o ta wiedze odpwiedz na te oto pytania:

- Na ktorej partycji lezy ten Linuks ?

- Na ktorej partycji jest to Twoje E ?

Istotne jest tez czy chcesz powiekszyc partycje Linuks'a, tzn ta na ktorej go zainstalowales, czy poprostu dodac sobie troche miejsca na dane.

Piszesz ze masz 5 partycji na jednym dysku, to bardzo ciekawe, bo moga byc maks. 4 ;) Wniosek, masz tam partycje rozszerzona, dyskami logicznymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...