Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

@up

Coś tak czułem ;P

@topic

Czy tylko mi się zdaje, czy jakaś część ludzi grających na serwerze G4G|Air Maps to skończone patafiany? Baserape na lotnisku, wyzwiska, prośby (w odpowiednim tonie, zdenerwowanie samym baserape'm, ale bez przesadnej agresji) to o kant kuli rozbić można. Choć część jest tam normalna, to póki co widzę, że ja trafiam na buców i ludzi, którym rozgrywka fair play chyba kojarzy się z czymś złym. Odradzam od siebie ten serwer. I czy jest gdzieś lista nt. poprawek ostatniego patcha? Bo oprócz zmian kosmetyczno-informacyjnych, mam wrażenie, że tylko bardziej muli mi BF 3. Zaś znalazłem po Google tylko ogólne informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć dlaczego w poprawce która ma ponad 400 mb nie zamieszczono zmiejszenia światła latarki ? Przecież to chore dalej latarka w biały dzień oślepia z za dużej odległości. Mówili że zajmą się tym nie wierze po prostu.

http://battlefield3polska.pl/index.php?opt...a-battlefield-3 tutaj jest lista poprawek ale niezbyt dokładna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot całe G4G serwery omijam je szerokim łukiem. Wolę pograć na niemieckich lub francuskich serwerach, choć jest kilka Polskich na których lubię grać.

Ostatnio trafiłem na bardzo fajny francuski serwer 24/7 rush rozegrałem tam pełen cykl map i były to najlepsze rundy od momentu gry w BFa3 Każda runda toczona praktycznie do ostatniego ticketu, po 7-8k punktów z rundy, jedynie operacja fire storm poszła kiepsko, podczas obrony bo atakujący siedzieli u siebie w bazie. Ale tak wyrównanych rund dawno nie grałem, każdy robił co do niego należało i poczułem czym jest BF3 do cna żaden CoD się do tego nie umywa. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Po co znów przytaczać w tym temacie CoDa?

BF, to BF, porównywanie tych gier jest praktycznie nie do uniknięcia, ale tyle razy to robiono,że czytający może w pewnym momencie zacząć rzygać tym wszystkim.

Ja dziś zaliczyłem kilka rundek w BF3 na PS3(ofc multi).

Pierwsze wrażenie: Grafika!

Całość wygląda naprawdę dobrze, mapy są starannie przygotowane, nie ma problemów z płynnością.

Celowanie na padzie to dla mnie utrapienie, ale to ma niewiele wspólnego z BFem :P

Inni gracze są o dziwo nastawieni nieagresywnie,jak coś schrzanisz to prędzej usłyszysz "c'mon mate, u can do it better" niż "ocb are u doin noob?", co jest miłą odmianą,ale to może dlatego,że naszych jest jeszcze mało na serwerach zagranicznych ;D

Jutro czeka mnie kolejna porcja rozgrywki, to może napisze coś więcej :)

Tak czy siak, póki co wizualnie jestem mile zaskoczony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kebabr - ogólnie to nie poprawili niczego o co prosiła społeczność BF, jak: osłabienie irnv przy świetle dziennym, latarka, crashe gry, wywalania z serwerów (teraz zamiast disconnected "()" jest "(1)"), dłuugie ładowania map i jeszcze parę innych. "Poprawki" które wprowadzili można psu o d.. potłuc, bo przecież nikt nie prosił o osłabienie stingerów, czy G3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odkurzyłem PC i ściągnąłem patcha, bo wygląda na to, że DICE odwleka poprawianie wersji na konsole.

Po pierwsze, zamiast 70FPS na Ultra zrobiło mi się 90. Niby różnica bez znaczenia, ale fajnie widzieć, że DICE dalej pracuje nad optymalizacją. Po przeczytaniu newsa z listą zmian najbardziej zaintrygował mnie osłabiony Stinger (i równoległa Igla). Czy przypadkiem te wyrzutnie już nie były dość słabe przed patchem? Wybrałem losowy serwer z Caspian Border i zabrałem się za celowanie do lotnictwa. Wystrzeliłem 50~ pocisków i tylko jeden (!) doszedł do celu. W dodatku nawet nie unieruchomił śmigłowca, w który trafił. Jaki jest w ogóle sens trzymania tej broni? Flary ma każdy kto wsiada do samolotu, nawet jeśli trafi się jakiś wyjątek to wystarczy wlecieć na pewien pułap lub zniknąć gdzieś za drzewami. W dodatku osoba, która celuje w niebo i próbuje namierzyć cel jest tak niesamowicie bezbronna, że zwyczajnie się to nie kalkuluje (no chyba, że ktoś siedzi we własnej bazie, ale to nie o to chyba chodzi). Znerfienie SCAR i G3 to imo dobry pomysł. Obie bronie odstawały od reszty i większość osób z nimi biegała. Nie poprawiono latarek i tego na co najbardziej liczyłem, czyli spawnów. Dalej jest możliwa sytuacja, że przypadkowy respawn jest w stanie zniweczyć dobrą akcję i pojawić się za plecami (zwłaszcza na Seine Crossing i Bazaar).

Fajnie, że DICE wspiera grę, ale przed nimi jeszcze sporo pracy. Kibicuję im z całego serca i dopóki patch nie pojawi się na konsolach to muszę szybko wbić po 5 gwiazdek przy SCAR i G3. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Sniperów - czy luneta PSO-1 4x jest pod jakimś względem lepsza od Ballistic 12x ? Nie bardzo rozumiem czemu luneta z mniejszym zoomem ma być akurat dla snipera lepsza niż ta z 12x -dziwne że potencjalnie lepszy dodatek dla snipera (większy zomm) łatwiej "dostać" a ten "gorszy" trudniej, jakieś to dziwne... wydawałoby się że za dobrą grę powinno dostać się lepszego bonusa a nie gorszego ,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@le_Fey

Dodatków nie odblokowujesz od "najsłabszego" do "najmocniejszego". Są one ustawione mniej więcej bez sensu ^^

Jak kampisz to bierzesz x12 jak chcesz być bliżej walki to bierzesz x4/3.4/holo/koli (jakież skróty -_-).

Stingery i Igły osłabione ? Bleee... Przecież tym ledwo da się helke zwiadowczą unieruchomić a gdzie inne latadała...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na te latarki.. mnie ona w ogole nie przeszkadza - gram Reconem ^^. Ale to co mnie matrwi w nowym patchu to dwie rzecz

- łaczenie się z serwerami - normalnie masakra, czepam po 10-15 min bez rezultatu mimo iż miejsce na serwerze sporo

- mouse input lag - miałem często tak, że po chwili postać sama zaczeła biegac, w różne strony, celownik sam latać i broń sama strzelać... po kilku sec wszystko wracało do normy, by po jakimś czasie znowu... co to ma być?

Ale faktycznie gra wydaje się nieco płynniejsza. A zmiany w Squadach zdecydowanie na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dark elvis

no rzeczywiście to bez sensu , zmniejsza to satysfakcję z postępów w grze

Apropos narzekań na celowniki IR to:

1. dym z palących się pojazdów skutecznie zasłania widoczność , więc "dymne" granaty też powinny pomóc

2. nie rozumiem czemu trzeba znerfić IR w ciągu dnia ? przecież on pokazuje "temp" danego obiektu więc nie ważne czy jest jasno czy ciemno - to nie jest noktowizja

3. granie z IR all time nie jest takie "fajne" bo człowiek po skończonej rozgrywce w ogółe nie pamięta grafiki gry, ma tylko "przed oczami" wspomnienia żółtych plam na zielonym tle - po jakimś czasie odechciewa się tego widoku, serio :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elvis - zwiadowczą helkę to najlepiej karabinem zestrzelić na moje ^^ (pilota znaczy się ;d)

branie igły/stingera ogólnie mija się z celem. inf vs inf lub inf vs pojazdy naziemne. pojazdy latajace vs latające chyba że tunguski na mapie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na te latarki.. mnie ona w ogole nie przeszkadza - gram Reconem ^^

....bo grasz Reconem, przesiądź się na jakąkolwiek inną piechotę i pobiegaj za "kolegami" z zespołu którzy mają latarki.

To bardzo rozprasza kiedy taki typek macha karabinem i nie celując nawet w ciebie co chwilę świeci ci po oczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Sniperów - czy luneta PSO-1 4x jest pod jakimś względem lepsza od Ballistic 12x ? Nie bardzo rozumiem czemu luneta z mniejszym zoomem ma być akurat dla snipera lepsza niż ta z 12x -dziwne że potencjalnie lepszy dodatek dla snipera (większy zomm) łatwiej "dostać" a ten "gorszy" trudniej, jakieś to dziwne... wydawałoby się że za dobrą grę powinno dostać się lepszego bonusa a nie gorszego ,

A czy x12 jest pod każdym względem lepszy od x4? Nie.

x12 - świetna przy ostrzale na duże dystanse typu 400-500m, słaba jeżeli chodzi o ostrzał na 100m lub mniej, zwłaszcza przy ruchomym celu.

x4 - dłaba na dużych dystansach, zbawienie na krótkich dystansach typu 100m, a tym bardziej w zabudowaniach.

Optykę dobiera się w zależności od typu mapy, infrastruktury i ukształtowania terenu, niby dostajesz x12 po 10 fragach, ale to nie oznacza że już masz najlepszą optykę w grze. W gruncie rzeczy nie ma najlepszej optyki, jest tylko bardziej lub mniej uniwersalna, a do najbardziej uniwersalnych zalicza się x8 bo pozwala na bardzo dalekie strzały tak jak x12 i również bardzo dobrze sprawdza się na małych odległościach, ale również nie jest niezastąpiona.

@le_Fey

Dodatków nie odblokowujesz od "najsłabszego" do "najmocniejszego". Są one ustawione mniej więcej bez sensu ^^

Czytaj powyżej zanim zaczniesz nazywać coś bezsensownym =.="

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@le_Fey

Dodatków nie odblokowujesz od "najsłabszego" do "najmocniejszego". Są one ustawione mniej więcej bez sensu ^^

Czytaj powyżej zanim zaczniesz nazywać coś bezsensownym =.="

Iiiii ? Dodatki odblokowujesz w bezsensownej kolejności. Nie są poustawiane w jakimś logicznym ciągu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem nadchodzi zbawienie, DICE zapowiada następny patch, zmiany wydają się dobra ale trzeba poczekać na efekt końcowy.

Nadchodzące zmiany to:

Wewnętrzny VOIP

Większe bądź mniejsze nerfy broni i dodatków, w tym latarka taktyczna.

Zmiany okna chatu, w tym zmiana pozycji i wielkości.

Dodatkowe zmiany do systemu drużyn, w tym opcja tworzenia nowych!

Klaksony, na liście do dodania lecz prawdopodobnie nie w nadchodzącym patchu.

Zmiany interfejsu graficznego gry, w większości wedle propozycji graczy.

Edycje pocisków TV

Dodanie Spectator/Battlerecorder, najbardziej pożądanej rzeczy przez graczy.

Źródło: http://mp1st.com/2011/11/23/dice-reveals-n...-patch-details/

W końcu zrobią coś z tym durnym chatem :D Tylko nie ma nic o noktowizji :/ Ale miejmy nadzieję, że zawarte jest to w tej drugiej zmianie.

@UP: Jedyna logika jaka jest to, że najpierw odblokowuje się unlocki w zależności od strony, dal której karabin jest "przypisany". Czyli dla broni rosyjskiej dostajemy rosyjskie unlocki i odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to pierwsze dwa punkty z nowego patcha najbardziej mnie ucieszyły :D VoIP z wiadomych powodów - może nie będzie z tego korzystać masa ludzi przez cały czas, ale zawsze te parę procent się znajdzie. A co do latarki to widać, że nie byłem jedyny w swoich narzekaniach, natomiast ocenić potrzeby nerfienia/buffowania reszty dodatków nie mogę, bo mało co ostatnio grałem ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@le_Fey

Dodatków nie odblokowujesz od "najsłabszego" do "najmocniejszego". Są one ustawione mniej więcej bez sensu ^^

Czytaj powyżej zanim zaczniesz nazywać coś bezsensownym =.="

Iiiii ? Dodatki odblokowujesz w bezsensownej kolejności. Nie są poustawiane w jakimś logicznym ciągu.

I to, że Recon jest przeznaczony do gry na duże dystanse i wymaga wprawy, więc na dzień dobry dostajesz x8, a szybko potem x12, żeby opanować WŁAŚCIWY sposób gry tą klasą, a nie latać jak parapet z x4 na początek, co już w ogóle nie miało, by sensu, bo spora część map jest bardzo duża i x4 jest praktycznie bezużyteczny na nich.

Propos braku logiki . . .

Unlocki są +/- miarowo ustawione odnośnie typu, czyli odkrywasz optykę, potem gadżet lub dwa, potem znowu optyka.

Następna rzecz to to, że po zdobyciu x12, następna optyka to x4 Balistyczny, czyli najpierw dostajesz najbardziej potrzebne "balistyczne" lunety, które nie robią gimpa z gracza na sam początek, tak jak, by miało to miejsce z x3.4/Holo czy też zwykłym x4, gdyby dano je na początek.

Dodam jeszcze, że najpierw odkrywa się wersje optyki dla danego karabinu względem kraju w jakim został wyprodukowany, czyli Rosyjski karabin = Rosyjska optyka.

W sumie nie wiem czemu to tłumaczę, skoro pewnie nawet nie wiesz, co to znaczy logika, łatwo używać tego słowa, ale łatwo też zrobić siebie głupka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największym minusem patcha który wyszedł jest usunięcie opcji "automatycznie wyszukaj mi drużynę" Wcześniej gra sama zbijała graczy w drużyny a teraz ponad połowa graczy przez cały mecz jest bez drużyny przez co tracą bonusy z perków drużynowych i większą ilość spawnów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...