Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

@UP:

Też mnie to zdziwiło, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak CD-A hajpowało Bf-a i kreowało go na pogromcę CoD-a. Uśmiałem się też ze stwierdzenia, że na PC obie gry niewiele się różnią pod względem oprawy wizualnej :no: .

To upewniło mnei w decyzji, którą podjąłem już jakiś czas temu - dla recenzji nie warto już CD-A kupować. Na luzie, Publicystyka, newsy itd. owszem, ale resztę mogę znaleźć w Sieci i to za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZefirekSan: Serio? Nie no, ja rozumiem, że inne gusta, tylko, że, to powinno być obiektywne. A biorąc pod uwagę, że mw3, to znowu to samo, będąc obiektywnym, nie można wystawić mw3 wyższą ocenę od 7 (może nawet 6). No chyba, że obie gry dostały taką ocenę, ale to byłoby co najmniej dziwne. Może kupię nowe cd-a, ale, jeśli to prawda, z tą oceną i oprawą audiowizualną, to naprawdę, naprawdę wielka wtopa. Bo wychodziłoby, że recenzje są całkowicie nie obiektywne,i chyba oceniane na ślepo, bo o ile rozumiem, wytypować inne minusy, to tyle, powiedzieć, że obie gry są na tym samym poziomie oprawy wizualnej, to jakaś paranoja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leave Britney alone!!!! :trollface:

CDA niech sobie będzie ze swoimi irracjonalnymi ocenami. Zresztą, tak było też w przypadku MW2 i BC2, co już nawet powtarzałem. Ja również przewidywałem niższą ocenę BFa tylko z tego względu, że to BF, a nie CoD. Ta druga marka jest obecnie za silna na rynku, aby liczyć na jakieś obiektywne recenzje nie-niszowych serwisów. Najlepiej przezimować jeszcze tak z dwa/trzy lata, a Acti samo zarżnie CoDa, tak jak zarżnęli Guitar Hero ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość, wysoko postawionych serwisów, daje nowemu codowi oceny średnie. I to chyba dobrze, bo, sama gra jest jeszcze dobra (sama w sobie), ale obiektywnie oceniając, nie da się tej grze wystawić wysokiej, noty, bo to po prostu, idealnie to samo, co poprzednie części. I nie wiem czemu, cd-a do nich nie dołączyło.

Wracając do tematu, co do DLC, to czas pokaże. Seine Crrosing nie sprawdziło się wcale. Grand bazaar, również. Metro i Damavand Peak są dobre. Jeśli to DLC wyjdzie, to mam nadzieję, że mapy, będą lepiej przemyślane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja PC CoDa dostała wyższą ocenę od BF3?! Czy to była ocena konsolowa? Jeżeli to prawda to dobrze, że przestałem kupować to coś. Dostali w łapę, bo w Polsce słabo się sprzedaje MW3 i lecą z oceną :dry: Ciekawe czy wspomnieli o braku Elite na PC (ma być...jakby takie coś było z BF to już pół świata by hejtowało) + serwery dedykowane, które chyba nie istnieją za bardzo bo są nierankingowe, więc cała zabawa upadła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbraja mnie to , że redakcja CDA często praktycznie gnoiła niektóre "mało liczące się serie" za powtarzalność odejmując grze minimum jeden punkt, a kiedy przychodzi kolej na COD'a to raptem ta cała dosłowna i żenująca powtarzalność nie ma znaczenia. Coś mi się wydaje, że w redakcji zapanowała jakaś zmowa przeciw Dice, bo przecież Dice to "ZUO", bo bije leżące Infinity Ward. Jejciu jak mnie irytują takie artykuły jak Hut'a w przedostatnim numerze, IW jedzie po lewej bandzie już od dobrych dwóch lat i zasługuje na zmieszanie z błotem, może to, im trochę otworzy oczy i wezmą się do roboty.

Osobiście nawet już nie kupuje CDA, ale pożyczam od brata, żeby trochę nowinek o sprzęcie poczytać, tudzież na luzie poczytać. Jeżeli chodzi o recenzje to skłaniam się ku Gram.pl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij w te oceny. Czy gra ma 1/10 czy na 10/10 to nie robi mi to różnicy. Jeżeli gra jest kox i przyjemnie mi się w nią grą to przy recenzji może stać obojętnie jaka cyferka. Ja i tak będę wiedział swoje. Enjoy!

No chyba,że należymy do grona Czildrengejming....czyli "Haha! Ta gra ma 10/10,ja w nią gram i jestem PRO,a Ty nie...bo twoja ma niższą!!! " No to pozdro :}

Jest też opcja,że ocena przy recenzji przedstawia całą grę...Hmmm i tak,i nie. Czy na real każdy jest zależny od recenzentów? Wątpię. To co im się nie podoba,nam może się podobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronky dobrze prawi - soku malinowego mu. Trzymajcie się swojej opinii, a nie węszcie spiski przy każdej ocenie, która wam nie pasuje.

Owszem CoD jest już nudny i powtarzalny, ale wciąż jego singiel zarzyna to pokraczne coś co w BF3 zaserwowało nam Dice. Obie gry mają swoje niedoróbki i błędy, myślę więc że ten plusik mniej przy ocenie to właśnie przez singla. Sam zawód redakcji też po części rozumiem, w końcu przez ten cały hajp jaki serwowało nam EA od zapowiedzenia premiery można było się aż za bardzo nastawić na kompletną rewelacje podczas kiedy zmiany nie są ogromne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen obaw. Po 15h pobierania, postanowiłem kliknąć odświesz, i co ? Battlelog TROCHĘ wygląd zmienił, a pasek na dole zniknął i już nic nie pisze, że mam zaaktualizować grę. Mam nadzieję, że wszystko dobrze, bo jak kolejne 15h będzie w d... to się potnę :trollface: . Jutro (mam nadzieję) odpalę i podziele się wrażeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, co do DLC, to czas pokaże. Seine Crrosing nie sprawdziło się wcale. Grand bazaar, również. Metro i Damavand Peak są dobre. Jeśli to DLC wyjdzie, to mam nadzieję, że mapy, będą lepiej przemyślane.

Seine Crrosing i Grand Bazaar nie sprawdziły się? Znam serwy które "grają" tylko te mapy i zawsze jest na nich pełno. Nawet na 1000 tickets-owym Seine Crrosing gdzie jedna rozgrywka trwa ok 3h (tylko na tej mapie) zawsze jest full ludków, więc są tacy dla których te mapy sprawdziły się w 100 % :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również lubie Seine Crrosing. Jest to moja 2 ulubiona mapka zaraz po granicy:) Bazar już może trochę mniej lubie ze względu na to, że zawsze głowna bitwa toczy się w alejce. Ma to oczywiście swoje plusy np. to że taki rodzaj rozgrywki jest rajem dla medyków :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma dwie ulubione, Kharg Island jeżeli mam ochotę na przestrzenie i Seine Crossing jak mam ochotę na wypad do miasta. W sumie Metro czy Firestorm też są bardzo ciekawe, ale zależy w których trybach bo np: Metro dla mnie sprawdza się tylko w trybie flag, ta boska rzeź na kilku metrach kwadratowych :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Seine nie podoba mi się za bardzo, jednk na tej mapie strasznie mi tnie i to pewnie wpływa na wrażenie z gry, lecz i tak jest zbyt klaustrofobiczna. W DLC najchętniej zobaczyłbym 2 mapy podobne do Heavy Metalu z BC2 i 2 mniejsze mapki. Chociaż najlepsze byłoby DLC zmieniające okres gry na np. wojne Wietnamską/wojna Koreańska (tego w grach jeszcze nie było)/wojna o Falklandy. W ostatnim przypadku fajnie można by wykorzystać marynarkę i Harriery.

Pytanko: Zmiknął mi pasek na dole battleloga, wiecie co mogę zrobić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CQ Metro / bazar / seine - close combat, najlepsze mapy na infantry only, wszelkie ligi etc. Można spokojnie grać 6v6 lub więcej osób. (jak tu nie lubić tych map? ~500 ticketów, 32 graczy w górę i tylko grać ;)http://imageshack.us/photo/my-images/840/b...0916143652.jpg/

Noshahr Canals - najgorzej zbalansowana mapa ze wszystkich. strona RU nie ma prawa przegrać czy to w rush`u czy CQ. (chyba że są to jakieś pokraki :D)

Caspian / Firestorm - fajne o ile ktoś lubi sobie polatać, czy pojeździć. Firestorm na CQ nie jest zbyt dobrym wyborem ze względu na dużą ilość miejsc do kampienia (lamerstwo leży gdzieś przy punkcie i nie wiadomo na co liczy :S )

Damavand Peak / Teheran Highway - na moje to jakaś pomyłka jest ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damavand Peak nawet mi się podoba na Rushu,chyba z powodu skoku spadochronowego atakujących ;] Chyba najbardziej epickie przejście na kolejny obszar ;].Natomiast Conquest na tej mapie jest całkiem zwalony-jeśli drużyna zajmie tunel to walka ogranicza się tylko do kampienia w dwóch wąskich korytarzach.Moje ulubione mapy to chyba Casprian Border w Conqueście i Noshahr Canals na Rushu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem chyba najszczęśliwszy strzał ze snajpy ;) Valparaiso obrona, trzecia baza. Byłem na tym niby wzgórzu pośrodku, a naprzeciw był Blackhawk. Akurat tak zwolnił, że mogłem przymierzyć i strzelić w pilota. Ale że śmigłowiec był ustawiony do mnie skosem, to na nim się nie skończyło ;) Jeden strzał zakończył żywot zarówno pilota, jak i jednego z gunnerów :P Dla takich momentów warto znosić te lagi i nooberstwo na serwerach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lepszej taśmy to różnica jest i ja osobiście to stosuje, 3-4 sekundy celnego ostrzału będąc na ogonie przeciwnika = wygrana bitwa powietrzna, polecam. Autoładowanie do czołgów też jest wykorzystywane przeze mnie i chociaż nie widzę większej różnicy, pewnie jakaś jest. Ze skanera okolicy jeszcze nie korzystałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione mapki to Metro, Noshahr Canals i Seine Crossing w Rushu. Demavand Peak w sumie tez jest bardzo fajny, o ile tylko obroncy nie spamuja ostrzalu mozdzierzami, a liczba snajperow nie przekracza zdrowego rozsadku. Atakujacy tez zreszta musza byc kumaci, bo wielokrotnie widzialem sytuacje, ze uparcie wciaz szli do natarcia dokladnie ta sama, najkrotsza droga, przez co gineli glupio i hurtowo.

Co do CQ to calkiem dobrze gra mi sie na Seine Crossing i na Demavand Peak. Caspian Border jest ciekawe, o ile tylko walki sa naprawde zaciete, a druzyny zgrane, bo czasem trafiam na mecz, gdzie tak naprawde niewiele sie dzieje i "kazdy sobie rzepke skrobie". Metro w CQ jest bardzo intensywne (ach ta masakra o srodkowa flage :)), ale czesto trafi sie tez mecz, w ktorym atakujacy srodkowa flage niezbyt staraja sie ja przejac, a obroncy nie przejawiaja najmniejszej ochoty by ich bardziej od niej odepchnac i przez caly mecz utrzymuje sie dosc nudny status quo polegajacy na zachowawczej wymianie ognia na odleglosc bez zdecydowanego szturmu na przeciwnika przez jedna czy druga ze stron.

@Salami

Wojna w Korei praktycznie nie wystepuje w grach, podobnie zreszta jak i w filmach. Pamietam tylko dwa tytuly, ktore scisle nawiazywaly do tego konfliktu - symulator Mig Alley oraz Korea: Forgotten Conflict, ktory byl podobny do serii Commandos. Swego czasu wydano tez dodatek do symulatora AH-64D Longbow pod tytulem Flash Point: Korea, ale z tego co pamietam dzial sie on w czasach terazniejszych. Wojne Koreanska nazywa sie czasem Zapomniana Wojna, co jak widac ma tez pokrycie takze na polu gier komputerowych. W sumie to szkoda, bo byl to dosc ciekawy konflikt, tym bardziej, ze oprocz Koreanczykow braly w nim udzial takze USA i Chiny. W dodatku Polwysep Koreanski to w wiekszosci gory i rozlegle doliny, tak wiec zarowno gra RTS (a'la Company of Heroes czy Men of War) czy FPS by sie pewnie sprawdzil. Strategia turowa typu starego ale swietnego Silent Storm tez mialaby sens, podobnie jak i symulatory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kebabr

AD1; Ja skanera okolicy używam w pojazdach przeciwlotniczych i powiem że to jest baaardzoo przydatne urządzenie.

AD2; Jeżeli czołg przeciwnika niema tego założonego a ty tak, to on wystrzeli w ciebie trzy razy a ty w niego pięć i jeszcze zdążysz naprawić swój pojazd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sCothMe

A możesz rozwinąć nieco tę przydatność skanera okolicy?

@topic

Zaś, w końcu setka zabić nożem. I dwie snajperki po trzysta zabić. Ujdzie.

Mam pytanie związane z Battlelogiem: jak zmienić wygląd żołdaka? Bo ja gram głównie Recon'em, a mam w profilu postać medyka ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...