Skocz do zawartości

Poszukujemy/Polecamy


krych777

Polecane posty

Z Batmanem i Supermanem jest sporo serii wydawanych w ramach New 52. Batman Incorporated, Batman, Batman and Robin, Dark Knight, Detective Comics i serie "okołobatmanowe" takie jak Nightwing, Batwing, Batgirl, Batwoman, Catwoman, Birds of Prey itd.

Z Supermanem podobnie, mamy Action Comics, Superman Unchained, Superman i "okołosupermanowe" czyli Superboy, Batman/Superman, Superman/Wonder Woman, Supergirl.

Mało kogo stać na kupowanie wszystkiego (zresztą, poziom każdej serii zależy w dużej mierze od scenarzystów i rysowników jacy ją tworzą) więc nie ma obaw, że coś stracisz koncentrując się tylko na jednej. Każda jednak się odrobinę różni od innej np. Detective Comics teoretycznie powinno bardziej się skupiać na detektywistycznej działalności Batmana, a w serii Batman masz więcej akcji niż detektywistycznych działań. Od siebie mogę polecić z New 52 - "Batman" (to co wydają w Polsce, historia z Trybunałem Sów niezła, a zaraz potem jest świetne "Death of the Family" jako tom 3 tej serii), a jeśli chodzi o Supermana to "Superman Unchained"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka, zamiast Superman #1 zacznę od Action Comics #1 ponieważ chyba tam zaczyna sie wątek Supermana jeśli sie nie mylę.

Rorschach,

Nie zamierzam kupować wszystkich odrazu ani albo zaraz jak sie pojawia w sklepach. Myśle ze 1 komiks co 2-3 tyg mi wystarczy, bede miał zajęcie na kilka lat ;)

Chciałem naprawdę zagłębic sie w te historie od początku i nie niczego ominąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak jak z Batmanem mniej więcej wiem od czego zacząć i niedługo zaczynam czytać, to teraz mam pytanie: Co z Green Arrow? Warto zacząć od Year One czy od czegoś innego? I co dalej?

I drugie pytanie - skąd się dowiadywać o nowych numerach komiksów? Oficjalna strona DC/Marvel?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Devius - nie jest to moja ulubiona postać (nawet wręcz przeciwnie) i jedyny komiks jaki czytałem z Green Arrow to wydany w Polsce w dwóch tomach "Kołczan". Ale może pomogę. Przede wszystkim odradzam komiksy z Green Arrow mające na okładce napis "Brightest Day", wiążą się z dużym eventem w serii Green Lantern jaki miał miejsce kilka lat temu i musiałbyś najpierw ogarnąć właśnie ów event. Niezłym pomysłem jest skupienie się na tomach Green Arrow z New 52.

Poza tym? Najlepiej właśnie zacząć od Year One. A dalej np. "Longbow Hunters", "Quiver", może jakieś komiksy team-upy z Green Lantern, "DC Showcase: Green Arrow" i inne. Dobrą listę masz tu: http://www.tradereadingorder.com/character/green-arrow/

i tu: http://dc.wikia.com/wiki/Green_Arrow_Recommended_Reading

A jeśli chodzi o nowe numery to jeśli masz na myśli zeszyty, a nie tomy, najlepiej właśnie na oficjalnych stronach lub stronach poświęconych danej postaci (np. Batcave w formie newsa publikuje zapowiedzi Bat-tytułów od DC jakie się pojawią w przyszłości). Możesz też sprawdzać strony sklepów komiksowych, zeszyty z przygodami najpopularniejszych postaci się pojawiają krótko po premierze w USA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskiej stronie DC (dccomics.com.pl) lub Marvela (marvelcomics.pl) możesz zobaczyć co wyjdzie w środę. Na DC dziś pojawiła się nowa odsłona Dc Maniaka i zupełnie na dole pisze co akurat wyszło , a Marvela jest rubryka "komiksy wychodzące" gdzie możesz przeczytać też zapowiedzi tych komiksów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@Rorschach

A co do kołczanu to warto wybulić na niego kasę, czy lepiej zacząć przygodę z Green Arrow od New52. Jeśli chodzi o DC to jestem trochę w plecy, a ostatnio zacząłem zauważać to uniwersum (Dzięki Injustice i powrotowi do Batman TAS), w sumie nie wiem, czy swoim zwyczajem łapać stare numery od TM-Semic, czy wyłożyć na coś nowego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cornic - "Kołczan" to historia w której Oliver Queen już jest na dość późnym etapie swojego życia, a zło z jakim się przychodzi mu zmierzyć... zdradzać nie będę ale nie jest to standardowy złoczyńca z galerii wrogów Green Arrowa. Napisana przez Kevina Smitha, którego chyba nie trzeba przedstawiać, trzyma poziom i jest całkiem niezła chociaż motyw z utratą pamięci i odzyskiwaniem wspomnień już wiele razy przerabiany. Czapeczka Robin Hooda i zielony strój to standardowy ubiór Zielonej Strzały, przynajmniej przed New 52 więc tak, w "Kołczanie" tak wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Od zeszłego tygodnia próbuję nieco się rozeznać w uniwersyteckiej bibliotece - w poszukiwaniu komiksów natrafiłem wyłącznie na adaptację "Metamorfoz" Kafki, lecz po dłuższym czasie udało mi się dorwać ciekawą perełkę: "Habibi" od Craiga Thompsona. Komiks ten jest osadzony na bliskim wschodzie i opowiada o losach pięknej Dodoli, która została "sprzedana w małżeństwo" w wieku 9 lat, następnie trafiła do niewoli, gdzie przygarnęła małego chłopca, nadając mu imię Zam. Ich historia jest pełna przemocy, okrucieństwa i seksualnego wykorzystywania, ale również teologii i numerologii. Stylem przypomina nieco "Rycerzy św Wita" i "Persepolis" (tylko tusz i węgiel), ale jej przekaz jest nad wyraz mocny i dosadny - miejscami robiło mi się niedobrze, od podkreślonego naturalizmu. Polecam zapoznać się z tym autorem (w Polsce dostępny na allegro, koszt ok 120 zł, ale komiks ma 700 stron)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Enki Bilal'a widzieliście? 32 grudnia, ogólnie trylogia o Nikopolu? Tam jest mega klimat, co prawda może to nie jest coś w stylu Batmana czy Spidermana, ale jest naprawdę niezłe. Myślę że może można by to trochę porównać do Batmaqn: Arkham Asylum ewentualnie - jeśli szukać nawiązań do Batmana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam do was okropnie laickie pytanie... Mam zamiar zacząć czytać jakąś serię komiksową z Marvela. Miałem styczność tylko z filmami i pojedynczymi informacjami fabularnymi, które sam gdzieś sobie wygrzebałem. Nie wiem, od jakich serii zacząć, nie wiem, które mogłyby mi się spodobać tak jak filmy (Iron Man, Punisher, Ghost Rider, Spider Man, Wolverine, Cpt. America, Avengers, X-Men). Chodzi mi o łatwość odnalezienia się w historii (tak, ja naprawdę jestem tak "not into" komiksy i ich wydawanie biggrin_prosty.gif). Bylibyście, braci forumowa, w stanie coś mi polecić, coś od czego mógłbym zacząć bez streszczania sobie innej serii?

Pozdrawiam

wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woah, z filmową wiedzą ciężko zacząć czytanie jakiejkolwiek interesującej serii. IMO powinieneś zainteresować się komiksami z uniwersum Ultimate. Opowiadają historię od zera, a są dobre i stosunkowo przystępne dla czytelnika z XXI wieku. Ultimates i Ultimate Spider-Man rekomenduję. Nie wiem jak jest z Ultimate X-Men, ale czytałem kilka zeszytów i była to fajna, rozrywkowa seria.

Jeśli chodzi o Iron Mana - polecam komiks Extremis.

Spider-Man - wspomniana już seria oraz The Amazing Spider-Man Straczynskiego. Jego run zaczyna się od Powrotu do Domu (Coming Home - ukazał się w Polsce).

Nie jestem ekspertem od Avengers, ale tutaj chyba warto wyróżnić komiksy Bendisa. Swoją erę rozpoczął bodaj od Tajnych wojen (Secret Wars - ukazał się w Polsce).

Swego czasu Grant Morrison zaliczył bardzo dobry run w New X-Men. Tę serię też polecam. Później możesz spróbować Astonishing X-Men, Jossa Whedona. Tutaj płynna lektura może być trudniejsza, ale komiks jest fenomenalny. :D

generalnie radziłbym czytać lepsze komiksy niż te od Marvela. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarthMetalus

Hah, dzięki za odpowiedź wink_prosty.gif. A mógłbyś sprecyzować, jakie "lepsze komiksy, niż te od Marvela" masz na myśli? Jestem otwarty na różne serie, różne wydawnictwa, nie koniecznie "superbohaterskie" smile_prosty.gif.

Z komiksów tak po prawdzie czytałem tylko Watchmen (pod wpływem filmu, dawno) i mi się bardzo spodobał. Ale to parę lat temu, jeden cały komiks (bodajże 12 odcinków w jednym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Ponoć komiksy z New 52 ze strzałą w tytule są okropne, dlatego stawiałbym na Kołczan. :3

To była prawda do czasu przejęcia Grenn Arrow przez Lemire'a, który od nowa zefiniował postać i wydobył serię z niebytu. Warot więc zacząć od tego tomu http://www.goodreads.com/book/show/18373331-green-arrow-vol-4

Mam do was okropnie laickie pytanie... Mam zamiar zacząć czytać jakąś serię komiksową z Marvela. Miałem styczność tylko z filmami i pojedynczymi informacjami fabularnymi, które sam gdzieś sobie wygrzebałem. Nie wiem, od jakich serii zacząć, nie wiem, które mogłyby mi się spodobać tak jak filmy (Iron Man, Punisher, Ghost Rider, Spider Man, Wolverine, Cpt. America, Avengers, X-Men). Chodzi mi o łatwość odnalezienia się w historii (tak, ja naprawdę jestem tak "not into" komiksy i ich wydawanie biggrin_prosty.gif). Bylibyście, braci forumowa, w stanie coś mi polecić, coś od czego mógłbym zacząć bez streszczania sobie innej serii?

Pozdrawiam

wink_prosty.gif

Możesz przeczytać chociażby Uncanny X Force Remendera http://www.goodreads.com/book/show/9919142-uncanny-x-force

lub PunisherMAX Aarona http://www.goodreads.com/book/show/7860101-punishermax-vol-1

albo Alias Bendisa http://www.goodreads.com/book/show/6150845-alias-ultimate-collection-vol-1

Jest naprawdę mnóstwo serii, w których znajomość innych wydarzeń nie jest konieczna.

Miałem na myśli komiksy od Image/Vertigo.

Również jestem fanem Vertigo, zwłaszcza komiksów Morrisona. Doom Patrol to jedna z najlepszych rzeczy z jakimi miałem styczność w życiu, a czytam już sporo czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kojarzy ktoś komiks o takim gostku (chyba z piekła) który ma poparzoną skórę, jest łysy i chodzi w czerwonym płaszczu? Kiedyś (dawno,dawno) temu czytałem taki komiks i nie mogę sobie przypomnieć co to za gostek???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od dłuższego czasu obserwuje trzy komiksy jak "Batman. Powrót mrocznego rycerza. Mistrzowie komiksu." Franka Millera, "V jak Vendetta" Alana Moorea, "Batman. Ziemia Jeden" J Geoffa. Czy ktoś z Was miał styczność z wymienionymi komiksami? I mógłby mi nieco więcej powiedzieć na ich temat? Który bardziej warto kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...