Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

XxxMaroxxX7

Czy Komputer bez gier MMORPG upadłby?

Polecane posty

Ale ten temat wiaze sie z walka konsole vs. PC i tego sie nie da tutaj uniknac. W dziale rozmawiamy tazke dlaczego moglyby upasc MMO na PC i dlaczego ta platforma bylaby wtedy na straconej pozycji, jesli w ogole. Tutaj nie da sie nie mowic o konsolach jako alternatywie (bo jesli PC upadnie to kazdy chce wiedziec jakie sa alternatywy - to one powoduja upadek jednych rozwiazan na rzecz drugich).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh no nawet możliwe :<. Ja swojego czasu zagrywałem się tylko w MMORPG-i (Guild Wars, World of Warcraft, Mu Online) i teraz wciąż gram w WoW-a, ale znajdzie się też czas na Cs-a albo Kotor-a :). MMORPGI moim zdaniem są najmocniejszą "bronią" PC i tak pozostanie chyba przez dosyć długi czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tam nie wiem. Ale jakby np. do konsoli standardowo można było podłączyć dowolną klawiaturę i mysz (bez żadnych przejściówek) oraz robili MMO i FPS na tą platformę z uwzględnieniem tej możliwości to dla gier na pewno kupiłbym konsolę. W końcu na stałe też bym wywalił Windowsa. Kompa używałbym chyba tylko do poczty i neta. No i jeszcze programy biurowe, czy grafika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rynek giercowy jest obecnie pod dyktando konsol. multiplatforming - powoduje, że jakość grafiki jest taka ile wyciągnie najlepsza z konsol.

gry stricte na pc (oprócz MMO) wychodzą coraz rzadziej. komputery przestają być docelowymi platformami. obronią się tylko jako stanowiska pracy z możliwością pogrania. tak prorokuje ;)

nie opieram się tylko na polskim rynku bo ciągle nie ima się standardom zachodnim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież komputery to nie tylko "konwersje" z konsol! Jest mnóstwo "exclusive'ów", chociażby takich jak proste (darmowe!) gierki których na konsolach jakby trochę brak. (może i Arcade'y na X360 to coś już jest ale precz z MS pointsami!)

A co do gier które z ręką na sercu można nazwać pełnoprawną grą (i za które trzeba zapłacić) to wiele osób mając do wyboru wersję komputerową i powiedzmy PS3 wybierze właśnie tę blaszakową dla możliwości dogrania ewentualnych modów, czy (znam takie osoby) chociażby dla klawiaturowego sterowania na którym można zrobić skróty itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rynek giercowy jest obecnie pod dyktando konsol. multiplatforming - powoduje, że jakość grafiki jest taka ile wyciągnie najlepsza z konsol.

Ale też dzięki temu rzadziej trzeba cokolwiek w PC wymienić. Grafika zawsze była głównym czynnikiem wymuszającym upgrade. Zastopowanie jej rozwoju to akurat dobra rzecz.

gry stricte na pc (oprócz MMO) wychodzą coraz rzadziej.

W tym roku masz już: Settlers 7, Napoleon: TW, za tydzień StarCraft 2, w sierpniu Elemental: War of Magic, we wrześniu Cywilizacja V, jakoś w grudniu Blood Bowl: Legendary Edition. A pewnie jeszcze trochę by tego znalazł, tylko nie chce mi się szukać.

nie opieram się tylko na polskim rynku bo ciągle nie ima się standardom zachodnim

I ten zachodni rynek rzucił się na StarCrafta 2 jak głodny na chleb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komputer upadnie pewnie że nie, chyba że go zrzucimy z dość dużej wysokości ;P, a tak na serio jeśli chodzi o rynek gier na PC to prawdą jest że dużym procentem są właśnie gry MMO, lecz nie świadczą one o jego wielkości, "majestatyczności xD", wystarczy chociaż spojrzeć na portal społecznościowy xfire, czy też steam, w większość wypadków są to sieciowe FPS i to właśnie on nakręcają ten rynek, walką pomiędzy takim markami jak Battlefield, Call of Duty, Left 4 Dead 2, warto spojrzeć ilu ludzi w nie gra, World of Warcraft ma masę graczy, lecz on właściwie dominuje wśród gier MMORPG, a w shooterach jest nadal zaciekła walka, i dopóki takie sieciówki będą wychodziły na PC dopóty rynek PC będzie się bardzo dobrze trzymał. Ale warto też dodać o niszy jaką stanowią RTS, nie mają tylu zwolenników jak FPS, ale tylko na komputerach tak na dobrą sprawę uświadczymy jedyne sensowne strategie, są jeszcze stare oldschoolowe RPG i poczciwe P&C których nie uświadczmy na innych platformach, a jeśli już tak to w słabej jakości. Trudno w takiej sytuacji mówić o upadku rynku gier komputerowych, nawet jeśli zabraknie gier MMORPG, co zresztą jest mało prawdopodobne, to i tak będzie się dobrze trzymał.

I jeszcze jedno czy jak by WoW upadł to rynek gier PC na prawdę mocno ucierpiał ? Cóż Blizzard (prawdobodbnie by upadł) my mnóstwo stracił, a my nie uświadczylibyśmy nowych odsłon WoW to był by koszmar naprawdę :P. Ale inne teoretycznie słabsze gry jak Aion czy Guild Wars wyszły by

z cienia tego potwora hyh... Trzeba też zauważyć że osoby które dość "ostro" grają w WoW, zazwyczaj są tak zajęci swoją grą, że rzadko kupują nowe tytuły, więc może zaczęli by kupować inne gry. Może nie zauważyłem innych aspektów upadku "wielkiego" WoW, które by przyczyniły się do pogrążenie rynku gier pecetowych ? Jeśli tak to chciał by o nich przeczytał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Blizzard (prawdobodbnie by upadł)

Blizzard potrafi dłubać kilka lat przy grze po czym ot tak ją wywala do kosza, bo oni uznali ją za zbyt słabą. WoW na pewno dał im znaczne dochody, ale bez niego by też spokojnie dawali radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gdyby upadło MMORPG to nie było by to zbyt odczuwalne dla PC, może by to cios był, ale nadal są ludzie którzy używają PC do grani np.: Ja

Ja cały czas słyszę że konsole przewyższając PC, ale tego nie widzę.

Mogę jeszcze dodać że jeżeli już PC miałby upaść po zniknięciu MMORPG , to i tak to się nigdy nie stanie, bo Blizzard jest niezwyciężony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...