Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

XxxMaroxxX7

Czy Komputer bez gier MMORPG upadłby?

Polecane posty

Sieciowe strzelanki też potrafią nieźle uzależnić, jednak MMORPG potrafi na całe noce, a FPS na kilka godzin. Ja bym się cieszył, gdyby MMO upadły, to może powstałby nowy gatunek gier, albo tworzono by więcej np. symulatorów, których ostatnio brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Tak samo, jak każda inna gra... Dziwny człowiek jesteś, bo wychodzi na to, że wypowiadasz się na temat, o którym nie masz większego pojęcia.

Jakoś od żadnej gry się jeszcze nie uzależniłem. A z tego co czytałem o MMO, choćby na stronie CDA wynika, że od MMO jest się o wiele łatwiej uzależnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Tak samo, jak każda inna gra... Dziwny człowiek jesteś, bo wychodzi na to, że wypowiadasz się na temat, o którym nie masz większego pojęcia.

Zgadzam się z tym. Nie masz pojęcia nic a nic o temacie, a się wypowiadasz. A poza tym FPS'y też potrafią wciągnąć na całą noc. Pamiętam jak mnie nie raz HL 2 wciągnął na noc :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zerwanie jednej nocy. Tak to każdy potrafi. Weźcie takie Chiny. Prawie 2.6 mln osób uzależnionych od MMO. Tworzą tam już terapię leczniczą na te gry. Nie mówię, że każdy jest uzależniony. Każdy może się uzależnić, jeśli nie będzie potrafił przestać i przestanie odróżniać rzeczywistość od gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piper

Ja się swego czasu uzależniłem od HoM&MIII. Przez dobry rok, po kilka godzin dziennie miałem sesję z tą gierką.

Chcesz przykład na nie MMO uzalezniające? Choćby Counter Strike. Znam kilka osób, co potrafią całą noc siedzieć przy tym tytule.

@Spilner

:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Gdyby nie gry MMO prawdopodobnie PC zakończył by żywot jako maszynka do gier. Już na największych i najbardziej solidnych producentach niema co polegać (Rockstar, IW/Activision, EA Sports). I co z tego , że do PC potrzebne są coraz to nowsze karty graficzne? Jak dotąd gry na PC nie różnią się graficznie, aż tak bardzo, od tych z konsol. A co ładniejsze gry (Crysis) nie odniosły komercyjnego sukcesu i ich kolejne części zostają wydane na konsole. Potencjał w komputerach jest ogromny, ale niestety nikt go nie chce wykorzystać. Dopóki są dobre gry MMO będą wydawane inne gry, no ale w słabych konwersjach z konsol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie?

Wg mnie większość z tych graczy przerzuciłaby się na gry FPP (maybe CS?).. Oczywiście oprócz wyżej wymienionego gatunku są platformy, symulatory i inne bzdety..

Sam posiadam bardzo dobrą opinie o MMO, gdyż spędziłem nad nimi dosyć dużo miło spędzonego czasu =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Gdyby nie gry MMO prawdopodobnie PC zakończył by żywot jako maszynka do gier. Już na największych i najbardziej solidnych producentach niema co polegać (Rockstar, IW/Activision, EA Sports). I co z tego , że do PC potrzebne są coraz to nowsze karty graficzne? Jak dotąd gry na PC nie różnią się graficznie, aż tak bardzo, od tych z konsol. A co ładniejsze gry (Crysis) nie odniosły komercyjnego sukcesu i ich kolejne części zostają wydane na konsole. Potencjał w komputerach jest ogromny, ale niestety nikt go nie chce wykorzystać. Dopóki są dobre gry MMO będą wydawane inne gry, no ale w słabych konwersjach z konsol.

Nieprawda. Gry PC zawsze sprzedawały się lepiej niż gry konsolowe, a wiadomo, że twórcy będą chcieli na tym zarobić.

Nie różnią się graficznie? Nieprawda. Choćby w ME widać było różnice grafiki, a w HAWX i Shellshock 2 optymalizacji.

MMo nie trzymają PC jako platformy. W FPSy gra się lepiej na PC, w żaden symulator nie pograsz na konsoli. Przestane się rozpisywać, bo to by było już nie do tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spilner

To co napisałeś to tylko Twoje zdanie. Jakoś IW stworzyło MW2 z mylą o konsolach tak samo OF: DR, a to są FPS. Jeżeli nie widzisz co się dzieje w branży z PC to Twój problem. Teraz praktycznie niema gier ekskluzywnych na PC, nawet edycje kolekcjonerskie są lepsze na konsole. :dry: A kiedy ostatnio wyszła na PC symulacja z prawdziwego zdarzenia, porządny RTS, RPG, który nie wyszedł również na konsole? Jak na razie to można polegać tylko na WoW, cały czas trzyma bardzo wysoki poziom. To smutne, ale coś w tym jest, dopóki są gry MMO PC jakoś się trzyma. I takie gry mają większy sens bo "trudniej je spiracić", potrzeba pirackich serwerów itd. itp. Ciekawe dlaczego wieść o braku dedyków w MW2 tak oburzyła pecetowców. Tytuły z dobrym multi lepiej się sprzedają na PC, bo to zwiększa żywotność produkcji, i nawet ktoś kto piraci gry woli kupić oryginała i grać na normalnych serwerach jak człowiek. Ja bardzo bym chciał, aby PC ciągle pozostał w grze bo nigdy nie zniżę się do tego poziomu, aby grać w FPS na padzie. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spilner

To co napisałeś to tylko Twoje zdanie.

To chyba oczywiste, że nie mówię za innych.

Spilner

Teraz praktycznie niema gier ekskluzywnych na PC, nawet edycje kolekcjonerskie są lepsze na konsole. :dry: A kiedy ostatnio wyszła na PC symulacja z prawdziwego zdarzenia, porządny RTS, RPG, który nie wyszedł również na konsole? Jak na razie to można polegać tylko na WoW, cały czas trzyma bardzo wysoki poziom. To smutne, ale coś w tym jest, dopóki są gry MMO PC jakoś się trzyma. I takie gry mają większy sens bo "trudniej je spiracić", potrzeba pirackich serwerów itd. itp. Ciekawe dlaczego wieść o braku dedyków w MW2 tak oburzyła pecetowców. Tytuły z dobrym multi lepiej się sprzedają na PC, bo to zwiększa żywotność produkcji, i nawet ktoś kto piraci gry woli kupić oryginała i grać na normalnych serwerach jak człowiek. Ja bardzo bym chciał, aby PC ciągle pozostał w grze bo nigdy nie zniżę się do tego poziomu, aby grać w FPS na padzie. :happy:

Nie ma gier ekskluzywnych? Jakoś Stalker cały czas czuje niechęć do konsol.

Symulacja - a choćby taki Black Shark (na świecie rok temu, w Polsce w kwietniu), Trainz Simulator 2009, a pod koniec roku wychodzi nowy symulator pociągów. Wiadomo, że ich jest najmniej.

Risen - na PC dobry erpeg, a na konsolach kompletnie nieudany (podobno).

Mówisz tutaj raczej o piractwie - zrozum, że nie wszyscy grają w MMO.

Jest wiele pirackich serwerów w WoW, Metinie i innych, więc ten gatunek nie wyróżnia się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez MMO rynek PC na pewno by nie upadl - wystarczy spojrzec na inne tytuly jakie sie sprzedaja na tym rynku. Jesli tylko MMo byloby takie dobre na PC to jak wyjasnic to, ze sprzedaja sie takie gry jak PES, NFS, Crysis, CoD, i wiele, wiele innych? Mozna oczywiscie tlumaczyc, ze to dlatego, iz gracze MMO kupuja takze inne tytuly i jakby dac MMO na konsole to zostali by na konsolach, ale takie tlumaczenie jest bezsensowne. Dlaczego? Bo MMO maja male wymagania systemowe i takie osoby (ktore graja na PC tylko przez brak MMO na konsolach) moglyby juz dawno przestac kupowac nowe komputery zeby byc zdolnym odpalic Crysisa - do WoW i innych MMo starcza nawet najstarsze zlomy, a przeciez w reszte gier mogliby grac na tanszych konsolach, prawda? Skoro jednak wydaja kase na cos innego niz MMO, a takze sprzet do tych innych gier potrzebny, to oznacza, ze CHCA grac na PC i tutaj by zostali gdyby na konsole rowniez powstawaly MMO.

PC ma takze inna bardzo mocna strone - multi na konsolach to tylko polowa tego co oferuje PC. Dzieki serwerom dedykowanym gracze PC tworza rozmaite spolecznosci; ludzie przychodza miesiacami na jedeni ten sam serwer zeby pograc ze znajomymi i pogadac. Na konsolach (a takze schrzanionych konwersjach typu MW2) spolecznosc praktycznie nie istnieje bo gracz spotyka sie z losowymi ludzmi. Oczywiscie 'system przyjaciol' i tym podobne sa pewnymi rozwiazaniami, ale to tylko polsrodki nijak sie majace do mozliwosci PC pod tym wzgledem.

Na drodze konsol do stania sie tak atrakcyjnymi jak PC (dla graczy multi) pozostalo jeszcze wiele barier do pokonania. I szybko wcale to nie nastapi bo z punkty widzenia branzy i marketingu znacznie lepszym wyborem jest sprzedaz kolejnych generacji konsol wprowadzajacych tylko wybrane zmiany, a nie, wszystkie 'straight away'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...