Skocz do zawartości
Turambar

Sporty zimowe

Polecane posty

Konkurs bardzo loteryjny i chyba dobrze się stało, że nie został dokończony. Stoch pokazał klasę, bo przy tak ciężkich warunkach udało mu się oddać bardzo dobry skok. Denerwuje mnie postawa Dawida Kubackiego. Od dłuższego czasu wszyscy narzekają na jego styl. Zbyt wysoko w górę, a potem leci jak kłoda w dół. Wydaje mi się, ze przez tak długi czas, od momentu wyłapania tych błędów u Dawida, powinna następować poprawa, ale niestety dalej jest to samo. Dzisiaj nawet komentator Eurosportu był w połowie skoku przekonany, że Kubacki poleci dalej niż Włoch, a nagle wszystko się posypało. Co więcej Dawid ma problem ze znoszeniem na prawa stronę. Być może jest to kwestia złego odbicia (za bardzo z jednej nogi) i zamiast lecieć w linii prostej, traci metry (tak mi się wydaje, ekspertem nie jestem). Jeżeli nie da się tych błędów wyeliminować, to ciężko będzie myśleć o dobrych wynikach sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy konkurs w Bad-Mitterndorf średnio udany dla Polaków. Stoch nieźle lecz bez błysku (6), Żyła trochę lepiej (15), Ziobro po niezłych próbach (17), Kot od paru konkursów kręci się na końcu 2 i początku 3 dziesiątki (19). Najlepiej skakał dziś niezawodny ostatnio Kasai, którego dzisiejsze zwycięstwo nie było dla mnie zaskoczeniem. Liczę jutro na lepsze wyniki, zważywszy na to, że nie ma przecież paru zawodników z czołówki PŚ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs bardzo ciekawy. Cieszy mnie zwycięstwo Kasai. Ten zawodnik jest niesamowity.

Co do Polaków- dobry występ Stocha, reszta przyzwoicie, ale bez błysku

Na szczęście informacje dotyczącego Morgiego są coraz lepsze. Ma zawodnik wielkiego pecha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę Thomasa, zdolny zawodnik ale ostatnio ma czarną serię skoków i wypadków.

Dzisiejszy konkurs pozytywnie mnie zaskoczył. Nie spodziewałem się zwycięstwa Kasai, ale reszta skoczków też nie wypadła źle. Trochę rozczarował mnie Klemens Murańka.

Poza tym to bardzo lubię zawody na "mamutach", budują wspaniałą atmosferę i emocje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgenstern jest w wyśmienitej formie, ale niestety na przeszkodzie stają mu upadki i kontuzje. Szkoda, bo od początku wydawał się być jednym z faworytów na IO. Teraz nie wiadomo jak to będzie.

Polacy dziś pokazali się z w miarę dobrej strony, Stoch całkiem dobra pozycja jak na zawodnika, który nigdy nie był wyśmienitym lotnikiem. Niby zawsze skakał dobrze, ale czołówka zawsze mocno odstawała i tak właściwie było również teraz. Pozostali również całkiem ok, choć szkoda trochę skoku Murańki. Ciekaw jestem dnia jutrzejszego, bo dzisiejsze zawody w całej rozciągłości były całkiem wyrównane pod względem warunków, choć momentami trochę zawiewało z tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy konkurs był bardziej ciekawszy niż dzisiejszy. Kasai w znakomitej formie, wczorajsze zwycięstwo i dzisiejsze trzecie miejsce dobrze wróży na przyszłość. Stoch uratował pozycję lidera, lecz dzisiaj nie zachwycił, tak jak pozostali nasi zawodnicy, choć dobre 10 miejsce uzyskał Kot.

Gratulacje dla Petera Prevca za zdobycie małej kryształowej kuli.

Edytowano przez krzys242
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudne te konkursy były (zdarzyło się, że nawet mi się zdrzemnęło) akurat co do skoków naszych, to jedna wielka niewiadoma, ale najlepiej niech oszczędzają się przed igrzyskami, choć chciałbym też żeby w nadchodzącym tygodniu godnie się zaprezentowali. Kasai mnie zachwycił i może to być czarny kuń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy konkurs był przeciętny. Przez większość czasu nie przypominało to w ogóle lotów. Nasi skoczkowie skakali na swoim poziomie. Ani nie zachwycili ani nie dali plamy.

Warto zwrócić uwagę na dobrą formę Prevca. Widać że jest w formie i może namieszać na IO. Kasai to klasa sama w sobie

Teraz skoki w Polsce. Zawody w Wiśle odbędą się zgodnie z planem. Liczę na dobre skoki naszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody w Wiśle za nami.

Stoch pokazał się z dobrej strony. Szkoda zwłaszcza straconych punktów przy lądowaniu w pierwszym skoku. Jednak widać że trening w Polsce dobrze mu zrobił.

Ciekawą decyzję podjął Kruczek o nie wystawieniu w drużynie Żyły i Kota. Niedawno byli pewniakami do drużynówki. Jednak Kot był ostatnio chory, a Żyła skacze tak sobie.

Liczę że dziś będziemy w pierwszej piątce

PS. Nie wiem jak Was, ale bardzo mnie wkurzała transmisja skoków na TVP. Dlaczego podczas zawodów, TVP przeprowadza wywiady z naszymi zawodnikami. Zamiast skupić się na zawodach, muszę słuchać wywiadów. Rozumiem po konkursie, ale nie podczas. Jakie Wy macie opinie?

Edytowano przez gr86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast skupić się na zawodach, muszę słuchać wywiadów. Rozumiem po konkursie, ale nie podczas. Jakie Wy macie opinie?

Nie mam żadnej, bo od lat oglądam na Eurosporcie. Błachut może i ma swoje wady, ale przynajmniej koncentruje się na zawodach, mówi kto skacze, ile musi skoczyć aby prowadzić itd. Na TVP przestałem oglądać jeszcze za czasów Szaranowicza jak to pan Włodek potrafił kilka skoków przegadać o pierdołach, a w przerwie obowiązkowe studio i gadanie z jakimiś celebrytami. Zobaczymy jak to jest na TVP jutro, bo Eurosport daje transmisję z odtworzenia, więc chcąc nie chcąc trzeba będzie obejrzeć w państwowej telewizji... Do Rudzińskiego nic nie mam, ale Szczęsny to taki komentator ze szkoły Szaranowicza i Szpakowskiego, czyli gadanie o tylnej części Maryny na okrągło i niezdrowa ekscytacja niektórymi skoczkami. Jeśli tylko mogę, to ograniczam dawkowanie Szczęsnego.

A co do realizacji w TVP to normalka. Parę lat temu w trakcie transmisji z Tour de Pologne dawali przerwę na Teleexpress na 20 km przed metą, czyli akurat wtedy, kiedy zwykle zaczyna się dziać, nawet jak wyścig nudny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja często oglądam i tu, i tu. Na TVP (wszystko jedno kto komentuje) jest zwykle dość irytująco, ale przynajmniej mamy pełną informację, na Euro rzadko kiedy wspomną np. o zmianie belki...

UPDATE: Czwarte miejsce u nas, to słabizna. Kruczek zaryzykował nieudanie (z Kubackim się udało, ale już z Murańką nie), lepiej jednak dzisiaj było dać zawodnika w przeciętnej formie, lecz pewnego, niż liczyć na błysk Klemensa, ale takie są uroki bogactwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarte miejsce jest słabym wynikiem? to chyba naprawdę żeście się nakręcili. Trzecie miejsce było maksimum, ale sądzę, że spisaliśmy się przyzwoicie. Kubacki zaskakująco dobrze, Ziobro nieźle, Murańka powinien odpocząć, bo widać, że nie wytrzymuje kondycyjnie, a Stoch po prostu jest jeszcze w niewłaściwej formie powiedzmy sobie szczerze. Kot na pewno też nie oddałby rewelacyjnych skoków, a Żyła to jedna wielka niewiadoma. Pochwalam decyzję Kruczka, bo to był właściwie ostatni moment by sprawdzić inny wariant na skoki drużynowe. Japonia i Słowenia będą walczyć o złoty medal w Sochi, a nam pozostanie piąte miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny konkurs za nami.

Wygrana Słoweńców troszkę mnie zaskoczyła.Jednak Prevc i pozostali pokazali się z dobrej strony. Diethart zawalił swój skok. Co do naszych- nie zawiódł Kubacki. Pozostali nie skakali źle, ale czegoś mi brakowało. 4 miejsce to jest dobry wynik. Wiadomo że nie mamy szans na zwycięstwo, ale o brąz możemy walczy na IO

Jestem ciekaw jak jutro wypadną nasi i kogo zabierze Kruczek

Edytowano przez gr86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja często oglądam i tu, i tu. Na TVP (wszystko jedno kto komentuje) jest zwykle dość irytująco, ale przynajmniej mamy pełną informację, na Euro rzadko kiedy wspomną np. o zmianie belki...

A ja właśnie zwróciłem uwagę, że na Eurosporcie komentator zwraca na to uwagę. Niestety ale mam alergię na Szczęsnego więc od TVP trzymam się z daleka.

BTW Możecie się ze mną nie zgadzać, ale IMO Kruczek powinien zabrać na igrzyska Kubackiego. On ma takie wybicie, że na normalnej skoczni może powalczyć, rok temu na MŚ skakał na "normalu" wyśmienicie, ino w konkursie chyba siadł psychicznie. Zobaczymy jak będzie jutro, czy wytrzyma presję, ale myślę że powinien dostać szansę, może czegoś się nauczył...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na konkurs drużynowy a tu klapa. Liczyłem na trzecie miejsce, lecz Stoch nie wytrzymał presji i skończyło się na czwartym. Nasi skoczkowie zaprezentowali się pozytywnie, jednak to nie wystarczyło na podium. Konkurs był bardzo ciekawy, sytuacja na podium zmieniała się jak w kalejdoskopie. Do końca nie wiadomo było kto wygra, ostatecznie wygrali Słoweńcy i za to gratulacje.

Japonia i Słowenia będą walczyć o złoty medal w Sochi, a nam pozostanie piąte miejsce.

Nie zapominajmy o drużynie Niemieckiej i Austriackiej którzy również mają szansę na złoty medal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego, mając naprawdę dobrych skoczków, nie mielibyśmy wygrywać (i to jeszcze u siebie)? o_O Widzę, że niektórzy mają słabe wymagania. Ja byłbym w tym momencie średnio zadowolony, gdybyśmy zajęli trzecie miejsce...

Zgadzam się jednak, że najważniejsze teraz jest sprawdzenie zawodników przed igrzyskami, a nie silenie się za wszelką cenę na mało znaczący w tej chwili sukces.

Tylko, czy konkurs u nas jest wiarygodnym testem?

@Turambar

Szczęsny to tragedia...=)

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austriacy w tej chwili mają problem z tym, że drużynę będą tworzyć zawodnicy, którzy poza Szlirim nie mają doświadczenia na tak wielkich imprezach. Szliri, Diethart, Haybo(e)ck i Poppinger powinni być pewniakami. Kadra na drużynówkę będzie też pewnie zależeć od możliwego powrotu Morgensterna, ale w dalszym ciągu najmniej dwójka skoczków nie miałaby tego doświadczenia i mogłaby się spalić.

Nasz wynik w dzisiejszym konkursie mógłby być lepszy gdyby chociaż odrobinę lepsze skoki oddał Murańka (który moim zdaniem poprzednimi skokami pokazał, że miejsce w kadrze na IO mu się należy). No i drugi skok Stocha... Biorąc pod uwagę to, że była to drużyna bardziej eksperymentalna to ostateczny wynik nie jest najgorszy. Choć szkoda trochę podium, bo rywale nie zawiesili dziś poprzeczki szczególnie wysoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antros@

Bo może warto zobaczyć, że są zespoły zdecydowanie lepsze od nas? Szkoda, że nie było Japończyków, bo chciałbym zobaczyć jak Kasai skacze i może to głupio zabrzmi, ale to on jest dla mnie czarnym koniem, bo na bank z Ammanem będzie walczyć o zwycięstwo w Sapporo. Kruczek powinien mimo wszystko pięciu zawodników do Japonii wysłać. Biegun, Zniszczoł, Kłusek, Kot i Kubacki.

Co do komentatorów, to wyjątkowo włączyłem sobie TVP Sport. Chciałem wiedzieć co się stanie gdy nasi będą mieli szansę na podium. Janusze się cieszyli i całe TVP też, ale coś czułem, że Stoch skoczy słabiej. Może to dlatego, że jestem przygotowany do takiego pompowania nieudolnego balonika. Wymagania mamy coraz wyższe, bo media pompują jakieś dziwne zjawiska. My skaczemy średnio lub solidnie. Nie ma takiej normalności i stabilizacji formy, bo dziwne jest to, że jeżeli Stoch nie skoczy, to na pewno nie zawali Żyła i na odwrót. Powinien poziom być wyrównany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Zdecydowanie, ciekawe które? To już nie te czasy, kiedy takie miejsca cieszyły. Jest pięć, sześć czołowych zespołów i każdy z nich może wygrywać. Gdyby dzisiaj wszyscy nasi zawodnicy zwyczajnie nie psuli skoków, podium byłoby murowane, nie trzeba było specjalnie się wysilać. A gdyby jeszcze byli w optymalnej formie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dzisiejszy konkurs to totalna komedia i żal. Austriacka mafia i przeciąganie konkursu. Już pal licho, że połowa skoczków miała słabe i niesprawiedliwe warunki, ale zachowanie Pontniusia jest żenujące i powinien dostać karę finansową, bo nie on ma decydujący głos w skokach narciarskich.

Jestem dziwnie spokojny, że gdyby Bardal i Stoch zepsuli swoje skoki, to Popiś nic by nie mówił i siedziałby sobie spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizatorzy po prostu chcieli naprawić swój błąd, bo trzymali Dietharta dość długo i w tym czasie deszcz zdążył napadać do torów. Złość Pointnera jest dla mnie zrozumiała - organizatorzy pokpili sprawę, bo w czasie gdy Austriak siedział na górze powinni zadbać o tory. Wyszło tak, że za drugim razem też napadało, a organizatorów to nie obeszło i znów puścili zawodnika po mokrych torach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne... Hofer przestraszył się Pointnera. Zaraz ten koleś będzie chciał rządzić wszystkim co ze skokami związane. Uwielbiam oglądać skoki, ale to naprawdę przestaje być zabawne.

Druga seria ma być za kilka minut, to mój komentarz

hahahahahahahah!!!

Kpina. Przecież ten konkurs jest bardzo niebezpieczny. Deszcze, silny wiatr i rozbieg. Aż strach pomyśleć co by było gdyby zawodnik zatrzymałby się przy wybiciu z progu.

Może w Sapporo będzie poważniej.

Edytowano przez Wysokiandrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizatorzy po prostu chcieli naprawić swój błąd, bo trzymali Dietharta dość długo i w tym czasie deszcz zdążył napadać do torów. Złość Pointnera jest dla mnie zrozumiała - organizatorzy pokpili sprawę, bo w czasie gdy Austriak siedział na górze powinni zadbać o tory. Wyszło tak, że za drugim razem też napadało, a organizatorów to nie obeszło i znów puścili zawodnika po mokrych torach.

Stocha też trzymali, też suchych torów najazdowych nie miał i jakoś mu nie pozwolono powtarzać. Sorry, dla mnie nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takiego kombinatorstwa. Jesli warunki były takie to należało po prostu anulować zawody i tyle. W końcu już raz to zrobili jak zostało 9 skaczących.

Edytowano przez Demilisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...