Skocz do zawartości
Turambar

Sporty zimowe

Polecane posty

Wiele razy sobie wyobrażałem, jak jakiś przebrzydły Niemiec lub Austryjak zsuwa się tak z zeskoku a Małysz albo Stoch wygrywają konkurs. Ale Ito było szkoda - bidula u siebie tak się skompromitował. Jak mu sie ta ręka omsknęła, to po co wyjmował jedną nartę z toru? To był najgorszy ruch z możliwych. Dobrze, że zatrzymał się przed progiem i nic mu się nie stało.

Kamil znowu miał słabszy 2 skok. Żal, że nie doleciał do 130 metrów. A Kot miał znowu tylko jeden dobry. Też mam nadzieję, że się poprawi w Norwegii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięciu Polaków zakwalifikowało się do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w lotach w Vikersund. Świetne 3 miejsce w kwalifikacjach zajął Piotr Żyła. Kamil Stoch który nie musiał się kwalifikować uzyskał dobry wynik 218.5 metra.

Sobotni konkurs rozpocznie się o 16:00.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie dzisiaj Żyła zaimponował... No taki skok to poezja. Kamil jeszcze lepiej, ale tutaj odezwali się sędziowie i notami uwalili Polaka. Zaraz potem Amann skacze 3 metry krócej ale ma noty 19 i wskakuje na 2 miejsce. To jest jawna niesprawiedliwość. Gregor był dziś bezkonkurencyjny ale Stoch powinien zająć drugie miejsce a nie piąte. Żyła spoko 6 a Kot I miętus na miarę swoich możliwości. Było na co popatrzeć, jutro niech nasi skaczą jeszcze dalej.

@DOWN: krzys242 dodaj coś od siebie. Takie streszczenia to ja czytam na wp. A ty co myślisz tak ogólnie?

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch Polaków w 10 dobre skoki Kamila Stocha i zwłaszcza Piotra Żyły dały 5 i 6 miejsce. Potwierdza się fantastyczna forma od początku sezonu. Prawdziwe loty były dopiero w drugiej serii kiedy to belka poszła o trzy stopnie w górę. 1 seria rozczarowała odległościami. Konkurs wygrał Schlierenzauer.

Maciej Kot był 16

Krzysztof Miętus 25

Edytowano przez krzys242
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre zawody w wykonaniu naszych zawodników. Stoch powinien zająć wyższe miejsce. Nie ma co już mówić o sędziach- szkoda nerwów.

Najbardziej zaskoczył mnie na plus- Żyła. Widać chłopak jest w formie.

Co do pozostałych- ważne, że punktują. Kot mógł być wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoczkowie potwierdzają dobrą postawę w tym sezonie. Dwóch polaków znalazło się w pierwszej dziesiątce,niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Vikersund.

Na miejscu siódmym uplasował się Kamil Stoch, a na dziesiątym Piotr Żyła.

Punktowali również:

Maciej Kot 14

Krzysztof Miętus 23

Dawid Kubacki 28

Cieszą regularne skoki naszych reprezentantów zwłaszcza Piotrka Żyły, którzy zajmują wysokie lokaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dobre zawody w wykonaniu naszych zawodników. Cieszy mnie regularne miejsca w czołówce Stocha. Piotr Żyła również zaskakuje mnie na plus. Widać, że chłopak jest w formie. Kot ma ustabilizowaną formę. Cieszy to zwłaszcza przed zbliżającymi się MŚ. Teraz musimy wybrać 4 zawodnika do zespołu.

Kubacki bardzo wysoko leci, a później szybko spada. Wczoraj przy pierwszym skoku myślałem, że będzie koło 200 metrów

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi juniorzy. Murańka zdobył srebro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konkurs pokazuje, że system punktów za wiatr nie ogranicza loteryjności zawodów. Ba, wprowadza dodatkowe zamieszanie, tym bardziej, że jury na wszystko ma receptę w postaci obniżania belki. Zaczynam być mocno przeciwko poprawianiu pogody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by miało odrobinkę większy sens, gdyby tych czujników było duuuużo więcej i dodatkowo ustawiono by jakieś wagi, które uwzględniałyby porywistość wiatru, bo w tej chwili wiatr nad bulą nabija licznik punktami a potem nie ma z czego odlecieć i jest [beeep]. Tylko że jest jeszcze boczny wiatr, którego już w ogóle nie da się uwzględnić... trzeba by zrobić tysiące prób ze skoczkami, jak dany kąt wpływa na lot itd itp.

Ogólnie taki system wymagał by wielu lat eksperymentów, a oni wprowadzili sobie 10 czy ileś czujników i wyciągają średnią...

No a punkty za belki to jest już w ogóle żart...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna na pewno chciała by jak najszybciej zapomnieć o konkursach w Rosyjskim Soczi. Zajęła w piątek 43 miejsce, a w sobotę zeszła z trasy. Jeżeli jest to spowodowane zmęczeniem to będzie teraz miała 2 tygodnie na odpoczynek. Jeśli to źle dobrane narty to nie ma mowy o żadnym kryzysie po prostu miała pecha.

Jeśli chodzi o skoki to co było w serii finałowej to szczerze wolałbym żeby konkursy się nie odbyły. Dobrze znowu nasi reprezentanci wypadli, cała Piątka zakwalifikowała się do 30 i zapunktowali.

O 14 ma być drugi konkurs jeśli ma wyglądać podobnie jak pierwszy to lepiej żeby się nie odbył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny weekend sportów zimowych za nami.

Zawody w Soczi były wyjątkowe nieudane dla Kowalczyk. Mam nadzieję, że to przypadek przy pracy. Wiele mówi się o źle posmarowanych nartach. Ważne jest również zobaczenie trasy olimpijskiej dla Justyny i całego sztabu.

Skoki na mamucie rozgrywane w bardzo złych warunkach- kręciło wiatrem bardzo. Stoch w czołowej dziesiątce. Cieszy również, że większość naszych zawodników regularnie punktuje. Sytuacja z belką bardzo kuriozalna w porannych zawodników. Ponad 40 punktów dodawanych- pierwszy raz widziałem taką sutaucję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamarł, a mamy wielki sukces Polki. Krystyna Pałka srebną medalistką MŚ. Osobiście nie interesuję się tym sportem, ale cieszy mnie ten sukces. Od zawsze mieliśmy Sikorę, a Panie były w cieniu. Fajnie, że oprócz skoków i biegów mamy inne sukcesy w sportach zimowych.

Wczoraj odbyły się zawody drużynowe. Polacy zaprezentowali się w miarę dobrze. Szkoda skoków Żyły. Słoweńcy mnie zachwycili. Wszyscy skakali równo i daleko. Zapowiadają się ciekawe MŚ

Edytowano przez gr86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy medal MŚ w biathlonie. Krystyna Pałka zdobyła srebro. Miała przy tym i trochę szczęścia i trochę pecha. Pecha, bo gdyby nie to ostatnie pudło mogło być i złoto, szczęścia, gdyż gdyby nie wywrotka Norweżki mogło nie być medalu w ogóle. Powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem naszych zawodniczek w tym sezonie. Biathlon oglądałem zawsze dla komentarzy Jarońskiego i Wyrzykowskiego, którzy są lepsi od niejednego kabaretu, a teraz naprawdę miło widzieć, że Polki zaczynają się liczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym upadkiem Norweżki i Rosjanki pod koniec było sporo szczęścia, ale Pałka mocno szczęściu pomogła bardzo dobrym strzelaniem i świetnym biegiem. W końcu potrafiła się trzymać takich zawodniczek jak Berger i Zajcewa. :) Pierwszy kobiecy medal MŚ w Biatlonie w historii i może nie ostatni, bo jeśli tylko Nowakowska i Gwizdoń poprawią strzelanie to może być bardzo fajnie też w sztafecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam Biathlonu ale jak się słyszy że Polka zdobyła jakiś medal to ciesze się razem z nią. W biathlonie nie mamy wielu sukcesów więc wielkie gratulacje dla Krystyny Pałki za ten medal.

Fakt było trochę szczęścia trochę pecha ale liczy się końcowy wynik a ten był znakomity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się bardzo cieszę. Medal niespodziewany, ale na pewno nie był to tak sensacyjny wynik jak to 5 miejsce w Turynie. Wtedy Pałka biegała w ogonie i świetnym strzelaniem zapewniła sobie dobre miejsce. W tym sezonie widać wyraźnie, że poprawiła bieganie. Może na medal nie liczyłem, ale na miejsce w pierwszej dziesiątce jak najbardziej. To chyba pierwszy medal od srebra Tomasza Sikory z 2004 roku podczas MŚ w Oberhofie. Do tej pory Polska i Biathlon to były wyłącznie dwa słowa, Tomek Sikora. Teraz nasze panie poczynają sobie znacznie odważniej. Biathlon uwielbiam już od małego, najbardziej strzelanie i znikające czarne krążki wink_prosty.gif Miło, że komentatorzy tacy jak Wyrzykowski i Jaroński mają się czym emocjonować.

Edytowano przez FaceDancer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Kowalczyk która wygrała sprint techniką klasyczną. Po nieudanych startach w Soczi Justyna udowodniła dziś że jest w znakomitej formie. Przeszła wszystkie rundy i znalazła się w finale, nie dając szans największej rywalce Marit Bjoergen która zajęła 2 miejsce. Kowalczyk pokazała że jest główną faworytką do złotego medalu na Mistrzostwach Świata, które rozpoczynają się za kilka dni.

Edytowano przez krzys242
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Justyny. Po nieudanych startach w Soczi rozwiała wszystkie wątpliwości. Jest w znakomitej formie. Pokazała rywalkom na co ją stać. Kryształową kule ma już pewną- teraz liczy się udany start w MŚ. Jestem dobrej myśli.

Dziś odbył się konkurs w skokach. Jako że nie było naszych nie interesował mnie zbytnio ten konkurs. Przynajmniej jeden Polak zdobył swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata.

Ciekawie zapowiadają się MŚ w narciarstwie klasycznym

down, Zapomniałem napisać, że nie było naszych czołowych skoczków :-)

Edytowano przez gr86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbył się konkurs w skokach. Jako że nie było naszych nie interesował mnie zbytnio ten konkurs. Przynajmniej jeden Polak zdobył swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata.

Jak nie było, jak byli? W ogóle decyzja o odpuszczeniu Oberstdorfu może naszej reprezentacji wyjść na dobre. Potrenują na trudnej skoczni w Szczyrku, złapią trochę odpoczynku, odsapną i do MŚ mogą przystąpić w niezłej dyspozycji. Fajnie również, że młodzi dostali okazję poskakania na mamucie i zebrania cennego doświadczenia.

Aha i Małysz komentujący dla Eurosportu na plus. Na pewno 100 razy lepszy od egzaltowanych komentatorów z TVP. To znaczy o ile pamiętam Szczęsny taki kiedyś był, ale dawno go nie słuchałem. Wkurza mnie też pseudofilozoficzne pierniczenie Szaranowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znakomicie pobiegła Therese Johaug która od początku biegu narzuciła ogromne tempo utrzymując je do końca biegu, jest w dobrej formie przed Mistrzostwami Świata. Justyna zajęła dobre 2 miejsce pokazując że jest dobrze przygotowana do najważniejszych startów w tym sezonie. Kowalczyk,Bjoergen,Johaug,Steira, walka o medale będzie ostra, nie mogę już się doczekać rozpoczęcia mistrzostw.

Mamy kolejny medal w Biathlonie, brązowy medal zdobyła Monika Hojnisz która świetnie goniła swoje rywalki lądując na podium. Wielkie Gratulacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tur

Małysz zawsze podczas wypowiedzi przed kamerami taki skromniutki, ale widać emerytura skoczka dobrze mu służy. Pewny siebie, żartobliwy, taki równiacha się z niego robi icon_mrgreen.gif No i potrafi wychwycić pewne elementy podczas skoków, których nigdy nie słyszałem od wieloletnich komentatorów. Do tego miarka w oczach, od razu precyzyjnie mówi na jakim metrze ktoś wylądował przed podaniem odległości skoku na planszy.

Fajnie, że kolejny medal w biathlonie. Duża sensacja, bo zdobyła go nasza najmniej utytułowana reprezentantka. Chociaż Hojnisz miała już miejsca w pierwszych dwudziestkach w Pucharach Świata, można powiedzieć że idzie cały czas do przodu. Dobrze przygotowały się nasze panie do MŚ. Dwa miejsca na podium podczas najważniejszej imprezy. Należy pamiętać o dobrym występie Pałki, która także walczyła o medale. Ostatecznie zajęła dobre siódme miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie może być w sobotę na małej skoczni. Jak na razie w treningach wysokie miejsca zajmuje ciągle Kubacki. Z tym swoim potężnym wybiciem może namieszać, o ile nie spali się psychicznie. To w ogóle ciekawy przypadek, w w Letniej GP od dawna dobrze skacze, ale nie potrafi tego przełożyć na zimę. Może przyjdzie czas na przełamanie?

Stoch bardzo lubi te obiekty, więc też może dawać nadzieję na dobry wynik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...