Skocz do zawartości
Turambar

Sporty zimowe

Polecane posty

Dla mnie wygrana Bieguna nie była niespodzianką. Dzień wcześniej w drużynówce też skoczył 140 m., więc... Teraz pytanie czy to dlatego, że lubi skocznię w Klingenthal, czy dlatego, że jest w dobrej formie... Okaże się jutro. O tej szopce z konkursem szkoda gadać, ale skoro nie odwołano zawodów od razu, to odwoływanie przy 2 skoczkach do końca byłoby głupotą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wygrana Bieguna była szczęściem. Konkurs był wielką loterią, a im dalej było konkursu tym było coraz gorzej. Nawet Bachleda był na 11 miejscu w pierwszym konkursie (jaki to był dopiero szok :D), a potem skakał udanie jedynie w Zakopanym. Nie róbmy z niego drugiego Małysza, bo już jest cyrk medialny, a jak przegra w następnym konkursie, to się zacznie ulubione piekiełko i wina pójdzie na Kruczka, bo robił niepotrzebną presje biorąc go na konkurs w Kussamo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo robił niepotrzebną presje biorąc go na konkurs w Kussamo

Presję to stworzyła jego wygrana, szału macicy polskie media dostałyby dopiero gdyby Kruczek Bieguna do Kussamo nie wziął. Było, nie było - Biegun w tej chwili jest posiadaczem żółtej koszulki, więc głupio go na zawody nie brać. A argumenty odnośnie tego, czy nie byłoby lepiej jeszcze go zostawić w juniorach to jakieś ostatnie, miejmy nadzieję, podrygi znanej z piłkarskiego podwórka i dogorywającej "polskiej myśli szkoleniowej". Bo postępując według niej Biegun skakałby w tych juniorach do ukończenia 21 roku życia, po czym wszedłby na arenę seniorską jako "młody" talent. Niech nabiera doświadczenia, mnie tam cieszy, że gra z dorosłymi a nie bawi się w juniorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13:00 - Oficjalny trening

14:00 - Kwalifikacje

16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Skoki zostają przełożone przez wiatr i śnieg. Naprawdę dziwi mnie fakt, że skoki odbywają się jeszcze w Kussamo. Co chwile są tam problemy. Rozumiem, że trzeba zaczynać od Skandynawii, bo śniegu jeszcze u nas nie ma, ale jeżeli skoki się jutro nie odbędą, to trzeba sobie dać już z tym miejscem spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale w Kussamo zawsze są problemy z wiatrem. Mam nadzieję, że zawody się odbędą, ale zgadzam się z Wysokiandrzej

Moze warto pomyśleć o zmianie miejsca lub terminu.

Jestem ciekaw jak zaprezentuje się Biegun. Liczę również na pozostałych. Oby Stoch był przynajmniej w pierwszej piątce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak powinno być w każdym banku" :)

Nooooo... To ja rozumiem! Puchar Świata w skokach, pierwsze zawody wygrywają Polacy i Puchar Świata w Biegach, też wygrywają Polacy. I tak powinno być do końca sezonu :):D. Fantastyczny finał spirintu klasyka. Ileż było dramaturgii na tym krótkim odcinku. Justyna zaczęła ostro, potem dała się zamknąć i zepchnąć na słaby tor, potem ją ostatnia Norweżka trąciła (a zaraz później się przewróciła :)). Przeciwności losu Justyny oczywiście wykorzystała Niemka (Hermann the German :P) ale i jej noga się powinęła bo smary puściły. I ostatecznie zwyciężyła sprawiedliwość i Justyna znowu o 2 długości przed Randall. Ręce same składają się do oklasków, bo ćwierć i półfinał również wygrywała z dużą przewagą. A jeszcze Johaug i Bjoergen przegrały. No fantastyczne to Kussamo jest na razie.

Jak tylko zacząłem oglądać transmisję, to wiedziałem czego mi brakowało przez te 8 miesięcy - Marek i Benia. Najlepsza para komentatorów sportowych swiata :):D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegun jest nadal liderem z tego co się orientuje. Szliri miał szczęście, bo specjalnie wyczekali na świetne warunki ;). Szkoda, że nie wygrał Kraus. Nasi wypadli znośnie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że Nasi skakali w beznadziejnych warunkach. W drugiej połowie przeraziłem się jak zobaczyłem Kubackiego. Co do Bieguna, to fajny chłopak, ale za kilka lat będzie w optymalnej dyspozycji. Niech skacze bez presji i lepiej na tym wyjdzie. Na razie nie oczekuje od naszych, żeby skakali świetnie w każdym konkursie. Forma niech przyjdzie przed Zakopanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szliri" dokonał rzeczy raczej rzadko widywanej w skokach i z 15. miejsca po pierwszej serii, w drugiej zdołał przebić się na pierwsze miejsce i wygrać konkurs. Niesamowity skoczek, która naprawdę jednym skokiem potrafi odmienić losy konkursu. Gregor, Morgi i Simi "Harry Potter" Ammann są moimi ulubionymi skoczkami, bo widać po nich, że skakanie sprawia im niebywałą radość. Podobnie sprawa ma się u Kasaiego. Polacy dziś oddali całkiem znośne skoki i można być z nich całkiem zadowolonym. Biegun utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej i o 1(!) punkt wyprzedza równie młodego Krausa.

Jeśli nie zepsujemy tego talentu, to w najbliższych latach możemy mieć kolejnego wspaniałego zawodnika. Oby tak dalej, a może w najbliższych latach pojawią się kolejni skoczkowie pokroju Kamila Stocha, a może nawet Małysza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Daj spokój,. Tydzień temu się nie udało, ale tym razem już ustawiono zawody pod Austriaków. Kurczę żal mi zwłaszcza Żyły. Gdyby nie te podmuchy mógłby polecieć równie daleko. Kamil będzie powoli gromadził punkty, no i dobrze, że Biegun jeszcze się trzyma :).

Oczywiście nasi dali z siebie wszystko (poza Hulą) i ja jestem spokojny. jak w końcu będzie jakiś normalny konkurs, to pokażą co potrafią. No i jasne, że nie mogą wygrywać zawsze i wszystko. Zwłaszcza w tak obfitym sezonie. Jutro trzymam kciuki i liczę na jeszcze więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o wyczyn Gregora, to... wiem, że prawie wszędzie dopatrujecie się teorii spiskowych (i często się z tym można zgodzić), ale trzeba mu przyznać, że potrafi skakać i odległość 143m jest świetnym wynikiem. A ustawienie czegoś takiego jak awans z 15 na 1 miejsce byłoby nie lada wyczynem ze strony wszystkich. Gdyby ktoś miał go wyprzedzić, to z pewnością by się to stało, a i o jego tryumfie zadecydowały detale, bo Kraus był bardzo blisko. Nie powiesz mi chyba, że te 51 zwycięstw odniesionych przez Schlierenzauera jest tylko wynikiem ogromnej pomocy sędziów i tych panów "wyżej". Polacy jak na takie warunki i tak zanotowali pozytywne skoki i raczej nie można mieć do nich zarzutów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki w trudnych warunkach był bardzo ciekawy.

Co by nie mówić o Schlirim- pokazał wielką klasę i nie dziwi mnie, że mam tyle zwycięstw.

Polacy zaprezentowali się przyzwoicie. Najważniejsze że mamy 5 naszych w pierwszej 30. Myślałem, że Biegun skoczy gorzej. Jednak widać że chłopak ma talent. Szkoda Żyły.

Liczę, że dzisiaj Polacy poprawią swoje wyniki

Brawa dla Kowalczyk. Oby tak dalej. Najważniejsze żeby utrzymała formę do igrzysk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegun to młody chłopak, jeszcze sporo dobrych sezonów przed nim. Te konkursy pokazały że ma chłopak talent, i jak dobrze będzie pracować może w przyszłości będzie drugim Małyszem. Dobre skoki Polaków, na razie chłopcy łapią formę i trzeba cieszyć się że punktują, a miejsca mogły być lepsze ale poczekajmy na pewno nadejdą.

Co do Kowalczyk to już na początku sezonu pokazała kto i w tym sezonie będzie rządził. Ja nie obawiam się o jej formę na pewno utrzyma do końca, tylko obawiam się Norweżek które co bieg będą utrudniać Polce życie.

Edytowano przez krzys242
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki odwołane...

Mówiłem, że poziom absurdu wzrośnie. Tam skoków nie da się po prostu robić. Wiecznie coś przeszkadza. Śnieg, wiatr lub polak na pierwszym miejscu :D. Niech ktoś powie czy będą zawody przesunięte na jutro, bo to byłaby optymalne rozwiązanie i jedyne dobre. Szkoda Stefana, bo poprawił swój rekord ze skoczni mamuciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna pokazała klasę, chociaż nie lubię tego scigania na czas. Start wspólny rządzi :). Norweżki poprawiły szprycowanie, bo tym razem stanęły na podium. Jutro szykuje się walka na całego.

Skoki w Kussamo od dawna to jakieś nieporozumienie. Znając beznadziejne warunki wiatrowe powinny się rozpoczynać o 9.00 by skonczyć się przed 20.00. Niech narciaże sobie biegają przy reflektorach, a nie nasi. Ukrzywdzenie Stefana Huli to oczywiscie skandal. Konkurs powinien być zawieszony i dokończony jutro rano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda skoku Huli. Jednak warunki od początku były trudne i wcale nie dziwię się odwołaniu skoków. Z tego co widzę nie widzę decyzji o przełożeniu konkursów na jutro. Mam nadzieję, że następne zawody odbędą się bez problemów. Ciekawe czy Biegun wystartuje.

Kowalczyk widać że jest w formie. Oby jutro pokazała miejsce Norweżkom :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro skoków nie będzie :(. Szkoda, bo bardzo mocno przygotowałem się na jutrzejsze skoki, bo zimą zawsze był weekend ze skokami u mnie w domu. Na razie porażka na całej linii. Oczywiście z naturą nie da się wygrać, to zrozumiałe! Ale konkurs gdzie wygrywał Szliri się zakończył ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogło się tak po raz drugi stać, aby jakiś tam nieznany Polak wygrał. ;]

Żartuję, na to Hula nie miał szans, dobrze, że przerwali konkurs (tylko po co go zaczynali), bo oglądanie go było męczarnią. W każdym razie nie jest źle, gdyż Biegun nadal jest liderem. W połączeniu z tym, iż liderką jest także Justyna, Polska jawi się jako potęga sportów zimowych. =)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko Norweżki sprowadziły Kowalczyk na ziemię. Marit Bjorgen pokazała że jest silna w tym sezonie, i znowu szykuje się w tym sezonie walka między Norweżkami, a Justyną.

Co do skoków to nawet lepiej że odwołali, po co kusić los. Szkoda, bo miałem ochotę dziś obejrzeć, ale jak to kolega powiedział:

z naturą się nie wygra.

Zgadzam się z Kruczkiem, skakanie w Kuusamo nie ma sensu, powinni całkowicie zrezygnować z zawodów w Kuusamo.

Edytowano przez krzys242
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale jej nie sprowadziły na ziemię. Justyna w łyżwie przeważnie trochę odstawała, zwłaszcza od Norweżek. Nie wiadomo (a może i wiadomo, tylko nie czytałem), czy nie działo się coś z nogami. Na co przecież od dłuższego czasu Kowalczyk narzeka i przez co sam osobiście teraz nie nastawiam się na wielkie sukcesy w łyżwie. Dziś jednak przez większość czasu biegła ok, a dopiero w końcówce coś poszło nie tak. Niemniej jestem bardzo zadowolony z postawy Justyny, bo takiego początku sezonu nie miała ona jeszcze nigdy. Pozostaje więc tylko liczyć, że ten szczyt osiągnie dopiero na Igrzyskach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzys242 przesadzasz. Nie można wszystkiego wygrać, to raz. To dopiero początek sezonu, to dwa. No i wygrała 2 wyscigi, w trzecim była czwarta - to bardzo dobry wynik. Ja wolę by Justyna się oszczedzała i na Tour de Ski i na Olimpiadę przede wszystkim. Po co się wykończyć w zwykłym wyscigu - trzeba to rozegrać mądrze, inteligentnie, taktycznie na całe 4 miesiące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norweżki jak Norweżki, ale Kalla mnie zaskoczyła. Od dawna wiadomo, że łyżwa nie jest mocną strona Kowalczyk - po pierwsze jest trudniejszym technicznie stylem i po drugie ten jej problem z nogami. Z jednej strony to świetny początek sezonu, z drugiej sam bieg był obiektywnie w jej wykonaniu taki sobie (zapas nad pozostałymi zawodniczkami jednak miała na starcie).

Skoro tak dobrze się zaczyna, to mam nadzieję, że dalej będzie tylko lepiej. W TdS Kowalczyk jest zawsze faworytką, zaważając na wyniki z kilku ostatnich lat, więc o to akurat się nie martwię. Dużo gorzej wygląda sprawa z IO - z tego co się orientuję, w Soczi przeważać będzie styl dowolny. Jest 10 km klasykiem i tutaj szanse na medal są duże, ale w pozostałych biegach nie wygląda to tak kolorowo. Johaug I Bjoergen od kilku sezonów są groźnymi rywalkami, jeśli Kalla utrzyma formę to też będzie niebezpieczną rywalką, do tego myślę, że należy doliczyć Rosjanki, bo już widać, że niemały progres jest, a na własnym podwórku mogą zaskoczyć jeszcze bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szliri jest w niebywałej formie. Chłopak po prostu wyprzedza wszystkich. Dzisiaj o dziwo nie było spisku ani jakiegoś "podłożenia" wszyscy skakali na miarę swoich możliwości. Pecha miał Biegun. Kot za to skoczył świetnie i tylko szkoda tak naprawdę pierwszego skoku, bo to on zadecydował, że nie był dzisiaj na podium. Cieszę się, że Stoch na razie jest bez formy. Niech wyskoczy przed Igrzyskami, bo one są najważniejsze.

Idę o zakład, że jutro będzie lament w mediach, że Kruczek jest do niczego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że nie było Szlirego na podium ;). Myślałem, że Bardal wygra, ale drugie miejsce może tego chłopaka cieszyć. Szkoda, że Kasai był na czwartym miejscu, bo to jest niebywałe. Wesołe jest życie staruszka ;).

Żyła miał szansę na podium, ale zajął ostatecznie szóste miejsce. Stoch jak zwykle zaczyna przeciętnie, ale zawsze później się rozkręca. Nie wiem czy to prawda, ale podobno nasi skoczkowie nie mają gdzie trenować, bo nie było śniegu, jeżeli to prawda, to lekka beka niestety jest.

Biegunomania się skończyła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:

A była Biegunomania?, bo ja nic o tym nie słyszałem.

Krzysztofowi udał się skok życia, ale kolejne skoki pokazują dopiero na co go stać. Na razie nasi zawodnicy prezentują się nieźle, jak na razie średnio zaczyna Stoch, lecz miejmy nadzieję że po kolejnych konkursach będzie co raz lepiej i zacznie stawać na podium. Dojdzie do takiej formy jaką prezentował pod koniec poprzedniego sezonu. Należy się cieszyć że mamy wyrównaną kadrę, to dobry prognostyk przed konkursami drużynowymi.

Edytowano przez krzys242
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...