Jump to content
Gofer

Programy - dobre, przydatne i darmowe II

Recommended Posts

Jest to druga odsłona tematu, w którym my, społeczność Forum Actionum, tworzymy listę i opisy dobrych i darmowych programów.

Zasady są proste. W jednym poście znajduje się własnoręcznie napisany opis programu i link do strony producenta/projektu. Jeśli na liście nie ma jakiejś kategorii, nie obawiajcie się opisania programu, który do niej należy. Dodamy odpowiednią kategorię. Jeśli ktoś z was marzy o jakiejś randze na forum, to kto wie - może temat zbliży go do rangi eksperta w dziale programowym :) Pamiętajcie o tym, że skrypt sam łączy posty użytkownika, które napisane są jeden pod drugim. Jeśli szykujecie większą partię wpisów, musicie poczekać, albo skontaktować się ze mną przez PW.

UWAGA! Temat ten nie służy do dyskusji, tutaj mamy zbudować swoją własną listę darmowego i dobrego softu. Wszelkie posty nie na temat będą kasowane. Zwróćcie też uwagę na to, czy ktoś wcześniej nie opisał wybranego przez was programu - jeśli tak, to weźcie się za opis innego, bo duble będą kasowane.

Poniżej znajduje się pełna lista waszych typów:

Archiwizery/Kompresory:

Bezpieczeństwo:

Biuro:

Edytory i przeglądarki graficzne:

Klienty poczty:

Komunikatory internetowe:

Konwertery audio/video:

Menadżery plików:

Narzędzia systemowe:

Odtwarzacze audio/video:

Overclocking i diagnostyka:

Programowanie i webmastering:

Przeglądarki internetowe:

Jeśli ktoś zauważy błąd w liście/recenzji - proszę o kontakt na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: Firefox

Producent: Mozilla

Strona producenta: http://www.mozilla.com/en-US/

Platformy: Windows, Linux, MacOS

Opis programu:

Jedna z najpopularniejszych na świecie przeglądarek internetowych, która zaskarbiła sobie miłość użytkowników dzięki swojemu szybkiemu działaniu, bezpieczeństwu, ogromnej bazie dodatków, stabilności i przyjaznemu interfejsowi. Korzystam z Liska od wersji 2.0 i jestem bardzo zadowolony. Zachwyca mnie to, że nie jestem od początku skazany na dodatki, których i tak nie będę używał, jak ma to miejsce w przypadku Opery. Zaraz po instalacji Firefox jest białą kartką, którą każdy laik w kilka minut zmieni w idealną dla siebie przeglądarkę za sprawą dodatków, takich jak AdBlock Plus i ChatZilla. Z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu z was.

Pobierz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: Opera

Producent: Opera Software ASA

Strona producenta: http://www.opera.com/

Polska strona: http://operapl.net/

Platformy: Windows, Linux, MacOS, systemy wbudowane (embedded - telefony komórkowe, palmtopy)

Opis programu:

Najlepsza przeglądarka na świecie. Po instalacji ma wszystko to czego potrzebujecie, a nawet trochę więcej. Klient poczty, obsługa gestów myszy, notatki, zapis sesji, klient torrenta, i wreszcie "My Opera" - miejsce gdzie możecie przechowywać swoje pliki i ustawienia przeglądarki (można synchronizować np. zakładki Opery na wszystkich używanych przez siebie komputerach, o ile mają dostęp do internetu).

Więcej reklamy na stronie operapl.net

Zgadza się, jestem fanem Opery do wielu lat. Ale nie "fanbojem", dlatego wspomnę też o wadach: nadal występują problemy z wyświetlaniem niektórych stron (nieważne po czyjej stronie leży wina), konfiguracja części opcji jest trudna i mało oczywista dla nieobeznanych z tym programem, nie ma Adblocka (ale potrafi blokować zawartość stron i można importować listy blokowanych obiektów).

Na pewno Opera nie jest dla ludzi którzy wcześniej używali wyłącznie IE6, to zbyt duży szok. Ale co bardziej ambitni i często używający internetu powinni spróbować, bo warto.

Pobierz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: AIMP

Producent: AIMP DevTeam

Strona producenta: http://www.aimp.ru/

Polska strona: http://aimp.com.pl/

Platformy: Windows,

Opis programu:

Jeden z najlepszych konkurentów dla Winampa. Program który zjada bardzo mało pamięci operacyjnej więc pójdzie na prawie każdym komputerze z Win XP i wyżej. Można do niego bez jakikolwiek problemów stworzyć skórkę lub ściągnąć jedną z kilkuset dostępnych w sieci. Oczywiście odtwarza radia internetowe i większość popularnych formatów. Ma bardzo dobry edytor znaczników ID3v1 i ID3v2. I oczywiście wszystkie podstawowe funkcje takie jak autowyłączanie tworzenie lis itp. Polecam kazdemu

Pobierz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: foobar2000

Producent: Peter Pawlowski

Strona producenta: http://www.foobar2000.org

Platformy: Windows XP lub nowszy

Opis programu:

Jeden z najlepszych odtwarzaczy audio dla Windows, który charakteryzuje się rozbudowaną konfiguracją oraz stosunkowo niskim zużyciem zasobów systemowych. Posiada pełną obsługę pluginów zwiększających jego możliwości (pozwalających na odtwarzanie nowych formatów plików, dodających nowe efekty audio i funkcjonalność samego programu), bardzo przyjemny w użytkowaniu sposób zarządzania playlistami połączony z wbudowanym konwerterem i narzędziem masowej edycji tagów, oraz możliwość dowolnego modyfikowaniu układu interfejsu. Wbudowany Windows Media Player nie wystarcza lub znudziłeś się Winampem? Wybierz foobara! :)

Pobierz

Edited by ImpulseM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: Open Office

Producent: Sun Microsystem, Ux Systems, Libela Gestion SMS Limitada itp.

Platformy: Windows XP\Vista, Linux, MacOS

Opis programu:

Darmowy odpowiednik pakietu Microsoft Office. Pewnie dla niektórych to będzie szokiem, ale jest taki pakiet :P. Podstawową zaletą są bardzo podobne możliwości, jak w produkcie Microsoftu. Oczywiście jest także kompatybilny z produktem Microsoftu. Nie jest tak rozbudowany, ale dla mnie jest to zaleta. Akurat to, z czego się zwykle korzysta, jest zaimplementowane. Mianowicie:

Writer - Procesor tekstów o działaniu zbliżonym do programów Microsoft Word i WordPerfect. Można eksportować do formatu Document Format (PDF) bez dodatkowego oprogramowania i może służyć jako edytor WYSIWYG do tworzenia oraz edycji stron internetowych.

Calc - Arkusz kalkulacyjny podobny do Microsoft Excel lub Lotus 1-2-3. Calc oferuje wiele funkcji nie występujących w programie Excel, m.in. system, który automatycznie identyfikuje szereg wykresów danych wprowadzonych przez użytkownika. Calc może także eksportować arkusze kalkulacyjne do formatu PDF.

Impress - Impress to program do tworzenia prezentacji, podobny do programu Microsoft PowerPoint lub Apple Keynote. Umożliwia on eksportowanie prezentacji do formatu SWF, pozwalając odtwarzać je na każdym komputerze z zainstalowanym Flash Player. Zawiera ona również możliwość tworzenia plików PDF i odczytywania plików z Microsoft PowerPoint (ppt).

Base - Program bazy danych podobny do programu Microsoft Access. OpenOffice.org Base pozwala na tworzenie i zarządzanie bazami danych, przygotowanie formularzy i raportów, które zapewniają użytkownikom końcowym dostęp do dokładnych danych. Podobnie jak Microsoft Access, może on pracować jako front-end dla różnych systemów baz danych, takich jak Access (JET), źródeł danych ODBC i MySQL / PostgreSQL. Baza &aaccute; dostępna od wersji &oavute; n 0.x.

Draw - Edytor grafiki wektorowej i narzędzie do generowania wykresów podobny do Microsoft Visio i porównywalny w funkcjach do wczesnych wersji programu CorelDRAW. Posiada on ?łączniki" między kształtami, z dostępną gamą różnych stylów linii i ułatwia tworzenie rysunków takich jak diagramy. Posiada on właściwości podobne do programów edytorskich, takich jak Scribus i Microsoft Publisher. Draw może eksportować swoje kreacje do formatu PDF i SVG.

Math - Program do tworzenia i edycji formuł matematycznych, podobnie jak Microsoft Equation Editor. Formuły mogą znajdować się w środku dokumentów OpenOffice.org, takich jak te stworzone przez Writer. Obsługuje wiele czcionek i można eksportować go do formatu PDF.

Program zawiera też wady (niestety):

Jest brzydszy i nieco mniej rozbudowany od pakietu Microsftu

Uruchamia się dosyć długo (sprawdzałem tylko wersję od Sun i UX)

Każda aktualizacja jest równoznaczna z ponownym ściągnięciem pakietu (przynajmniej ja tak miałem)

Pobierz

Edited by Stillborn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: kED 2.1.4.0

Producent: Konrad Leśniak

Strona producenta: Programy producenta

Platformy: Windows 2000/XP/2003/Vista

Opis programu:

Tekstowy edytor XHTML. Koloruje składnię dokumentów, konwertuje strony kodowe (Windows-1250, ISO-8859-2, UTF-8, UTF-16), ułatwia wstawianie tabel, grafik, odsyłaczy; umożliwia współpracę z walidatorem Tidy oraz lokalnym serwerem WWW; zawiera spis znaczników wraz z ich atrybutami, a ponadto pełną listę właściwości CSS2 i listę kilkudziesięciu funkcji PHP.

Wersja instalacyjna ma domyślnie włączone automatyczne zapisywanie konfiguracji, zawiera walidator Tidy oraz umożliwia skojarzenie z kEDem plików htm, html, php, css, xml, js i vbs.

Mi się dobrze na nim pracuje, zaznacza kolorami poszczególne kody, można minimalizować kod tabeli do jednej linijki (przycisk "+" rozwiń, przycisk "-" zwiń) itd.

Polecam webmasterom ;P oczywiście Freeware

>POBIERZ<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: Notepad++

Strona projektu: http://notepad-plus.sourceforge.net/uk/site.htm

Opis

Lekki edytor tekstu. Potrafi naprawdę sporo, najważniejsze cechy:

 • podświetlanie składni wielu języków programowania, w tym c++, java i html,
 • pomaga w formatowaniu kodu,
 • auto uzupełnianie,
 • wbudowana wyszukiwarka wyrażeń regularnych z funkcją zamiany,
 • sprawny HEX EDYTOR
 • edycja kilku plików równocześnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu->Mozilla Thunderbird

Producent->Mozilla

Strona producenta->http://www.mozilla-europe.org/pl/

Platformy->Windows, GNU/Linux i Mac OS X

Najważniejsze cechy i funkcje:

 • Filtr niechcianej poczty
 • Możliwość zmiany schematu (skórki)
 • Wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
 • Obsługa kanałów RSS i ATOM
 • Grupowanie wiadomości
 • Rozbudowane możliwości wyszukiwania
 • Wbudowane sprawdzanie pisowni
 • Dostosowywane paski narzędzi
 • Łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
 • Bezpieczeństwo

POBIERZ

Edited by Cragir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: Eclipse

Producent: Eclipse Foundation

Strona http://www.eclipse.org/

Opis

Popularne środowisko programistyczne. Nowa wersja pojawia się średnio raz na rok. Ogromną zaletą jest uniwersalność tego IDE, dzięki ogromnej bazie przeróżnych pluginów, pozwala na pisanie w dowolnym języku programowania. Domyślnie zintegrowana jest obsługa cvs oraz repozytorium zadań. Ma wbudowane sprawdzanie pisowni w języku angielskim, ale można dodać język polski: http://www.jakubiak.eu/2008/06/eclipse-i-s...-polskiego.html.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: GXTranscoder

Producent: GermaniXSoft

Polska strona: nie znalazłem, ale na wielu stronach z programami jest wersja PL

Platformy: Windows Xp\Vista

Opis:

GX::Transcoder to darmowy program, dzięki któremu można swobodnie konwertować pliki audio między wszystkimi znanymi formatami. Poza tym aplikacja oferuje edycję tagów ID oraz APE, a także konwersję plików video. GX Transcoder może też pełnić funkcję odtwarzacza muzyki czy stacji radiowych.

Obecnie najnowsza wersja tego programu, to: 5.0.0.866 Beta 10.7

Edited by Stillborn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: FastStone Image Viewer

Producent: FastStone Soft

Strona producenta: http://www.faststone.org/

Platformy: Windows 98 lub nowszy

Opis programu:

Przeglądarka graficzna, która zawiera w sobie rozbudowany menedżer grafik pozwalający m.in. na masową zmianę nazwy według ustalonego schematu i masową konwersję z wieloma opcjami, które można łączyć (np. inny format pliku, zmiana atrybutów takich jak rozdzielczość, głębia kolorów czy obrót oraz dodanie tekstu lub znaku wodnego). Oprócz tego posiada zestaw podstawowych narzędzi służących do edycji obrazków (nakładanie różnych filtrów, przycinanie, obracanie i inne, a także nawet prosty edytor pozwalający na rysowanie) oraz bardzo praktyczny sposób przeglądania pełnoekranowego z dodatkowymi panelami (miniaturki kolejnych grafik, narzędzia edycji, właściwości obecnego pliku, itp.) wyskakującymi po bokach ekranu. Sam program uważam za niezwykle pomocny w zarządzaniu zbiorami grafik i wyróżniający się funkcjonalnością na tle konkurencji.

Pobierz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: Visual Studio Express Edition

Producent: Microsoft

Strona projektu: http://www.microsoft.com/exPress/

Opis:

Darmowe środowisko programistyczne od Microsoftu. Dostępne są wersje C++, .Net, Basic i Web Developer. W porównaniu z płatną wersją Profesional zostały trochę okrojone, jednak dla początkujących i amatorów nie powinno to stanowić problemu. W skład paczki wchodzi kompilator. W wersji 2005 brakowało SDK windowsa, dostępne jako osobna paczka do pobrania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: VisualSVN Server

Producent: VisualSVN

Strona projektu: http://www.visualsvn.com/server/download/

Opis

Jest to darmowy serwer repozytorium SVN z prostym w obsłudze graficznym konfiguratorem. Całość instaluje się jako usługa, więc użytkownik jest nieświadomy jego istnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: GIMP

Strona: http://www.gimp.org/

Opis

Edytor obrazów. Darmowa alternatywa Photoshopa, całkowicie wystarczająca do domowego użytku. Masa pluginów pozwala na znaczne rozszerzenie możliwości tego programu. Warto zacząć od http://www.gimpuj.info/

Edited by Mormegil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: XnView

Producent: Pierre-Emmanuel Gougelet

Strona producenta: http://www.xnview.com/en/index.html

Platformy: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7

MacOS X/Linux/FreeBSD/OpenBSD/NetBSD/Irix/Solaris/HP-UX/AIX (wersje rozwojowe, nie zawsze 100% kompatybilne)

Opis programu:

Przeglądarka graficzna, menedżer grafik, edytor. Posiada zestaw narzędzi służących do edycji obrazków (podstawowy).

Przydatny darmowy program do katalogowania obrazów (zdjęć) i ich podstawowej obróbki.

Prosty w obsłudze, stabilny, szybki (budowanie pliku miniatur przy 20000 fotek w folderze "trochę" trwa - cudów nie ma, ograniczeniem jest transfer dysku i wydajność procesora). Nie jest zamiennikiem Photoshopa /Gimpa, raczej czymś pomiędzy narzędziami systemowymi (windows) a rozbudowanymi programami do obróbki zdjęć (czyli odpowiednik płatnego ACDSee). Bardzo dobrze sprawdza się przy przygotowywaniu zdjęć do publikacji na WWW (przycinanie, korekta kolorów itp). Potrafi wyszukiwać duplikaty i obrabiać wiele plików jednocześnie (w/g zadanych parametrów), konwertuje formaty, zmienia rozdzielczość. Tworzy pokazy slajdów.

Pobierz

Edited by SwisteK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: Miranda IM

Producent: Miranda IM Project

Strona producenta: http://www.miranda-im.org/

Platformy: Windows 95 lub nowszy

Opis programu:

Multikomunikator, który charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem zasobów oraz ogromną funkcjonalnością, którą można rozbudowywać za pomocą pluginów. Wtyczki pozwalają na obsługę nowych protokołów niezawartych w standardowej instalacji, zmieniają wygląd programu a także dodają przydatne narzędzia (np. filtr antyspamowy). W moim przypadku Miranda już od długiego czasu służy za alternatywę programu GG, którego przewyższa pod każdym względem (oprócz obsługi rozmów głosowych i wideo, których na razie nie obsługuje w tym protokole) i dodatkowo pozbawiona jest reklam.

Pobierz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: Unreal Commander

Producent: Max Diesel

Strona producenta: http://x-diesel.com/

Platformy: Windows 98/Me/2000/XP/Vista/2003/7

Opis programu

Unreal Commander jest prostą aplikacją do zarządzania plikami znajdującymi się na komputerze. Posiada takie funkcje jak przeglądanie dysków w dwóch panelach, zaawansowane wyszukiwanie, masowe zmienianie nazw plików, synchronizacja folderów, obsługa zakładek czy kopiowanie, usuwanie i przenoszenie danych w tle. Unreal Commander obsługuje również kilka archiwów plików, w tym ZIP, RAR, ACE, CAB, JAR, TAR i LHA. Posiada wbudowany klient FTP.

POBIERZ

SPOLSZCZENIE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: Foxit Reader

Producent: Foxit Software

Strona producenta: http://www.foxitsoftware.com

Platformy: Windows 2000/XP/2003/Vista

Opis programu

Foxit Reader jest darmową przeglądarką plików pdf. Wyróżnia go przede wszystkim mały rozmiar i niemal natychmiastowe uruchamianie. Pozwala też na wyszukiwanie tekstu w pdf-ie oraz konwersję do pliku tekstowego, a także na robienie zakładek.

Pobierz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: Defraggler

Producent: Piriform Ltd.

Polska strona: nie ma, ale wystarczy w google wpisać nazwę programu i PL

Platformy: Windows 2000/XP/2003/Vista

Defraggler to proste narzędzie przeznaczone do defragmentacji partycji systemowych (NTFS i FAT32) przygotowane przez autorów programu CCleaner. Aplikację na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżnia możliwość defragmentowania wolnej przestrzeni dysku oraz wybranych partycji, katalogów czy plików. Ponadto w narzędziu Defraggler dodano funkcję skanowania dysków w poszukiwaniu błędów i ustawiania priorytetów defragmentacji. Podobnie jak w przypadku innych produktów firmy Piriform (CCleaner, Recuva) Defraggler zajmuje niewielką przestrzeń dyskową i można go przenosić właściwe wszędzie bez konieczności instalacji. Autorzy podkreślają również, że program Defraggler można wykorzystywać zarówno w zastosowaniach domowych jak i komercyjnych.

Osobiście uważam go za jeden z najlepszych tego typu programów. Na pewno jest skuteczniejszy niż systemowy defragmentator, ale to żadna sztuka :P.

Pobierz

Edited by Gofer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: CCleaner

Producent: Piriform Ltd.

Polska strona: nie ma, ale wystarczy w google wpisać nazwę programu

Platformy: Windows 2000/XP/2003/Vista

Program CCleaner służy do ochrony prywatności. Szybko usuwa pozostałości po surfowaniu po Internecie (lista odwiedzonych stron, pobranych plików, ciasteczka). Dodatkowo ma możliwość wyszukiwania i usuwania problemów w rejestrze Windows, oraz odinstalowywania zainstalowanych aplikacji zastępując wbudowaną opcje Dodaj/Usuń Programy.

Program bardzo popularny. Nie znam osoby, która nie ma go zainstalowanego. I nie znam osoby, która by go sobie nie chwaliła :P.

Pobierz

Edited by Gofer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: Avira AntiVir Personal - Free Antivirus

Producent: Avira GmbH

Strona producenta: www.avira.com

Polska strona: nie ma

Platformy: Windows, Linux, Solaris

Avira to jeden z najskuteczniejszych darmowych programów antywirusowych. Z własnych testów wiem, że popularnego Avasta zjada na śniadanie pod względem wykrywalności wirusów, szybkości skanowania, upierdliwości aktualizacji i obciążaniu komputera. Na moim dość wolnym sprzęcie (AthlonXP 1,8GHz, 383MB ram) jego działanie w tle było prawie niezauważalne. Producenci pamiętali o użytkownikach netbooków i nettopów, Avira została zoptymalizowana, aby być dla nich jak najlżejsza. W zestawie z jakimś dobrym firewallem jest to produkt prawie doskonały :)

POBIERZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: Comodo Internet Security

Producent: Comodo Group, Inc.

Strona producenta: www.comodo.com

Polska strona: brak

Platformy: Windows

Comodo Internet Security to darmowy pakiet zabezpieczający, składający się z antywirusa (Comodo AntiVirus), firewalla (Comodo Firewall), HIPS-a (Defense+) oraz modułu ostrzegającego o przepełnieniu bufora i innymi zagrożeniami (BOClean). Najbardziej znaną i cenioną częścią pakietu jest Comodo Firewall, który przez wielu jest uważany za najleszą zaporę ogniową dostępną dla systemu Windows. Również antywirusa mogę bez obaw polecić, gdyż moim zdaniem jest on jednym z lepszych darmowych programów tego typu. Całość uzupełnia dosyć ciekawa funkcja nazwana Defense+. Przypomina ona w pewnym sensie antywirusa, ale działa nijako na odwrót, a mianowicie nie jest oparta o listę złośliwego oprogramowania, ale o listę oprogramowania, które może być uruchamiane bez obaw. Dokładniej użytkownik przy pierwszym uruchomieniu decyduje, czy dany program jest godny zaufania, czy nie. Jeśli uzna, że tak i zapamięta wybór, to program będzie automatycznie dopuszczał uruchamianie danego programu, o ile nie zajdą w nim zmiany. Sam program nie obciąża mocno komputera, jest prosty w obsłudze i skuteczny, do tego ma polską wersję językową czegóż chcieć więcej?

Uwaga! Program jest dostępny zarówno w wersji 32 jak i 64-bitowej, i jest w 100% darmowy również dla firm.

POBIERZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: SequoiaView

Producent: Technische Universiteit Eindhoven

Strona producenta: http://www.win.tue.nl

Polska strona: brak

Ciekawy program, pokazujący pliki na dysku w formie prostokątów różnej wielkości. Pozwala to w prosty sposób rozeznać się które katalogi i pliki zajmują najwięcej miejsca na dysku (największe prostokąty). Dodatkowo po najechaniu myszką na plik na żółto obramowuje się folder w którym znajduje się ten plik. Można w ten sposób podejrzeć strukturę plików na całym dysku jak i w dowolnym katalogu. Program potrafi też pokazywać pliki z danym rozszerzeniem w innym kolorze, co pozwala np. łatwo rozeznać się w tym, gdzie na dysku mamy archiwa .rar a gdzie "jotpegi". Bardzo przydatny przy porządkowaniu danych.

POBIERZ

Edited by Gofer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa programu: 7-Zip

Producent: Igor Pavlov

Strona producenta: http://www.7-zip.org/

Platformy: Windows 98 lub nowszy (istnieje również port dla Linuksa)

Opis programu:

Jest to program do kompresji plików. Obsługuje wszystkie najpopularniejsze rodzaje archiwów (w przypadku rar tylko rozpakowywanie), w tym przede wszystkim format 7z charakteryzujący się bardzo dużym stopniem kompresji. Po uruchomieniu aplikacja potrafi działać jak prosty menadżer plików (widok dwóch okien), cechuje się prostym i przejrzystym interfejsem oraz posiada wbudowany benchmark, za pomocą którego możemy sprawdzić i porównać wydajność różnych poziomów kompresji. Zarówno w przypadku użytkownika prywatnego jak i firm 7-Zip jest bardzo dobrą alternatywą dla płatnych archiwizerów takich jak WinRAR czy WinZip.

Pobierz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...