Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

last.fm

Polecane posty

http://www.last.fm/bestof/2011/yearinmusic

W związku z minionym rokiem last.fm postanowiło stworzyć kolejną listę, ale tym razem w trochę innym formacie nie bawiąc się w ładniejszą otoczkę lecz prostą statystykę dla całej muzyki jak i z wyszczególnieniem na dany typ muzyki a nawet kraj ;] Co ciekawe na pierwszym miejscu w Polsce rządzi Adele, potem coś z rocka a Lady Gaga dopiero na miejscu szóstym i wyszło na to, że w skali świata poradziła sobie trochę lepiej ;p Oprócz tego jest całkiem fajny wykres pokazujący pewne mechanizmy jak np. po śmierci jakiegoś artysty jego popularność kawałków na laście skoczyła o kilkaset procent :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny raz, przeglądając tego typu statystyki, zastanawiam się, kim u diabła jest większość grajków z Ulubieni wykonawcy...
Po prostu metalowe kapele nie mają aż takiego przebicia jak reszta gatunków jak chociażby rock albo pop w każdej odmianie ;) Kilka kapel z zestawień kojarzę a takie Incubus słucham i wielce sobie cenię (ale nie w przypadku najnowszego albumu, który okazał się mocno mówiąc kichą :|) choć do takiej Lady Gagi w życiu się nie przekonam. Zastanowiła mnie z kolei wysoka pozycja Foster the People, bo sama kapela świeża dość...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tu chodzi raczej o to, że z wiekiem mam coraz bardziej sprecyzowane gusta i coraz rzadziej oglądam tv (a radio, to wiem, że istnieje... i tyle). To raz - dwa, nie chodzi o to, że słucham tylko metalu, bo to nie tak. Po prostu jak jakaś piosenka mi się nie podoba, to... zaraz zapominam o niej :]. Hmm... wychodzi na to, że mogę znać dużo więcej wykonawców z tego zestawienia, tylko o tym nie pamiętam :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kolejny raz widząc listę last.fm, widzę dokładnie dokładnie to, co spodziewałem się zobaczyć. Jedyne powiedzmy zaskoczenia (za duże słowo) to aż drugie miejsce Foster The People, stosunkowo wysokie M83 i Toro, a do tego SBTRKT na 73 (nie wiedziałem, że gość jest taki popularny).

Co do samych wykonawców z topu - wszystko (prawie) to są bardzo znane rzeczy, i wystarczy jakkolwiek siedzieć w muzyce, żeby się w tym orientować. Nie słucham radia, mało oglądam muzycznych tv, ale to się po prostu zna gdy człowiek stara się być na bieżąco. Inna sprawa, że 3/4 z nich najzwyczajniej w świecie nie lubię :-P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jes! J.Cole w pierwszej dziesiątce, jest imprezka.

Pierwsze miejsce absolutnie bez niespodzianki, a i wg mnie zasłużone (i Rick Rubin maczał palce, nic dziwnego), "21" to wspaniała płyta.

Lady Gaga- nie słyszałem niczego poza singlami atakującymi z tv/radio, ciężko coś powiedzieć.

Foster The People- dopiero w planach przesłuchanie

Britney- nie w planach

Natalia Killis- kto?

J.Cole- nasze małe zwycięstwo :D

The Strokes- słyszałem tylko "First Impressions of Earth", nawet nie wiedziałem że coś wydali

Foo Fighters- "Wasting Light" przetrwało na słuchawkach jakiś czas, szacunek za starsze płyty, dobrze, że są tu

Radiohead- próbowałem posłuchać nowej płyty, wyłączyłem po 2 trackach, nie dla mnie. Starsze też.

Avril Lavigne- ksywka znajoma, ale tytuły płyt/singli niczego nie mówią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swój profil założyłem dawno dawno temu jauż z 3 lata będzie, albo więcej, ale scrobbluję dopiero gdzieś od stycznai także dużó wykonawców i utworów których potrafiłem słuchać całymi dnai tu nie ma. http://www.lastfm.pl/user/utd120 jeśli ktoś chce to zapraszać tylko jeśli mamy odmienny gust to zaznaczać, że z forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.lastfm.pl/user/devius666

Proszę się nie sugerować trzema szóstkami w nicku - konto zakładałem 5 lat temu (moje drugie konto - pierwsze było już z nieaktualnym nickiem) a wtedy u mnie był okres tzw. "kinder metala" więc pentagramy i cyfra 666 musiała być wszędzie (Boże, jak ja teraz tego żałuję xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...