Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Divinity (seria)

Polecane posty

Black Shadow - jeśli chodzi o strefy antysmocze, to nie wszystkie da się wyłączyć. Ta nad obozem Pogromców jest nie do wyłączenia, ale nie stanowi żadnego problemu, bowiem można podlecieć NAD nią i wówczas przyjąć ludzką postać - wylądujemy w samym jej środku bez żadnej szkody ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demo, obecnie z braku ciekawych tytułów zastanawiam się nad kupnem. Demo ogółem mi się podobało, ale po 1. nie poczułem tam żadnej wciągającej fabuły, po 2. system walki jest... inny, po 3zadabua przypominają mi bardziej te z gry WoW...

Ktoś wspomoże słowem rady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie po zakupie Divinity 2 gra torchę u mnie przeleżała poza tym ocena w CDA 3/10 ostudziła moje zapały, a że miałem w co grać (wszystkie konsole jakie są na rynku + PC) odczekałem. Parę dni temu zainstalowałem z patchem 1.3 i gram, i co ?

Powiem jedno jedne z najlepszych RPG w jakie grałem i ocena moim zdaniem gry to mocne 9/10 lub nawet 9,5/10 więc nasuwa mi się tylko to:

- albo CDA miało betę wersję bez patchy

- albo GEM totalnie nie umie grać i co większe wyzwanie go zabija ale jak CDA skończyło Darksidersa to raczej grać umieją

- albo .... (nie wiem?)

Polecam grę każdemu bo jest cudowna i b. wymagająca, takie gry w obecnych czasach są na wagę złota.

EDIT

A zapomniał bym powinniście zapłacić dla Cenegi za straty jakie przez was mieli za zwalenie recenzji tej gry i posypanie się jej sprzedaży, nie mówiąc już o tym że przez wasze "na odwal" podejście dodatku do tej gry Cenega nie wyda !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniał bym powinniście zapłacić dla Cenegi za straty jakie przez was mieli za zwalenie recenzji tej gry i posypanie się jej sprzedaży, nie mówiąc już o tym że przez wasze "na odwal" podejście dodatku do tej gry Cenega nie wyda !!!

Mówisz serio? Jeżeli tak, to przykra sprawa. Sam się zastanawiałem, czy gry nie kupić, ale ta recenzja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie Cenedze posypała się sprzedaż, to wg mnie bardzo dobrze i należało im się. Patch naprawiający błędy polskiej wersji językowej (obecnie "ulepszający polskie tłumaczenie"), który miał sprawić, że kompletnie zwalona polska wersja językowa gry miała wreszcie stać się grywalna na niektórych komputerach (w tym moim*), z tego co pamiętam miał wyjść w grudniu zeszłego roku. Szybki rzut okiem na tabelę patchy (http://www.cenega.pl/tabela_patch/tabela.php) i jak widać nadal jest w przygotowaniu. Twórcy Duke Nukem Forever powinni uczyć się od osób odpowiedzialnych za tę łatkę. Ja swój egzemplarz gry sprzedałem jakoś tak na wiosnę. I dobrze, bo kupiłem tę grę prawie rok temu, a do dzisiaj bym nie zagrał.

Od tej pory nie kupuję żadnych gier Cenegi, chyba, że to absolutny "must have".

* Poczytałem fora internetowe i okazało się, że niektórym gra działa idealnie, a u innych jest niegrywalna. Ci, u których gra jest niegrywalna twierdzą, że wystarczy ściągnąć z internetu angielską wersję językową gry, albo grać na rosyjskim patchu (poradziłem to komuś i ponoć naprawdę działa). Ja tam nie będę nic ściągał, bo nie po to kupuję gry, żeby je potem z torrentów pobierać... Ale faktem jest, że demo działało u mnie BARDZO dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniał bym powinniście zapłacić dla Cenegi za straty jakie przez was mieli za zwalenie recenzji tej gry i posypanie się jej sprzedaży, nie mówiąc już o tym że przez wasze "na odwal" podejście dodatku do tej gry Cenega nie wyda !!!

Mówisz serio? Jeżeli tak, to przykra sprawa. Sam się zastanawiałem, czy gry nie kupić, ale ta recenzja...

Mówię serio gra jest świetna, dosłownie mówiąc ŚWIETNA, i jako maniak RPG po prostu mając b. dużo gier preorderowanych, co roku na 5 konsol + PC często niektóre leżą jak np. FFXIII którego skończyłem niedawno, a miałem w edycji EK leżącego do niedawna kupionego oczywiście w dniu premiery, tak samo czeka jeszcze Fable II :) ale to dla tego, że jest sporo "w co" grać. Czeka też Drakensang nowy, ale mam zamiar go skończyć po Divinity ED, przy którym się bawię świetnie. Na dniach jeszcze w piątek Castelvania LoS oraz Enslaved (a jeszcze 3 RPG potem) he, że też mam czas to wszystko ograć dokładnie no ale dzięki Boże za takie możliwości życiowe.

Dla mnie osobiście Divinity ED to jeden z lepszych rpg ostatnich, nie pamiętam, aby tak dobrze się bawił w rpg od czasu Kotora części II, bo pierwsza była 2 lata wcześniej czyli cos od 7 lat. (miła przygoda była też z Dragon Age), a tutaj ocena w CDA 3/10 SZOK, dosłownie,

Czytałem recenzje jeszcze jeden raz i tak zwanego "nie do zabicia" na trudnym Amdusiasa zabiłem za PIERWSZYM podejściem, miałem chowańca oraz przyzwałem ducha, który mnie leczył, czary leczące są od 1 poziomu w ścieżce kapłana, a nie od 15 !!! tylko trzeba czytać opisy,

Nie wiem może CDA miało jakąś BETE czy co (??), bo nawet jakbym chciał się zmusić do mniejszej oceny niż 8/10 dla tej gry dać bym nie mógł, a jak pisałem wyżej 9/10 lub 9,5/10 to zasłużona i b. sprawiedliwa ocena.

Pozdrawiam

PS. grę polecam, questy i fabuła pierwsza klasa, jak i sama mechanika gry.

EDIT:

Zapomniałem dodać, smoka się odczarowywuje do postaci człowieka, bo jak mówi fabuła.... może wy do niego strzelaliście z łuku jak był w formie smoka, sam już nie wiem jak można na 13 lvl (też taki miałem) i gram na trudnym (zawsze w gry gram na ostatnim poziomie poza FPSami) go nie zabić - 50 razy do tego. Wstyd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie dlaczego nie mogę ustawić większej rozdzielczości niż 1028x768 ?? Zainstalowałem patcha 1,03 ale nic to nie dało.

Dobra problem jest taki że jak ustawie pulpit na wysoką rozdzielczość to taka sama bedzię w grze. Niestety nie mogę mieć pulpitu z małą a grę z dużą. Nie wiecie co trzeba zrobić??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenega niby wydała dodatek ale w formie tak głupiej, że woła o pomstę do nieba- tylko z podstawką. Także jeśli ktoś, tak jak ja, Ego Dragonis już posiada to ma wybór: kupić jeszcze raz, wraz z dodatkiem (79 zł) lub nie grać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech nie gra.

Wolisz zapłacić 79 zł za sam dodatek? Ja mimo że mam podstawkę to i tak dodatek kupię. Zawsze można patrzyć na zagranicznych sklepach czy jest wydawany sam dodatek. Oczywiście nie będzie polonizacji ale komu to przeszkadza skoro i tak sporo osób uważa że polonizacja jest zwalona. Oczywiście warto napisać też do samej Cenegi i zapytać się czy będą wydawali sam dodatek. Hmm... może sam napiszę bo jestem ciekaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wolałbym zapłacić około 40 zł za sam dodatek- po co mi ta sama gra drugi raz- pierwszy raz spotykam się z taką opcją, i rzeczywiście na razie nie kupię, zwłaszcza, że deklarowana długość rozszerzenia to 15 godzin (czyli realna pewnie 10)- mało jak za 80zł. Sam napisałem do Cenegi- nie ma planów wydania dodatku oddzielnie.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem nie można save z ed importować do DKS?? Jeszcze jedno, bo trudno jak się nie da tak to trzeba dodatek zacząć bez importu. Ale nie rozumiem dlaczego nie można wybrać ludzi do wieży, chodzi mi o tych 4, co w ED się wybiera. Dlaczego gra dała akurat takich, nie można jakoś ich zmienić??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra IMO tragiczna.

To nie jest zła gra. To jest po prostu bardzo zła gra.

Nie potrafię znaleźć nawet jednego dobrego aspektu tego potworka.

Co innego Divine Divinity. Spokojniejsze Diablo, bardzo przypadło mi do gustu. No i ta fabuła!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cenega.pl/pliki/patch/divinity-2-eg...-pl/wszystkie/1

Dedukuję, że 1.03 wystarczy, bo innych nie mają na swoim ftpie. Szukałem info i w oknie pobierania, ale jest tam link odsyłający do strony, która nie istnieje, ot efekt przesiadki na nową stronę przez cenegę.

Pad nie działa z Divinity 2 PC, niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę kupiłem w pomarańczowej kolekcji za nie całe 30 złotych według mnie za taką cene warto, bo gra przypomina Gothica 3 i Two Worlds 1, ale od obu jest o klase lepsza. PRzede wszystkim jak na niby Hack'nSlash ma bardzo dużo elementów typowych dla RPG, dialogi (zwłaszcza) i questy są ciekawe i potrafią zaskoczyć, i nieliniowe, ale do Wiedźmina daleko, fabuła ciekawa.

Gra jest trudna, ale bez przesady. Da się jak najbardziej przejść,, ale czesto musiałem zajrzeć do poradnika, bo troche jest jaby elementów typowych dla przygodówki. Nie spotkałem jednak przeciwnika, z którym bym miał większe problemy.

Ktos tu pisał że gra jest nieliniowa, niestety nieliniowe jeśli już są pojedyncze questy, samą grę i tak musimy przechodzić jak przewidzieli twórcy, bo jak wejdziemy tam gdzie nas nie chcieli twórcy to nas w kilka sekund rozwalą. Nie ma chyba level scalingu i stąd ten problem.

Sama grafika jest całkiem ładna, wrażenie robią budowlę, wnętrza, mnie to zaskoczyły, lepiej to wygląda niż Gothic 3 z pewnością.

Widać gra nie jest doskonała, ale zatą cenę naprawdę warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra (DD, w BD nie gralem) jest swietna, nawet teraz moge ja polecic kazdemu fanowi cRPG, jesli jej nie zna i nie liczy sie dla niego tylko grafika. Zreszta grafika w sobie cos ma, zdecydowanie nie jest szpetna jak chociazby w Diablo 2. Zwroccie uwage na wszelkie kaluze, w tamtych czasach to bylo mistrzostwo swiata.

Genialna muzyka, czesto mialem wlaczone menu glowne przez dluzsza chwile i po prostu sluchalem.

Niespotykana w tych czasach interakcja z otoczeniem. Humor. Doskonale wyposrodkowanie elementow RPG i H&S.

Niby tylko trzy klasy poczatkowe ale mozliwosci rozwoju praktycznie nieograniczone, mozna bylo byc kim tylko sie chcialo.

Krotko: wielka gra, a na pewno najbardziej niedoceniona z wielkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim okresie rozłąki z tą grą postanowiłem ją sobie ponownie kupić ;) Trochę miałem stracha jak gra zniesie próbę czasu, ale okazało się, że dobre RPG się po prostu baaardzo wolno starzeje. Gra jest świetna nawet na przełomie 2011/2012 - na prawdę !

Sam mam niespełna 16 lat, więc jestem raczej graczem, który wychowuję się na grach o wiele bardziej nowoczesnych, ale ta gra jest po prostu zniewalająca. Gram w nią od 3 dni, a przegrałem już 10 h - dawno tak nie wsiąkłem w żadną grę ;) Jak skończę fenomenalną "jedynkę" zabieram się za Beyond i Ego Draconis - zobaczymy jak to będzie dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyonity uznasz za raczej słabe, za to Ego Draconis powinieneś pokochać od pierwszego wrażenia, jeśli jedynka Ci się podobała :) Tona tego charakterystycznego, subtelnego humoru.

Mam nadzieję, że jest tak dobre jak mówisz, bo po recenzji w CDA to trochę negatywnie jestem nastawiony, ale na pewno kupię i sprawdzę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...