Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CobraCommander

Nieustraszony / Knight Rider (1982-1986; 2008)

Polecane posty

Knight Rider

knightrider1r.jpg

Mój Ukochany serial z dzieciństwa, Serial opowiadał o Agencie F.L.A.G (Foundation for Law And Government) Fundacja na Rzecz Prawa i Rządu, i Jego Super Samochodzie KITT (Knight Industries Two Thousand) W Rolę Michaela Knighta grał David Hasselhoff, Serial był takim Kryminałem w której Michael Knight zmagał się z różnymi przestępstwami, Czym byłby Super Samochód bez Bajerów, w KITTcie było tego trochę fani powinni skojarzyć Turbo Boost, albo Ski mode, Serial początkowo Emitowano na Polsacie (1995r), a póżniej na nowo utworzonym TV4, to też tam wetmitowali Film Kinowy Knight Rider 2000, i potem już do 2003r z przerwami emitowano na TVP1 co niestety ta edycja była słaba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary serial był świetny, chociaż teraz efekty itp, śmieszą, ale widziałem kawałek nowego serialu z Mustangiem, i muszę powiedzieć, że jest tak samo beznadziejny(ciut mniej:P) jak Nieustraszeni (na polsacie leciał, tam było kilka pojazdów, które były KITami;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary serial był okej. Czasem to oglądałem dosyć regularnie, głównie ze względu na odzywki samochodu, które wtedy wydawały mi się całkiem zabawne :) Nowej wersji, która powstała niedawno, nawet nie tykałem, zresztą chyba już zeszła z anteny ładnych parę miesięcy temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także oglądałem "Knighta" w dzieciństwie. Wywarł wtedy na mnie dosyć duże wrażenie. W końcu chyba każdego dzieciaka kręciły tego typu samochody (pamiętacie "Viper'a"? :teehee:).

Tak czy siak, serial odświeżyłem sobie na początku roku, ukazywało się jakieś czasopismo z odcinkami "Nieustraszonego". Kupiłem dwie płytki (czyli 4 odcinki :thumbsup:) jednak efekt był już znacznie słabszy. Ot nic specjalnego. Zwróciłem teraz jednak uwagę na Hasselhoffa i jego sposób poruszania się - bez komentarza :P

Jednak magia samego samochodu pozostanie na zawsze. To było coś niesamowitego. Ach, ten jego wygląd :woot: (zewnętrzny i wewnętrzny) i funkcje...

Jeszcze jedno. Serial odznaczał się niesamowicie kiczowatym wstępem. Co nie znaczy, że złym :). Intro ogląda się z uśmiechem na ustach "- Samotny jeździec broni sprawiedliwości..." i w tle charakterystyczna muzyka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętacie "Viper'a"? :teehee:

To było to z samochodem zmieniającym "w biegu" wygląd, najczęściej z czerwonego na biały? Pamiętam i dość dzielnie to oglądałem, do czasu, jak na początku którejś serii okazało się, że

sympatyczny cwaniak, pomagier main hero, zszedł "między seriami"

, to się zbulwersowałem i przestałem oglądać.

Zwróciłem teraz jednak uwagę na Hasselhoffa i jego sposób poruszania się - bez komentarza :P

Ten ak... hm, ten człowiek nigdy nie słynął ze swoich zdolności aktorskich, raczej potrzebowano mięśniaka z sympatyczną twarzą i napatoczył im się Hasselhoff. Zresztą jak na warunki serialu przygodowego z tej epoki i tak nie jest jakiś specjalnie zły :P

Jeszcze jedno. Serial odznaczał się niesamowicie kiczowatym wstępem. Co nie znaczy, że złym :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, najlepsze w tym serialu jest właśnie intro, a w zasadzie muzyczka. Cała reszta już niezbyt. Kiedyś oglądałem go od czasu do czasu, ale nigdy w zasadzie mnie nie wciągnął ani nie zaciekawił za bardzo. Głównie oglądałem chyba ze względy na samochód. Dziś nie wróciłbym ani do oryginału ani nie mam ochoty tykać nowej wersji.

Co do seriali w podobnych klimatach - moim number one był Airwolf, któremu poświęcę dziś temat :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bohaterów to kojarzy mi się tylko taki łysawy koleżka, który pojawił się w kilku epizodach i trzeba było go ratować - nie pamiętam, jak się nazywał. W sumie jego jedynego pamiętam z bohaterów, reszty nawet po obejrzeniu czołówki serialu nie pamiętam. Szkoda, że koleś się w tej czołówce nie pokazuje, może był w późniejszych/wcześniejszych seriach, ale po krótkich poszukiwaniach - chyba go nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remake popularnego serialu z lat 80 o tym samym tytule. Tutaj w głównej roli nie zobaczymy Davida Hasselhoffa lecz Justina Brueninga. Mike Tracer to były komandos, który uczestniczył w misjach w Iraku a jest on obecnie kierowcą wyścigowym(prawie jest) i jakoś z tego fachu się utrzymuje. Jako kierowca ma dość agresywny styl jazdy. Tymczasem gdzieś indziej Charles Graiman konstruuje K.I.T.T-a 3000 następce pierwszego K.I.T.T-a. Jest też córka Charlesa, Sara w której to Mike kiedyś się kochał a teraz raczej ona go nie interesuję. To co skonstruował Charles na długo było ukryte i jakoś nikt się tym nie interesował ale jak to zwykle bywa potężna czy jakaś supernowoczesna broń (czy jak tutaj K.I.T.T i projekt "Prometeusz") musi w końcu zostać zauważona przez przestępców. Projekt "Prometeusz" nad którym tyle lat pracował Charles i K.I.T.T muszą trafić do kogoś kto będzie mógł zapobiec skradnięcia gdyż może on trafić w ręce Black River-terrorystów, którzy chcą wykorzystać K.I.T.T-a do swych celów. Mike Tracer nawet nie wie jak jego pomoc może się okazać potrzebna...

015557nrg.jpg

Nieustraszony / Knight Rider Season 1 (2008- 2009)

Produkcja: USA Gatunek: Akcja

Data premiery: 2008-02-17 (Świat)

Reżyseria: Steve Shill

Scenariusz: Glen A. Larson , David Andron

Zdjęcia: Jamie Barber

Muzyka: Christopher Tyng

Czas trwania: 45 min.

Obsada:

Justin Bruening - Mike Tracer

Val Kilmer - K.I.T.T. (głos)

Deanna Russo - Sarah

Sydney Tamiia Poitier - Carrie Rivai

Jonathan Chase - Kevin

Bruce Davison - Charles Graiman

Paul Campbell - Billy

Susan Gibney - Jennifer

i inni

Oczywiście temat do dyskusji o serialu. Jak dla mnie na razie jest fajnie i Ford Mustang GT jako K.I.T.T też daję radę ale według mnie powinni dać bardziej kosmiczne auto np. Lamborghini ale to tylko moje marudzenie :dry: (z Forda to mi się bardzo podoba Mustang ale ten z 1968 roku albo 76 :icon_mrgreen:) Głos K.I.T.T-a też fajny i nawet nie spodziewałem się że sam Val Kilmer użyczy głosu do serialu, widać twórcy naszykowali tam masę "smaczków", które spodobają się fanom poprzedniego "Nieustraszonego". Dla mnie jak na razie ten serial jest na plusie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że ktoś o nowej serri pisze, może orginału nie przebije, to jest strawna niczego sobie Kontynułacja

Tylko co oni zrobili z KITTem przy Attac Mode(Coś na wzór SPM z orginału), bo sam Mustang jest w porządku

Ale powiem :D zaskoczeni będziecie kiedy KARRa zobaczycie. (ci co widzieli pewnie nadal są w szkoku)

PS Gdzie mogę podać kogoś z tego forum za podburzanie, nie wiem jaki ma nick ale mam jego numer gg, i on mówi że jest z tego forum, a on mnie na gg podburza przez co muszę być non stop niewidoczny, a tak spokojnie wyjaśnić mu co robi nie dociera, owszem mogę zablokować to ten dzieciak zrobi nowy numer i dalej będzie mi truł d...pę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zobaczyłem co prawda tylko PILOT, ale uznałem, że aż "nad to" zapowiada co będzie dalej. Nie ładnie odgrzewać kotlet sprzed ćwierć wieku na tanim oleju i do tego podać go w gazecie.

To samo chcą teraz zrobić z Drużyną A, z tym że wersję pełnometrażową. Niech ich nożycoręka Edwarda broni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CobraCommander- jak go zobaczyłem to tak mnie do tyłu odrzuciło że przewróciłem się razem z krzesłem :tongue: Widać czego twórcy się naoglądali. Szkoda, że serial znika z anteny TVP po zaledwie kilku odcinkach, zwłaszcza, że ten ostatni był najlepszy ze wszystkich dotychczasowych. Widać, że serial sie rozkręcał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja widziałem w programie TVP że w ten czwartek będzie 8 odcinek więc nie wiem na którym odcinku skończą serię, bo jeżeli jak na razie zrobili 25 odcinków jak mówił S4nch3z to chyba jeszcze daleko do końca, nie wiem bo ja nie oglądam go jak na razie, czekam aż może się rozkręci dalej. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, chociaż uwielbiałem "Knight Ridera" dziecięciem będąc, nie mam nic przeciwko "The Series", a z drugiej strony z chęcią bym zamordował ludzi odpowiedzialnych za nową "Drużynę A". Powód jest śmiesznie prosty - nowy "Nieustraszony" nie miesza w historii Michaela Knighta (a nawet troszeczkę nawiązuje), tylko zwyczajnie kontynuuje zabawę, podczas gdy w nowej "Drużynie" będą nam chcieli wcisnąć tych samych bohaterów jeszcze raz, a - sorry, no bonus - tak kultowych postaci zastąpić się nie da.

Wracając do "Knight Ridera", śledziłem pierwszy (i raczej jedyny) sezon na bieżąco i oglądało się całkiem w porządku. Nowy KITT wypadł IMHO całkiem nieźle (bo lubię Mustangi), nawet mimo skaszanionego Attack Mode'u i udziwnionych przemian w pickupy i inne vany, które wypadły raczej słabo, głównie przez "serialowe" efekty specjalne, ale i nieprzemyślaną chyba do końca koncepcję twórców. Z plusów trzeba wymienić przyzwoitą obsadę i humor, co w rezultacie nie daje hiciora na miarę pierwowzoru, ale już miłe spędzenie 40-stu kilku minut już owszem.

I nawet trochę szkoda, że drugiego sezonu nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nawet trochę szkoda, że drugiego sezonu nie będzie.

Myślisz, że nie będzie? Na pewno? A ja znalazłem coś zupełnie innego. Sam zobacz i pomyśl, czy czasem nie kroi się coś grubszego.

Klik, Klik. Wiem, że tam w ameryce to dostają niezłego bzika na punkcie niektórych seriali to i fani "Knight Ridera"

też zaczęli działać by był drugi sezon. Nie wiem czy to coś da ale ich pomysł nawet, nawet jest...

klik, klik

:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdementuję kilka bzdurek z tego tematu i podam parę ciekawostek.

Mike nazywa się Traceur, a nie Tracer.

O KITTcie od początku wieedział rząd, a terroryści z Black River wzięli go za zwykłego Mustanga.

KITT to nie Ford Mustang GT, a(tu podaję oficjalną nazwę)Ford Shelby Mustang GT500 King of the Road, wyprodukowany w liczbie 1000 sztuk. W serialu grały Mustangi GT stylizowane na wersję Shelby.

Black River nie chce wykorzystać KITTa, tylko po prostu go zniszczyć.

Na początku głosem KITTa miał być Will Arnett, ale podpisał kontrakt z General Motors na dubbingowanie ich samochodów, więc do obsady dołączył Val Kilmer.

Powstało nie 25, a 17 odcinków serialu plus pilot liczony jako oddzielny film-Knight Rider:Prometheus.

I w końcu informacja najważniejsza: NIE BĘDZIE DRUGIEGO SEZONU KNIGHT RIDER:THE SERIES. NBC nie zamieściło w ramówce na 2010/11 rok KR:TS i podało, że nie będą kręcone dalsze odcinki. Tą informację potwierdzają WSZYSTKIE fanowskie strony internetowe, wliczając jedyny plski serwis www.knight-rider.pl i międzynarodowy portal www.knightrideronline.com .

Intro, które zaprezentował mój przedmówca, jest po prostu zlepkiem fragmentów odcinków z 1-szego sezonu.

TVP podczas emisji serialu przygotowało własną czołówkę. Tutaj jest czołówka oryginalna z filmu KR:Prometheus- http://www.youtube.com/watch?v=yE_h0yAoxAg

Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości, zapraszam na www.knight-rider.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdementuję kilka bzdurek z tego tematu i podam parę ciekawostek.

Mike nazywa się Traceur, a nie Tracer.

Czepiasz się "szczegółów" :cat2: ^^

O KITTcie od początku wieedział rząd, a terroryści z Black River wzięli go za zwykłego Mustanga.

A czy ja miałem się o tym rozpisywać w miejscu, gdzie się skraca fabułę żeby nie ujawniać wszystkiego, o co chodzi w serialu? No daj spokój...

KITT to nie Ford Mustang GT, a(tu podaję oficjalną nazwę)Ford Shelby Mustang GT500 King of the Road, wyprodukowany w liczbie 1000 sztuk. W serialu grały Mustangi GT stylizowane na wersję Shelby.

W sumie... na jedno wychodzi... Mustangi GT stylizowane na wersję Shelby, to to samo chyba, jak oryginalne GT500, czyż nie? Więc po co producenci serialu mieliby się męczyć?

Black River nie chce wykorzystać KITTa, tylko po prostu go zniszczyć.

Takie rzeczy się pisze w

spoilerach

- już wytłumaczyłem po co...

Na początku głosem KITTa miał być Will Arnett, ale podpisał kontrakt z General Motors na dubbingowanie ich samochodów, więc do obsady dołączył Val Kilmer.

A ta ciekawostka mało mnie interesowała. Chciałem wiedzieć, jak producenci zrobili "na nowo" Knight Ridera i tyle, a nie interesować się tym, kto podkłada głos pod K.I.T.T.-a. A zresztą, Val Kilmer ze Swoim głosem jakoś mi pasował w serialu i nie narzekałem, jak oglądałem. ;]

Powstało nie 25, a 17 odcinków serialu plus pilot liczony jako oddzielny film-Knight Rider:Prometheus.

Być może zrobili 25, a ja widziałem 17. Nic by to nie zmieniło, gdyby twórcy serialu, mieliby puścić jeszcze dodatkowo te 8 odcinków, które być może gdzieś tam mają na DVD zrobione i leży to w ciemnym koncie i tyle. Serial miał być fajny, a wyszła klapa... to po co się męczyć, jak i tak wszystko to "umarło śmiercią naturalną"?... Nie warto i tyle...

I w końcu informacja najważniejsza: NIE BĘDZIE DRUGIEGO SEZONU KNIGHT RIDER:THE SERIES. NBC nie zamieściło w ramówce na 2010/11 rok KR:TS i podało, że nie będą kręcone dalsze odcinki. Tą informację potwierdzają WSZYSTKIE fanowskie strony internetowe, wliczając jedyny plski serwis www.knight-rider.pl i międzynarodowy portal www.knightrideronline.com .

Intro, które zaprezentował mój przedmówca, jest po prostu zlepkiem fragmentów odcinków z 1-szego sezonu.

TVP podczas emisji serialu przygotowało własną czołówkę. Tutaj jest czołówka oryginalna z filmu KR:Prometheus- http://www.youtube.com/watch?v=yE_h0yAoxAg

No i dobrze, że nie będzie drugiego sezonu. Jak już napisałem wyżej - wszystko zaliczyło "padaczkę" i finito. Mnie też się osobiście nie spodobał seria, bo to nie to samo i praktycznie były to coraz bardziej nudniejsze odcinki, aniżeli miała by być w nich jakakolwiek "ciekawa" fabuła i etc. Nowy Knight Rider miał być "powiewem świeżości" i na nowo "zresetowany" - wiadomo inne czasy, to i inaczej to musi "wyglądać", a nie jak z lat 70-tych, 80-tych... W sumie, to twórcy "odgrzali bardzo starego kotleta" w nadziei, że ten ładnie się "przyrumieni" (czyt. przyciągnie nową rzeszę fanów i młodych widzów), a on po prostu się "zwęglił na popiół" i nawet pies go nie zje. :cat2: xD xD Bywa... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej podoba mi się obecna seria niż poprzednia( Hasselhoff nie poasował do tej roli)

Bardzo ładna aktorka a Justin Bruening pasuje do głownej roli.

Samochód mi się podoba. Szkoda że nie będzie 2 serii, bo serial ma ciekawy scenariusz i jest wilele akcji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...