Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

Oszukać Przeznaczenie 4 3D (2009), David R. Ellis

Polecane posty

34htkzb.jpg


Chociaż nigdy nie byłam specjalną fanką serii "Oszukać Przeznaczenie", we wtorek wybrałam się na czwartą część tego filmu do kina(a raczej zostałam zaproszona ^^ :* ). I chociaż ten film nie przestraszył mnie ani trochę, ani nawet nie zachęcił do przypomnienia sobie wcześniejszych części, to przyznam, że bawiłam się świetnie oglądając go. Nie dzięki fabule, która zadowoli tylko prawdziwych fanów serii(bo jest dokładnie taka, jak mogą się spodziewać), ani grze aktorskiej(główny bohater - Bobby Campo - był trochę nijaki, jego para znajomych była tak drażniąca, że aż nie sposób było odczuwać żalu po ich śmierci, jedynie Lori, jego dziewczyna - Shantel VanSanten, była prześliczna i zachwycająca) ale dzięki efektom specjalnym :) Fantastycznie było obserwować, jak dzięki technice 3D, przedmioty(albo wnętrzności, w niektórych scenach :happy: ) sprawiały wrażenie, jakby leciały prosto w nas - dzięki świetnemu wyczuciu 'gdzie i jakie efekty specjalne należy umieścić', twórcy sprawili, że widownia na sali kinowej niejednokrotnie uchylała się przed przedmiotami :) . W każdym razie - fani dużej ilości wnętrzności na ekranie, a także szybkiej akcji i fantastycznych efektów specjalnych znajdą coś dla siebie. Ci, którzy są zainteresowani raczej subtelnymi niuansami psychologicznymi między postaciami, logiki akcji a także dobrego smaku - raczej nie będą zachwyceni.

A - ograniczenie dla tego filmu 'tylko od lat 15' NAPRAWDĘ ma sens na tym filmie. Dość powiedzieć, że jakaś niewydarzona mamusia albo starsza siostra postanowiła wziąć jakiegoś malca na film, a potem cały czas musiała zakrywać mu oczy - nie tylko ze względu na 'rękę, nogę, mózg na ścianie', ale i dosyć mało symboliczną scenę 'intensywnego zaprzyjaźniania się' na basenie xD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film wart uwagi tylko ze względu na efekty 3D i nic więcej. Zwykle jestem bardzo pobłażliwy w kwestii fabuły, ale tak kretyńskiego i przewidywalnego scenariusza dawno nie widziałem.. Film nie ma za grosz klimatu, można się z niego pośmiać, ale nikogo nie przestraszy. Najwyżej obrzydzi.

Scena seksu umieszczona chyba tylko po to by więcej małolatów przyszło na film, bo innego sensu nie widzę...

. Dodam też, że pierwsza i druga część mi się podobały. No właśnie, jeśli oglądałeś poprzednie części wiesz dokładnie co się stanie i kiedy, w którym momencie ktoś zginie, a kogo uratują - twórcy nie wysilili się by stworzyć coś nowego, tylko kopiują schemat z poprzedników.. Gdyby nie efekty 3d wystawiłbym 3/10. Ale, że efekty naprawdę wymiatają, a te wszystkie kretynizmy schodzą na dalszy plan, po prostu nie zwraca się na nie uwagi, daję 6/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze części były lepsze. Z każdą kolejną już mniej mnie to wciąga.

Zresztą kontynuacje mają jakąś taką tendencję,że każda kolejna jest gorsza (odstępstwem od reguły jest dla mnie SHREK 2 :P ,3 nie widziałem jeszcze :D )

Ale szczyt głupoty to dla mnie GOAL 3.... nie zawaham się powiedzieć ,że to NAJGORSZY FILM JAKI W ŻYCIU WIDZIAŁEM ! (ale poprzednie części oglądałem ,a to ma duże znaczenie).

Wracając do głównego tematu ,film z braku laku można obejrzeć ale tyle teraz premier ,że jeżeli stoisz w kinie i zastanawiasz się nad TYM filmem albo czymś innym... idź na to inne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 i 2 były fajne i trzymające w napięciu , 3 taka sobie ale 4 to jest dno- fabuła jest beznadziejna ,wiadomo kto zginie itd.

A tak na marginesie- niewiedziałem że Corman i Burke też zginęli O.O w 3 pod koniec filmu jest gazeta w której pisze że 5 lat po smierci tego co grill go zabił spotykają się w sklepie.Nagle ciężarówka wjeżdża w sklep a oni chyba zostają posiekani przez jakąś maszynę [wiem że to beznadziejnie napisałem ale nie umiem za bardzo angielskiego a translator jest jaki jest :] ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to długo nie kręcić i nie doszukiwać się tego, czego nie ma. Film jest słaby ! Najgorsza z czterech części Oszukać Przeznaczenie. Słaba, przewidywalna i nie wciągająca fabuła, w której nawet rodzaj śmierci można rozpoznać jeszcze przed akcją. Stare, oklepane sposoby ginięcia poszczególnych ofiar są przedstawione tak nędznie, że oglądając tą część zastanawiałem się kiedy ten film się wreszcie skończy. Osobiście nie oglądałem tego filmu w technologii 3D, aczkolwiek może to by podniosło moją ocenę o jeden stopień, a tak to jest marna czwórka.

Ocena: 4/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipek632-nie zgaadzam sie z twoją opinią filmek spoko jak dla mnie najlepsza z 4 częsci. W 3d nie widzialem ale i tak wyglądał świetnie.Co do scenek ze śmiercia ludzi to nawet nie najgorsze tylko ta scena z silnikeiem spadającym wprost na kobiete albo kosiarka i kamien to przegięcie.Ja dam 7/10 i bardzo polecam.1i2 tez warta obejrzenia. :ninja:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza od swojej poprzedniczki, ale dużo gorsza niż najlepsza w serii "trójka". Niestety w tej części widać że już zaczęło się to debilne wymyślanie co raz to bardziej krwawych, ale mało realistycznych scen zabijania przez przeznaczenie. W części z 2009 roku i tak jest tego mniej niż w piątce, ale scena kiedy mechanik trafiony

butlą na tyle mocno, że wpada na metalową siatkę i robią się z niego puzzle, chyba nie wymaga komentarza

Dalej jednak ogląda się to nieskrywaną radością, choć brakuje klimatu znanego z pierwszych części. Teraz to był tylko zestaw akcji uśmiercających, a wcześniej odrobinę tego horroru było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...