Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zielu1983

Czy z CDA można "wyrosnąć"?

Polecane posty

Swoją drogą to zastanawia mnie co takiego ma w sobie to pismo, że potrafi przyciągnąć ludzi z w sumie różnych pokoleń. Wielu czytelników zarzuca CDA, że jako swój target obrali bardzo młodych czytelników, jednak mimo wszystko jest rzesza starszych, "dojrzałych" ludzi (np. ja), którzy je regularnie kupują...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z CDA można "wyrosnąć"? Odpowiedź jest prosta: NIE!

To pismo ma coś w sobie co trzyma i nie puszcza, zawsze w wolnej chwili miło poczytać co tam w growym świecie się dzieje i to nie tylko tym PC-towym ale i konsolowym i przenośno-konsolowym (uff... ale mi mutant słowny wyszedł :wink: ). Ponadto można poczytać ciekawą publicystykę i dowiedzieć się co nieco o sprzęcie. (Dział "Konfigurator" to świetna sprawa). A co więcej zawsze dają jakieś dobre gry w pełnych wersjach więc jak nie czytasz to możesz pograć w coś co jest dobrą grą a nie jakimś tam gniotkiem. Za mniej niż dwie dychy więcej do szczęścia nie potrzeba. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkiego można "wyrosnąć" albo przestać się tym interesować. U niektórych będzie to granie, słuchanie techno, masturbacja czy czytanie CDA. Nie da się tego terminu ujednoznacznić, gdyż zależy to wyłącznie od cech indywidualnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uzywanie terminu wyrastania w stosunku do zainteresowan jest imho bez sensu.

Za to napewno mozna zmienic zainteresowania.

Ja rowniez bedac wielkim fanem CDA od samych poczatkow (Cala piwnica z pudlami pelnymi CDA), ktore zostana tam pewnie do konca mych dni :P

Niestety stwierdzilem iz nie ma sensu juz kupowac CDA :(

Nie mam czasu na czytanie gazet.

Poza tym niczego nowego nie jestem w stanie sie dowiedziec juz z tej gazety.

Recenzje pisane sa dla mnie tez juz przezytkiem w dobie YT.

Tak wiec zegnam CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uzywanie terminu wyrastania w stosunku do zainteresowan jest imho bez sensu.

Za to napewno mozna zmienic zainteresowania.

Ja rowniez bedac wielkim fanem CDA od samych poczatkow (Cala piwnica z pudlami pelnymi CDA), ktore zostana tam pewnie do konca mych dni :P

Niestety stwierdzilem iz nie ma sensu juz kupowac CDA :(

Nie mam czasu na czytanie gazet.

Poza tym niczego nowego nie jestem w stanie sie dowiedziec juz z tej gazety.

Recenzje pisane sa dla mnie tez juz przezytkiem w dobie YT.

Tak wiec zegnam CDA.

Szanowni Państwo.

Z okazji wypuszczenia na rynek gier komputerowych gry "Battlefield 3" największy na świecie koncern zajmujący sie dystrybucja i produkcja gier komputerowych Electronic Arts (EA) stworzył nowy program(platformę-Origin) który do instalacji oraz użytkowania gier obowiązkowy jest. W obecnym momencie usługuje niewiele gier (np. Battlefield 3 jeden z najlepszych tytułów ostatnich lat którego liczba sprzedanych kopii będzie liczona w milionach) ale z czasem coraz więcej tytułów będzie wymagać własnie tej platformy. Starszych (Simsy, Fifa itp) oraz prawdopodobnie wszystkie nowe.

Tutaj zaczyna się następujący problem. Warunki jakie trzeba zaakceptować przy instalacji własnie tej gry/platformy są porostu przerażające:

EULA von Electronic Arts: tos.ea.com/legalapp/eula/US/de/ORIGIN/

You agree that EA may collect, use, store and transmit technical and related information that identifies your computer (including the Internet Protocol Address), operating system, Application usage (including but not limited to successful installation and/or removal), software, software usage and peripheral hardware, that may be gathered periodically to facilitate the provision of software updates, dynamically served content, product support and other services to you, including online services. EA may also use this information combined with personal information for marketing purposes and to improve our products and services. We may also share that data with our third party service providers in a form that does not personally identify you. IF YOU DO NOT WANT EA TO COLLECT, USE, STORE, TRANSMIT OR DISPLAY THE DATA DESCRIBED IN THIS SECTION, PLEASE DO NOT INSTALL OR USE THE APPLICATION.

This and all other data provided to EA and/or collected by EA in connection with your installation and use of this Application is collected, used, stored and transmitted in accordance with EA?s Privacy Policy located at www.ea.com. To the extent that anything in this section conflicts with the terms of EA?s Privacy Policy, the terms of the Privacy Policy shall control.

Tutaj został włączony prawnik który stwierdził ze mocno zostało pogwałcone prawo z obsługiwania i ochrona danych osobowych na terenie Niemiec. Nie jestem pewien jak to wygląda w naszym kraju ponieważ nie jestem expertem w tej dziedzinie ale spróbuje mniej więcej wytłumaczyć na czym polega problem.

Tym programem (Origin) który jest obowiązkowy aby korzystać z (na tym przypadku) Battlefield 3, EA zastrzega sobie prawo po zaakceptowaniu ich warunków umowy ze może tym programem przeszukać cały nasz system na którym został zainstalowany:

www.gamefaqs.com/boards/960869-battlefield-3/60145714

To nie wszystko: zastrzega sobie i swoim partnerom (kto to bedzie jest jeszcze niejasne)również prawo do możliwość zapisywania i wglądu rożnych informacji na nasz temat na swoich własnych serwerach.Czyli wszystkie foldery może przeszukać i znajdujące sie w nich pliki zweryfikować i dla nich znaczące informacje sobie zapisywać. Czyli działa na tej samej zasadzie jak SPYWARE/TROJAN.

s1.directupload.net/images/111028/fglehhsj.jpg -w trakcie przegladania dokumentow podatkowych..

s7.directupload.net/file/d/2691/enxmldba_jpg.htm -w trakcie przegladania informacji o Tel.

Do tych informacji nalezą miedzy innymi: Plec, Kod pocztowy,Informacje o komputerze, informacje o Hardware-Software,System operacyjny,Medii rożnego rodzaju, przenośnych części(mediów) i ich nr. definicyjnie,monitoruje historie internetowa(gdzie byliśmy i jak długo), nasz adres IP,MAC adres i ich połączenia. Jak i również(ja wyżej wymienione) prawo do zbierania, użytkowania,zapisywania i przenoszenia technicznych oraz podobnych informacji. Przegląda w liście zainstalowanych i de instalowanych programach jak i wgląd w użytkowanie z nich.

Te dane może wykorzystać sobie do analizy, celów MARKETINGOWYCH lub....

www.spiegel.de/netzwelt/netzpolitik/0,1518,794600,00.html

Tym pismem chciałbym zwrócić na to uwagę i czy by nie było by możliwości rozwinięcia tego tematu.Tym bardziej ze żyjemy w czasach gdzie internet to coś zwyczajnego a ochrona danych coraz ważniejsza. Prawie jestem pewien ze tutaj w Polsce również lamia przepisy tym postępowaniem. A co najgorsze to jest niewiedza osób którzy to kupują, Jeśli ktoś ma ważne dane na komputerze, własne lub firmowe i pozwala swojemu dziecku korzystać z tego komputera, istnieje duże ryzyko ze te dane dostana się w ręce osób 3cih bez ich wiedzy/zgody. Żeby przytoczyć przykład z Amazon.de: Dziękował tam ojciec którego syn miał urodziny i chial mu zrobić ta gra mila niespodziankę. Byl zszokowany jaka cenę miałby zapłacić jeszcze za ten produkt oprócz kwoty zakupu. Ci którzy sie na to godzą i wiedza o tym, sami wybierają ale osoby niewiedzące są wciągane w

pułapkę.

Moze gdyby to pismo zaczelo sie zajmowac prawami konsumenta w tym przypadku nas graczy byloby lepiej. Narazie zauwazam trend kazdego czasopisma ze stoja po stronie tych firm wydawniczych od ktorych najwiecej zarobia. inni wydawce sa mieszani z blotem lub ocena jest zanizana...Olac graczy i tak sa ciemni...

Jak Gra ktora do wlaczenia jej musisz zainstalowac Trojana/spyware moze dostac tak wysoka ocene? Jak to moze byc ze nawet w singla nie da sie zagrac bez bycia stale polaczonym do internetu dostaje tak wysoka ocene? Czyli jak bede mial problemy z netem albo naprzyklad przeprowadzke to nie moge w nia zagrac chociaz mam wykupiona Licencje???? Albo ja poprostu kupilem na wynajem?

Z poważaniem

Shacal82

Shacal82

Diablo 3 juz niedlugo i nastepny tytul przy ktorym bedziesz zmuszony byc ciagle zameldowany online..Jestesmy coraz bardziej rabowani naszych praw..Nie kupujemy juz gier na wlasnosc tylko za czas spedzony Online z nimi. To ma byc odpowiedz na piractwo? Watpie bedzie jeszcze wiecej piratow aby byc mniej przywiazanym do liny jak zwierze. Moze powinni sie zastanowic czy przypadkiem to nie ich samych wina? Ceny exploduja..Za wersej dgigital placimy wiecej niz za pudelko..A w nim tez rewelacjii juz nie ma opakowanie i plyta w srodku. Zadnych dodatkow a cena taka sama albo wyzsza...

Zmiencie kurs CDA..Tracicie wlasnych fanow na zecz mega korporacji. Moze i dobrze ale powiedzcie mi jedno..Jesli macie coraz niższy naklad to chyba macie tez coraz mniejsze przychody? Albo myle sie w tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszym pokoleniom wydaje się, że gry przeznaczone są tylko dla dzieci i młodzieży. Kiedy osoba dorosła w coś gra to niektórzy starsi go wyśmiewają. Ja tego nie mogę pojąć, przecież to też jest rodzaj rozrywki tak jak czytanie książek lub oglądanie filmów tylko, że trochę młodsza forma. Piszę to, aby udowodnić, że z CDA NIE MOŻNA wyrosnąć. Jak wcześniej wspomniałem jest to czasopismo o grach, które mogą być przeznaczone zarówno dla osób starszych, więc CDA nie jest tylko dla dzieci - jest dla ludzi o 5 - 105 lat;). Nawet jak kogoś gry zaczynają nudzić zawsze może poczytać bardzo ciekawą publicystykę, dział sprzętowy, NL albo AR. Z drugiej strony wiadomo, że człowiek lubi zmieniać przyzwyczajenia, więc postanawia nie kupować CDA. Podsumowując. Z CDA można wyrosnąć i nie można.

Albo może ktoś kupić dla samych "pełniaków".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak różne rzeczy się w życiu walą sypią itd. Wszystkie wymienione przez przedmówców , A CD Action zmienia się w jakiś sposób , a jednocześnie pozostaje. A poza tym szkoda by kończyć z tym nałogiem skoro każdy numer ze 3 razy przecztałem;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah nie ma szans ja zaczynałem jeszcze z Top Secretem póżniej SS i Gambler trwało to dłuuuugo następnie CDA

Co miesiąc te polowania w kioskach pamiętam do dziś . Przerwa na trochę, ale jak z 2 lata temu wpadło w ręce CDA to pełna reaktywacja.

A wcale nie jest łatwo zdobyć ulubioną gazetkę tam gdzie mieszkam.

Czasu na granie jakby zdecydowanie mniej (dzieciaki opanowały kompa i konsole ) ale nadal lubię sobie poczytać .

Więc raczej nie ma szans zresztą wielkość nakładu nie kłamie czytelników cała masa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up.

Wiesz ja kiedyś miałem tak, że posiadany przeze mnie komp był w stanie ledwo uciągnąć pasjansa, więc nie mogłem grać zupełnie w nic, ale CDA kupowałem nadal. Sytuacja taka trwała przez blisko rok, niemniej jednak mimo braku możliwości grania nadal śledziłem branżę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...