Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dab

Ambitna muzyka elektroniczna

Polecane posty

Zna ktoś PENDULUM ? Wg. mnie ten zespół jest genialny. Jestem ciekaw jak wam się spodoba...

A według mnie zespół BYŁ bardzo dobry. Te czasy przeminęły niestety :) Obecnie grają muzykę określaną mianem elektronicznego rocka, który nie zadowoli ani miłośników elektroniki, ani tym bardziej rocka. Kiedyś grali TAK (cudowny drum'n'bass), teraz grają TAK. Nie mówcie, że nie widzicie różnicy, oczywiście, na korzyść soczystej i mocnej Tarantuli :) "Hold Your Color" (debiutancki album) to świetna płyta, reszta to, niestety, rasowa rozmemłana papka rockowo-elektroniczna. Dla mnie papka niesmaczna.

jedyne podobieństwo to to, że z czasem styl koncertowania The Prodigy stał się podobny do tego, jak wyglądają koncerty Pendulum.

Lol, nie sądzisz, że to koncerty Pendulum wyglądają jak koncerty Prodigy? Kto był pierwszy w takim stylu zabawiania elektroniką - Australijcioty czy Brytyjczycy z Prodigy?

W takim razie: w czym The Prodigy byli pierwsi?

Wiele zmienili w muzyce elektronicznej, Liam (Howlett - facet tworzący ich muzykę) eksperymentował wielokrotnie (prawie zawsze udanie) ze stylem, próbował mnóstwa rzeczy i to nadal grający ELEKTRONIKĘ. Pendulum jeździ na jednym schemacie i z dobrego zespołu drum'n'bass stali się słabym rockowym bandem używającym ciągle tych samych sampli i pedalskiego wokalu Roba.

A poza tym Pendulum gra głównie drum and bass

Grali :)

CARBON BASED LIFEFORMS usłyszałem pierwszy raz. I jestem na tak. :) Jestem zaskoczony, takim całkiem"żywym" brzmieniem.

Ano, ja uwielbiam Carbon Based Lifeforms, po odtworzeniu albumu Interloper (NAJNOWSZY!) nic się nie zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Grey - otrzymujesz ostrzeżenie za obraźliwe słowa, które zawarłeś w swoim poście. Na forum wymagamy podstaw kindersztuby, a wyzywanie kogoś od "ciot" ładne nie jest. Wygląda na to, że chciałeś także obrazić naród australijski... Proponuję lekcje dobrego wychowania i zachowania się w grupie/miejscu publicznym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduser świetny breakbeat/dnb, a jeżeli interesuje Cię coś z naprawdę inteligentnego trance to polecam BT.

@Grey a co się dziwisz? Byli pomiędzy cienką granicą dnb a rockiem elektronicznym. Dla mnie grali, grają, i bedą grać świetnie (mam nadzieję), a to że eksperymentują ze stylami (Self vs. Self który baaaardzo mi się podobał) to tylko chęć rozwijania gatunku dnb który oprócz Pendiulum i Noisiy (dobrze napisałem?) nie jest znany.

A Rob niema pedalskiego wokalu:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Prodigy są najlepsi! Każda dotąd wydana przez nich płytka jest zauważalnie inna od poprzedniej, różni się stylem, jednak cały czas bez wątpienia brzmi w sposób od razu z The Prodigy się kojarzący. Liam jest geniuszem równym Richardowi Jamesowi, ponieważ operuje na - możnaby pomyśleć - trudnym do bycia oryginalnym polu muzyki tanecznej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak, Moderat wybija sie ponad przeciętność ale nic więcej. Dla mnie wszystko co tworza gdzies w podobnej formie juz było.

Apropo ambitnej muzyki elektronicznej... Na electro fochnąłem się 2-3 lata temu, jednak co jakiś czas robie mały przegląd i sprawdzam, czy coś nowego dobrego sie nie pojawiło.

Tak przez przypadek trafiłem na Buriala. Z pewnościa nowośc to to nie jest ale znany tez jakoś gośc nie jest.

http://www.youtube.com/watch?v=IlEkvbRmfrA

http://www.youtube.com/watch?v=FKs0fL2PwWk

Mistrz klimatu. I tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat czy ktoś kojarzy Hot Chip?

http://www.youtube.com/watch?v=mPXPIx1LlPY

http://www.youtube.com/watch?v=1mdgLn5BFRQ...feature=channel

http://www.youtube.com/watch?v=z3uqjuOg8xw...feature=related

Ogólnie zespół ociera się o Pop. Ale to jest moim zdaniem bardzo dobry pop.

Ciekawie też grają na żywo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnościa nowośc to to nie jest ale znany tez jakoś gośc nie jest.

Akurat z Burialem jest to samo co z Mt Eden'em, taka tam pseudo ambitna muzyka na jednym patencie - Burial już raczej nic nie wyda bo po co ma wydać kolejne 'Untrue' ? Nawet moja mama się jara Burialem - w kwestii klimatu dużo lepiej spisuje się Clubroot czy Kryptic Minds

http://www.youtube.com/watch?v=oR2jGx7KhfY

http://www.youtube.com/watch?v=VYi56l0r0co

A co powiecie na Witch House'y ? Znacie ? Lubicie ?

http://www.youtube.com/watch?v=kwMc91DQXHU&feature=fvst

Fajne to to

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat czy ktoś kojarzy Hot Chip?

Wolę Soulwax, Hot Chip to remixy i pokłosie grime'u, który mnie nuży już.

Ze swojej strony polecam Ricardo Villalobos'a, twórcę genialnych minimali z Berlina. Gość ma ogromny talent do tworzenia tego typu muzyki i szczerze się zdziwiłem, gdy przesłuchałem Fabric 36 po raz pierwszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, zna ktoś coś wartego uwagi/ciekawego z klimatów Dub Stepu czy IDM ? (Aphex Twin znam więc odpada), Nie koniecznie muszą być to czyste klimaty, może być także coś w stylu Eskmo z Ninja Tune, czyli z wpływami Glitchu lub Breakbeatu czy tam trip hopu. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skream, Benga obowiazkowo, jesli lubisz bardziej czilowe i minimalistyczne klimaty. Jesli nie, to z mocniejszych brzmien Excision, Bare Noize, Tom Encore i Downlink w ostatecznosci wiercenie Datsika sa warci uwagi. Jesli interesuje cie mieszanka dubstepowo-electrohouse'owa, to mozesz obczaic tez Skrillexa. Warto tez sprawdzic wytwornie Hyperdub, z ktorej pochodza (min.) wspomniani wyzej Burial i Kode9. Oprocz tego mozesz tez obczaic Noisie, zdaje sie, ze maja kilka dubstepowych trackow.

Z IDM, to obowiazkowo Venetian Snares, choc to wlasciwie ostry Breakcore zachaczajacy lekko o IDM, tak wiec nie wiem czy ci sie spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, Bonobo znam i posiadam całą dyskografie. Na razie zapoznaje sie z Boards of Canada i bardzo mi podchodzi. W weekend zaczną mi się ferie, więc sprawdzę resztę propozycji na youtubie.

Z IDM, to obowiazkowo Venetian Snares, choc to wlasciwie ostry Breakcore zachaczajacy lekko o IDM, tak wiec nie wiem czy ci sie spodoba.

Posiadam dosyć rozległy gust więc nie ma opcji by brzmieniowo mnie coś odstraszyło, zwłaszcza gdy słucha się np Electric Wizard i przeplata to z Amon Tobinem. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie Brejkoru jakos szczegolnie, IDM calkiem ok, ale jesli jak zobaczylem j-core w opisie waszej kapeli (ktora powinna byc tez po polsku, no chlopaki, jestescie polakami, damn) to podziekowalem. Za to okladki macie okropne : o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale miej na uwadze to, ze za granica tego typu projektow jest od cholery i jeszcze troche. W Polsce jest malo, a wiec tworzac muzyke w takich gatunkach i jednoczesnie pozostajac projektem stricte polskim, masz wieksza szanse na zaistnienie (i nie mowie tu o przyjeciu do Warp Records, ale chocby o liczbe odtworzen na Lascie). Wchodzac w Twoj link potencjalny odbiorca sobie pomysli IDM, Breakcore w dodatku angielski opis, pewnie znowu jakis syf. Natomiast gdybym zobaczyl polski opis (no mzoe nie konkretnie ja, bo wiem, ze jestes polakiem) pomyslalbym "o, polska mieszanka IDM'u, brejkoru i noise'u"? Trzeba zobaczyc. Reasumujac i zmierzajac do konca mojego wywodu, chce powiedziec ze po prostu wieksza sympatia "na wejsciu" ludzie daza cos, co pochodzi z ich wlasnego kraju, czuja wtedy potrzebe wsparcia tego (chocby polecenie na jakims forum).

Edit: Za to kur*acore jest mega : ]

http://www.facebook.com/event.php?eid=166193726749391

Swoja droga wybiera sie ktos? Ja mam zamiar, wiec mozna by sie zabrac razem, wiadomo- wiecej wiary= fajniejsza impreza + podroz. Fakt, ze lista artystow nie jest jakas szczegolnie mega (jedynie Xilentem sie tak naprawde jaram), ale wiadomo nikt nie idzie na dubstepy, zeby wsluchiwac sie z uwaga w muzyke analizujac czy Chrispy przypadkiem nie dal o wobbla za duzo, a zarowno Cookie Monsta, wspomniany wczesniej Chripsy czy Flux potrafia swoja muzyka zamienic nerki z watroba przy okazji doprowadzajac do wylewu mozgu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, tak myślisz? W sumie pomyślę o tym, ale wolałbym mieć skrypt z możliwością zmiany języka, a tam mogę po prostu napisać co najwyzej dwa razy :( Może masz rację.

To może warto pomyśleć nad jakimś darmowym/tanim serwie z CMSem zamiast FreeWebsa... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitna? Ciężko będzie, bo ten gatunek sam w sobie nie jest ambitny... Jednak, znam co najmniej jedna grupę która robi ambitne electro, a przynajmniej takie robiła... Mowa o INFECTED MUSHROOM. Pomijam historie zespołu która powalająca nie jest. Jednak na pewno maja oryginalne brzmienie, i co ciekawe, w przeciwieństwie do buurenow, schulzcow, i innych niemiaszków używają oprócz sampli, żywych instrumentów, jak np. gitara, pianino itd. Zainteresowani?

Linki:

Heavyweight

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitna? Ciężko będzie, bo ten gatunek sam w sobie nie jest ambitny... Jednak, znam co najmniej jedna grupę która robi ambitne electro, a przynajmniej takie robiła... Mowa o INFECTED MUSHROOM. Pomijam historie zespołu która powalająca nie jest. Jednak na pewno maja oryginalne brzmienie, i co ciekawe, w przeciwieństwie do buurenow, schulzcow, i innych niemiaszków używają oprócz sampli, żywych instrumentów, jak np. gitara, pianino itd. Zainteresowani?

Chryste, dlaczego do ELECTRO wsadzają ludzie IM, zamiast takiego Anthony'ego Rothera? Bo Rother robi electro, tak jak np. Kraftwerk, chyba że chodzi o całość muzyki elektronicznej - w takim razie pojęcie electro jest niewłaściwe w tym przypadku.

IM od czasów Converting Vegetarians z 2003 r. byli zadeptywani przez fanów psytrance'u, bo zaczęli eksperymenty.

I potem się porobiło tak, że nie robili już prawie psytręsu tylko... eksperymenty, może z nielicznymi wyjątkami typu miażdżące Heavyweight.

Stare albumy i EPki były naprawdę spoko, sypać się zaczęło od CV, bo Trance Side było robione na odwal się...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...