Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JamesVoo

Nowy Świat

Polecane posty

Naprawdę nie wiedziałem że ten projekt spodoba się tylu osobom :) Jest mi naprawdę miło i jestem naprawdę wdzięczny za pomoc :)

Mam prośbę, wyślijcie mi te prace na PW, lub na mejla(james.grzegorz@gmail.com) żebym mógł je zobaczyć :)

Dodam że rozmowy z modkami są na dobrej drodze i jeśli wszystko pójdzie dobrze będziecie mili już dziś, albo jutro okazję do wklejenia kart w nowym temacie "Dyskusje" :)

Jeszcze dodam że dzisiaj raczej już nic nie zdziała, ponieważ za jakieś 30 min wychodzę i nie będzie mnie do okolic 21 - 22, ale jak wrócę to postaram się wpaść na forum i zobaczyć jak to wszystko wygląda :)

Dodam jeszcze raz, naprawdę bardzo dziękuję i bardzo jestem wdzięczny za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak sobie ten wasz temat i wydaje mi się, że trochę zbyt trudne zadanie sobie postawiłeś z tą utratą pamięci, a niestety ta historia ze statkiem kosmicznym i hibernacją nie bardzo mnie przekonuje ;/ Co prawda sam nie wymyśliłbym nigdy czegoś lepszego, ale podsunę ci to co wydumałem czytając ten temat, może cię czymś zainspiruję. Otóż według mnie najłatwiej zrobić to tak.

1. Ameryka staje się państwem policyjnym.

2. Do UE dołączają kraje Afryki i Azji. Unia w końcu zaczyna coś znaczyć ;]

3. W Rosji komunizm pełną gębą.

4. Wybucha wojna o ropę.

5. U.S.A. wygrywa.

6. Powstaje sojusz przeciwko Ameryce.

7. Atomówki idą w ruch, chaos, bla bla bla.

8. Ameryka przestaje istnieć.

9. Inne kraje podpisują porozumienie.

10. Wynaleziono alternatywne źródło energii (jak wymyśliłeś krau to to nie powinno być problemem).

11. Na Ziemi panuje idealny pokój, wszyscy się kochają, bla bla bla.

12. Naukowcy przewidują kataklizm.

13. Kraje tworzą statki kosmiczne (historia z 2012 ;]).

14. Przed ewakuacją Rosja ma zamiar przeprowadzić eksperyment i stworzyć idealne społeczeństwo, nadczłowieka, który będzie myślał i czuł inaczej(rozumiem, że inteligencja ma pozostać ta sama i ludzie nie mają mieszkać na drzewach?).

15. Tworzą laboratoria, gdzie hibernują ludzi i pozbawiają ich pamięci(niektórym mogą zostawić pamięć czy coś, zrób co chcesz z tym fantem).

16. ?Elita? ucieka w kosmos.

17. Następuje kataklizm.

18. Ludzie wychodzą spod ziemi.

19. Nowy Świat.

To tak w skrócie. Wybacz, że tak na odwal, ale nie mam czasu. Wiem, że brzmi niezbyt przekonująco, ale może to ci podsunie pare nowych pomysłów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy - *FACEPALM!* Zanim napiszesz na jakiś temat to pomyśl czy piszesz z sensem, a potem przeczytaj pierwszy post w "Dyskusji"

@Noobzor - Nie zaszkodzi, ale pomoże, system jest cały czas rozwijany i tak, to są tylko ogóły i zdaję sobie z tego sprawę, będę starał się regularnie to uzupełniać :)

Co do historii, ataki atomówek już były przerabiane, dzięki za propozycję, ale chyba na razie pozostanę przy tym co jest. Może jest nielogiczne, ale ważne że jest, a ta historia zbytnio się nie różni ;)

Ale wielkie dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Zabawa w tworzenie hiper człowieka i inne zabawy z genetyką śmierdzą mi trochę kiczem i fabułami w stylu "Oni nas za to zniszczą" ;) Ale dzięki za pomoc.

EDIT:@DOWN - Nie mówię nie, ale raczej by to trzeba wyjaśnić fabularnie i to dobrze wyjaśnić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię nie, ale raczej by to trzeba wyjaśnić fabularnie i to dobrze wyjaśnić :)

Czy ja wiem? Jakby nie patrzeć, to cywilizacja w NŚ jest dość zaawansowana technologicznie, więc można (imho) spokojnie dodać mechaniczne protezy. Tylko by nie przesadzać, zbyt rozdmuchana cyborgizacja ludzkości dość mosno wpłynęła by na kształt NŚ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś dalby sobie protezę do karty, to nie miałbym nic przeciwko temu, o ile to nie byłaby jakaś proteza z wmontowanym granatnikiem ;)

Ale też trzeba by wyjaśnić dlaczego tą protezę dostał, ponieważ nadal byłaby droga :)

EDIT:@DOWN - Nic nie stoi na przeszkodzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, szkoda że ten pomysł wypłynął tak późno, bo bym coś pokombinował. A nie bardzo mi się uśmiecha pisać kartę postaci od nowa tylko dla takiego bajeru. Może to będzie taki ficzer na przyszłość, gdyby jakaś z postaci straciła kończynę w trakcie rozgrywki?

@Up

Ale nie moja postać. Mój Genhag musi mieć wszystkie członki :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak papierowe sesje RPG, takie jak na tym forum. Do takich sesji potrzebny jest świat i potrzebna jest mechanika(choć nie zawsze). To jest świat stworzony właśnie do takich sesji. MG to Mistrz Gry(lub GM - Game Master) czyli osoba która taką sesję prowadzi i to ona wymyśla fabułę. Polecam to przeczytać - KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. To przepraszam za zamieszanie. W tych sprawach jestem (już wspominałem) newbie. Bardziej mi znana jest nazwa GM od MG, ale fakt, mogłem się domyślić.

Powracając do pierwotnego tematu - z tego co zauważyłem jest to dopiero przygotowanie takiej sesji. Czyli, że wciąż zmieniacie to i owo. Więc rodzi się we mnie takie pytanie: Czy mogę pomóc Wam w tym dziele, i czy później będę razem z Wami bawić się w tej grze?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Taliak - Aktualnie jest rozgrywana rozgrywka w dziale "Sesje z Mistrzami Gry", lecz cały czas w świecie może się coś zmienić. Bardzo długo zbieram się aby stworzyć do tego jakąś mechanikę, lecz aktualnie to jest raczej lekki zastój. Niestety w sesji którą prowadzę nie ma już miejsc, a chętnych było tyle że jeszcze kilka osób by było przed Tobą. Popatrz sobie w działach Sesje z Mistrzami Gry i we Free Sesjach, na pewno znajdziesz coś co Ci się spodoba.

@Shaker - Z naciskiem na "powoli" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te jednostki to takie zbytnie kombinowanie :) Oczywiście zostaw to jak chcesz, ale nie sądzę że gracze będą używać tych nazw, ponieważ trzeba się teoretycznie nauczyć tych nazw. Jedyne co w tym ważne, to waluta, bo to się akurat przydaje. To co napisałeś, tylko przeleciałem wzrokiem, powinieneś rozwinąć kartę postaci (masz to pewnie w planach). Nie chodzi mi o dodawanie nowych podpunktów, a o ograniczenia, nie napisałeś ile można mieć maksymalnie cech czy coś. (chyba że coś przeoczyłem) Warto podzielić cechy na dobre i negatywne, cnoty i przywary itd. Na przykład dwie cnoty i jedna przywara, czy coś takiego :) Myślałeś nad systemem chorób? To też może być coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheBiggie85 - Akurat system jednostek nie jest niczym złym, ponieważ aż tak często się tego nie używa, a można stworzyć tabelkę z jednostkami.

Myślę oczywiście nad rozwojem projektu, w tym napisanie jakiejś mechaniki, a także dopracowanie karty postaci i innych rzeczy, niestety ze względu na brak motywacji, chęci, czasu itd. projekt trochę się przykurzył, choć mam zamiar do niego powrócić, np. w wakacje, jak nie będę ograniczony szkołą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał, to mogę Ci pomóc to robić :) W sumie, jak ładnie wyjdzie, może wydasz to na mały nakład, a mi prześlesz symbolicznego batona :D Nie no, ale na serio, napisze do ciebie na PW i mam nadzieję że się zmotywujesz do wznowienia prac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...