Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Szkoła

Polecane posty

I raczej nie znajdziesz szkoły, do której się nie dostaniesz. To po prostu jest niemożliwe. Do najlepszej szkoły w moim powiecie (znaczy tej o najwyższym progu punktowym) i jednocześnie mojej (a jak :) ) szkoły w jednej klasie dolny próg wynosił 130pkt. A dolicz sobie jeszcze jakieś śmieszne konkursy i wogóle nie ma się czego bać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, takie jest życie. Nieustanny wyścig szczurów. Tu zapewne chodzi o to, żeby od razu nowej klasie i nauczycielom pokazać, że jest się bardzo dobrym uczniem. Z tymi nauczycielami to zresztą nawet jest zasadne - ja mam nie chwaląc się oceny dobre i b. dobre i płazem uchodzi mi o wiele więcej rzeczy niż kumplom, którzy ledwo na końcówkę peletonu się łapią :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam obydwa testy poszły dość średnio niestety, a szkoda bo jestem uczniem czwórkowym. Licze tak na 70 punktow, choc i tego moge nie uzyskac :roll: Co do świadectwa to bede miał około 40 punktów, wiec też nie za bardzo. No ale do jakiegos słabszego liceum raczej sie dostane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sun Tsu
Mi tam obydwa testy poszły dość średnio niestety, a szkoda bo jestem uczniem czwórkowym. Licze tak na 70 punktow, choc i tego moge nie uzyskac :roll: Co do świadectwa to bede miał około 40 punktów, wiec też nie za bardzo. No ale do jakiegos słabszego liceum raczej sie dostane.

Chyba że złożysz podanie do lepszego liceum, ale na kierunek plastyczny. Jak masz średnią powyżej 4.0 to niepowinno być kłopotu :wink: Albo będziesz liczył na szczęście i na wymarzony kierunek do wymażonego licem idź, choć bez łapówki nie ma dużych szans :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan
Dlaczego? Liceum Zeromskiego w Warszawie wcale nie jest takie zle (ba jest nawet dobre) a z tyloma punktami gosciu rok temu sie dostal. No srednia mial na 5 punktow, bo wymuszone 4,5 ale sie dostal. Bez przesady z tymi punktami. Zreszta i tu i tu jak chcesz to zdasz mature.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carti

Wiem, że moje wywody na temat, jak "mało" mam punktów brzmią nieco dziwacznie, ale sami przyznajcie, że świadomość, że wiedziałem, ale nie zaznaczyłem jest dołująca. I tyle gapusów... Poza tym, sami wiecie, że w walce o miejsce w renomowanym liceum liczy się każdy punkcik... Ale już mam lepszy humor, bo dowiedziałęm się, że pewnie będę miał 6 z matmy. Tak więc jeszcze tylko walka o 6 z polaka, i normalnie satanistyczne świadectwo :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja to mam lipnie dopiero :P Szczerze to nawet nie wiem ile punktów jest minimum by dostać się do klasy humanistycznej dziennikarsko-prawnej w LO ale z egzaminu to może z 70 punktów w porywach do 80 bede miał plus oceny z polaka wosu histy i angola czyli może z 40 czyli 120 bede miał plus z 5 punktów sam nie wiem za co :) Czyli może się dostanę, A CO :) Ambitny chłopak jestem :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, aby dostać się do tego liceum co chcę, muszę mieć minimalnie 90 pkt [i egzamin i świadectwo] plus 80 pkt z egzaminu wewnętrznego-idę na profil muzyczny i właśnie w czwartek zdaję...lol. Nie znalazłam innego liceum z takim profilem [źle szukam?], a będe łącznie miała z 130 pkt...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> To wam licza to wszystko na 200 punktow? A to dziwne, bo w zeszlym roku (przynajmniej w mojej szkole) za testy/oceny/pasek/konkursy mozna bylo uzyskac maksymalnie 100. Mialem 76, z ktorych bylem naprawde zadowolony. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> To wam licza to wszystko na 200 punktow? A to dziwne, bo w zeszlym roku (przynajmniej w szkole) za testty/oceny/pasek/konkursy mozna bylo uzyskac maksymalnie 100. Mialem 76, z ktorych bylem naprawde zadowolony. :)

100 za egzamin i 100 za świadectwo + i jakieś konkursy itp. Zresztą, ja mam do uzyskania max. 300 pkt, bo jeszcze ten wewnętrzny :? Nie wiem po co wogóle to wprowadzili...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Bo u nas bylo to tak, ze ilosc uzyskanych punktow na egzaminie dzielilo sie przez dwa - a reszte dodawalo sie juz normalnie. Widocznie sz. minister Lybacka (to ironia) stwierdzila, ze lepiej juz nic nie dzielic (moze mieli problem z przeliczeniem polowek? :P).

100 punktow za swiadectwo... Dziz, jaka masakra. Idiotyzm. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)minister Lybacka(...)

Czy to prawda że ta właśnie minister ma wprowadzić za rok albo później obowiązek zdawania języka obcego na egzaminie gimnazjalnym :?: (nauczycielka od anglika mi o tym mówiła)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto sie zdolowalem ! Wy sie martwicie ze 80pkt bedziecie mieli??Chryste gdybym ja tyle uzyskal to bym se skakal ze szczescia :( .lepiej chyba zrobie jak nie bede wiecej tu zagladal boto zle wplywa na moja samopoczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma być egzamin z języków to wg. mnie dobrze bo teraz tylko WF i języków się nie uwzględnia na egzaminach, co wg. mnie nie pozwala wszystkim na rozwinięcie skrzydeł. a co do

i NIE ma (przynajmniej w Uckim) 100 punktów za świadectwo u nas jest jakoś tak: 100 - egzaminy

60 - swiadectwo

40 - osiągnięcia i inne - konkursy przedmiotowe, praca na rzecz szkoły, uczestnictwo w organizacjach pożytku społecznego,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carti

Nie wiem jak w innych województwach, ale na lubelszczyźnie nie będzie w tym roku w liceach progów punktowych, a dostawać się będą ci, którzy uzbierali ich najwięcej. W Unii w ostatnim roku próg był 156, i ja mam nadzieję go przekroczyć, coby nie pozostawiać mej kandydaturze wątpliwości. Poza tym, jęczę, bo moje wyniki mnie rozwydrzyły i ambicja się odzywa... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, że też nie ma czym się emocjonować :) Tylko mój kuzyn zdawał i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ale z tego, co sobie w gazetach popatrzałem nie było źle. Ja i tak się cięszę, że nie miałem takich hocków klocków. Egzaminów do LO też pisać nie musiałem :) To były czasy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście, że podobno w teście matematycznym jest błąd? Tylko komisja nie chce sie do tego przyznać.

Co, jak, gdzie, kiedy? Napisałabyś chociaz o co chodzi :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem coś że dwie odpowiedzi były poprawne, a mają zaliczać jedną (tą co zaznaczyłem) a możesz podać w którym pytaniu ????

No niestety nie wiem dokładnie. Spytałabym się kolezanki, która mi o tym powiedziała, ale jej na gg już nie ma. Powiem Wam jutro, oki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan

U nas pewien palant, dawal sciagac na tescie po odpowiedziach, a poprzedniego dnia, przed testem, znal temat rozprawki. Napisal sobie ja, nauczyl sie na pamiec i napisal. Menda, menda, menda i jescze raz menda(bo nie powiedzial tematu :P) Najprawdopodobniej udupil nasz rocznik, w szkole, bo pewnie bedziemy pisali jescze raz. :evil: :evil:

Sry za slownictwo, ale chyba rozumiecie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się dowiedziałem kilku ciekawych rzeczy od mojej polonistki. Otóż prace napisane u mnie w szkole sprawdzają gdzieś w Warszawie (hej Warszawiacy nie chwalili sie wam nauczyciele, że jednemu kolesiowi 120/100 punktów wstawili? :P ), a nasi nauczyciele sprawdzają z wawy. oto kilka przykładów co tez niektórzy warszawiacy na teście hu,manistycznym pisali:

- jeden koleś źle przeczytał temat rozprawki i napisał rozprawkę na temat "Jeśli nie szatan zdobi człowieka to w czym tkwi jego wartość" :lol: I napisał rozprawkę na temat wartości szatana w życiu człowieka i o dziwo miał wszystko w niej dobrze, tylko praca nie na temat

- kolejny temat rozprawki "jeśli nie szatnia zdobi człowieka to w czym tkwi jego wartość" Normalnie ROTFL

- cytat z zaproszenia "Mam przyjemność zaprosić panią Dolores Ruchalską(...) Z poważaniewm - Alfons :wink:

- tabelka; perfumy - sex, okładka płyty - niezła kobitka chciałbym ją przelecieć

- tabelka; perfumy - przypomina mi butelke po jakims tanim winie (koleś chyba przed egzaminem coś pić musiał :wink: )

Możecie mi wierzyć, albo nie, ale to autentyczne przykłady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reynevan z Bielawy

Widzę, że tu wszyscy rozprawiają o egzaminach gimnazjalnych czyli tzw. Małej Maturze, a tu dzisiaj ta Prawdziwa była. Jak wrażenia? Całkiem dobre. Nie jest to takie straszne jak to malują. Tak naprawdę to z każdego tematu można wyciągnąć to co się lubi i pokierować nim tak by pasował do własnych zamierzeń. A gdy dodatkowo mieszka się w województwie gdzie był do wyboru test na czytanie ze zrozumieniem to jest się w niebie 8) . Teraz dopiero będzie najgorsze. 6 dni oczekiwania na wyniki może być gorsze niż miesiąc czekania na sam egzamin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to słyszałem że jednym z tematów na maturze w łodzi (wszędzie są te same czy różne w różnych województwach ??) był temat o "bohater tragiczny" napisać na podstawie lektur etc... nie ma co baardzo adekwatne do naszych łódzkich juwenaliów :(

aha i jak poszło tym co dziś pisali polski na maturze ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...